Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Раздел специализиран за продуктите на Технобит

Модератори: marto74, Moderators

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот marto74 » 09 Юли 2014, 08:34

И всичко това щото не можеш да вържеш + и - на 12 Волта :)
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот cnerd » 09 Юли 2014, 11:24

ZAX написа:Затова ще го съдя за 100 BTC и когато го осъдя за 100 000 лева ще му напомня че беше достатъчно да ми върне 2 BTC (300 лева) и щеше да се отърве...

:) изчакай първо да излезе закон, в който да се споменава за BTC, криптовалути или нещо подобно и тогава го съди, че сега на дали ще се получи нещо
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот marto74 » 09 Юли 2014, 11:26

Аз пак не разбрах
1. Ще идваш да ме биеш ?
2. Ще ме съдиш?
3.Ще ме..............................?

Или и трите :P
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот ZAX » 10 Юли 2014, 02:59

marto74 написа:Аз пак не разбрах
1. Ще идваш да ме биеш ?
2. Ще ме съдиш?
3.Ще ме..............................?

Или и трите :P


Разбира се че и трите : ]

marto74 написа:И всичко това щото не можеш да вържеш + и - на 12 Волта :)


Не е въпрос дали мога или не мога. А че е твоя работа това! За това съм ти платил. Да, не е голяма философия, шансът да уцеля или да сбъркам е 50 на 50 или 100% ако имам съответният уред или ако беше сложил някакви обозначения... Вероятно и поялник трябваше да си купя и камара други инструменти... Е че аз в крайна сметка за какво ти плащам, ако трябва да си правя всичко сам?!

А ето и 10 основания за рекламация и рефънд:

1. Въобще че закъсня!

2. Закъсня ужасно много!!

3. Натовари доста цените спрямо обещаното в началото.

4. Въпреки това беше необходим допълнителен хардуер, който трябваше да е включен в цената или поне да се предлага още при поръчката на платките, а не да се губи време след това отделно да се поръчва...

5. Всъщност нямаше работещ софтуер

6. Въобще не можеше да се копа на соло...

7. Та след като си свързах + и - на 12-те волта, но загубих съответно време за да съм сигурен че няма да ги вържа грешно, да ги изгоря и да не ми приемеш после рекламацията или да ми ги ремонтираш още 2 месеца... Което е изцяло твоя грешка, след като аз в поръчката изрично съм посочил че желая платките ми да бъдат с молекси, а не с терминал!

8. Също бях посочил двоен радиатор, а дойдоха с единични, къде ми е двойния?

9. не ми харесва дизайнът ти, това което получих не беше това което беше промотирано на снимките и определено не беше на нивото на това което получиха избрани хора...

10. Не ми харесва отношението ти.

Като всяка една от тези 10 точки е достатъчна сама по себе си за да съм в пълното си право да искам да ми върнеш парите, а ето и примери от твои колеги, които обаче са коректни към клиентите си:

1. Поръчвам си някаква храна, част от нея идва развалена или просто не добре приготвена, което става доста рядко, обикновено всичко е наред. Но дори при най-малкият проблем връщам това от което не съм доволен. После управителя ми се извинява, пращат ми го като хората и обикновено с компенсация.

2. Поръчах си веднъж тежести за крака и ръце, жената си беше харесала някакви розови по 1кг мисля бяха, те ми пращат някакви двойно по-тежки, съответно ако са били по кило да са дошли по 2, което може да е повече, но като са й твърде тежки ест. не я устройват, връщам ги разбира се. После идват по кило, но този път сини и разбира се пак ги връщам! Чак на третия път дойдоха розовите и с правилния грамаж. Което са техни грешки и разбира се те си покриват куриерските разходи, за рекламацията и новите доставки, в случая втора и трета. Ти така ли правиш? Или караш хората да си плащат за твоите грешки, да не говорим по колко време те чакат... А това се случва в рамките на 1 ден!

3. Преди 3 седмици поръчах един ейсик от Англия, чаках го 2 седмици и ми писна на к*ра, питах ги какво става, отговориха ми че нещо се омотали при доставката, абе бил тук вече, ама скапаните куриери нещо го повредили и трябвало да го върнат, пък да го оправят или да ми пратят нов... При което просто им казах че няма начин да ги чакам още 1 месец и предпочитам да ми върнат парите(освен ако не си оправят логистиката или там каквито са им проблемите, все пак аз просто искам да ми изпълнят поръчката в срок, нищо повече...), при което ми се извиниха за създаденото неудобство и веднага ми върнаха коините! Всъщност ситуацията при теб беше почти същата, само дето не си се оправдавал с куриерите за некадърността си. Но така и не разбрах как може да си толкова нагъл и гнусен тип. Ти ли си единствения тарикат дето няма да връща парите на хората, когато се издъни?

П.П. по точка 6 имам пропуснати ползи над 50 коина, защото продадох коини които иначе щях да пазя, но се наложи, защото бях на нулата, нямах други пари, нямах и друг доход, нямаше как да ти подкарам боклуците, а ти не пожела да предоставиш необходимия хардуер... Беше длъжен да си вземеш боклуците независимо от причината поради която аз не мога да ги ползвам, ако ще и тя да беше само това че не мога да свържа 2 жички. Ето затова делото ще бъде за 100 000 лева, заради отношението ти.

