Групова поръчка чипове от BFL

Раздел специализиран за продуктите на Технобит

Модератори: marto74, Moderators

Re: [OPEN] Групова поръчка чипове от BFL -Доплащане втора по

Мнениеот ZAX » 05 Ное 2013, 11:34

ggeorgiev написа:
ZAX написа:.....

В крайна сметка аз бях предложил да му изкупя всичкия останал брак, като очаквах да се бия с колегите за единични бройчици... Е определено предаде доверието на всички нас, но бизнеса си е бизнес и офертата ми стои. За което няма място да го пусне да му копае при него и при личните хора също :mrgreen:


Аз понеже имам поръчан само 1 чип от 1-ва поръчка (ей така за спорта го поръчах), първо мислех да си поиграя с него - да се пробвам да го пусна на USB в домашни условия, но тъй като в момента няма как да седя с часове на масата и да си играя с платки и поялници - чакам оферта от теб за тоя самотен чип. Ако не - другата седмица пиша на Марто да ми го изпрати и го засилвам в ибей, и там каквото стане.
Знам че офертата ми няма да ти хареса, но това е положението още преди да се разбере че няма платки: viewtopic.php?f=15&t=327&p=5573 няма кой да даде и по 12.50 на чип дори... Но понеже е само 1 чип мога да си позволя да го взема на 10 лева примерно. То ясно че няма да го ползвам за друго освен сувенир. Иначе офертата ми за работещи крайни продукти в момента е 5 лева за GH/s. И така ти образувам цената като за 50% от работещ продукт или 4х5/2=10 е най-доброто което мога да предложа.

Наистина бих се радвал да си имам нещо на BFL, макар и неработещо, ей така за спомен поне. :pray:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: [OPEN] Групова поръчка чипове от BFL -Доплащане втора по

Мнениеот ggeorgiev » 05 Ное 2013, 11:37

:) Прав си :) не ми харесва - значи ще си пробвам късмета в ибей :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: [OPEN] Групова поръчка чипове от BFL -Доплащане втора по

Мнениеот ZAX » 05 Ное 2013, 11:59

ggeorgiev написа::) Прав си :) не ми харесва - значи ще си пробвам късмета в ибей :)
Лошо няма, дай линк после, може пък да реша да наддавам :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: [OPEN] Групова поръчка чипове от BFL -Доплащане втора по

Мнениеот marto74 » 06 Ное 2013, 23:11

Колеги поради факта че след 4-5 дни голите платки са тук и трябва да потвърдя на словенеца за компонентите.
Ето я платката в нашия сайт където можете да поръчате монтаж .
Окончателно цената която успяхме е 237.5 Евро

http://technobit.eu/index.php?id_product=45&controller=product&id_lang=1
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: [OPEN] Групова поръчка чипове от BFL -Доплащане втора по

Мнениеот renter84 » 07 Ное 2013, 09:57

Марто, моля този път да ми отговориш на ЛС-то. Иначе очаквам колкото койни ти е дала като втора отстъпка БФЛ , толкова и да раздадеш. Не доумявам защо толкова дни даже седмици ми държиш койните от БФЛ при себе си и не ми ги даваш. Надявам се далавери с отстъпките да не се опитваш да правиш. Те нямат нищо общо с тебе. Те просто пристигат в твоя адрес в койни по тогавашния актуален курс и ти на момента трябва да ги препратиш на притежателите им. Далавери с курса надявам се да не се опитваш да правиш. Аз в последните 10 дни три пъти ти писах да върнеш отстъпките, а ти само веднъж ми написа ЛС и то по друг повод като ти вътре на 03.11 написа "За отстъпките получих ги и тази седмица дето идва ще ви ги изпратя." Какво трябва да значи това. Ти когато искаш да ти се плати да не би да не поставяш срокове? - мога да те цитирам даже...
Искам си койните , които БФЛ ми даде, но са при тебе. Колкото е дала толкова ги искам. Защото по твоята логика ако БФЛ ми е дала 2 койна то ако курса след 2 месеца е 2000 ти може и няколко стотинки да ми дадеш. Така доверие не се гради, а да не говорим, че имаш голяма нужда от доверие при тая поръчка.
renter84
 
Мнения: 90
Регистриран на: 16 Юни 2013, 11:51

Re: [OPEN] Групова поръчка чипове от BFL -Доплащане втора по

Мнениеот Gele » 07 Ное 2013, 10:11

marto74 написа:Колеги поради факта че след 4-5 дни голите платки са тук и трябва да потвърдя на словенеца за компонентите.
Ето я платката в нашия сайт където можете да поръчате монтаж .
Окончателно цената която успяхме е 237.5 Евро

http://technobit.eu/index.php?id_product=45&controller=product&id_lang=1

МОже ли да се плаща в лв. по каква сметка и на какъв курс /1.95583 ?/
0882 369541 SkyPe: Hristow4
Аватар
Gele
 
Мнения: 71
Регистриран на: 13 Юни 2013, 17:12
Местоположение: София

Re: [OPEN] Групова поръчка чипове от BFL -Доплащане втора по

Мнениеот marto74 » 07 Ное 2013, 15:59

Копирам тук отговорите на въпросите на колегата retender84 за да не отговарям едно и също на ЛС
marto74 написа:
renter84 написа:1.А кога ще са готови платките?
2. Задължително ли трябва през сайта да поръчаме? А през форума?
3. Това крайна цена за всичките ли е? Аз като купувач на едро - 5 платки са си на едро - 10 евро още на платка мога ли да получа? Дори на 230 ако може да закръглим пак е нещо.
4. Все още чакаме вторите отстъпки от БФЛ. Ти каза, че БФЛ още миналата седмица са ти ги пратили. Защо не ни ги даде. БФЛ е пратила 400-те долара на по-нисък курс. Очаквам да получа толкова койни колкото БФЛ е дала за мене.
5. Евентуално ще ти останат ли други чипове и на какви цени може да ги дадеш? Т.е. ако случайно реша 6-та платка да правя.

