BitRef.com - проверка на наличност по адрес

Промотирайте вашият Биткойн проект

Модератор: Moderators

BitRef.com - проверка на наличност по адрес

Мнениеот cloxy » 12 Юни 2013, 11:11

Здравейте,

Моят проект е наречен BitRef и целта е опростена услуга за проверка на наличност по адрес. Сайтът е насочен предимно към мобилните устройства и таблетите с цел лесно да се запази bookmark към адрес и да се проверява мобилно наличността по него. Просто на мен ми се наложи подобна услуга и затова я направих. В много ранен стадий на развитие е още.

Първоначалната идея беше да се използва собствена база данни (blockchain) и да се парсва. Но се оказа, че не е толкова лесно, колкото си мислех и въпреки че съм програмист по образование, още ми е трудно да направя ефективен парсер на blockchain-а. Най-успешният такъв връща резултат след 20-30 секунди, което е прекалено бавно за сайт. И изисква прекалено много RAM памет,... но това се технически подробности.

Засега използвам API-то на blockchain.info, но доста често то е недостъпно и услугата не връща резултат. Също така има лимити. Продължавам да вървя към целта - собствен парсер, като приемам всякакви съвети и идеи в тази посока.
BitRef – Проверка на наличност по Bitcoin адрес.
BitAccelerate – Bitcoin Transaction Accelerator.
PeerName – Децентрализирани домейни (Blockchain-based).
cloxy
 
Мнения: 55
Регистриран на: 30 Май 2013, 12:29

Re: BitRef.com - проверка на наличност по адрес

Мнениеот marto74 » 12 Юни 2013, 14:10

Ще следя развитието с интерес
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: BitRef.com - проверка на наличност по адрес

Мнениеот 2GOOD » 12 Юни 2013, 14:12

Никак не е лоша идеята, даже го пробвах с firstbits - работи си супер при проверка на 12good въпроса е ако парсваш от твой си сървър дали ще работят firstbits, или пак ще се наложи да ползваш апито на blockchain.info

Поздрави и Успех
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: BitRef.com - проверка на наличност по адрес

Мнениеот cloxy » 12 Юни 2013, 14:16

Първата цел е да го подкарам локално. После ще мисля за други екстри, като firstbits, статистика на няколко адреса едновременно, конвертиране към други валути и подобни :)
BitRef – Проверка на наличност по Bitcoin адрес.
BitAccelerate – Bitcoin Transaction Accelerator.
PeerName – Децентрализирани домейни (Blockchain-based).
cloxy
 
Мнения: 55
Регистриран на: 30 Май 2013, 12:29

Re: BitRef.com - проверка на наличност по адрес

Мнениеот 2GOOD » 12 Юни 2013, 14:37

Предвид стария "сървър" на blockchain предполагам може да се направи и с по-малко ресурси... :mrgreen:

Изображение
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: BitRef.com - проверка на наличност по адрес

Мнениеот cloxy » 22 Юли 2013, 13:24

През уикенда ми остана малко свободно време и направих доста подобрения по проекта. Ето ги накратко:

1. Поддръжка на няколко адреса едновременно. За целта адресите се въвеждат в полето с разделител "+". Показват се данни сумарно за всички въведени адреси, като по този начин могат да се въведат всички адреси от даден портфейл и да се следи целия портфейл.

2. Показват се последните 50 транзакции. За всяка транзакция се виждат: дата, час, сума и баланс след транзакцията. Когато се задържи курсора на мишката върху транзакцията, се показва и колко потвърждения има съответната транзакция.

