Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Раздел специализиран за продуктите на Технобит

Модератори: marto74, Moderators

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот ZAX » 09 Май 2014, 23:13

Всъщност, защо изчезнаха снимките от по-хубавите платки, които беше получил едва ли не само ти? А други като мен, не бяха получили от тях, те били свършили? Не знам как така свършва само за някои от първите поръчали, а след това и други го получават... Но и въобще цялостната работа по твоите машинки беше много по-добра, ясно е че Мартинчо ти се е подмазвал максимално, ясно е че се е постарал специално за теб. В което разбира се няма нищо лошо и напълно обяснява защо си от малцината доволни. Но очевидно мартинчо не е постъпил точно така с всички останали, нали?

И за мен да се беше постарал така и аз щях да му се отблагодаря с каквото мога. Чудесни ревюта правиш между другото и ако бях на мястото на Марто, щях да ти платя за тях, което нямаше да е подкуп, а отплата за чудесно свършената работа! Но той само доказва какъв стиснат скамър е, че не го прави...

П.П. Безкрайно се учудих че не без моя натиск и постоянно напомняне, все пак удържа поне едно свое обещание и изплати 4 BTC на @farmdve че му оправи софта, жалко само че това беше когато вече нямаше значение. Но разбира се той продължава да му работи безплатно и да му оправя боклучавия софт за всеки следващ продукт, така че Марто всъщност му подхвърли едни трохи (всъщност сумата бе определена за мен, като еквивалент на това което ми дължи, но само защото е ясно че аз няма да мога да го оправя и все пак обещанието си е обещание и бе изпълнено, което е и единствената положителна точка която пиша на Марто, всичко останало са лъжи, измами и скам... а когато изпълни нещо, то е просто защото така му е удобно и ще му даде възможност да спечели повече, но никога не е изпълнил свое обещание, което може да го ощети по някакъв начин...)
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот 2GOOD » 09 Май 2014, 23:22

Благодаря за хубавите думи :)
А за софтуера аз пък даже не знаех че има награда 4бтц, което тогава си бяха към 4000лв. много добри пари ако питаш мен.

Относно качествата на платките аз снимам и пиша за това което имам, пък дето се вика утре може някоя друга компания да иска ревю и да ми прати платка, освен това от талка хора на които съм помагал са ми пращали по някоя друга стотинка.

Иначе за ревюто на 260ГХ А1 получих коментар от колега от форума "Много си мек с това ревю, това нещо е като реактивен двигател", та така опитвам се да бъда максимално обективен.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот ZAX » 09 Май 2014, 23:32

Всъщност моите претенции за 4 BTC бяха още когато курсът беше под 200 лева !

Марто обаче яко стисна дупето и не знам как го отпусна та му ги прати на човека при курс 600 лева! Направо си се изпусна, така да се каже... То не може пък вечно да стискаш и свинктера е мускул и той се уморява :mrgreen:

Вярвам запознат си със заплатите на програмистите по принцип, а да не говорим за строго специфичен проект по поръчка, та тея 2400 лева не са чак толкова сериозна сума предвид че му бяха решени софтуерните проблеми.

П.П. Гледам че мистър майти е на линия, а той суфлираше тогава и обеща и от него да има 4 BTC (едва ли тогава е очаквал че това ще са повече от 500 лева, но дори това е изхвърляне за него предполагам). И все пак фармдве може да получи още 2 BTC (в смисъл да си разделим тези на майти, ако ги даде), само трябва да си "признае" че заедно го писахме :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот farmdve » 10 Май 2014, 00:20

Всъщност причината, поради която успях да подкарам cgminer под Windows беше инатът ми, не исках Linux, не исках HEXMiner, исках cgminer, и то само за да мога да копам соло чрез Bitcoin-Qt, което правя от тогава дори в момента.

Иначе все още има един фундаментален проблем с libusb, заради който мисля, че разбрах повече за USB отколкото трябваше, но в същото време разбрах, че представата ми за USB е била различна. Anyway, имам малко семейни проблеми, затова резултата ми няма да е бърз, но бих искал да може една инстанция на cgminer да подкара различни устройства на технобит(но не може, заради липсващи дескриптори). Тук проблема идва или някъде от начина на емулирана на асинхронно I/O или WinUSB драйвъра, затова и двете трябва да бъдат дебъгвани поотделно. Отделно бих искал промените, които да направя да следват гайдлайна на libusb за да могат да бъдат merge-нати в главния branch.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот ZAX » 10 Май 2014, 00:39

Безкрайно много уважавам полезният инат, наричан също така воля! Също като теб го имам в изобилие... Основната и фатална за мен разлика е това че нямам твоите познания, а по-лошото е че по-скоро нямам никакви... Но пък имам твърде много свободно време (даже моите семейни проблеми е възможно скоро да ми освободят още повече време :mrgreen: ) и което е по-важното, имам и желание. И тъй като имаме обща цел (и моята от самото начало е да копам на соло, но за жалост това така и не стана с HEX16A, пък и ти някъде мисля беше писал че няма как да стане... пък и да има, то вече няма и смисъл, но пък аз имам само от тях, а поради некоректноста на Марто, едва ли ще си купя друго от него... но разбира се това не ми пречи да дам едно или повече рамена за софта). Та понеже единственият ресурс с който разполагам в момента е свободното ми време, съответно мога да предложа само него... Ако трябва ще водя децата на детска градина, по-лесно ще ми е от колкото да науча асемблер и да оправя драйверите и т.н.

