Сглобяване на риг, свързване на картите

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Сглобяване на риг, свързване на картите

Мнениеот pastet89 » 10 Фев 2014, 12:44

Здравейте, сглобавам си първия риг и не съм убеден как да вържа картите.

Ползвам 2 свързани захранвания по 750 вата и 6 карти. Получих съвет да вържа и 6те карти с главните кабели по 3 карти на захранване, като захранването, което храни дъното, да свържа и с молксите на 3 от картите. Другите 3 карти, остават само с главни кабели към второто захранване, и техните молекси не ги връзвам към нищо. Правилен ли е според вас съвета?
Картите харчат по 175 вата (gigabyte r9 270), двете захранвания за по 750. Една от картите е директно в слот на дъното, другите 5 са с екстендери на "втория етаж" на рига.
Благодаря предварително!
pastet89
 
Мнения: 95
Регистриран на: 25 Яну 2014, 13:07

Re: Сглобяване на риг, свързване на картите

Мнениеот Flex » 10 Фев 2014, 12:56

И що едните молекси са свързани, а другите не? Захранванията имат ли обща маса, т.е. add2psu? Захранванията имат ли една 12В шина или са повечко?
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Сглобяване на риг, свързване на картите

Мнениеот pastet89 » 10 Фев 2014, 13:40

Молексите точно колегата, който произвежда add2psu от тоя форум ме посъветва да не ги връзвам към второто захранване, че не било добре. Сега събирам различни мнение и още само свързвам, нищо не съм пуснал, както се казва, 7 пъти мери веднъж срежи, особено ако си кат мен и нищо не разбираш :D

Между двете захранвания има точно add2psu, това ли е общото замасяване, за което ме съветват и в другия форум?

12В шина какво ще рече, допълнителния кабел с 3те 4пинови женски ли? Ако е това, всяко захранване има по 2 такива кабела.
pastet89
 
Мнения: 95
Регистриран на: 25 Яну 2014, 13:07

Re: Сглобяване на риг, свързване на картите

Мнениеот Flex » 10 Фев 2014, 13:42

Да, това е общата маса. За 12-волта се разбира само по как е направено захранването. Би трябвало 3 карти да са си вързани към едното захранване (молекси на екстендърите + допълнителното) и останалите 3 точно по същия начин, но към другото захранване.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Сглобяване на риг, свързване на картите

Мнениеот pastet89 » 10 Фев 2014, 14:08

Мерси много за отговорите!
Значи не съм разбрал другия колега, трябва и 6те молекса да се вържат, но той ми обясни, че трябва всички молекси да са към главното захраване, а второто се свързва само с 3 главни кабела за карти към 3 карти. На теб правилно ли ти звучи така?

Едит: първото захранване има място само за 2 периферни кабела с по 3 женски 4 пинови, от които единия кабел е заел вече 3 карти, а от втория има 2 заети за връзката към второто захранване, една за крушка и една за замасяването, и остава една букса само, значи за още 1 карта. Ок ли е да останат още 2 без молекси?
pastet89
 
Мнения: 95
Регистриран на: 25 Яну 2014, 13:07

Re: Сглобяване на риг, свързване на картите

Мнениеот Flex » 10 Фев 2014, 14:48

Хм някой друг трябва да се изкаже по казуса. Аз правя винаги само с по 1 захранване, не съм много наясно дали биха възникнали проблеми при тая конфигурация
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Сглобяване на риг, свързване на картите

Мнениеот cnerd » 10 Фев 2014, 14:52

Аз не ти разбирам абсолютно точно въпроса, но ако смяташ да вързваш дадена карта с по 1 кабел (какъвто и да е той) от всяко захранване, не ти го препоръчвам. Все пак, ако го направиш, бъди абсолютно сигурен, че картата е на extender с молекс и не получава ток от дъното.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Сглобяване на риг, свързване на картите

Мнениеот pastet89 » 10 Фев 2014, 15:23

Мерси, а ти как ги връзваш, ако не е всяка с кабел към захранване?
На мен сега са ми така по 3 на захранване, като 3 от тях и молексите са свързани към едното захранване, другите 3 нямат молекс.
Бях чел някъде, че точно 3 е критичната точка и на 3 без молекс може да гръмне дъното, но не съм сигурен.
pastet89
 
Мнения: 95
Регистриран на: 25 Яну 2014, 13:07

Re: Сглобяване на риг, свързване на картите

Мнениеот cnerd » 10 Фев 2014, 15:36

Аз бих ги вързал по същият начин - 3 на едното захранване и 3 на другото.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Сглобяване на риг, свързване на картите

Мнениеот pastet89 » 10 Фев 2014, 15:44

Значи, свързал съм масите с модул за маси, дето го продава 1 пич от bitcoinbg.eu форума, кабелите ми са с молекс. Сега въпросът е, че имам 6 карти. По 3 са свързани с 6/8 пинови на всяко захранване, като вече ми беше казано от две места, че молексите на райзерите трябва да се вържат само към първото захранване. Само че то има места за 2 12 волтови кабела с по 3 женски букси с по 4 пина. Единия кабел съм го използвал вече и съм вързал 3 от картите, остават 3 които не са вързани молексите им на райзерите. Значи, ако трябва да ги връзвам и тях, излиза че няма къде или има само място за една карта, и то под въпрос. Защото другия кабел с трите женски 4 пинови от първото захранване вече е заел 2 от буксите, за да се върже с другото захранване, и остава една, а и тя като е на тоя кабел дето се връзва с второто, не съм убеден дали може да се каже, че е чисто връзка към първото захранване, смисъл, ако вържа една карта на тая букса да не излезе, че е свързана и с второто захранване и да стане фал...
pastet89
 
Мнения: 95
Регистриран на: 25 Яну 2014, 13:07

Следваща

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin