Търси се инвеститор

Промотирайте вашият Биткойн проект

Модератор: Moderators

Търси се инвеститор

Мнениеот NewWorld » 21 Дек 2017, 12:38

Създатели на проекта
********** - Трейд брокер работещ с водещи трейд платформи на световно ниво.(бивш брокер на недвижими имоти и настаящ трейд брокер в Лондон)
************ - Бивш служител на *********** в отдела за кибер сигурност.
*********** - Специалист в изграждане и поддръжка на гейм сървъри и уеб сайтове.
+Голям брой от хора от които е искано мнение по конкретни въпроси и съвети за точно изпълнение.

Настоящият проект представя учредяването на *************, чиято основна дейност е създаване и търговия с криптовалута , създаване и търгуване с хардуер за добиване и търговия на криптовалута , създаване на трейд платформа за търговия с криптовалута .
Вторични дейности на ************** - Организиране на семинира и обучение свързани с добив и търговия на криптовалута , създаване на уеб сайтове и популяризирането им с вградени скриптове за добив на криптовалута , създаване на гейм сървъри с вградени скриптове за добив на криптовалута .
*************** ще работи въз основа на всички законови норми действащи на територията на Република България , Европейски Съюз и Международни законови директиви свързани с нейната дейност.

Целта на *************** да се превърне в безспорен лидер на пазара с криптовалута в България , да стане нарицателно за успешен проект в Европа и неизменна част от световния пазар на криптовалута

Ключовите фактори за успех са:
1.материална база - най важното за успеха на проекта и съответно най големият финансов разход е осигуряването на необходимия хардуер и оптимизацията му за да може да се постигне максимално високо ниво на ефективност в съотношението разходи/приходи.
-........................

2.Екип - в същността си проекта звучи като нещо за което ще са необходими стотици ИТ специалисти които да работят денонощно , реално за изпълнението на поставените цели са необходими основно трима души и не повече от общо пет за реализиране и поддръжка на проекта до излизането му на глобалният пазар.

3.Запазване на конкурентните предимства:
*Редовно оптимизиране на софтуер и хардуер свързан с дейността на ****************.
-........................
*Използването на продуктите на фирмата при обучението на студентите от икономическите специалности във висшите училища и университети в страната.
-........................
*ПР трикове за пополиазиране името на компанията.
-........................
*Безплатни семинари за криптовалута , кибер сигурност , търговия на стоковата борса.
-........................
*Платени семинари за криптовалута , кибер сигурност , търговия на стоковата борса.
-........................
*Организиране на състезания в ИТ сверата и набиране хора чрез тях отразени медийно.
-........................
*Медийно отразена работа на фирмата , продуктите и бизнесмодела до степен не нарушаваща фирмената тайна.
-........................
*Спонсориране на събития с благотворителна и не благотворителни каузи медийно отразени.
-........................
*Създаване на търговска мрежа на територията на целия свят.
-........................
4.Минимизиране на всички разходи.
-........................
5.Контакти с фирмите от бранша.
-........................
6.Коректност в отношенията с партньорите.
-........................
7.Внедряване на нови технологии и техники.
-........................
8.Увеличаване количеството и качеството на предлаганите продукти.
-........................
9.Поддържане на старите и установяване на нови контакти и договорни отношения.
-........................

************** ще представлява компания с изключително широк спектър на действия в областта си, като ще обхваща всички прослойки на обществото без значение възраст , пол или финансово състояние.Чрез някои предварително подготвени ПР похвати и трикове ************* ще стане нарицателно за успешна компания.

1.Създаване на копачки за биткойн.
.........................възвращаемост на инвестицията до 12 месеца.
-Наличен проект и създадени контакти с необходимите фирми базирани в Китай.

2.Създаване на копачки за алтернативна крипто валута.
.........................възвращаемост на инвестицията между 6 и 12 месеца
-Наличен проект и създадени контакти с необходимите фирми базирани в Англия и България.

