Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Раздел специализиран за продуктите на Технобит

Модератори: marto74, Moderators

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот farmdve » 10 Май 2014, 17:22

Flex написа:Веки никой не пише на асемблер, дори малки ембеддед устройства ти трябва много рядко или хич. Фарм, какви проблеми с дескрипторите имало това? То е нормално да са еднакви, но би трябвало цгмайнъра да си ги намира по устройства, не да разчита всяко да има различни дескриптори?

Доколкото съм прочел от кода на libusb, отваря се handle към USB устройството, праща се контролен пакет да се върне информацията от string дескрипторите с index-a за Продукта и Производителя, обаче "нещо става", не знам все още какво и информация няма върната, грешката е 0xc0000001, според OVERLAPPED структурата.

А информацията я има, в Device Manager моите устройства биват разпознати като CDC RS-232 Emulation Device, то най-малкото поне тази информация трябва да има. В крайна сметка мисля да поставя код да взима информацията от регистрито, преди това ще се опитам да разбера къде всъщност е проблема.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот Flex » 10 Май 2014, 17:38

Едно усб анализаторче ще ти каже за секунди какво става, има 2 на работа, ама не мога да ти ги измъкна... софтуерно, виж трайъл версията на http://www.hhdsoftware.com/device-monitoring-studio тя има за подслушване на усб комуникация, но понеже имам директно анализаторите не ми е трябвало да ползвам, но може да ти свърши работа.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот Dhard24 » 03 Юли 2014, 23:23

When will you send my canceled order (DQWNELRRG) money? marto74
Dhard24
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Май 2014, 19:08

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот ZAX » 04 Юли 2014, 09:12

http://www.lowyat.net/2014/04/man-build ... nt=1855464 изглежда сякаш Марто го е правил :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот marto74 » 04 Юли 2014, 09:22

е готина е джаджата
Още повече човека сам си е играл да я прави.
Респект
Ама ти това не можеш да го разбереш
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот ZAX » 05 Юли 2014, 03:44

Всъщност напълно го разбирам и наистина респектира много. Но разликата е в това че той не лъже хората и не им го продава на цената на аналогичните продукти със завършен дизайн, а дори в твоя случай на двойна и тройна цена, при недопустимо закъснение обезсмислящо продуктът.

Общо взето това което направи ти може да се сравни само с това по време на мобифоните, да хванеш идеята на някой за смартфон, но да успееш да я изкопираш чак когато вече комуникациите се извършват изцяло по телепатичен път и реално от боклуците ти няма никакъв смисъл...

А с цялата си наглост дори да откажеш да върнеш парите на недоволните от некадърността ти клиенти. Некадърност която също отказваш да признаеш.

Все още чакам да направиш нещо свое, до сега виждам само копия и сглобки на чужди продукти. И то некадърни такива... Да го правиш за себе си да е забавно, да го правиш почти за без пари, та да те уважават хората, но да дереш кожи за боклуци, да това не мога да го разбера, признавам!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот marto74 » 05 Юли 2014, 13:48

Я ме осветли кой от миньорите ни е копие
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот ZAX » 06 Юли 2014, 02:00

Съжалявам, но след като се издъни по всички показатели, а именно с авалон1 и бфл, а и рефънд ми отказа. Щях да съм пълен идиот да поръчам още нещо от теб. Така че не съм запознат със следващите ти издънки.

Но на много места съм виждал абсолютно същият дизайн (външен вид). Пък схемите и всичко останало до колкото помня ти бяха предоставени на готово, не си откривал топлата вода и не е и нужно разбира се... Или ще кажеш че след това битфюритата са по твой проект?

Но най-важното е че не ти правиш чиповете, а от там и нямаше право да лъжеш хората че доставките ще са на време. Ако нещо се обърка, щеше да има рефънд. Щеше с лекота да ги осъдиш по бързата процедура и да ни върнеш парите, ако се забавят. Но не това се случи в крайна сметка, нали? А всъщност ние защо ти плащахме 10% ли ти беше комисионната?!

