Iris - Прави мониторите полезни за очите. Плащания с Bitcoin

Промотирайте вашият Биткойн проект

Модератор: Moderators

Iris - Прави мониторите полезни за очите. Плащания с Bitcoin

Мнениеот danielng01 » 05 Юни 2017, 10:20

Здравейте на всички,

Казвам се Даниел. Създател съм на един малък софтуер за очите, който се казва Iris.

Изображение

Линк: https://iristech.co/
Последните няколко месеца съм много голям фен на криптовалутите. Купих си няколко Bitcoin-а, сглобявам си риг за копаене на Ehterium и чета доста по-темата, защото инвестирам в криптовалути.

Случайно ми писа Ники създателят на форума и ми каза, че проекта би ви бил интересен. Наскоро започнах да приемам плащания с Bitcoin, Augur, Dash, Dogecoin, Etherium, Golem, Litecoin на сайта на Iris и ако се чудите за какво да похарчите някоя монетка, Iris е доста готин проект:
- Намалява синята светлина вечер
- Намалява яркостта без ШИМ
- Може да си обръщате цветовете на екрана
и други такива работи, които хората харесват.

Линк: https://iristech.co/buy-bitcoin/

Принципно софтуерът е безплатен, но има Pro версия с повече бутони за настройка. Ето и един активационен код с 100 активации на Iris Pro и 100 активации на Iris mini Pro подарък от мен:
team-bitcoinbg

Сега стига толкова за Iris, няколко думи за какви неща ползвам аз:

Като портфейл съм с Exodus
Линк: https://www.exodus.io/

Приятен е, че не изисква Full node, което ми използва половината харддиск. От всички портфейли, които ползвах най-много ми хареса.

За купуване на Bitcoin ползвам Blockchain и Localbitcoins.
Линк: https://blockchain.info
Линк: https://localbitcoins.com/

Първо опитвах с CoinBase, но не ми приема 3D паролата на картата сайтът им. Blockchain приема плащания в долари, което е основната валута, която ползвам, а Localbitcoins позволява купуване на Bitcoin с PayPal, което е другото, което ползвам.

Неща, които ме притесняват

Транзакциите в Bitcoin стават все по-скъпи и в момента са неефективни за малки плащания. Проблемът е Proof of work алгоритъмът който ползват миньорите и е доста скъп. Решение за това е да се изнесе подписът от блока и така да се удвоят транзакциите или да се направи Hard Fork на BTC.

И двете ме притесняват и ще са еднакво зле за цената на валутата. Преминаването към Proof of stake според мен няма как да стане, защото Proof of stake има някои security проблеми и точно поради тази причина не купувам Etherium, защото постоянно променят нещо, нямат краен брой монети и валутата им подлежи на инфлация.

Второто нещо е централизацията. В момента 2-3 pool-a копаят всички Bitcoin и ако решат може да започнат да правят фалшиви транзакции. Решение за това не виждам. Dash решава проблема с по-сложен алгоритъм за който не може да се ползва ASIC, но за да го реши Bitcoin отново трябва да се направи Hard fork на валутата.

В няколко бизнес начинания виждам потенциал и някое от тях ще започна скоро

Bitcoin борса
Все още никой не е направил хубава борса за прехвърляне на пари към Bitcoin по лесен начин. Или поне нищо не ми харесва в момента.

Автоматизация на плащания
Някакви простички бутони, които да автоматизират плащанията като тези на PayPal. Това, което правят Coinbase и BitPay не е това, което търся честно казано и 1 месец се мъчих да им интегрирам API-тата на сайта на Iris. Накрая просто си сложих адреса на Wallet-a и реших да приемам плащания на ръка.

Лесен minning софтуер
Нещо, което просто да използва няколко процента CPU и да работи на всеки компютър. Така ще се реши проблема с централизацията на процесорна мощ в Китай. Разбира се пак ще има pool-ове, но те ще са много по-децентрализирани.

Това е от мен.

Поздрави,
Даниел
danielng01
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Юни 2017, 09:37

Re: Iris - Прави мониторите полезни за очите. Плащания с Bit

Мнениеот s0ngangel » 05 Юни 2017, 19:31

Здравей!
Не знам доколко точно пък Dash са се справили при положение, че масово се използва именно ASIC Baikal Mini Miner (поддържа X11, X13, X14, X15, Qubit и Quark алгоритми).
s0ngangel
 
Мнения: 72
Регистриран на: 18 Мар 2017, 16:06

Re: Iris - Прави мониторите полезни за очите. Плащания с Bit

Мнениеот greo » 05 Юни 2017, 21:34

:shifty:
Последна промяна greo на 06 Юни 2017, 12:20, променена общо 1 път
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Re: Iris - Прави мониторите полезни за очите. Плащания с Bit

Мнениеот emmobg » 06 Юни 2017, 09:53

s0ngangel написа:Здравей!
Не знам доколко точно пък Dash са се справили при положение, че масово се използва именно ASIC Baikal Mini Miner (поддържа X11, X13, X14, X15, Qubit и Quark алгоритми).

:clap: Варианта при Dash е доста по-интелигентен(не посредством смяна на алгоритъма-за който липсват асици), но все още риска от 51% атака там е най-малък поради ред други причини,което за момента не налага въвеждането на конкретното решение.Желаещите могат да се запознаят по подробно с 2Tier Network, masternode,ROI etc.. :)
emmobg
 


Назад към Български проекти

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin