Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Раздел специализиран за продуктите на Технобит

Модератори: marto74, Moderators

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот marto74 » 06 Юли 2014, 15:04

Ами потърси , ама няма как да намериш щото дизайна си е наш.
ЗА цените купуваш от там и готово.
Не знам що смяташ че точно ти ще ми определяш цените.
Смяташ си и си купуваш там дето ти е изгодно толкоз.
За данъците си поправен - грешиш, ама няма да ти пиша 3 страници обяснения, защо и как.
Рутера , кой те спира да си го купиш от магазина и да си го флашнеш безплатно с имиджа от нашия сайт. Или ползването на уеб браузър и то е сложно ?
Айде много здраве
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот ivajlozah » 06 Юли 2014, 21:27

Абе голяма война водите :)
Съжалявам, че се намесвам ама ....

към ЗАКС
1. "пазарна икономика", сигурно си чувал що е то и има ли почва у нас. Кой на каквито цени иска и може да продава, си е негово решение. А твое решение е дали да си купиш от него нещата. Пример: Като начинаещ, за какъвто се имам си купих преди 3-4 месеца HEX16A - 10 бр. за по 55 лв. Да не говорим че имаше и е дно седмица преди това за 100 (човек да ме убие) но не мрънкам. Само да ти кажа, че миналият месец продадох 3 от тях в ebay за по 30 USD, т. е. лудите като мен ги има по-цял свят :)
2. Компесациите при неизпълнение на договора се търсят на момента, а не ...., ти помниш ли миналата година .... :)
Към Марто:
1. Според мен е крайно време да пусне наистина вариянт на сайта си на български, в това число и плащане през epay.bg или примерно с наложен платеж (естествено само за България). Да не говорим принципно за user manual (двуезичен разбира се).
4. Също така може да се мисли и във вариянт за компилиран installer, който за неграмотните хора, които искат само да печелят без да са програмисти или да четат форума с часове докато се сбъдне мечтата - да проработи новозакупеният продукт, който installer да бъде на принципа next, next ... finish.

И така на татък, и така на татък......

А войната която водите, извинявам се към ЗАКС, но впечатленията са ми, че водиш много и други войни с потребителите на форума, е удоволствие за останалите, да наблюдават един качествен сир :)
ivajlozah
 
Мнения: 60
Регистриран на: 10 Мар 2014, 18:06

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот gorgar » 07 Юли 2014, 09:49

ivajlozah написа:Към Марто:
1. Според мен е крайно време да пусне наистина вариянт на сайта си на български, в това число и плащане през epay.bg или примерно с наложен платеж (естествено само за България). Да не говорим принципно за user manual (двуезичен разбира се).

Съгласен съм с това.
С тия банкови плащания е голям зор.
Колко евро колко лева са комисионни сметки глупости :)
gorgar
Доцент
 
Мнения: 89
Регистриран на: 27 Яну 2014, 15:44

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот marincho » 07 Юли 2014, 22:07

marto74 написа:2.Хекс 16Б - битфюри е най-стабилно работещата платка с чипове на битфюри.

Не че да се плюе, но сте на светлинни години от https://bitcointalk.org/index.php?topic=323979.0 Та, тез смешки не се и опитвай да пробутваш.
А за linux only, направо не ми се коментира...
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот 2GOOD » 07 Юли 2014, 23:11

Аз бих се радвал на температурен сензор и автоматични обороти на вентилатора примерно с тези 3000rpm перки на Sunon - това за всички х16 платки. Не знам новите с чипове на AM, как ще се охлаждат и дали ще е ефективно отвеждането на тези около 150 вата, но като гледам платката е готова, така че да се надяваме за бъдещи продукти да има подобна екстра поне с температурен датчик.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот marto74 » 08 Юли 2014, 00:59

marincho написа:
marto74 написа:2.Хекс 16Б - битфюри е най-стабилно работещата платка с чипове на битфюри.

