Добър бизнес модел CEX.io

Раздел изключително и само за Афилиейт Линкове

Модератор: Moderators

Добър бизнес модел CEX.io

Мнениеот obekt » 29 Ное 2013, 15:05

Да започнем с това, че има 3% referral bonus и естествено затова Ви спамя.
https://cex.io/r/0/obekt/0/
Какво е по-различно от стандартните mining contracts.
1. Започва да копа моментално след покупката
2. Едновременно копа BTC, NMC, IXC, DVC
3. Купува се дори на части от гигахеш

Цената - тя варира. Някой трябва да ти продаде мощност. В момента е 0.06 за гигашеш.
Ще кажете това е много скъпо и еди къде си е еди колко си.

Разликата е, че тук купуваш мощност. Копаш. Каквото изкопаш си е за теб, а мощността може да продадеш утре дори за повече пари.

Аз лично имам вече 11 гига там, които си купих с печалбата от 10 litecoin купени от BGanio за 84 лева миналата седмица (да е жив и здрав :) )

Успех.
obekt
 
Мнения: 21
Регистриран на: 10 Ное 2013, 11:11

Re: Добър бизнес модел CEX.io

Мнениеот ZAX » 30 Ное 2013, 05:54

Има и още нещо. Ти можеш преспокойно да си копаш и с твой хардуер там. Както правя аз. Но само от 2 дни и понеже на Марто скапаните платки забиват поне по веднъж на ден, все още не мога да уцеля 24 часа без прекъсване, че да засека колко реално се вади. А и иначе ги отчита по доста странен начин...

Някой успял ли е да засече точно какво се случва в този пул, защото все повече започвам да се съмнявам в него и в платките на Марто, но може би истината е някъде по средата :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Добър бизнес модел CEX.io

Мнениеот plamar » 30 Ное 2013, 06:47

И аз копах там (Ghash) но си мисля, че е за по-големи мощности понеже тегленето става с 0.001 BTC. Иначе за купуването на GH е така, имах няколко NMC и с тях купих 0.3GH и веднага почнаха да си копат в басейна, не е лоша тяхната борсичка.
plamar
 
Мнения: 158
Регистриран на: 15 Юли 2013, 18:21

Re: Добър бизнес модел CEX.io

Мнениеот ZAX » 30 Ное 2013, 07:42

100GH.png
100GH.png (60.13 KiB) Прегледано 4788 пъти
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Добър бизнес модел CEX.io

Мнениеот MarziMeDaIzmizliaIme » 30 Ное 2013, 16:42

Сайта си е добър, от около месец - месец и нещо там копам с някакви виртуални GH/s.
Понякога самия пул спира за известно време, но след това пък ти компенсират изгубеното време като ти удвояват скоростта за известно време и така нямаш загуби, а все едно си работил нонстоп.
Обаче нещо друго взе да ме дразни там, въведоха такса за поддръжка и ся на всяка печалба от блок ти взимат някви части от печалбата. Е като се има предвид че се пак самия басейн е с 0 такса, тая такса за поддържка се търпи.
Предполагам на тези дето копат със свой хардуер не им одържат тази такса, защото копачите са си тяхни, а не на CEX.io.
Обаче нещо много скъпи са цените на GH/s спрямо долара.
То че е 0,065 BTC за 1 GH/s e ОК, изглежда евтино, обаче при курс от 1200 долара излиза че 1 GH/s струва 78 долара и вече май не изглежда така евтино.
Аз си спомням че си купих моите мощности при 0,085 - 0,09 BTC за 1 GH/s, да по-скъпо изглежда, обаче когато си ги купих BTC струваше 180 долара или иначе казано 1 GH/s струваше 15-16 долара.
Всъщност излиза че цената на GH/s в CEX.io вместо да падне, тя се качва и за последния месец и нещо е станала 5 пъти по-висока.
Лично аз не бих дал в момента 78 долара за GH/s, но това си е мое мнение.
Курса BTC/USD го взимам от тук http://mining.thegenesisblock.com/, надявам се да е достоверен.
MarziMeDaIzmizliaIme
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Сеп 2013, 21:26

Re: Добър бизнес модел CEX.io

Мнениеот ZAX » 30 Ное 2013, 17:03

Не забравяй че зад тези GH/s седят някакви машини и те наистина имат нужда от поддръжка (заплатки за персонала, разход на ток, печалба някаква все пак) !
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Добър бизнес модел CEX.io

Мнениеот MarziMeDaIzmizliaIme » 30 Ное 2013, 17:42

ZAX написа:Не забравяй че зад тези GH/s седят някакви машини и те наистина имат нужда от поддръжка (заплатки за персонала, разход на ток, печалба някаква все пак) !

Аз не се оплаквам за тази такса, тя не е толко голяма. В момента 1 share се таксува 0.000000000484 BTC и съответно колкото такива имаш направени умножаваш и разбираш колко ти взимат от печалбата от блок.
Знам че за да работи един сайт добре му трябва добра поддръжка, така че нямам против. Все пак трябва да сме им благодарни, че ни дават да използваме техните ресурси.
Това което недоволствам е от високата цена на GH/s в момента, не е нормално тя са скача, при положение че всеки ден скоростта расте. Ако трябваше да се запази 15 долара, както бе преди месец, сега 1 GH/s трябва да струва 0,0125 BTC а не 0,065 BTC.
MarziMeDaIzmizliaIme
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Сеп 2013, 21:26

Re: Добър бизнес модел CEX.io

Мнениеот ZAX » 01 Дек 2013, 01:00

А какво значение има цената в $$$? Цената в BTC си пада! Не толква бързо колкото се качва курса спрямо фиат валутите, но то с всичкия хардуер си е така... И дали ще си дал $15 при курс $100 или $150 при курс $1000, аз не виждам никаква разлика, защото и при двата варианта щеше да имаш една и съща мощност или едни и същи коини. Както и ще можеш да ги продадеш на тази стойност на която си ги купил сега или по-голяма спрямо тази преди. Къде е проблемът :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Добър бизнес модел CEX.io

Мнениеот MarziMeDaIzmizliaIme » 01 Дек 2013, 01:20

ZAX написа:А какво значение има цената в $$$? Цената в BTC си пада! Не толква бързо колкото се качва курса спрямо фиат валутите, но то с всичкия хардуер си е така... И дали ще си дал $15 при курс $100 или $150 при курс $1000, аз не виждам никаква разлика, защото и при двата варианта щеше да имаш една и съща мощност или едни и същи коини. Както и ще можеш да ги продадеш на тази стойност на която си ги купил сега или по-голяма спрямо тази преди. Къде е проблемът :mrgreen:

Ами има си значение цената в долари, евро или лева.
Защото ако си нов в копаенето и нямаш налични биткойни трябва да вложиш реални пари, нали така?
Примерно едно е да платиш 150 долара за 10 GH/s, друго е да дадеш 780 долара пак за 10 GH/s в момента, нали така?
Ако на теб ти е все едно цената и няма значение, може ли да ми пратиш BTC за да си купя 10 GH/s , пък аз ще ти ги платя на цената от 15 долара на GH/s или общо 150 долара?
Както ти казах, аз влагам реални пари, щото нямам биткойни.
Вече сам разбираш че цената си има значение все едно дали е в биткойти или долари или евро или друга валута.
MarziMeDaIzmizliaIme
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Сеп 2013, 21:26

Re: Добър бизнес модел CEX.io

Мнениеот ZAX » 01 Дек 2013, 01:23

Помисли пак.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Следваща

Назад към Афилиейт Програми

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, UserX1XO, viniamin