Монтаж на платки с чипове от Авалон

Раздел специализиран за продуктите на Технобит

Модератори: marto74, Moderators

Re: Монтаж на платки с чипове от Авалон- пуснете мейл моля

Мнениеот marto74 » 14 Окт 2013, 20:19

marincho написа:Ти на ЛС-та не отговаряш от известно време, така като чета форума.

:)
Все тая
МИР
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Монтаж на платки с чипове от Авалон- пуснете мейл моля

Мнениеот Zmejsky » 14 Окт 2013, 20:41

marincho написа:Ти на ЛС-та не отговаряш от известно време, така като чета форума.

потвърждавам !
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: Монтаж на платки с чипове от Авалон- пуснете мейл моля

Мнениеот ZAX » 16 Окт 2013, 13:45

Аз имам малко рекламация:

1. Уж поръчах пълен комплект, а няма никакви кабели, айде usb кабел ще си купя, но как по дяволите да обезпеча захранването, като няма стандартна букса за целта?!

2. Получих платки с отделни радиатори, а мисля че ясно бях написал в коментара към поръчката "Двете платки да са с един общ (двоен) радиатор." - сега ще трябва ли да купувам нови радиатори когато му дойде времето или съм получил каквото трябва?

3. Колко трябва да доплатя за да си довършите работата? Това което получих не мисля че е завършен продукт. Все пак аз нямам техническо образование и не веднъж заявих че искам това което получа да не изисква довършителна работа.

П.П. Само за една платка рутер трябва ли ми. Как въобще да подкарам това устройство?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Монтаж на платки с чипове от Авалон- пуснете мейл моля

Мнениеот 2GOOD » 16 Окт 2013, 13:55

ZAX написа:Аз имам малко рекламация:

1. Уж поръчах пълен комплект, а няма никакви кабели, айде usb кабел ще си купя, но как по дяволите да обезпеча захранването, като няма стандартна букса за целта?!

2. Получих платки с отделни радиатори, а мисля че ясно бях написал в коментара към поръчката "Двете платки да са с един общ (двоен) радиатор." - сега ще трябва ли да купувам нови радиатори когато му дойде времето или съм получил каквото трябва?

3. Колко трябва да доплатя за да си довършите работата? Това което получих не мисля че е завършен продукт. Все пак аз нямам техническо образование и не веднъж заявих че искам това което получа да не изисква довършителна работа.

П.П. Само за една платка рутер трябва ли ми. Как въобще да подкарам това устройство?


Нямам нищо общо с технобит, но ще се опитам да ти отговоря:
1. Това е пълен комплект - чипове + платка + радиатор + вентилатор
2. Няма такъв продукт като две платки залепени една за друга
3. Това е продукта, ако ти харесва го купуваш, ако не - не

Погледни в темата HEX16A с чипове от Авалон - проблеми и решения
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Монтаж на платки с чипове от Авалон- пуснете мейл моля

Мнениеот cnerd » 16 Окт 2013, 14:21

Ми... Заксе... информацията, относно това как ще изглежда продукта и какво ще включва, винаги е била публична. Това, че ти не си се запознал преди да поръчаш/платиш/получиш... някак си не виждам как може да бъде вина на някой друг.
Това го казвам, за да не отваряш пак след 1 седмица тема в която крещиш "СКАМ СКАМ СКАМ"
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Монтаж на платки с чипове от Авалон- пуснете мейл моля

Мнениеот ZAX » 16 Окт 2013, 21:14

Добре де, получил съм това за което съм платил, до тук съм съгласен с вас. Но попитах преди да поръчам и ми беше отговорено, че просто трябва да напиша в коментара какъв радиатор искам. Така или иначе не получавам завършен продукт, поне да бях получил каквото съм поръчал, за да мога утре като си купя още 6 платки, да ги занеса и евентуално най-после да получа завършен продукт, без излишно доплащане за нови радиатори. Всъщност защо въобще се продава незавършен продукт, сякаш не може да се добави букса за 2 лева?!

Да, аз ще намеря кой да го довърши и т.н. Направо смешна разлика в цената е, а за да спестим 2 лева ще ми коства няколко дни докато се оправя да го подкарам. През които точно в момента едва ли ще загубя много, но можеше и точно в тези няколко дни да е е единствения шанс за избиване, нали?