3.Създаване на уеб сайтове с скрипт за копаене на криптовалута и популяризирането им.
.........................ниска инвестиция - ниска доходоносност.
-Наличен проект и скрипт.

4.Създаване на гейм сървъри с скрипт за копаене на криптовалута и популяризирането им.
.........................ниска инвестиция - ниска доходоносност.
-Налични сървъри , скрипт в процес на разработка.

5.Създаване на софтуер и хардуер и отдаването му под наем за копаене на криптовалута.
.........................възвръщаемост на инвестицията до 12 месеца.
-Наличен проект и създадени контакти с необходимите фирми базирани в Китай , Англия и България.

6.Създаване на платформа за търговия с криптовалута.
.........................ниска инвестиция - средна доходоносност.
Все още не се работи по платформата .

7.Търговия с криптовалута на световните пазари
..........................висока доходоносност

8.Семинари и обучение.
.........................ниска инвестиция - средна доходоносност.
Все още не се работи.




********************* избира позициониране в България поради ред благоприятни условия за създаване и развиване на компанията.

1.Страна от топ 10 с най-бърз Интернет според доклад на OpenSignal за 2017година.
2.Данъчно третиране на криптовалути на територията на България и ЕС.
3.Цена на тока в България е най ниска в ЕС според Евростат.
4.Не разработен пазар , без конкуренция в настоящия момент.
5......................
6......................
7......................
8......................


-На всяко многоточие име развит проект и финансов план.

-В плана са използвани термини от крипто пазара и за незапознати ще звучат странно.

-Целият план е в 13 страница с многобройни детайли които на този етап не бих разкрил , това са ключови фактори за изпълнението му.

-Проекта подлежи на разширение на поставените цели, но не и на промени.

-Базовите цели в дългосрочен план на ************** да се превърни в значим фактор на международния пазар на криптовалута .

-Проекта се зароди преди повече от 1 година и са взети предвид всички възможни сценарий за развитие и свеждането на възможни инвестиционни загуби до 0 категорично.

-Неформално изпълнението по проекта стартира в началото на ноември месец 2017г. с изключително малка инвестиция от създателите, но не достатъчна за пълното му разгръщане днес 21.12.2017 година се отчитат 17% възвращаемост на първоначалната инвестиция в размер на 13000 евро.


-Необходимата минимална сума за осъществяване на проекта с днешна дата се равнява на 250 000 Евро , като при възможност за по голяма инвестиция стои възможността за разширяване на проекта

-Възвращаемост на инвестицията между 6 и 12 месеца след появата на ************* на пазара.

-Възможност за изключително бърз растеж и развитие на компанията.

-През цялото време през което е изготвян проекта са взети в предвид темповете на развити на криптовалута , развитието и стабилността на пазара на криптовалути , темповете на развитие на хардуер за добив на криптовалута.

-Това е първото публично представяне на проекта , до момента е представян само на конкретни лица от от които има 1 категорично "ДА" за инвестиция но и желание за контролен пакет което ние не сме склонни да удовлетворим в никакъв случай , освен това има 2 "НЕ" и 6 чакащи отговор. Ще се радваме да чуем мнения по въпроса без значение положителни или отрицателни търпим критика , а защо не и да намерим евентуално инвеститор с когото имаме общи цели и бихме могли да се разберем.

За връзка - [email protected]
Последна промяна NewWorld на 21 Дек 2017, 13:15, променена общо 1 път
NewWorld
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Дек 2017, 12:18

Re: Търси се инвеститор

Мнениеот NewWorld » 21 Дек 2017, 13:10

Отговарям на въпрос зададен на имейла

Няма как да се вземе кредит от банка поради 2 конкретни причини
1. Големия размер на сумата.
2.Няма как да им се обясни на "банков език" , че трябва да ми дадат пари , част от които ще се преобразуват в крипто валута защото фирмите с които ще се работи изискват разплащане с криптовалута . Не се узрели още за такива заеми.
NewWorld
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Дек 2017, 12:18

Re: Търси се инвеститор

Мнениеот marincho » 21 Дек 2017, 13:22

NewWorld написа:...
като при възможност за по голяма инвестиция стой възможността за разширяване на проекта
....