Засега се отказах от варианта да го хоствам при мен, защото изисква прекалено много ресурси. Използвам друго API на blockchain.info , като при новия вариант вече не възникват никакви грешки и услугата работи на 99.9%. Недостатъкът е, че спря да работи firstbits, нещо не е съвместимо с варианта да се извличат данни за много адреси наведнъж.
BitRef – Проверка на наличност по Bitcoin адрес.
BitAccelerate – Bitcoin Transaction Accelerator.
PeerName – Децентрализирани домейни (Blockchain-based).
cloxy
 
Мнения: 55
Регистриран на: 30 Май 2013, 12:29

Re: BitRef.com - проверка на наличност по адрес

Мнениеот bitcoini » 23 Юли 2013, 22:16

Сложи му възможност да се търсят и транзакции. Също много лесно може да стане мултиезичен - има много малко неща да се превеждат. Тва дето се мести логото е яко.
Аватар
bitcoini
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Юни 2013, 21:24

Re: BitRef.com - проверка на наличност по адрес

Мнениеот ZAX » 24 Юли 2013, 10:24

Имам малко бъгове по статистиката. Но те предполагам идват от първоизточника, даже със сигурност и все пак да спомена за проблема:

http://bitref.com/1BvWWL4DtQdXiNpDDZo13ywYx3g5zHjJKy

-2.16 просто не е вярно, защото то е -1.36 към този адрес и останалите 0.80 към съвсем друг адрес (който си е получил монетките, но въпреки това в портфейла ми седи в сиво съответната транзакция и предполагам затова я води към предходната, а в същото време има над 2000 потвърждения... защо така?!)

Последната транзакция пък въобще не е вярна. Пратил съм точно 0.105 с такса 0.0002, не 0.11520789. Защо добавя 0.01000789 в статистиката, след като те все още са ми в портфейла?! Но дори да бях пратил толкова в портфейла ми щяха да останат 0.0031127, а не 0.00320399 колкото отчита в момента. В крайна сметка аз имам 0.01332059, а не 0.00320399 или на статистиката някъде и се губят 0.0101166... А съответно и последната транзакция май ще остане в сиво, вече със 75 потвърждения. Но и този си е получил монетките, тогава какъв по дяволите е проблемът не мога да разбера...

П.П. И в блокчейна са слети... Това някакви адреси с автоматични препращания ли са?

https://blockchain.info/bg/address/1GvQ ... bRLPuEsHfJ

https://blockchain.info/bg/address/17e3 ... ypkKJocP3i

Ако не греша това са проблемните транзакции, където уж хората са си получили пълната сума, пък тук друго дава... Да не би затова да седи в сиво, понеже има отклонени някъде някакви средстава, пък са получени пълните суми и чака да си прибере разликата?

https://blockchain.info/bg/address/1ME6 ... H8KpVvdu8Y такава транзакция аз не съм извършвал !!!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: BitRef.com - проверка на наличност по адрес

Мнениеот cloxy » 24 Юли 2013, 11:33

@bitcoini - Ако му сложа и транзакциите ще стане вече като blockchain explorer, а целта тук е да се опростяват нещата и да се използва от обикновени потребители. Преводът ще стане лесно, ще го помисля.

@ZAX - Имай предвид, че много често, когато се изпращат койни, системата ти взема повече и част от койните ти ги връща (без таксата) обратно по друг твой адрес, който дори го няма в портфейла. Просто си го генерира и ти ги връща по него, не знам защо е така, но така работи.

Поради тази причина се получават страшно много аномалии и разлики спрямо оригиналния ти клиент/портфейл.

Също така имай предвид, че когато изпращаш койни не се знае от кой адрес ги взема, така че няма как да получиш обективна представа, освен ако не си въведеш всички адреси (генерирани от теб + генерирани от системата).

А данните са от blockchain.info.
BitRef – Проверка на наличност по Bitcoin адрес.
BitAccelerate – Bitcoin Transaction Accelerator.
PeerName – Децентрализирани домейни (Blockchain-based).
cloxy
 
Мнения: 55
Регистриран на: 30 Май 2013, 12:29

Re: BitRef.com - проверка на наличност по адрес

Мнениеот ZAX » 24 Юли 2013, 13:27

Аз имам само един единствен адрес генериран от мен и койни съм получавал само на него, съответно съм пращал само от него.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Следваща

Назад към Български проекти

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, ionicle, Kartoff, UserX1XO, viniamin