Само кажи с какво мога да бъда полезен и с радост ще го направя!

Да почнем от там, на какви езици всъщност са написани нещата които трябва да се дебъгнат. Кое от тези неща смяташ че ще ми е по-лесно и въобще постижимо (ще се учудиш колко бързо мога да уча, стига да има кой да ме напътства в правилната посока и разбира се ако ти се занимава с мен)?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот farmdve » 10 Май 2014, 04:47

ZAX написа:Безкрайно много уважавам полезният инат, наричан също така воля! Също като теб го имам в изобилие... Основната и фатална за мен разлика е това че нямам твоите познания, а по-лошото е че по-скоро нямам никакви... Но пък имам твърде много свободно време (даже моите семейни проблеми е възможно скоро да ми освободят още повече време :mrgreen: ) и което е по-важното, имам и желание. И тъй като имаме обща цел (и моята от самото начало е да копам на соло, но за жалост това така и не стана с HEX16A, пък и ти някъде мисля беше писал че няма как да стане... пък и да има, то вече няма и смисъл, но пък аз имам само от тях, а поради некоректноста на Марто, едва ли ще си купя друго от него... но разбира се това не ми пречи да дам едно или повече рамена за софта). Та понеже единственият ресурс с който разполагам в момента е свободното ми време, съответно мога да предложа само него... Ако трябва ще водя децата на детска градина, по-лесно ще ми е от колкото да науча асемблер и да оправя драйверите и т.н.

Само кажи с какво мога да бъда полезен и с радост ще го направя!

Да почнем от там, на какви езици всъщност са написани нещата които трябва да се дебъгнат. Кое от тези неща смяташ че ще ми е по-лесно и въобще постижимо (ще се учудиш колко бързо мога да уча, стига да има кой да ме напътства в правилната посока и разбира се ако ти се занимава с мен)?

Не знам какъв беше проблема с HEXMinera, но с пачовете за cgminer преспокойно се копа соло, което правя с HEX16A1. Мисълта ми е, че вече може да се копа соло или в басейн със cgminer.

Cgminer,libusb,bfgminer абе доста работи всъщност, всичките са писани на C, Биткойн-Qt обаче е писан на C++(ако някой се чуди :) ).
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот Flex » 10 Май 2014, 11:27

Веки никой не пише на асемблер, дори малки ембеддед устройства ти трябва много рядко или хич. Фарм, какви проблеми с дескрипторите имало това? То е нормално да са еднакви, но би трябвало цгмайнъра да си ги намира по устройства, не да разчита всяко да има различни дескриптори?
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот ZAX » 10 Май 2014, 14:43

Тук съвсем друго си написал: viewtopic.php?p=17776#p17776
farmdve написа:HEXminer-a не може да копа соло, най-вероятно дори и при директен pool с тип getwork, може да копа само и единствено през проксито за стратум.


@Flex, до колкото знам си има причина абсолютно винаги всички драйвери да са били писани на асемблер, а именно защото за тях е важно да са максимално оптимизирани. И поради тази причина е логично това винаги да продължи да бъде така. Но ако все пак информацията ми е стара и са ги оакали и тях, това обяснява много от проблемите...

П.П. Ест. аз няма да почна от асемблер, мислех и C да прескоча и направо на C++, но може би ще се наложи да не прескачам чак толкова много ;)
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот Flex » 10 Май 2014, 16:08

Много ти е стара информацията :)
И аз съм писал много на асемблер, но света е друг сега, едно и също нещо отнема десетки, а в зависимост от задачата и стотици пъти повече време на асемблер да се напише за не особено големи ползи - компилаторите, особенно ембеддед такива станаха много добри и ако не си достатъчно в час може да се окаже, че на асемблер ще е по-бавно. Пък и неоптимизирания софтуер стимулира производителите на хардуер, и те трябва да ядат нещо :D
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот marto74 » 10 Май 2014, 16:45

Абе какъв асемблер ви гони.
Драйвери за сериен върху ЮСБ са на микрочип, на Фюрито просто сме пипнали защото има продукт дескрипторвъв формуера за да може СГмайнера да ги познава.
Закс ти продължаваш да пишеш без да дори да си прочел или тествал нещо
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

ПредишнаСледваща

Назад към Технобит

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Atila_bg, Bing [Bot], filchef, futureworld, George, ionicle, Spenchoni, svetlim, viniamin