Разбирам да постъпиш като мъж и да кажеш че нямаш достатъчно пари за да си покриеш неустойките, но ти постъпи като п*тка и избяга от отговорност... Нищо не бил дължал, нищо не бил объркал, не било никакъв проблем че праща недовършени продукти с по 1-2 месеца закъснение при срок в началото 1-2 седмици (после беше променен на 4, което е измама също). И като капак на всичко, специално от HEX16A има доста дефектни които постоянно се откачат, а те и без това не си плащат тока... А най-гнусното е че като се откачат пак смучат на макс...

Което ме подсеща, да те попитам кога смяташ да си довършиш продукта? viewtopic.php?f=33&t=582 ето в тази тема съм ти предложил вариант... Все още не си ми изпратил никакви кабели и букси, които обеща и каквито трябваше да съм получил още миналата година...

Софтуерът ти също се появи съвсем случайно и отново с твърде голямо закъснение, когато добър човек реши да ти го напише, но това пак беше следващата година... А преди това имаше само едно жалко копие на чужд софт, уж пригодено, но не съвсем... Реално ти какво си направил сам?

Точно кои от твоите продукти са авторски, софтуерът ли, чиповете ли, платките ли сам си ги правиш или ги поръчваш да ти ги направят по чужди схеми? Какво точно е родила твоята глава? Единственото което съм видял от теб е да сглобиш някакви компоненти, с огромно закъснение, по калпав начин...

Даже хубавите крачета от оригиналния дизайн си спестил и си ми пратил няк'ви пръдни... Въобще от където не си могъл, от там не си отрязал...

Но да допуснем че е човешко да се греши... Да погледнем и конкуренцията как постъпва?

Най-вече искам да ти дам за пример китайците, които без да са се бавили (а когато се забавят ти пращат нещата на половин цена), постоянно смъкват цените, не спират да дават ваучери, бонуси, отстъпки, на лоялните си клиенти... Един единствен продукт да си поръчаш и веднага имаш намаление за всеки следващ.

А ти как постъпи още с първите си спонсори?!

Защо не върна парите на хората, които не ти харесаха продуктите или въобще не ги получиха. Защо умишлено пишеше подвеждащи описания и то на чужд език (не че не се появиха доста неразбрали чужденци, чели ги на майчин език... замислял ли си се защо?). Сега ще кажеш че е от несъобразителност (твоята несъобразителност, но те сами са си виновни, нали?) и ти не носиш никаква отговорност за това, а който е поръчал само платки без чипове да го духа, въобще който е дал някакви пари за нещо, да не ги е давал...

Защо след като тотално се провали с авалоните (чух че авалон2 е бил по-зле дори от авалон1), а за бфл да не говорим... Обясни ми защо не постъпи като мъж и да пуснеш по 30% отстъпка на всеки който е поръчвал авалон или бфл, а който е поръчвал и от двете, направо 50%... А нещастниците поръчали авалон1, авалон2 и бфл аз на твое място бих им подарявал битфюрита, нали те уж ти се получиха?

По едно време обещаваше някакви флашчици компенсация, получили някой някаква компенсация в крайна сметка? Върна ли парите на някой въобще?

Все са се намерили няколко бабаита да дойдат да те изгърбят предполагам, та може и да си върнал някой друг лев щеш нещеш.

То и аз трябваше да дойда и да те наритам, к'во ти се моля и ти се обяснявам... Не можеш да кажеш че не се опитах човешки, преди ти в отговор вместо извинение и обезщетение, да започнеш да ми се подиграваш и да ме обиждаш... Което вече беше върхът на наглостта ти...

Аз до тук имам загуби в хиляди от твоето безхаберие, дори десетки хиляди косвени загуби, но това е друга тема която няма да засягам, говорим само за преките загуби!

П.П. Отдавна не бях минавал покрай сергийката ти, но сега погледнах и какво да видя: http://technobit.eu/index.php?id_produc ... &id_lang=1 това ли ти е най-новият продукт?

