AntMiner Jumper Switch

Модератор: Moderators

Re: AntMiner Jumper Switch

Мнениеот ZAX » 07 Авг 2014, 02:03

Няма да поръчвам от китайците(поне за сега, дано пак ги пуснат след време или поне да намалят минималните бройки...), защото очевидно няма достатъчно желаещи, въпреки доста добрата цена...

Остава офертата на @muhaha, но ще трябва да падне под 2.60, колкото е тяхната цена ;)

Зор няма да е бърза поръчката, може да се изчака и няколко месеца.

При цена от 2.50 например, имаш заявка от мен за 10 бройки, при цена от 3 лева имаш за 3, при цена от 4 имаш само за 1, колкото да видя какво ще направиш и ако ми хареса ще си взема още няколко.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: AntMiner Jumper Switch

Мнениеот cnerd » 07 Авг 2014, 11:13

ZAX написа:Остава офертата на @muhaha, но ще трябва да падне под 2.60, колкото е тяхната цена ;)

Нали се сещаш, че да гониш по цена производител като битмейн е малко безумно, поради ен на брой фактора.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: AntMiner Jumper Switch

Мнениеот 2GOOD » 07 Авг 2014, 11:34

cnerd написа:
ZAX написа:Остава офертата на @muhaha, но ще трябва да падне под 2.60, колкото е тяхната цена ;)

Нали се сещаш, че да гониш по цена производител като битмейн е малко безумно, поради ен на брой фактора.


+1
+"Безумно" е второто име на Zax :dance:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: AntMiner Jumper Switch

Мнениеот muhaha » 07 Авг 2014, 20:23

Бутончето on/off е 60 стотинки като поръчам повечко бройки. Голямата 20 пинова (понеже 24 пинова няма в БГ) е около лев. Кабелчета, термо шлаух... калай... Всичко ще ми идва с куриер + че ще нося нещата за изпращане до офис еконт който ми е на 20 км. И като сметнеш всичките разходи ми излиза над 2,6 за брой.

Наистина няма как да се меря с тях. За това и казах, че няма и да се опитвам. И набързо сметнах една примерна цена.

Дори и на 3 лева за брой директно копчето за буксата няма да има смисъл да правя. Освен ако не се предплатят 100-тина + бройки. Но ако мина 40км до еконт и обратно да пусна 5 броя дали ще ми остане нещо? Но както казах ако има мераклии за 100+ броя които да се предплатят... поне на 50% може да измислим цена 3 лева за брой... но за по малко бройки цените са както казах първоначално.
[Продава] add2psu X2 - Модул за второ захранване - Произведено в България. Всеки модул е предварително тестван и гарантирано работи!
Аватар
muhaha
 
Мнения: 81
Регистриран на: 11 Яну 2014, 01:04
Местоположение: Белозем

Re: AntMiner Jumper Switch

Мнениеот ZAX » 07 Авг 2014, 23:51

Ами добре, събираме 100 бройки тогава. 3 лева си е доста разумна цена. И ето че колегата се оказа че може да се мери с китайците, след митницата и те са толкова, ако не и повече, така че устройва ;)

10 бройки от мен.

П.П. Да вземеш да се преместиш на някакво по комуникативно място, че тея куриери те убиват направо... Иначе аз за единична бройка и 5 лева мога да дам, ама пак няма да ти излезе сметката, понеже и 5 човека няма, какво остава за 100 : ]

П.П.П. Правилно ли разбрах че ще си имам копченце за он/офф? И защо тогава си играят да правят платки и глупости? Все си мисля че има причина да го правят, а те са написали че кламера не е никак добра практика и така... Та вярвам ти знаеш, какво, защо и дали наистина е необходимо да се прави, та колко ще струва да е както трябва?

П.П.П.П. @2GOOD преди се оправдаваше с многобройните ми постове и че не смогвал милия, а сега като пиша веднъж на високосна, вече ми е ясно какво не смогва, вече доста по-лесно може да върви след мен и да се заяжда във всяка тема, къде с повод, къде без, но определено все без нужда... Остава само да ни сподели защо го прави... Все пак безумно е минното ни дело като цяло и това определено не е разумен довод, че видиш ли нещо в цялата безумица било безумно или по-безумно, всяко закупуване на каквото и да било желязо над стойноста му за изработка си е безумно, а предвид краткият им живот, даже и стойноста за изработка понякога се оказва неоправдана, доста от миньорите вече са на стойност за вторични, трябва да се провери в надин по колко стинки са... Докато това си е копченце с вечна употреба, все някъде някога, нещо ще вържеш и ще ти потрябва... И да, не мога да си го направя сам и не мисля да влагам, време, усилия, пари (стотици и хиляди левове) за да се науча и да си купя оборудването за да мога да си правя дреболии за по няколко лева, предпочитам да си платя на който вече може и има възможност и условия да го прави и със сигурност вече може по-добре отколкот аз мога някога да се науча...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: AntMiner Jumper Switch

