Групова поръчка чипове от BFL

Раздел специализиран за продуктите на Технобит

Модератори: marto74, Moderators

Re: [OPEN] Групова поръчка чипове от BFL -Доплащане втора по

Мнениеот 2GOOD » 03 Дек 2013, 13:31

ZAX написа:Абе хубаво си мислех аз да си поръчам чипове при Луко (и отстъпките ми приемаше за разлика от Марто), още когато ми каза че Марто не само че няма платка, но и няма да може да я направи и иска да копира неговия дизайн, така и стана... Отдавна можех да съм забравил за Марто и да си копая с BFL... Обаче пустият му английски... Иронията е че нямам нито един мейл от Марто на български :mrgreen:


Ми че той и Локо няма платка и тяхната не сработи с "новите" чипове на БФЛ и той обяви в темата, че и те правят чилита..

Pumpy написа:Koлеги проекта отново е у киреча .
Изоставен в 6 та глуха , заради другите проекти , 16В и 16А2, които вървят с пълна сила и с 3 седмици закъснение :clap: :liar: .
Смешното нано с което мартин иска да ни залъже се избиваше за 1 ден ако платките бяха доставени навреме , пропуснатите ползи са в рамките на 4 цифрено число
Тоя проект е пълен провал , и доверието в ""производителя "" се срива главоломно , на път съм да прекратя поръчка за 16В със срок декември . Най вероятно ще са готови средата на януари когато няма да въстановят и парите за платките .


Иначе да много се забавиха нещата, къде е Септември, къде Декември, аз вече започнах да притръпвам от чаканки. След БФЛ нищо не може да ме изненада.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: [OPEN] Групова поръчка чипове от BFL -Доплащане втора по

Мнениеот Pumpy » 03 Дек 2013, 16:48

marto74 -> Надявам се седващата седмица да успеем и с чилитата.
То поръчките са 15 платки общо.

Da ама не, както винаги не си удържа на думата , въобще няма случай когато да е казал нещо и да си е спазил сроковете . :naughty:
Като не спазваш дадената дума поне дай обяснение на хората защо...... , защо се спира поръчка с давност над 6 месеца и се пускат други 2 поръчки които са от миналия месец , от петъка хората получават платки HEX16B i A2......, може и да се спотайват но това е известно ...., кой ще компенсира загубите . За тия 6 месеца можеше да поръчаме още на 10 места , .. но ние .. избрахме българското ,.... по точно циганското .
Тоя човек изгуби напълно доверието ми :snooty: .
Pumpy
 
Мнения: 19
Регистриран на: 05 Юли 2013, 11:03

Re: [OPEN] Групова поръчка чипове от BFL -Доплащане втора по

Мнениеот marto74 » 03 Дек 2013, 18:44

Pumpy написа:
marto74 -> Надявам се седващата седмица да успеем и с чилитата.
То поръчките са 15 платки общо.

Da ама не, както винаги не си удържа на думата , въобще няма случай когато да е казал нещо и да си е спазил сроковете . :naughty:
Като не спазваш дадената дума поне дай обяснение на хората защо...... , защо се спира поръчка с давност над 6 месеца и се пускат други 2 поръчки които са от миналия месец , от петъка хората получават платки HEX16B i A2......, може и да се спотайват но това е известно ...., кой ще компенсира загубите . За тия 6 месеца можеше да поръчаме още на 10 места , .. но ние .. избрахме българското ,.... по точно циганското .
Тоя човек изгуби напълно доверието ми :snooty: .

Ами още преди да поръчаш платките си имал избор да поръчаш при Луко или напрво на Мр. Тийл.
Дай си референтния номер и ще те рефъндна веднага за платката , после дай адрес и ще получиш чипове.
Компонентите ще ги пратя на Луко и готово.
Даже ще раздам безплатно моите чипове пропорционално на участието на всеки

МИР
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: [OPEN] Групова поръчка чипове от BFL -Доплащане втора по

Мнениеот Hristo » 03 Дек 2013, 22:55

Да вметна, че имам 4 чипа при Марто, които според мен, няма смисъл да се монтират на платка самички, ако някой има желание и предложение, може да ми пише на ЛС. :)
Аз загубих къде 300 коина, та ще се кахъря за 3 и нещо... , да вземем да направим някоя среща и да попием от мъка .... :D
Gigabyte GA-990FXA-D3, OctalCore AMD FX-8350@4100 MHz, RadeonHD 7950 3GB GDDR5,
2x4GB GeIL DDR3@2666 MHz DUAL CHANNEL,ASUS XONAR DX PCI EXPRESS 7.1 AUDIO,
Storage: 1x60GB Corsair Force 3 SSD,1x500GB,1x1500GB,600W FortronPSU, 600W UPS
Аватар
Hristo
 
Мнения: 290
Регистриран на: 30 Май 2013, 00:10
Местоположение: Г@бр0в0

Re: [OPEN] Групова поръчка чипове от BFL -Доплащане втора по

Мнениеот vesmes » 04 Дек 2013, 01:36

marto74 написа:
vesmes написа:
marto74 написа:....

Просто даваш адрес и ти пращам полвината от поръчаните чипове.
т.е ако си поръчал 4, получаваш 2 или за колкото си платил


След като не теб чиповете ти вършат работа (можеш да ги монтираш на платки и да ги продадеш), а на мен не - защо не ми върнеш половината пари от това което съм платил ?

Те и без това са 7 бр. В натура връщането е усложнено. :violin:
vesmes
 
Мнения: 26
Регистриран на: 24 Юни 2013, 16:45

Re: [OPEN] Групова поръчка чипове от BFL -Доплащане втора по

Мнениеот marto74 » 04 Дек 2013, 08:24

Ами ако не си забелязал не продавам ритейл.
Аз си имам 70-80 мои
А съм платил всичките 300 +всички разходи да ги довлека до тук.
Не е сложно даваш адрес и на другия ден ги имаш
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: ------------------------------------------------------

Мнениеот ZAX » 04 Дек 2013, 14:14

Аз пък помня как се биеше в гърдите, че:

1. Платките за BFL ще са най-евтини, дори по-евтини от тези за авалон. :liar:

2. Ако нещо се обърка, нямало проблем да ги осъдиш по бързата процедура и да има рефънд. :liar:

П.П. косвените ми загуби от това че не си вършиш работата възлизат на 50 000 лева. Преките на 6 000 лева, а обезщетението което ми дължиш е 3 000 лева. Кое смяташ да ми върнеш или няма проблем, викаш другите с много повече си завлякъл и има много по-голяма вероятност да ти строшат кокалите, та дай първо тях да оправяме. (това не е заплаха само питам така информативно да си знам)
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: ------------------------------------------------------

Мнениеот Flex » 04 Дек 2013, 14:55

Марто, местя въпроса от ЧЗВ тук, онова може да се изтрие като получиш права:
Имам 16 предплатени пеперудени, т.е. 8 и изчаквах да видя какво ще стане с платката, ще тръгне ли или не, за да взема решение. Сега въз основа на това, че пращаш 6-7 платки да разбирам ли, че нещото работи, но не мога да си го поръчам? Ако работи (с уиндоус софтуер, нямам свободна машина за линукс) и се предлага (визирам ключовата дума "засега"), имам интерес да си поръчам платката наситена директно с 8-те чипа.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Предишна

Назад към Технобит

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, viniamin