Благодаря


1. Голите платки ще са тук следващия вторник
2. Поръчките са само през сайта
3. Цената е изтискана и отстъпки от нея няма да има
4. Отстъпката ще ти платя днес до края на деня. Отстъпката е 25 Долара на чип няма значение как ще ти я платя , в брой в койни по банка в долари , евро или паундове. Все ще е по моментния курс - за койни битпей курса в момента. тук имаш избор , ако не искаш койни мога по банка или в брой.
Просто реши и ми прати данни - адрес за койни, банкова сметка, пейпал акаунт , каквото си избереш
5. Имам мои чипове и те ще са по цената на номинал, защото така съм ги плащал, ти обаче можеш да си намериш и на ниски цени и ако ги доставиш до мен ще ти ги наситя, щом си поръчал платка.

Поздрави Мартин
Последна промяна marto74 на 07 Ное 2013, 16:00, променена общо 1 път
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: [OPEN] Групова поръчка чипове от BFL -Доплащане втора по

Мнениеот marto74 » 07 Ное 2013, 16:00

Gele написа:
marto74 написа:Колеги поради факта че след 4-5 дни голите платки са тук и трябва да потвърдя на словенеца за компонентите.
Ето я платката в нашия сайт където можете да поръчате монтаж .
Окончателно цената която успяхме е 237.5 Евро

http://technobit.eu/index.php?id_product=45&controller=product&id_lang=1

МОже ли да се плаща в лв. по каква сметка и на какъв курс /1.95583 ?/

Да при приключване на поръчката избираш Wire transfer и ще ти даде сметка за превод
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: [OPEN] Групова поръчка чипове от BFL -Доплащане втора по

Мнениеот Zmejsky » 08 Ное 2013, 20:20

marto ....Пробвахме с този
http://www.dekada.com/catalog/evercool- ... -1427.html

и този охладител
http://www.dekada.com/catalog/arctic-co ... -1375.html
и е ОК

тоя май за сега ми се вижда най изгоден
http://www.jmt.bg/охладители-cID=633/arctic-cooling-arctic-freezer-7-lp-intel-s775-cpus-pID=676/
имам и боксови с. 775 но незнам да ли ще станат защото контактната повърхност е доста малка и с кръгла форна
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: [OPEN] Групова поръчка чипове от BFL -Доплащане втора по

Мнениеот marto74 » 08 Ное 2013, 20:45

renter84 написа:Марто, моля този път да ми отговориш на ЛС-то. Иначе очаквам колкото койни ти е дала като втора отстъпка БФЛ , толкова и да раздадеш. Не доумявам защо толкова дни даже седмици ми държиш койните от БФЛ при себе си и не ми ги даваш. Надявам се далавери с отстъпките да не се опитваш да правиш. Те нямат нищо общо с тебе. Те просто пристигат в твоя адрес в койни по тогавашния актуален курс и ти на момента трябва да ги препратиш на притежателите им. Далавери с курса надявам се да не се опитваш да правиш. Аз в последните 10 дни три пъти ти писах да върнеш отстъпките, а ти само веднъж ми написа ЛС и то по друг повод като ти вътре на 03.11 написа "За отстъпките получих ги и тази седмица дето идва ще ви ги изпратя." Какво трябва да значи това. Ти когато искаш да ти се плати да не би да не поставяш срокове? - мога да те цитирам даже...
Искам си койните , които БФЛ ми даде, но са при тебе. Колкото е дала толкова ги искам. Защото по твоята логика ако БФЛ ми е дала 2 койна то ако курса след 2 месеца е 2000 ти може и няколко стотинки да ми дадеш. Така доверие не се гради, а да не говорим, че имаш голяма нужда от доверие при тая поръчка.

Това съм го пропуснал.
Почва да ми омръзва да обяснявам очевидни неща но ето възможно най подробно:
1. Цената на БФЛ е и е била в долари. Отстъпките са 25 долара на чип, като признават до 100 бр на поръчка.
2. Как е маханизма на ползване :
-при първия батч ни приспаднаха цялата сума на отстъпките от аванса
-при втория приспаднаха полвината отстъпка от аванаса и втората от доплащането.
БФЛ не изплащат койни , те приспадат от цената бр. Отстъпки умножени по 12.5 долара при капарото и 12.5 долара при доплащането.
Омръзна ми да ми пишеш едно и също . още в началото съм обявил че ги изплащам обратно до 10 дни след плащането от ваша страна.
Курса на койна е нощо което не е под мой контрол. След толкова писане , не се ли замисли , че съм платил поръчката 1 седмица преди ти да ми пуснеш койни,през цялото това време курса върви нагоре, така че все тая.
Отново ЦЕНИТЕ НА БФЛ СА В ЩАТСКИ ДОЛАРИ, това че минаваме през койни е техническа подробност винаги по курса в момента.
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

ПредишнаСледваща

Назад към Технобит

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, ionicle, Kartoff, shulio, UserX1XO, viniamin, yaro