PCI Express x16 Extender и Crossfire

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

PCI Express x16 Extender и Crossfire

Мнениеот angelche1973 » 27 Юни 2013, 10:12

Имам втори PCI Express x16 слот и мисля да сложа втора карта. Предполагам, че може картите да са различни? Задължително ли трябва да се вържат в Crossfire за да може и двете карти да се виждат от CGMiner? Проблема е, че втория слот е доста близо и едва ли ще мога да ги охлаждам в тази кутия :roll: Гледам, че продават PCI Express x16 Extender кабели, с които мога да раздалеча двете карти(ако не изисква crossfire). Може ли картата да се държи за кутията само при положение, че се ползва екстендър? Благодаря :mrgreen:
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: PCI Express x16 Extender и Crossfire

Мнениеот redblue » 27 Юни 2013, 10:22

За да копаеш, не ти трябва картите да са вързани в Crossfire, така че нямаш проблеми да сложиш удължител. А картата може да я държиш където застане стига да стига удължителя :) ако имаш свободни PCIE x1 слотове може да слагаш още карти, като или счупиш страничната пластмаса на слота, за да може да влезе картата, или със удължител PCIE X1, за повече от 2 карти ти препоръчвам да използваш моднати удължители със захранване от Молекс, защото има голяма вероятност да изпържиш дъното.
redblue
 
Мнения: 100
Регистриран на: 28 Май 2013, 22:37

Re: PCI Express x16 Extender и Crossfire

Мнениеот angelche1973 » 27 Юни 2013, 10:57

За три карти в тази кутия не може да говорим :mrgreen: Дали картата ще може да се държи само за кутията(като се ползва екстендър няма да влиза в слота на дъното)?
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: PCI Express x16 Extender и Crossfire

Мнениеот redblue » 27 Юни 2013, 11:51

Ами зависи и от кутията де, но при мене се държеше, без проблем леко подвижна :)
redblue
 
Мнения: 100
Регистриран на: 28 Май 2013, 22:37

Re: PCI Express x16 Extender и Crossfire

Мнениеот ZAX » 27 Юни 2013, 12:17

Разбира се че ще може да се държи, стига да и осигуриш необходимата опора. Ако мислиш да седи само на болтчето в края, законите на физиката мисля че не го позволяват. Нали си гледал една реклама на бира мисля че беше "много уважавам законите, например закона за гравитацията никога не съм го нарушавал" ;)

В смисъл, че не знам до колко са здрави тези платки, но ми изглежда твърде грубо само една опорна точка в края, би трябвало да се счупи. Предполагам има 2 дупчици в другия край, връзваш ги за кутията така че равномерно да се разпределя тежестта на всички опорни точки и нямаш проблеми.

Друг вариант е да си закачиш, залепиш или каквото там прецениш картата за съвсем друго място в кутията, стига да имаш такова.

Трети вариант е кутията да е легнала и картата да има съответно вертикална опора от дъното. Но това може би не е много добра идея и все пак предполагам че зависи от екстендъра... абе не е добра идея, по-добре да си виси някъде по кутията или най-добре извън нея ;)

Само не успях да разбера защо държиш да е на екстендър, дай снимчица на дъното.

Кутията държиш ли да е затворена? Аз мисля да направя нещо подобно ако си взема втора карта, но държа да е затворена кутия и както бях писал в друга тема мисля че и с охлаждането ще ми се получи. Но освен разпределяне на тежестта, внимавай и за горещите зони да не опират в нищо.

Успяват и с 4 карти : ]

Изображение

Всъщност защо даваш по 800 лева на карта?

@redblue, Защо мостовете нямат приложение при копаенето? Гледам има колеги си слагат по 6 карти на прословутото H61DEL и казват че му понася.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: PCI Express x16 Extender и Crossfire

Мнениеот angelche1973 » 27 Юни 2013, 12:27

По принцип 7970 е за два слота и се хваща с два болта към кутията. Като ползвам екстендър картата ще опре в дъното върху кабела на екстендъра и ще бъде захваната с два болта за кутията(поне това ми е идеята). Кутията ми е затворена и мисля да седи вертикално(с две карти :D ). Пробвах и с махнат капак, но без особена разлика в температурите. Близостта на двата PCI Express в моята кутия гарантира прегряване на картите(или поне едната) :D
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: PCI Express x16 Extender и Crossfire

Мнениеот ZAX » 27 Юни 2013, 12:30

Мда, на едната ще и духат топличко под опашката : ]

Явно въздушният поток в кутията ти е оптимален. При мен отварянето директно свали 5-10 градиса !
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51


Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], gorgar, ionicle, Kris, mincho, Spenchoni, svetlim, viniamin