П.П.П. Официално си приел поканата ми да излезеш на ринга, е там ще ти покажа как ще ти свържа всичките жички!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот marto74 » 10 Юли 2014, 06:54

50 койна.
Може и повече , ами ако вместо чипове беше купил фиш за тото и беше спечелил 1-2 милиона ?
:)
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот ivajlozah » 10 Юли 2014, 10:40

Ама вие определено не спите :)
Закс, само да те питам, тези от Англия, като ти върнаха парите, дадоха ли ти и пропуснати ползи?
Принципно обезщетение за дадена стока може да се търси максимум до стойността на стоката. Освен, когато същата не е причинила други увреждания. Оправдание от типа нямаше какво да ям, не е основание за обезщетение. Като си нямал какво да ядеш, да не си купувал. Аз като нямам какво да ям си купувам хляб а не копачки :)
ivajlozah
 
Мнения: 60
Регистриран на: 10 Мар 2014, 18:06

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот marto74 » 10 Юли 2014, 11:30

ivajlozah написа:Ама вие определено не спите :)
Закс, само да те питам, тези от Англия, като ти върнаха парите, дадоха ли ти и пропуснати ползи?
Принципно обезщетение за дадена стока може да се търси максимум до стойността на стоката. Освен, когато същата не е причинила други увреждания. Оправдание от типа нямаше какво да ям, не е основание за обезщетение. Като си нямал какво да ядеш, да не си купувал. Аз като нямам какво да ям си купувам хляб а не копачки :)

Е той обещетението го поиска след като беше копал месец с платката .
А сега го увеличава щото поне до януари я е ползвал :D
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот ZAX » 10 Юли 2014, 17:11

Ей боклук нещастен, как не те е срам да лъжеш така нагло и безочливо!!!

1. Поисках да ти върна боклуците още същия ден в който ги получих, без да съм копал и секунда с тях!!! Като до колкото знам (не твърдя че познавам закона) според ЗЗП имам право да върна всяка стока закупена по интернет в рамките на 7 дни, без дори да имам основателна причина за това, а аз всъщност ти посочвам 10 напълно основателни причини всяка една от които достатъчна сама по себе си. И в този смисъл ти си извършил престъпление и си нарушил правата ми. На основание на това би трябвало да мога да те осъдя за каквато сума сметна за добре.

2. След като ти се покри и отказа да приемеш рекламацията ми, поисках обезщетение, точно толкова колкото съм щял да изкопая от момент в който е трябвало да получа стоката до момента в който съм започнал да ги употребявам по предназначение.

Едит от Марто : Случайно да си писал мейл до нас по въпроса в който изришно да си писал черно на бяло че искаш връщане на парите ? Или смяташ че 2 страници шизофреничен пост в обществен форум се броят за официарно съобщение ?

Смятам че след като не е уважено желанието ми да върна стоката, следва да поискам компенсация, която разбира се няма за какво да искам ако беше постъпил като пичовете от Англия. Да те не ми дължат нищо, защото са коректни търговци, случват се и такива неща, но тогава се постъпва като тях, а не като теб. Пък и те са ми загубили дни, а ти месеци. Защото в момента в който реших че не мога да ги чакам повече, те веднага ми върнаха парите!

П.П. Когато казвам косвени загуби, става дума че ми дойдоха твърде много непредвидените разходи за нещата които липсваха (нито имаше USB кабели, нито имаше захранващи, нито молекс, нито рутер)... Ти наистина ли наричаш това работещ продукт?

Та взел ми е всичките пари, излъгал ме е и не съм получил това за което съм платил, не иска да ми върне парите, какво ми остава освен да ги пусна поне да покопаят малко, докато все още има някакъв смисъл...

Да но се оказа че и не копаят пълноценно. Много добре знаеше че аз съм ги купил именно за да си копая на соло с тях, нещо което твоите платки никога не са могли, нещо което ти си знаел но умишлено си премълчал! И за да си направя собствен сървър на който да пусна пул (за което също трябваше да платя), всичката тази техника ми излезе още над 50 000 лева, защото продадох 600 000 ZET които иначе си пазех от половин година! И нямаше да продам ако твоята измама не ме бе принудила, да направих го след като те изчаках максимално дълго но ти отказа да постъпиш коректно. И ще те съдя и за това. За справка 600 000 ZET тогава струваха около 400 лева, но няколко дни по-късно вече бяха над 50 000 лева, а и към днешна дата са поне 15 бона... макар че като гледам дори да изкупя всички бай ордъри във всички борси, пак няма да мога да ги продам всичките : ]

Та ми беше адски готино да гледам как зверски се спекулира и то с по-малко обем от това което само аз съм продал... И до ден днешен продължава това... Голям малшанс наистина, но аз до сега не съм те обвинявал за това, макар вината да е изцяло твоя, защото е в следстие от твоите действия.

Но да оставим на страна това, къде ми е обезщетението за периода преди да почна да ползвам боклуците ти, макар и насила, след като не искаш да ми върнеш парите и да си ги вземеш. И да не забравяме че по същото време имаше хора които още те чакаха, защото се беше много яко овапцал и аз най учтиво ти предложих да вземеш моите платки и да ги дадеш на следващия в списъка който чака, като така всички щяха да са доволни, но ти отказа дори това, защо бе лайнар?!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот marto74 » 10 Юли 2014, 17:35

По-лекичко с квалификациите , а?
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Критика , общи въпроси , плювалник - Закс FREE ZONE

Мнениеот marincho » 10 Юли 2014, 17:45

Факса, може да не е добре с главата, ама понякога е прав.
В случая, единственото за което не е прав, е момента с продадените зет-пари и това че си търси разликата в курса от мартинчо.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

ПредишнаСледваща

Назад към Технобит

Кой е на линия

Регистрирани потребители: George, ionicle, Kris, Spenchoni, UserX1XO, viniamin