Монтаж на платки с чипове от Авалон

Раздел специализиран за продуктите на Технобит

Модератори: marto74, Moderators

Re: Монтаж на платки с чипове от Авалон- пуснете мейл моля

Мнениеот ZAX » 17 Окт 2013, 00:46

Проблемът е че не желая да експериментирам в област в която нямам достатъчно познания и още по-малко опит и умения или както са казва "направи си за да се учиш, купи си за да си имаш". И в този ред на мисли аз не искам да се уча, а да си имам.

Ако исках да се занимавам с довършителна работа и въобще ако исках да хващам поялника (никога не съм имал такъв), то щях да се опитам и чиповете сам да си налепя (разбира се неуспешно). И няма никаква причина да смятам че ще мога да се справя с каквото и да е по-сложно от това да включа кабелчетата по единствения възможен начин, а това става с верните букси, каквито нямам...

Напълно разбирам че много от вас искат да си начешат крастата с поялника, но различни хора и различни предпочитания... А разделението на труда (и за добро и за лошо) е в основата на цивилизацията! И това което не е довършено просто не е моя работа, затова ще си доплатя за да го направи друг, нямам проблем с това. Въпросът ми е защо не съм предупреден, защо не са ми предложени повече варианти и наистина завършен продукт. Също така защо не се предлага захранване в технобит, а трябва и това сам да си търся и избирам, с което да увелича вероятността за грешка от моя страна...

П.П. Купих си по-скъпата платка точно за да избегна такива проблеми, като си признавам че нямам никаква представа каква е разликата и поради тази причина попитах и разбира се не ми беше отговорено... Попитах многократно при това... На снимките всички видове платки са с необходимите букси, а ето това е точно което съм поръчал аз: http://technobit.eu/index.php?id_produc ... er=product

7 GH/s HEX 16A fully Assembled bitcoin miner with your chips

Our own design HEX 16A miner main specs:
- 16 avalon chip board in 2 rows
- 16 bit Microchip controller with usb control
- CAN chaining
- 1.2 V power to be adjustable by command in the PIC
- Multi channel power supply
- power connector screw terminal or/and Molex
- USB bootloder for fast flashing
- capable to run Overclocked up to 450 Mhz
This board will connect via USB to a host controller like PC, RaspPi, TL-703N etc. capable of running cgminer. Several boards can be chained to run off one USB host.

така и не беше преведено... но пише терминал или/и молекс, а не молекс или терминал...

Не, не търся под вола теле, просто се дразня че губя второ денонощие по уникално глупави причини. И опитвайки се да ме убедите че грешката е изцяло моя (което не е вярно, но и няма значение) не виждам как ще решим проблема. Аз не виждам смисъл да обвинявам който и да било за каквото и да било, за разлика от останалите недоволни, предпочитам да насоча усилията си в посока как да бъде поправена грешката. Но това няма как да стане без да изложа проблемът, нали?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Монтаж на платки с чипове от Авалон- пуснете мейл моля

Мнениеот 2GOOD » 17 Окт 2013, 00:55

Стига бе човек, точно това пише "терминал и/или молекс" димек или едното от двете или и двете !!!

Задай си просто въпроса къде да сложиш плюса и къде минуса и това е - ако нямаш кабел, някой колега от форума ще ти направи един от видео карта или от молекс и ще си го завинтиш какъв е проблема толкова.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Монтаж на платки с чипове от Авалон- пуснете мейл моля

Мнениеот ZAX » 17 Окт 2013, 01:09

crab написа:Изпратено до всички на 01/10/2013

Dear, customers,

The orders for Technobit HEX16 paid before 30-Aug-2013 are now in production.

In order to proceed with trough hole assembly , we need and info from you.

Please send us a msg with order ref if you wish Molex HDD power conector 4 pin or 2pin terminal conector for 12 V power suply

Best Regards: Technobit team


---
Принципно при положение че сайта е на английски и няма избор за български, то се приема че към фирмата (а.к.а Марто) се пише на английски. Това че ние си знаем че шпреха и на кирилица е различно :).
Това което купуваме е с включено "- power connector screw terminal or/and Molex". Ако го имаш това значи си е по план платката.


Принципно, при положение че рекламира услугите си на български, означава че очаквам да си комуникираме на точно този език и не еднократно съм правил забележка за това.

Не знам какво имам, знам че нямам нищо което да е съвместимо с което и да е захранване на пазара.

Също така знам че съм избрал Марто, точно защото е наблизо и говори моят език. Ако исках да комуникирам на английски имаше и други, но аз не искам и което е по-лошо НЕ МОГА! А това съобщение за мен е изпратено само заради англоговорящите му клиенти. Какво коства да се преведе и на майчиния му език?!

Да дискриминира сънародниците си не виждам смисъл.

И отново: какво и от къде още трябва да си купя, за да мога да използвам двете платки с които разполагам?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Монтаж на платки с чипове от Авалон- пуснете мейл моля

Мнениеот ZAX » 17 Окт 2013, 01:13

2GOOD написа:Стига бе човек, точно това пише "терминал и/или молекс" димек или едното от двете или и двете !!!