Изглежда страхотно с тези 400GH/s за 400 лева (до тук добре - казал този който падал от 10-тия етаж, когато стигнал до третия...)

Но имам няколко въпросчета към теб:

1. Абе как така от китай мравките ми идват за 2 дни, с митници и простотии може още 2 дни, но никога не съм чакал повече от няколко дни, а имам няколко поръчки вече... Как така шибаните китайци могат да произведат и доставят топ продукт за 10 пъти по кратко време от теб?! Толкова ли ти е зле производството и логистиката?! Ами ако пак се изгавриш с мен и вместо 2 седмици всъщност те чакам с месеци? Да не говорим че при условие че вече е имало чакане на компоненти достатъчно много време, да ми се моташ и ти... Щото видиш ли принцът не можел да прекарва безсънни нощи, какво като нямало да си изпълни плана, нали е прибрал парите вече... Каква е гаранцията на твоите клиенти че ще бъдат обезщетени ако не си спазиш сроковете, нещото което е най-важно в тази сфера! Все пак не е като да съм си поръчал нов гардероб и да мога да изчакам... Гледам в нормалните държави пицата ти като закъснее повече от еди колко си минути и става безплатна!

2. Копа ли на соло :mrgreen:

3. DELIVERY UP TO 2 WEEKS AFTER RECEIVING OF YOUR CHIPS (With your chips), ех... нали уж беше приключил с тази порочна практика... Е тук вече 400 лева за 400 GH/s (ама само платката всъщност), станаха кой знае колко...

Значи минионите ти не струват, гледам авалона и се чудя къф ли е кенеф пак... Коинкрафтът ти разбрах че бил баси хеликоптера непоносим... И то какво остана, някакви морално остарели вече битфюрита и въпреки това все още на абсурдна цена, не че другите ти продукти са на нормална цена...

Хм, ама ти наистина най-после си пуснал нещо при адекватни условия: http://technobit.eu/index.php?id_produc ... &id_lang=1

1 x 60 GH/s Full set Technobit HEX16B 16 chip Bitfury v.2 based bitcoin miner

Shipped within 48 hours
We are offering Full Technobit HEX16B , Bitfury based miner board
Full assembled miner including PCB, 16 Bitfury chips , all components, assembly and testing,hestsink and fan.

If you don't have the budget for a large number of chips, overclocking is the best option, as it will get you 60 GH/sec out of a card 

This board will connect via USB to a host controller like PC, RaspPi, TL-703N etc. capable of running cgminer. Several boards can be chained to run off one USB host.
INCLUDING HEAT SINK and FAN

Е почти адекватни... Но поне доставка до 48 часа се ядва, само дето аз на теб повече никога не бих ти дал пари предварително. Ако имаш опция наложен платеж, предпочитам да си доплатя на куриерите за това, както и да ме изчакат да го пусна и тествам и ако не дойде до 48 часа или не тръгне веднага, да ти го върна!

Така правят всички уважаващи себе си и клиентите си производители.


Пак рутери, пак глупости...

И накрая да погледнем великолепната цена! Само 3 пъти над реалната, но поне тук си бетон, винаги цените са ти били точно 3 пъти над най-високите допустими към момента...

Т.е. Цената ти за мен като един от първите ти СПОНСОРИ трябва да се образува по следният начин [(твоята цена)/3 -30%]

Така че дори да имаш нещо твое, докато не предложиш атрактивни цени и плащане при свършена работа, аз съветвам хората просто да не се лъжат да си купуват от теб, защото ако излъжеш някой веднъж, то си е за твоя сметка, но всеки следващ път грешката ще е негова. А аз лично никога не повтарям една и съща грешка!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот marto74 » 06 Юли 2014, 02:26