Мнениеот 2GOOD » 08 Авг 2014, 00:44

ZAX написа:Ами добре, събираме 100 бройки тогава. 3 лева си е доста разумна цена. И ето че колегата се оказа че може да се мери с китайците, след митницата и те са толкова, ако не и повече, така че устройва ;)

10 бройки от мен.

П.П. Да вземеш да се преместиш на някакво по комуникативно място, че тея куриери те убиват направо... Иначе аз за единична бройка и 5 лева мога да дам, ама пак няма да ти излезе сметката, понеже и 5 човека няма, какво остава за 100 : ]

П.П.П. Правилно ли разбрах че ще си имам копченце за он/офф? И защо тогава си играят да правят платки и глупости? Все си мисля че има причина да го правят, а те са написали че кламера не е никак добра практика и така... Та вярвам ти знаеш, какво, защо и дали наистина е необходимо да се прави, та колко ще струва да е както трябва?

П.П.П.П. @2GOOD преди се оправдаваше с многобройните ми постове и че не смогвал милия, а сега като пиша веднъж на високосна, вече ми е ясно какво не смогва, вече доста по-лесно може да върви след мен и да се заяжда във всяка тема, къде с повод, къде без, но определено все без нужда... Остава само да ни сподели защо го прави... Все пак безумно е минното ни дело като цяло и това определено не е разумен довод, че видиш ли нещо в цялата безумица било безумно или по-безумно, всяко закупуване на каквото и да било желязо над стойноста му за изработка си е безумно, а предвид краткият им живот, даже и стойноста за изработка понякога се оказва неоправдана, доста от миньорите вече са на стойност за вторични, трябва да се провери в надин по колко стинки са... Докато това си е копченце с вечна употреба, все някъде някога, нещо ще вържеш и ще ти потрябва... И да, не мога да си го направя сам и не мисля да влагам, време, усилия, пари (стотици и хиляди левове) за да се науча и да си купя оборудването за да мога да си правя дреболии за по няколко лева, предпочитам да си платя на който вече може и има възможност и условия да го прави и със сигурност вече може по-добре отколкот аз мога някога да се науча...


OFF/ Почти
@ZAX както ти, така и аз изразявам мнение и моето мнение е, че няма как да искаш от 1 човек в домашни условия за малка бройка да се бори за цена с фирма произвеждаща на поточна линия и цялото това пазарене за 1-2лв. си е обидно, но все пак пазарна икономика и имаш право да изискваш цена. Просто цената която изискваш според мен е убидно ниска за труда/времето/частите и главоболието на производителя. Това мнение не е насочено към теб персонално, ако някой друг се циганеше за 2-3лв. и там щях да пиша. Като цяло съм много доволен от развитието ти във форума, почти няма какво да се трие и произвеждаш все по-смислени постове, но има още какво да се работи ;)

Относно продукта, моят съвет към muhaha е да направи платка с бутонче, в която да се включват освен 20-те пина, също и 8 пина за захранването и да има клеми за 2 PCIe кабела, като платката може да се продава и без кабелите и със тях - по избор на клиента, може и един молекс да стърчи с 12/5 волта, но той не е задължителен или ако има клеми всеки може да си свърже каквото иска. Защото да си го кажем само букса с копче е тъпо, може да се ползва просто мостче.

Още веднъж това си е лично мое мнение :P
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: AntMiner Jumper Switch

Мнениеот ZAX » 08 Авг 2014, 02:34

Ами, това което искаш ти, някой тук искаше да ме изнасилва към 200 лева, такъв контролер бил 60 лева, кабелите му били 100 лева... ама не можело само по 2, по 10 кабела в комплект били... А и те изглеждаха да са дошли от поточна линия, но лакоми до безобразие... Ти би ли ги дал или би се циганил само за някакви си 200 лева?!