Не че да се плюе, но сте на светлинни години от https://bitcointalk.org/index.php?topic=323979.0 Та, тез смешки не се и опитвай да пробутваш.
А за linux only, направо не ми се коментира...

Доста може да се спори тук.
Бърнин е добър в това няма съмнение , но специално за битфюри платките нашите са по надеждни.
Просто питай всеки , който е имал и от двете.
За уиндоус не мога да не се съглася, ние просто отказахме да подаряваме хардуер на Кано и Кон и те не ни включват в мейнстрима , нищо че ползват в последните си версии разни неща от нашите драйвери ;)
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот marto74 » 08 Юли 2014, 01:01

2GOOD написа:Аз бих се радвал на температурен сензор и автоматични обороти на вентилатора примерно с тези 3000rpm перки на Sunon - това за всички х16 платки. Не знам новите с чипове на AM, как ще се охлаждат и дали ще е ефективно отвеждането на тези около 150 вата, но като гледам платката е готова, така че да се надяваме за бъдещи продукти да има подобна екстра поне с температурен датчик.

Честно казано не го планираме , не за друго а защото хардуера за биткойн има живот от 3-6 месеца.
Това само оскъпява.
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот gorgar » 08 Юли 2014, 10:01

Направете нещо за да можем да плащаме и с карти Maestro.
gorgar
Доцент
 
Мнения: 89
Регистриран на: 27 Яну 2014, 15:44

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот ZAX » 09 Юли 2014, 02:44

marto74 написа:
marincho написа:
marto74 написа:2.Хекс 16Б - битфюри е най-стабилно работещата платка с чипове на битфюри.

Не че да се плюе, но сте на светлинни години от https://bitcointalk.org/index.php?topic=323979.0 Та, тез смешки не се и опитвай да пробутваш.
А за linux only, направо не ми се коментира...

Доста може да се спори тук.
Бърнин е добър в това няма съмнение , но специално за битфюри платките нашите са по надеждни.
Просто питай всеки , който е имал и от двете.
За уиндоус не мога да не се съглася, ние просто отказахме да подаряваме хардуер на Кано и Кон и те не ни включват в мейнстрима , нищо че ползват в последните си версии разни неща от нашите драйвери ;)

А ти просто нямаш право да отказваш, особено ако това е в наш ущърб... Достатъчно си крал и лъгал, можеш да подариш малко от това...

Кои ваши драйвери? Тези дето никога не сте имали или тези които фармдве ви направи и подари?

Но вие не можете да подарите няколко платчици с реална стойност жълти стотинки, ей така за да си улесните живота и на клиентите си и в крайна сметка да спечелите много повече от това!

Но така е когато си евтин на брашното, а си скъп на триците... Дребнава и алчна душичка, ей...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот ZAX » 09 Юли 2014, 03:30

ivajlozah написа:Абе голяма война водите :)
Съжалявам, че се намесвам ама ....

към ЗАКС
1. "пазарна икономика", сигурно си чувал що е то и има ли почва у нас. Кой на каквито цени иска и може да продава, си е негово решение. А твое решение е дали да си купиш от него нещата. Пример: Като начинаещ, за какъвто се имам си купих преди 3-4 месеца HEX16A - 10 бр. за по 55 лв. Да не говорим че имаше и е дно седмица преди това за 100 (човек да ме убие) но не мрънкам. Само да ти кажа, че миналият месец продадох 3 от тях в ebay за по 30 USD, т. е. лудите като мен ги има по-цял свят :)
2. Компесациите при неизпълнение на договора се търсят на момента, а не ...., ти помниш ли миналата година .... :)
Към Марто:
1. Според мен е крайно време да пусне наистина вариянт на сайта си на български, в това число и плащане през epay.bg или примерно с наложен платеж (естествено само за България). Да не говорим принципно за user manual (двуезичен разбира се).
4. Също така може да се мисли и във вариянт за компилиран installer, който за неграмотните хора, които искат само да печелят без да са програмисти или да четат форума с часове докато се сбъдне мечтата - да проработи новозакупеният продукт, който installer да бъде на принципа next, next ... finish.

