Алуминиеви рамки за копачки

Информация за различни модели видео карти за копане, проблеми, решения, настройки

Модератори: Spoon.Net, Moderators

Re: Алуминиеви рамки за копачки

Мнениеот reloading » 02 Фев 2014, 22:42

И аз обмислям да правя такива рамки от профили уд имам в изобилие от баща ми. Мисля за цена от 30лв. Но още обмислям размерите . Когато постигна някакви резултати ще пусна тема в раздела за продаване.
Аватар
reloading
 
Мнения: 45
Регистриран на: 16 Яну 2014, 20:54

Re: Алуминиеви рамки за копачки

Мнениеот Flex » 02 Фев 2014, 22:44

Сглобките ще ти стъжнят живота, не самите профили, но определено подкрепям идеята за момента духовно, а като реша да правя нов риг - и финансово :)
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Алуминиеви рамки за копачки

Мнениеот Странник » 02 Фев 2014, 23:01

Заглеждал съм строителя на хлапето -поне 5-6 комплекта стоят непотребни вече и ги подхвърляме наляво-надясно.
Та си мислех че с малко лепило ( за по здрава сглобка) и отвори тук таме със свредло за свински опашки човек
може да си спретне стабилен риг с произволен дизайн и форми.
Ще опитам този вариант ако реша следващ риг.
Поне ще е забавно и шарено... :lol:
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Алуминиеви рамки за копачки

Мнениеот 2GOOD » 02 Фев 2014, 23:58

Странник написа:Заглеждал съм строителя на хлапето -поне 5-6 комплекта стоят непотребни вече и ги подхвърляме наляво-надясно.
Та си мислех че с малко лепило ( за по здрава сглобка) и отвори тук таме със свредло за свински опашки човек
може да си спретне стабилен риг с произволен дизайн и форми.
Ще опитам този вариант ако реша следващ риг.
Поне ще е забавно и шарено... :lol:


Колега, да не се разтопи нещо :mrgreen:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Алуминиеви рамки за копачки

Мнениеот marlowbg » 03 Фев 2014, 00:10

100 лв. е добра цена, аз бих дал ако сглобката е добра.

А иначе икономията се постига с мащаб, вместо да се разходиш по магазините за 1-2 бр. - купуваш материали за 10 и така...
marlowbg
 
Мнения: 35
Регистриран на: 03 Авг 2013, 21:06

Re: Алуминиеви рамки за копачки

Мнениеот Странник » 03 Фев 2014, 00:49

2GOOD написа:
Странник написа:Заглеждал съм строителя на хлапето -поне 5-6 комплекта стоят непотребни вече и ги подхвърляме наляво-надясно.
Та си мислех че с малко лепило ( за по здрава сглобка) и отвори тук таме със свредло за свински опашки човек
може да си спретне стабилен риг с произволен дизайн и форми.
Ще опитам този вариант ако реша следващ риг.
Поне ще е забавно и шарено... :lol:


Колега, да не се разтопи нещо :mrgreen:


Мислих над този момент и е възможно наистина- по принцип детските артикули са в по висок клас на безопасност и изисквания... :mrgreen:
Ще изчакам когато жената е на работа и ще пробвам със сешоара какъв ще е ефекта на 2 степен.
И Негово величество експеримента ще покаже.
Замисъла е следния:
вариант 1 :с 2000 вата се нагрява доста въздуха и от дистанция 2-3 см. от едно модулче ще го оставя така
поне за час да видя какво ще стане.
вариант 2 като горния но кубчето се покрива с алуминиево фолио.
вариант 3 : като 2 -но пластмасовото кубче ще е с навит кабел по него и се покрива с алуминиево фолио.Създава се кожух с въдушна междина между кубчето и проводника.
вариант 5 има и такъв ...но засега толкова
Очаквайте скоро доклад. :mrgreen:
Колегата който си е направил тема не искам да му я развалям по никой начин ама се чудех къде да споделя това.
Ако модераторите преценят нека я сложат на друго място
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Алуминиеви рамки за копачки

Мнениеот reloading » 03 Фев 2014, 17:49

днес си поиграх малко с профилите Ето какво направих.
Лицевата дължина 65 см , височина 40см. Задната дължина 65см , височина 30см.
Изображение

Утре ще продължа . И май ще направя още една по-хубава, че тая не ми харесва в ъглите :)


Ето размерите който съм избрал ще е за стандартен ринг за 4-5 карти + 1 или 2 захранвания.

Изображение
Аватар
reloading
 
Мнения: 45
Регистриран на: 16 Яну 2014, 20:54

Re: Алуминиеви рамки за копачки

Мнениеот cnerd » 04 Фев 2014, 13:37

Всъщност, реално погледнато 100 лева за рамка, която ще държи хардуер за 3000 лева, изобщо не е много.
В крайна сметка ако някой иска по-тънкаж, съществува и варианта за дървена такава, материалите излизат около 20-30 лева (сметнато на прима виста), но аз намирам цената за приемлива.
Тук трябва да отбележа, че аз лично не бих си купил, но не защото не ми се дават 100 лева, а защото бих предпочел да дам 150 лева и да изгубя 2 дена от живота си, но да си я направя сам.
С други думи, бих изхарчил 150 лева за рамка, щото, тя ще ми държи хардуера за 20 пъти повече пари.
Това е малко като историята със захранванията.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Алуминиеви рамки за копачки

Мнениеот reloading » 04 Фев 2014, 23:01

Ето едно решение... мен лично ми харесва.

всяка карта се обдухва с 1 вентилатор...

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
reloading
 
Мнения: 45
Регистриран на: 16 Яну 2014, 20:54

Re: Алуминиеви рамки за копачки

Мнениеот kukazuiko » 11 Фев 2014, 14:42

Да са обадя и аз, малко не подготвен ма нимо'а по-силно е от мен :)
Не е ли по-удачно предната рамка (само горната част де, там където ще се закачат картите) да не е от тези алуминиеви профили а някоя стоманена (примерно) шина?? По-тънка да е. Идеята ми е че този профил покрива половината от отворите на радиатора. Пак да кажа че съм мно'у бос тука и не се опитвам да давам акъл, най-малкото щот даже не съм и пробвал да сглобя нещо такова :)

П.С. Със сигурност няма да е така естетически издържано, но аз не съм отявлен естет и разлика м/у красиво и прекрасно не правя :D
kukazuiko
 
Мнения: 47
Регистриран на: 23 Яну 2014, 11:18

ПредишнаСледваща

Назад към GPU Mining /Копане с Видео карти/

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], ionicle, qbadabaduuu, Sevo, silversurfer, Spenchoni, viniamin