Аз съм заявил 10 бройки, там циганията от 2-3 лева отива на 20-30 лева, което ми е интернета за 3 месеца или хляба за 1 месец. Общо взето аз изкарвам 1-2 седмици с тези пари... Да ти може да пръскаш по 200-300 на вечер, но това не ти дава абсолютно никакво право да обиждаш по-бедните от теб. Да, беден съм и винаги съм бил такъв, а вероятно и такъв ще си остана и затова си броя стотинките, това е факт...

Изображение
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: AntMiner Jumper Switch

Мнениеот 2GOOD » 08 Авг 2014, 03:17

ZAX написа:Ами, това което искаш ти, някой тук искаше да ме изнасилва към 200 лева, такъв контролер бил 60 лева, кабелите му били 100 лева... ама не можело само по 2, по 10 кабела в комплект били... А и те изглеждаха да са дошли от поточна линия, но лакоми до безобразие... Ти би ли ги дал или би се циганил само за някакви си 200 лева?!

Аз съм заявил 10 бройки, там циганията от 2-3 лева отива на 20-30 лева, което ми е интернета за 3 месеца или хляба за 1 месец. Общо взето аз изкарвам 1-2 седмици с тези пари... Да ти може да пръскаш по 200-300 на вечер, но това не ти дава абсолютно никакво право да обиждаш по-бедните от теб. Да, беден съм и винаги съм бил такъв, а вероятно и такъв ще си остана и затова си броя стотинките, това е факт...

Изображение


Не става въпрос за богат/беден, ДА 20лв са си пари и за мен имат значение, както и за повечето тук. Едва ли някой е тръгнал да се занимава с копане защото има милиони или пръска с радост по 200лв на вечер, е поне аз не съм от тези. Да не мислиш, че колегата ще ги работи тия платки защото е богат още повече за 1лв. евентуална печалба - трябва и малко уважение към труда на хората просто това се опитвах да кажа :sad-bored:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: AntMiner Jumper Switch

Мнениеот muhaha » 08 Авг 2014, 14:27

Този "Jumper Switch" си е точно превключвач на мост... :D има само един резистор вероятно на 5те волта за диода (не ми се следят и броят пиновете а на резистора цветния код не му в цветен за да кажа със точност).

За 3те лева 100 бройки както казах само буксата с бутонче. Резистора и диода не оскъпяват но работата става двойно повече. А се постарах да определя цена която хем да ви е удобна на вас хем и аз да не съм на сухо както се казва ;).

Платката е абсолютно безмислена... но явно там им е евтино защото е и двуслойна и с маска и с бял печат все екстри които оскъпяват тройно платката. Всъщност проблема на мен ми е че трябва да платя на човек да направи проекта на платката и после да платя и първоначално за шаблона и да чакам 15 дни платките а едвали ще има над 300 броя заявени за да мога да избия някакси тези разходи. Но както казах тя е и безмислена платката.

Иначе за 2.1 лева мога да предложа още по просто решения... със абсолютно същата функционалност (но пак с някакви минимално заявени примерно 50-тина бройки)
На моята тестова постановка на която тествам add2psu модулите съм с точно такова изпълнение.
То е следното:
Два пина от 20 пиновите букси, които посват идеално на всяко ATX захранване. За тях запоени две чижки около 15см. и накрая копчето. Тук само въпроса е че трябва да знаеш къде да вкараш пинчетата, но за целта ще ги комплектовам със схема и описание.
Ето и как изглежда по-простия вариант:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Разбира се аз мога да направя и всякакви варианти и екстри но за тях ще иска платка. Е напреженията мога да ги извадя и на жички с клеми примерно. Или евентуално на молекси (12в - маса - маса - 5в) , но това ще оскъпява нещата. А се постарах да предложа възможно най-евтиното на колегите... защото и без това ... това е просто ключ с диод.

П.П. Като това простичкото с бутончетата може да се поръча няколко броя и да ги монтирам на парче от паркет примерно боядисано в черно. Примерно 10 копчета едно до друго на планка с кабелчета. Но това е само ако захранванията ви са близо едно до друго. Като такива индивидуални поръчки може да обсъждаме на лично като всеки може да си заяви с каква дължина на кабелчетата... но повече кабелчета означават по-голяма стойност на нещата ... имайте го в предвид.
[Продава] add2psu X2 - Модул за второ захранване - Произведено в България. Всеки модул е предварително тестван и гарантирано работи!
Аватар
muhaha
 
Мнения: 81
Регистриран на: 11 Яну 2014, 01:04
Местоположение: Белозем

Предишна

Назад към Групови Поръчки

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, qbadabaduuu, Spenchoni, viniamin