Задай си просто въпроса къде да сложиш плюса и къде минуса и това е - ако нямаш кабел, някой колега от форума ще ти направи един от видео карта или от молекс и ще си го завинтиш какъв е проблема толкова.

А какъв е проблемът да си направиш сам лапароскопия, просто пробиваш 2 дупки и изрязваш излишното, какво толкова?

Защо ходиш на зъболекар, нима не можеш да си извадиш сам зъбите. Защо викаш водопроводчик, не можеш ли сам да смениш 1 тръба?

Да, мога. Но не е по моята специалност и въпреки това ако имам късмет може и да го направя достатъчно добре, но ако нямам щетите може да бъдат непоправими, а аз не желая да поемам този риск!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Монтаж на платки с чипове от Авалон- пуснете мейл моля

Мнениеот 2GOOD » 17 Окт 2013, 01:19

Ами пич аз като не мога да боравя с флекс - не си купувам такъв. Ти като не можеш да копаш не си купувай техника за копане или си купувай такава, която не изисква никакви технически познания или пък ако изисква си извикай "водопровочик да ти смени тръбата" - в твоя случай "жичкаджия" да ти свърже дете жички към платката.

МИР
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Монтаж на платки с чипове от Авалон- пуснете мейл моля

Мнениеот Странник » 17 Окт 2013, 03:03

Когато се захванах с копане нямах идея какво ми предстои - разчитах на опита и познанията си в хардуера и софтуера.
Е да,това обаче се оказа недостатъчно но все пак добра основа за ъпгрейд .
Сега с днешна дата след много четене,опити и безсънни нощи над проблеми стигнах до яснота за много неща.
Няма професия или специалност в университета копач...има копач който става такъв с воля и желание...
А това съвместява в себе си много специалности като цяло...не на последно място и борсов спец за да знае
кога да си продаде най-изгодно изкопаното,мениджър - за да си преценява сам в какво и как да вложи средства ако си реши...
Да стигне някой до нивото да реве че мейла или някакво описание били на английски ,а не на български както
на него му се иска ми казва две неща:
-невладеене на английски език което обаче явно не е точно така предвид че лицето @ZAX е бил из Европа по работа.
-от горното веднага следва че същия @ZAX търси под вола теле дори и в тези абсурдни свои твърдения и безкрайни претенции
към целия свят.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Монтаж на платки с чипове от Авалон- пуснете мейл моля

Мнениеот ZAX » 17 Окт 2013, 04:05

Имаше кой да ми превежда... Както казах има си хора за всичко!

Аз много се радвам че ти си така всестранно развита личност. Но това какво общо има?

Поръчвам си нещо и заминавам (всъщност то трябваше да пристигне преди да замина, но това е съвсем друга тема). После настъпили някакви си промени и аз трябва да го ям само защото ме е нямало да си потвърдя първоначалното желание. Това е абсурдно, защото логиката казва че трябва да получа каквото съм поръчал, а не на каквото мнозинството е решило да го промени в последствие и без мое съгласие.

Не, не търся под вола теле, а търся това за което съм платил. Аз платих за устройство, което след като пристигне се включва към контакта посредством стандартен конектор (това условие не е изпълнено). Какво правим в такъв случай? Да свързвам някакви жички и после да ми кажат "съжалявам но сам си виновен че не си ги свързал правилно и си изгорил всичко".
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Монтаж на платки с чипове от Авалон- пуснете мейл моля

Мнениеот Странник » 17 Окт 2013, 04:43

Платил си за платка която си има стандартен молекс за включване.
Ти не можеш да я подкараш,други явно могат -следователно са работещи платки.
В сайта платката е описана надлежно така че не виждам за какво
въобще можеш да имаш претенции.Никъде в описанието не пише че се включва
в контакта както твърдиш посредством стандартен конектор ...това щеше да си е
чист и откровен идиотизъм.Следователно твоите условия и претенции са неоснователни.
Всички си направиха сметката и си ги подкараха - само наш @ ZAX
не можа.Ами явно не си за това пич.Продай ги и се спасявай и спри да
досаждаш с безкрайните си претенции.Никой не е длъжен да те търпи.

Какво правим ли?
Включи я в контакта и дерзай щом ще следваш своя дървен
принцип заради който вече се изпокара с маса хора...
Даже нямаш и желанието да се научиш на нещо...
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Монтаж на платки с чипове от Авалон- пуснете мейл моля

Мнениеот ZAX » 17 Окт 2013, 05:04

Гледам дота хора продават и на всички снимки които видях до сега, са получили платки със стандартен конектор за захранване.

П.П. Чети контакт като захранване в предния ми пост и не търси под вола теле :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Монтаж на платки с чипове от Авалон- пуснете мейл моля

Мнениеот Странник » 17 Окт 2013, 05:28

След като гледаш вземи се напъни и защо вече не са с молекс,а с терминал...но ти все още в своето дървено
самочувствие ругаеш ръката която те пази в твоето незнание...
Има си тема,описано е развитието и проблематиката - дерзай.
Моя милост изрично се обади на Марто да са със терминал ,а не молекс .
Хайде сега напъни се да познаеш защо съм избрал това.
Аз няма да ти кажа съвсем съзнателно нищо повече.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Технобит

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, viniamin