П.П. Айде да не подхващам и темата с рутери, хъбове, кабели... Неща които не трябваше да се налага да се купуват, а вече се...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Монтаж на платки с чипове от Авалон- пуснете мейл моля

Мнениеот Странник » 16 Окт 2013, 21:58

Ако беше следил развитието на темата относно платките нямаше да изпадаш в поредната тъпа ситуация в която си в момента.
Нека уточним първо какво е завършен продукт като понятие.
Платките които досега всеки е получил си работят стабилно само в овърклок,следователно са завършен продукт по смисъла на платеното за платката.
Възможностите в дизайна на платката включват здрав овърклок сравнен с авалонския дизайн което изисква и повече мощност.
Ако беше следил развоя на темата за платките Марто предложи решение за захранването по желание и заявка от клиента.Всеки
получи мейл със запитване какво предпочита - молех или терминал за захранването.
Отделно като продукти се предлагат USB кабели и рутер които вече нямат пряко отношение към платката и нейната работа , а са само
опция към платката по желание на клиента.На първо време предлагам да си изясниш колега за какво аджеба се предлага рутер въобще
и какво предлага като екстра спрямо платката като периферия и не е необходимост по никой смисъл.
Ако има оптимизации до момента то те са само свързани с авторския софтуер разработен от Марто и компания.
За да съм обективен един колега беше писал съвсем на място питанка на терминала кое е плюса и кое е минуса...защото
е важно да не се обърка включването.Но всеки решил да ползва терминал е наясно с тази подробност.Ползването на молекс букса по замисъл
изключва подобна грешка в свързването така че отново няма основания за жалване.
В завършек драги колега @ZAX - в света няма платка за авалонски чипове с такъв дизайн и възможности за овърклок.
Сам си прави изводите за своята особа и поредното ти хленчене...
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Монтаж на платки с чипове от Авалон- пуснете мейл моля

Мнениеот ZAX » 16 Окт 2013, 22:17

В такъв случай трябва ли да приема като заяждане лично с мен това че не са ми пратени платки с адекватна букса за захранване, нито пък радиаторите които съм поръчал?

Мейл на български не съм получавал от технобит, а са длъжни да го направят. Също както са длъжни да ми задържат поръчката докато не отговоря, щом нещо не им е ясно...

Сега каква е процедурата за да мога все пак да използвам този "краен продукт"?!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Монтаж на платки с чипове от Авалон- пуснете мейл моля

Мнениеот Странник » 16 Окт 2013, 23:15

В случая не мога да знам какво си поръчал .Това си е между теб и Марто.
Факт е че има опция за купуване само на платка без екстри за овърклок - радиатор и вентилатор.
Не бих се учудил ако си купил точно този модел понеже е по евтина.
Аз си поръчах модела с радиатори плюс вентилатори готов за овърклок и работа - малко по-скъп е наистина.
Дали си получил или не мейл също няма как да знам.
Буксата споменах по-горе и всеки който е преценил кой вариант го устройва се е погрижил да уведоми
Марто за това.Това че ти не си го направил си е вече твой проблем защото по основен дизайн платката се
предлага с молекс .В описанието си е написано.
Процедурата сега е или да извикаш някой да ти подкара платките и да си платиш или да си ги направиш
сам защото едва ли някой ще иска да си има работа с теб по който и смисъл да е повече.
Какво ще се разберете с Марто си е вече ваша работа.
Лично за себе си потвърждавам че съм получил мейлите за които споменах включително и последния че
платките са ми на път.
Сега чисто и просто ще запретна ръкави с вече подготвените захранване,кабели,хъб,поялник и мултицет и ще си
ги подкарам сам като всички други колеги тук.
Съветвам те и теб да постъпиш така вместо да търсиш под вола теле...
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Монтаж на платки с чипове от Авалон- пуснете мейл моля

Мнениеот crab » 17 Окт 2013, 00:25

Изпратено до всички на 01/10/2013

Dear, customers,

The orders for Technobit HEX16 paid before 30-Aug-2013 are now in production.

In order to proceed with trough hole assembly , we need and info from you.

Please send us a msg with order ref if you wish Molex HDD power conector 4 pin or 2pin terminal conector for 12 V power suply

Best Regards: Technobit team


---
Принципно при положение че сайта е на английски и няма избор за български, то се приема че към фирмата (а.к.а Марто) се пише на английски. Това че ние си знаем че шпреха и на кирилица е различно :).
Това което купуваме е с включено "- power connector screw terminal or/and Molex". Ако го имаш това значи си е по план платката.
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Технобит

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, Google [Bot], Hristo, ionicle, viniamin