И така на татък, и така на татък......

А войната която водите, извинявам се към ЗАКС, но впечатленията са ми, че водиш много и други войни с потребителите на форума, е удоволствие за останалите, да наблюдават един качествен сир :)
Значи си изпуснал доста...

1. Проблемът е че аз съм платил 2.72 BTC (ако не ме лъже паметта бяха по 0.085 BTC) за 32 чипа, но когато съм ги платил ми е обещана платка с таван от 50 лева! И то в най-най-лошият случай... След това ме изнудват с платки по 200 лева (като ми казват че ако не съм съгласен, мога да си получа само чиповете и да си ги ръгам у ...), а тогава това беше повече от 1 BTC, така че до тук аз съм платил над 5 BTC общо... С всички други боклуци, като липсващи кабели, липсващи молекси, липсващ рутер, които разбира се не съм си купил от Марто (например защото не ги е предлагал[кабелите], а рутера беше на двойна цена) и въобще не бях предупреден че ще трябва да си купувам още камара боклуци, все пак продуктът беше обявен като краен завършен продукт! Но в крайна сметка всичко ми стъпи на около 6 BTC, а трябваше да е на половина... Или по 3 BTC на платка е крайната цифра... Което е абсолютна измама от всякъде... А виж ти за колко ги купуваш сега...

2. Пич аз исках рефънд от самото начало, още на чиповете, но боклука скапан без мое знание и разрешение е използвал моите коини за да купи чипове от някой си друг, след като е бил направен вече рефънд на оригиналната поръчка... Още тогава отказа да ми върне парите... След това както вече споменах, аз нямам избор и си поръчвам и платки, обаче имах си коини, плащам си ги в коини, докато за чиповете дори беше задължително тогава (ест. той ни изнудваше да бързаме да купим коини, тогава пък нямах, нищо че цената пада, не можело и ден да се чака... и така и стана 2 дни след като се набутахме да купим скъпи коини за неговата поръчка, беше най-големият срив и платихме двойно и тройно, само защото е абсолютен боклук!!!). Забележи че това се случва защото не можело да се чака (а в същото време поръчката беше отлагана многократно и ние чакахме зверски много...). След което чакаме чиповете дето беше много важно да не се чака, ги чакаме с 1-2 месеца горница, те трябваше да дойдат за 90 дни ли беше? А ние си получихме нещата след половин година... Един път чиповете ни се бавят, втори път лайното има 3 месеца да направи всичко което е предостатъчно, при условие че е получил мострите в срок, но след това се бави още 2 месеца, при получени платки и чипове... Дали е копал с нашите устройства или просто е пълен идиот и ги е държал и без това да прави даже или просто е макс некадърен и наистина не е успял да ги направи в срок, аз това няма как да знам. Но си поисках компенсация за закъснението, каквато не получих. Накрая получих някакви боклуци, далеч от обещаното и още в момента в който отворих пратката и видях че вътре няма и половината на това което съм поръчал, веднага споменах за проблема, но липсващите неща така и не ми бяха предоставени... Още няколко дни се мъчих да го подкарам, след като успях (без никакво съдействие от страна на производителя - т.е. нямаше софтуер и имаше липси по хардуера...) и видях че въобще не работи както трябва, веднага поисках да му върна боклуците, а той да ми върне парите... Но отговор нямаше на нито 1 от трите нива когато съм искал рефънд... Само накрая вече при свършен факт, почнаха обиди и подигравки, като аз до този момент съм запазил добрия тон! Накрая рекламацията ми не бе приета на основание че все пак някак работи... Редно ли е това според теб? Работело криво ляво, значи нямам право да го върна и как ще имам, след като това беше огромното му постижение, че въобще е подкарано... А друго беше в началото ( ГОЛЕМИТЕ ОБЕЩАНИЯ )...