И пак не разбрах
след 3 страници бълвоч.
Ще ми покажеш ли от къде точно са копирани нашите платки.
Включително Авалон1.
ДА ти изброя , щото явно си толкова несведущ:
1.Авалон 1 , нашата платка е най-бърза от всички правени дизайни за този чип.
Никой друг не е постигал 7.5-8 Ghs
2.Хекс 16Б - битфюри е най-стабилно работещата платка с чипове на битфюри.
3. Авалон 2 бяхме първи преди самите Авалон и спечелихме 2-ро място в конкурса им за дизайн. Тази платка е произведена в най-голям тираж и за съжаление имаме най-много рекламации от нея.
4. Койнкрафт , бяхме първи в света , произвели сме над 1000 платки и от нейното излизане насам (февруари) нямаме забавяне в доставките нито ден.
ЗА най-новите проекти направили сме 4 нови оригинални дизайна за последните 2 месеца .
Всичко изброено до тук са все наши оригинални дизайни.
Така мразените от теб ТП линкове според мен са едно от най-добрите решения за управление на копачи и като цена и като функционалност.
ЗА китайците няма какво да кажа освен евала бизнес модела е страхотен
И да не забравиш хапчетата утре сутрин

Айде със здраве.
п.с.
Знаеш къде съм , нали продаваше адреса ми ;)
Заповядай за наритването , няма да останеш недовлен
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот ZAX » 06 Юли 2014, 08:37

Виж, последвалите ти постижения са без абсолютно никакво значение, след като не си бил коректен към хората които първи са повярвали в теб и са ти предоставили безлихвени заеми, а както се оказа по-късно и безвъзмездни, след като не си получиха стоката в срок. Защото без това финансиране щеше да постигнеш точно нищо. Срам и позор за теб е това че забравяш от къде си тръгнал и че нямаш уважение към клиентите си. И съм сигурен че ще ти се връща много пъти и напред във времето също.

Твърдиш че това се е променило, ами добре, къде са ми компенсациите? Какво ще кажеш за предложението ми всички които са си купували авалон1 и бфл да имат 30% отстъпка, например? (и това е най-малкото което можеш да направиш, след като реално те са били на 100% загуба)

П.П. Да, беше голямо постижение 7-8 GH/s, това не мога да го отрека! Но само по себе си това е нищо, след като крайният продукт се забави с месеци (време за което 5GH/s щяха да изкарат много повече отколкото 8GH/s за цялото останало време...) и въпреки това не беше завършен, а софтуер на практика въобще нямаше... И сякаш за да сипеш допълнително масло в огъня, рутерчето го предлагаше на двойна цена, вместо да го предлагаш дори на по-ниска! Това е което имам против рутерчето - ЦЕНАТА!

П.П.П. Да, аз ще потърся и ще намеря от къде си крал(или купил) дизайна, но все още чакам да ми покажеш кога си предлагал продукт на адекватна цена. А ако се затрудняваш да определиш коя е адекватната цена, ще ти помогна: https://www.bitmaintech.com/productDeta ... SxDMkW0693 не знам до колко ще се клоква, но хората за разлика от теб си обявяват базовите стойности преди какъвто и да било клок. Така че тук имаме 650/478, а може би дори трябва да се дели на 500+ и получаваме цена от 1.2-1.3 левчета на GH/s и това с включена доставка от Китай...

Поправи ме ако греша но ти данъци не плащаш, така че се надявам да бъдеш така добър да не ми добавяш ДДС и мито които ще трябва да платя там, все пак това е можеби единственото предимство което има покупка от теб.

И за да си конкурентоспособен аз смятам че цена над 1 лев за GH/s към момента е неприемлива, да не говорим че докато реагираш и тяхната цена даже с ДДС и мито ще е толкова. Стига ни пробутва железарията си на тройни цени, моля те осъзнай се, треската мина, балъците трябва да са понамалели драстично. Пък до колкото знам основен принцип в търговията е че се печели от оборот, а не от цена.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

ПредишнаСледваща

Назад към Технобит

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Sando_83, Spenchoni, viniamin