Много скам ще има тепърва в тази сфера. Сума ти хора гледат телевизия и сега разбират за новата ниша(както винаги вървим години след нормалните държави, дори и в измамите).
Не че казвам нещо, но от цитираното става ясно, че човека писал/преписвал от интернет текста, е крайно неграмотен. Пък се опитва да ни представи някъв много специален бизнес план. А двете неща са взаимно изключващи се.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Търси се инвеститор

Мнениеот NewWorld » 21 Дек 2017, 13:39

marincho изключително ти благодаря за категоричността (че съм крайно неграмотен) и реакцията.
Не знам дали забелязваш че поста е редактиран - "Последна промяна NewWorld на 21 Дек 2017, 13:15, променена общо 1 път"
12 минути преди твоето високо интелектуално и назидателно мнение. Причината за тази грешка е в текстовия редактор който съм ползвал преди да публикувам текста тук(проверих в другите файлове я няма). Не че се оправдавам - да го бях прочел още веднъж преди да го пусна , но малко това че съм не грамотен ме ръчна повече.
Е все пак е някакъв интерес към темата ...... :clap:
NewWorld
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Дек 2017, 12:18

Re: Търси се инвеститор

Мнениеот danisapfirov » 21 Дек 2017, 13:51

Търсите един инвеститор, а не набиране на средства каквато е практиката
при децентрализираните системи.
Мисля, че това е друг начин на мислене, което ме навежда на мисълта, че не познавате сферата.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Търси се инвеститор

Мнениеот NewWorld » 21 Дек 2017, 14:19

danisapfirov написа:Търсите един инвеститор, а не набиране на средства каквато е практиката
при децентрализираните системи.
Мисля, че това е друг начин на мислене, което ме навежда на мисълта, че не познавате сферата.


Съгласен съм до там до където става въпрос, че се търси един инвеститор.
Не виждам общото между това че се търси инвеститор за проект и "децентрализираната система" при положение че става въпрос за създаване на конкретна фирма с конкретен предмет на дейност и управлението й трябва да е "центрирано" и някой да носи съответната отговорност.
Извинявам се , но не Ви разбрах наистина какво имате предвид , как по това че се търси един инвеститор се стигна до извода , че не познавам сферата.
Защо ми е да "набирам" средства ?! няма да отварям филиал на "Български Червен кръст". Става въпрос за бизнес. В шах съм от въпроса ще се радвам ако ми го зададете по-конкретно за да мога и аз да дам по смислен и конкретен отговор.
NewWorld
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Дек 2017, 12:18

Re: Търси се инвеститор

Мнениеот danisapfirov » 21 Дек 2017, 14:39

Първия и основен въпрос е кои са нашите клиенти?

Ако ваш клиент се явява крипто общността, то тя е много обширна, разпръсната,
и организирана на доброволен принцип. От там и подхода за набиране на средства е по-друг.

По принцип бизнесите в тази сфера събират средства от общността, защото се предполага, че предлагат услуги за нея.
Ако имате голям клиент, който ще обслужвате, ви трябва един инвеститор, но ако ще предлагате услуги
за крипто общностти, модела за набиране на капитал вече се променя.

Може да се запознаете с материали как се организира ICO и те да ви помогнат.

По отношение на услугите сте изброили много широк спектър. Тази сфера е висококонкурентна,
високотехнологична и няма играч, който да предложи всичко за всеки. Мисля, че е добре малко
повече да конкретизирате около определен продукт или услуга и да я насочите към определена общност.

Например към настоящия момент критична точка се явява връзката крипто-фиат. Банките бойкотират
търговията с крипто валути и затрудняват обмена. Това просто е един конкретен пример, където
ясно се вижда кои са клиентите, кого обслужваме и какво искаме да постигнем.