3. Упътване на български... Оптимист си ти голям ;) Че той боклукът нямаше никакво опътване на какъвто и да било език и то доста дълго време... Да, след като се появи такова, така и не пожела да го преведе, но и нямаше значение де, то вече всеки се е справил някак... След време бил почнал да го праща на диск ли каква глупост бе измислил, не помня вече, но така и не се появи копие на български, поне не и официално... В крайна сметка в последният си пост пак се е оправдал с краткия живот на хардуера и че нямало смисъл да се мъчи за екстри... А това да може все пак да се подкара всъщност си е екстра и то голяма... Той всъщност продава преспапиета, не миньорски хардуер... Те просто няма нужда чак и да работят...

4. Е тук прекали... Освен ако някой не му го подари, ама тогава как ще си продава рутерите на двойна цена?!


И искам дебело да подчертая че аз когато исках рефънд всъщност цената на BTC беше дори по-ниска от цената при която аз съм му плащал, така че той дори за това нямаше как да се хване, не че по-късно не се опита, след като се вдигнаха цените. Но това беше доста по-късно... Та в крайна сметка боклукът скапан каза, че понеже сме му платили в BTC, не можем да го накараме да ни върне парите и това е... За което е напълно прав, но от тук нататък какво ни остава освен да му строшим зъбите, а?

@2GOOD сега пак ще каже че заплашвам Марто със саморазправа. Ами не, аз не го заплашвам дори, а ако исках можех да му строша кокалите много пъти до сега. Но понеже съм разумен човек продължавам да искам да се реши въпросът по мирен път! И просто питам, след като няма как да бъде подведен под отговорност по силата на закона, какво ни остава друго освен да го посетим и да се разберем по старомодния начин?

Забележи, той не желаеше да ми върне тези 1000 лева (5 BTC) които съм му платил тогава, а как го виждаш сега да ми върне близо 5 бона? Отново подчертавам че аз тогава му предложих да ме компенсира както намери за добре, било то в BTC, лева или дори с техника, но той отказа абсолютно всички мои предложения. Най ниското от което в даден момент беше 2 BTC (изчислих че 2-3 BTC е загубата за периодът в който той се е забавил), но той и това отказа... Тогава това бяха само 300 лева всъщност... Затова сега ще има да връща пълната сума от 6 BTC +10% на месец, което вече са над 10 BTC.

И за толкова ще го осъдя, но първо ще му пратя и данъчните, да видя колко си плаща данъците.

Отделно, заради неговата некадърност аз имам косвени загуби от още около 50-60 BTC, но това е една друга тема... Да аз нямаше да ги загубя без негова помощ, но грешката си е моя, че се опитвах да оправя неговите грешки, които той не желаеше и продължава да не желае да поправя... И така стигнахме до 70 BTC, а дали да не сложа лихва и на тях : ]

Но да оставим пропуснатите ползи, да оставим и косвените загуби, да оставим и разходите за допълнителен хардуер, за да може основният да е използваем. Да се върнем на тези 5+ BTC, които аз съм платил лично на него. Това по днешен курс са около 5 000 лева реални загуби (защото неговите "продукти" закъсняха адски много и така и никога не се избиха... Да не говорим че въобще не могат да работят стабилно и имат сташно нисък КПД на практика, освен ако не сложиш някой на заплата да ги ресва през половин час...), не помня дали и 1 BTC успяха да изкарат в крайна сметка... Та останаха едни 4 000 и според теб лесно ли е да си положително настроен към някой чиято наглост, некадърност, лъжи и подлост са ти стрували толкова скъпо? И това е абсолютният минимум, само парите които аз съм му сложил в джоба, а в крайна сметка всичко това ние уж го правим с цел печалба, е къде е моята печалба?

Печалбата ми е -60 BTC (минус шесдесет биткойна!). Пари които можех аз днес да имам, ако не се бях занимавал с този боклук!

Затова ще го съдя за 100 BTC и когато го осъдя за 100 000 лева ще му напомня че беше достатъчно да ми върне 2 BTC (300 лева) и щеше да се отърве...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

ПредишнаСледваща

Назад към Технобит

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin