Gigabyte R9 280X 3072mb GDDR5 WINDFORCE - температура?

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Re: Gigabyte R9 280X 3072mb GDDR5 WINDFORCE - температура?

Мнениеот LuckyBG » 05 Фев 2014, 17:59

Странник написа:Позиция 2 е фабрично клокнатия BIOS обикновено.
Моя опит със друг модел карти показва по стабилна работа на 1 позиция .


Тя картата си бачка стабилно и на позиция 2, но аз искам да мога да намаля честотата на ядрото, за да не грее толкова, а не става :) - това е проблема.
Последна промяна LuckyBG на 05 Фев 2014, 20:21, променена общо 1 път
FreeBitco.in - безплатни BTC
Аватар
LuckyBG
 
Мнения: 265
Регистриран на: 28 Яну 2014, 00:22

Re: Gigabyte R9 280X 3072mb GDDR5 WINDFORCE - температура?

Мнениеот Странник » 05 Фев 2014, 18:12

Ти колега обърна ли внимание че позиция 1 и 2 определят на каква честота ще ти работи ядрото?
BASE: позиция 1 1000MHz / позиция 2 BOOST:1100 MHz
Как по ясно да ти се обясни точно това?
И как се надяваш да свалиш честота след като BIOS на 2 позиция не ти разрешава това и те държи на 1100?
И картата си грее естествено.100 Mhz не е малка разлика.
Това че работи стабилно е извън коментар,но ако помня ти казваш че ти е висока температурата преди всичко.
Пробвай позиция 1 и пак ще имаш стабилна работа на по ниска честота и няма да грее толкова вече.
Скоростта на копане като падне надявам се че няма да се чудиш на това после ... ;)
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Gigabyte R9 280X 3072mb GDDR5 WINDFORCE - температура?

Мнениеот danbi » 05 Фев 2014, 18:17

Скороста на копане при scrypt зависи от съотношението между скоростта на паметта и на ядрото. Разбира се, по-висока скорост на паметта, дава по-добри резултати. На някои карти паметта прегрява първо..
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: Gigabyte R9 280X 3072mb GDDR5 WINDFORCE - температура?

Мнениеот LuckyBG » 05 Фев 2014, 20:30

Странник написа:Ти колега обърна ли внимание че позиция 1 и 2 определят на каква честота ще ти работи ядрото?
BASE: позиция 1 1000MHz / позиция 2 BOOST:1100 MHz
Как по ясно да ти се обясни точно това?
И как се надяваш да свалиш честота след като BIOS на 2 позиция не ти разрешава това и те държи на 1100?


Благодаря, колега, но ти не ме разбираш. Аз не мисля, че хардуерно (с ключето) само може да се коригират настройките на картата. Ключето е по-скоро да преминаваш между двата BIOS-a, единия е фабричен (защитен, без достъп за промяна от потребителя), а другия е с възможност да бъде коригиран с подходящ софтуер. Та се чудех коя позиция е правилната, за да мога да правя промени, .. погледнах си домашната конфигурация, че съм забравил как е при нея и се оказва, че позиция 1 е тази, която дава достъп на потребителя да прави промени. Утре в офиса ще пробвам да сменя и да видя дали ОS_Guru-то вече ще може да зареди и да променям ако може.
amd-dual-bios-switch.jpg
Настройка на позициите на ключето
amd-dual-bios-switch.jpg (197.28 KiB) Прегледано 1195 пъти


Утре ще пиша ако съм открил решение на проблема, за да не се чуди и някой друг за подобни "проблеми".

П.С. И на позиция 1 е същата работа, това ключе май само за "красота" е сложено :), нищо различно не се случи - GURU отново не разпознава картата и нямам достъп до никакви настройки.
Някой друг да има тази карта - GV-R928XOC-3GD-GA (rev. 2.0) , да каже как е при него?

П.П.С. След период на тестване - ето докъде стигнах. Флашнах БИОС-а на картата и постигнах приемливи температури на работа и добра производителност и за да не се повтарям, подробно може да прочетете тук.
FreeBitco.in - безплатни BTC
Аватар
LuckyBG
 
Мнения: 265
Регистриран на: 28 Яну 2014, 00:22

Предишна

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, viniamin