Смятам, че ако сте по-фокусирани и излезете с по-изчистена идея може да имате по-големи шансове.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Търси се инвеститор

Мнениеот johnkill » 21 Дек 2017, 15:02

danis мисля че спамиш темата. ... нищо лично само лично мнение.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Търси се инвеститор

Мнениеот danisapfirov » 21 Дек 2017, 15:16

johnkill написа:danis мисля че спамиш темата. ... нищо лично само лично мнение.


Поискано ми е да уточня. ""Ще се радвам да ми зададете въпроса по-конкретно...""
В случая конкретизирам въпроса, защо търсят един инвеститор и защо толкова широк профил на дейност.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Търси се инвеститор

Мнениеот NewWorld » 21 Дек 2017, 16:06

danisapfirov написа:Първия и основен въпрос е кои са нашите клиенти?

Ако ваш клиент се явява крипто общността, то тя е много обширна, разпръсната,
и организирана на доброволен принцип. От там и подхода за набиране на средства е по-друг.

По принцип бизнесите в тази сфера събират средства от общността, защото се предполага, че предлагат услуги за нея.
Ако имате голям клиент, който ще обслужвате, ви трябва един инвеститор, но ако ще предлагате услуги
за крипто общностти, модела за набиране на капитал вече се променя.

Може да се запознаете с материали как се организира ICO и те да ви помогнат.

По отношение на услугите сте изброили много широк спектър. Тази сфера е висококонкурентна,
високотехнологична и няма играч, който да предложи всичко за всеки. Мисля, че е добре малко
повече да конкретизирате около определен продукт или услуга и да я насочите към определена общност.

Например към настоящия момент критична точка се явява връзката крипто-фиат. Банките бойкотират
търговията с крипто валути и затрудняват обмена. Това просто е един конкретен пример, където
ясно се вижда кои са клиентите, кого обслужваме и какво искаме да постигнем.

Смятам, че ако сте по-фокусирани и излезете с по-изчистена идея може да имате по-големи шансове.



Сега разбрах идеята на въпроса.
Запознат съм с ICO , IPO и като цяло с crowdfunding (груповото финансиране) за момента този модел на финансиране е проучен , но е оставен като вариант "В". Вариант "А" е директно финансиране от частно лице имаме и вариант "Б". Да речем че по финансовата част сме малко старомодни и предпочитаме всичко да го има черно на бяло на хартиен носител с подписи и печати най-общо казано , а и колкото да не ми се иска да го кажа - "важно е кой стои зад теб".
Като наш клиент се явява всеки един дишащ човек. (вярвам в бъдещето на Блокчейн като цяло , бъдещето на крипто валутата и това че след години всеки човек ще има онлайн портфейл , точно така както сега носи в задния си джоб обикновения стандартен портфейл)
Ние не само ще предлагаме услуги , а ще имаме предмет на дейност добиване на криптовалута и търговия с нея (създаване на ферми).
Да , Ние предлагаме широк спектър на услуги но какво всъщност е необходимо за тези услуги да се поддържат? - изключително малък ресурс (в момента поддържам някой сайтове и гейм сървъри от вкъщи) - не ме разбирайте погрешно , не сравнявам платформа за търговия с валута с сайт написан на WordPress примерно.
Идеята е мащабна по възможности непропорционално на ресурсите който изисква.
Банките бойкотират - до кога ? Колко ще издържат на натиск от милиони потребители (не визирам само българските да не излезе после като онази девойка която каза - милиарди избягаха от България....)
И тази сфера не я смятам за високо конкурентна ... няма вътрешно-национална конкуренция (поне аз не виждам такава и тук мога много да изпиша защо), има малка вътрешно-отраслова конкуренция (това е мн дълга тема) , няма ценова конкуренция , може до някаква степен да говорим до съвършен конкурентен пазар но не напълно. Има толкова много отрасли където конкуренцията е убийствено жестока.
И като за край първоначалния Ви въпрос за инвеститора ми звучи малко като че , ако искам да си направя млекарница трябва да ме финансират кравари :think:
NewWorld
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Дек 2017, 12:18

Следваща

Назад към Български проекти

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin