Ревю: Technobit HEX16B - Bitfury базирана копачка

Раздел специализиран за продуктите на Технобит

Модератори: marto74, Moderators

Ревю: Technobit HEX16B - Bitfury базирана копачка

Мнениеот 2GOOD » 17 Ное 2013, 23:38

Всички станахме свидетели на исторически момент в развитието на виртуалната валута. Надпреварата за бърз и изгоден ASIC копач е в разгара си, а втората самостоятелна разработка на Технобит е вече факт.
Наскоро ви запознахме с първия модел от серията HEX, който беше наситен с чипове на Авалон, а именно HEX16A. Платката на фокус днес е HEX16B - изпълнена с 16 чипа от BitFury.

Изображение

Технобит вече предлагаха BitFury платка, но по разработка на c-scape. Тя се характеризира с вграден майнър и директна връзка по LAN, докато HEX16B разчита само на USB връзка. Основното преимущество на HEX16B пред S-HASH е цената.
Ето и сравнение на актуалните продукти от сайта на Технобит заедно с ноемврийската партида на устройства от KnC:

Изображение
*yes - доставка декември

Изображение

Както се вижда от таблицата HEX16B предлага много добро съотношение цена/производителност. Само до преди няколко седмици въпросната платка не изглеждаше толкова апетитно, но след бума на цената и нива от 500$ за Биткойн, ситуацията е коренно различна.

Изображение

Номиналната скорост на платката от 40GH/s, която се постига при 835mV е доста над тази на BitFury платките с 16 чипа - 25GH/s Въпреки това HEX16B има потенциал за допълнителен "overclock" и при 900mV, (максималните пропоръчителни за чипа) скоростта нараства с 10% до впечатляващите 44GH/s.

Изображение

Изображение

Ето и консумацията на платката при различни параметри:
Изображение
(консумацията е замерена с помощта на NoName "kill-a-watt" устройство - стойностите са ориентировъчни)

Не препоръчвам да променяте bitrate на чиповете със стойност различна от 54(0) - резултатите не са постоянни и често платката остава на 20GH/s, като е нужен пълен рестарт за да се нормализира работата и.

Изображение Изображение

Платката отново има два варианта за захранващ конектор - терминал или молекс, при консумация от около 50W няма никакви проблеми със захранването и.

Изображение

Охлаждането е реализирано посредством същия масивен радиатор както при HEX16A в комбинация с 92mm вентилатор, който спокойно може да включите на 5 волтовата клема и да се насладите на тишината.

Софтуер:
Инсталирането на платката под Windows изисква специален драйвер, можете да го изтеглите от сайта на Технобит. Самото копане става само чрез софтуера HEXminer, който поддържа всички HEX платки. Повечето проблеми с HEXMiner са отстранени, но въпреки това софтуера не е удобен за работа и изисква сериозни ресурси като памет и процесорно време особено при повече от 1 платка. Ако смятате да копаете под Windows - недейте. Има информация, че luke разработва bfgminer с поддръжка на HEX платките, но до тогава препоръчвам използването на линукс базирано решение.

В Download секцията на Technobit вече е наличен за теглене и новия пач за cgminer, който в най-скоро време ще може да намерите тук компилиран за Ubuntu. Ако нямате линукс машина горещо препоръчвам да се сдобиете с рутер TP-Link TL-MR3020. Рутера можете сами да си го флашнете със специален firmware или да си поръчате готов флашнат от Технобит.

Предимства:
    Добро съотношение цена/скорост
    Промяна на волтажа софтуерно
    Ниска консумация
    Продукт от България

Недостатъци:
    Липсата на cgminer/bfgminer под Windows

Както се вижда тенденцията е Технобит да продължат серията HEX, като да предлагат конкурентни продукти на добра цена. Надяваме се в най-скоро време да се реши и проблема със софтуера под Windows, все пак болшинството копачи използват именно продукти на майкрософт за миньорската си дейност. В заключение мога да кажа, че имаме един чудесен копач, който спокойно можете да сложите в спалнята :)

Всички снимки може да намерите тук: http://imgbox.com/g/F4zzYCxUZZ

Автор: 2GOOD

P.S.
===
Ако снимките не се зареждат - Refresh (F5)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Ревю: Technobit HEX16B - Bitfury базирана копачка

Мнениеот marincho » 18 Ное 2013, 03:38

Тия ревюта, много хубаво. Но December Delivery :naughty:
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Ревю: Technobit HEX16B - Bitfury базирана копачка

Мнениеот ZAX » 18 Ное 2013, 04:53

marincho написа:Тия ревюта, много хубаво. Но December Delivery :naughty:

Ех, защо не каза по-рано, аз още преди 4 часа като видях новината и веднага си отказах 3 поръчки за KNC-Jupiter, за да си поръчам с тея пари повече HEX16B... Пак се прецаках :liar:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Ревю: Technobit HEX16B - Bitfury базирана копачка

Мнениеот crab » 18 Ное 2013, 10:36

Хубаво ревю, как е топлината спрямо другият HEX?
Самият HEX miner не е проблемен от към процесорно време, за единица сметка cgminer 1, bfminer 1.5, hexminer 2, като ползва процесора главно при изчистването на рамта. Проблем е драйвъерът, бяга когато си иска без никакви признаци. Подкарал съм 2 платки и ми се случи веднъж за този месец едната да изчезне. Желателно е HEX miner-а да се рестартира на 48 часа че не чисти добре рам-а. Ако този проблем се оправи то ще е за препоръчване като софтуер спрямо cgminer-a според мен, защото хваща оптималната честота и я поддържа без да прави пикове нагоре на долу. Ако забележиш на linux-а ще видиш че не копаеш с 7.5 а с 7.2-7.7 примерно като средното е 7.50 от тази си страна HEXminer-a изстисква на максимум потенциала според зададените параметри.
Като цяло най-добре с рутер за в момента, не се мисли за нищо и се чака само с касичка в ръка :)

Интересува ме малко съпоставката в цените. От дълго време гледам видовете продукти и разликата в цената ми прави огромно впечатление. Продукт 40Гх за 695 евро и пак продукт за 40Гх за 461 евро и пак продукт за 40Гх за 399 евро. И трите са валидни за продажба => би трябвало да има някаква идея за разлика? (макар че между 399 и 695 дори снимките са еднакви и описанието).

като цяло wat/h е много добро постижение. Скоро вентилатора отгоре ще консумира повече от процесорите :D
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: Ревю: Technobit HEX16B - Bitfury базирана копачка

Мнениеот 2GOOD » 18 Ное 2013, 14:01

crab написа:Хубаво ревю, как е топлината спрямо другият HEX?


Много по-хладна е тази машинка, все пак и консумацията е на половина, реално ако перката е на 12V разликата е огромна - нямам как да го измеря точно в градуси, но да кажем че HEX16B е леко топла докато HEX16A е гореща. Иначе новия HEXMiner рестартира сам за да освободи рам, но въпреки това един път по време на тестовете ми крашна.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Ревю: Technobit HEX16B - Bitfury базирана копачка

Мнениеот marto74 » 18 Ное 2013, 14:06

crab написа:Хубаво ревю, как е топлината спрямо другият HEX?
Самият HEX miner не е проблемен от към процесорно време, за единица сметка cgminer 1, bfminer 1.5, hexminer 2, като ползва процесора главно при изчистването на рамта. Проблем е драйвъерът, бяга когато си иска без никакви признаци. Подкарал съм 2 платки и ми се случи веднъж за този месец едната да изчезне. Желателно е HEX miner-а да се рестартира на 48 часа че не чисти добре рам-а. Ако този проблем се оправи то ще е за препоръчване като софтуер спрямо cgminer-a според мен, защото хваща оптималната честота и я поддържа без да прави пикове нагоре на долу. Ако забележиш на linux-а ще видиш че не копаеш с 7.5 а с 7.2-7.7 примерно като средното е 7.50 от тази си страна HEXminer-a изстисква на максимум потенциала според зададените параметри.
Като цяло най-добре с рутер за в момента, не се мисли за нищо и се чака само с касичка в ръка :)

Интересува ме малко съпоставката в цените. От дълго време гледам видовете продукти и разликата в цената ми прави огромно впечатление. Продукт 40Гх за 695 евро и пак продукт за 40Гх за 461 евро и пак продукт за 40Гх за 399 евро. И трите са валидни за продажба => би трябвало да има някаква идея за разлика? (макар че между 399 и 695 дори снимките са еднакви и описанието).

като цяло wat/h е много добро постижение. Скоро вентилатора отгоре ще консумира повече от процесорите :D

Дръпни си новата версия
1.0.0.3
Отдолу има джам да зададеш ресет на примерно 30 минути.
Това оправя проблема с паметта
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Ревю: Technobit HEX16B - Bitfury базирана копачка

Мнениеот Странник » 18 Ное 2013, 15:10

Марто дзверих се за новата версия в сайта ви но така и не я намерих в секцията download.Ще дадеш ли директен линк ? Ще пробвам новия софтуер задължително да видя как ще е.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Ревю: Technobit HEX16B - Bitfury базирана копачка

Мнениеот 2GOOD » 18 Ное 2013, 15:58

Странник написа:Марто дзверих се за новата версия в сайта ви но така и не я намерих в секцията download.Ще дадеш ли директен линк ? Ще пробвам новия софтуер задължително да видя как ще е.


Наистина на сайта е качена старата версия, докато Марто я качи на сайта съм сложил новата тук: https://dl.dropboxusercontent.com/u/808 ... XMiner.rar
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Ревю: Technobit HEX16B - Bitfury базирана копачка

Мнениеот ZAX » 18 Ное 2013, 16:19

Изображение

georgebg написа:ами и аз не знам но това с такава цена е меко казано изнудване...
мен ме интересува защо при бач 2 на асикминер чиповете имаше тама за рефънд а тук ни забаломосаха без никакво обсъждане да ни пробутат 50% забнавяне в сроковете без НЕУСТОЙКИ.
Аз лично за парите преведени по банков път смятам да си търся или стока или връщане на средствата поради недоставяне на зявена стока...
Мен китайци не ме интересуват аз съм превел пари на МАРТО и току що намерих къде е официалния офис смятам да се командировам до там :)
Всеки организатор на обща поръчка след като е начислил комисион за това че се занимава с това (при обикновени обстоятелства е нормално) и не е изпълнил поетите ангажименти като сркове и т.н. следва да обезщети хората които саму се доверили.
Предлагам :
- крайна цена на която да ПЛАТИМ - 75$ - 50% от отстъпките на тези на които е обещал, защото без наше плащане, хората които чакат осребряване на отстъпки никога нямаше да могат да ги осребрят !
ТОВА ЗА МЕН Е СПРАВЕДЛИВО РЕПШЕНИЕ И ОЧАКВАМ ПОД НЯКАКВА ФОРМА ДА СЕ ПОДЛОЖИ НА ГЛАСУВАНЕ!
Иначе аз специално съм платил 50% от 16 чипа (2-ма човека сме платили) , което както и да го смятах е 8 цели чипа !!! и ще си ги търся ! независиомо от обстоятелствата ......

Предлагам да се организира гласуване и да се вземе решение, защото взе да ми писва от измамници ...

marto74 написа:...отколкото да търча като луд 2 седмици, да изкарам 4-5 безсънни нощи за да излезе продукт в серия 30 -40 бр. и накрая да платя аз за удоволствието.
Разбира се че си длъжен да го направиш за своите клиенти. Ако работата за теб не е удоволствие и не си готов да си плащаш за него, когато се налага, тогава защо въобще си се захванал с тази работа?
marto74 написа:Само не знам защо ме наричаш измамник.
Единственият начин да не те наричат така, е както казах да си обичаш работата, защото само така можеш да я вършиш както трябва. И когато допускаш грешки, не клиентите ти трябва да плащат за това. Можеш да се поучиш от колегата @BGanio, който е единственият 100% коректен в това отношение от търговците тук, респект! Ти вече си работил с него, така че нямаш оправдание :naughty:

И понеже излиза че това ти е единствения успешен продукт. Според мен и той не е успешен, но хайде да го наречем най-успешния... Затова предлагам всеки който споделя моето мнение и има желание, вместо да се занимаваме със съдилища или мутренски изпълнения, понеже Марто е на принципа "кръв повръщам, пари не връщам". Да вземеш да измислиш някакъв адекватен начин за компенсиране на всички които си ощетил по някакъв начин.

Например: Да ти върнем всичко което смятаме че не е на необходимото ниво или просто не е доставено на време. Това включва и чипове които уж си седят само при теб и събират прах по една или друга причина, дори половинките от недоплатените BFL. И всичко това да бъде заменено с еквивалента му в продуктът който сам казваш че е най-успешен, приоритетен и т.н. С което няма да те занимаваме с другите "глупости" (не знам как може да са глупости нещата които произвеждаш, ние за глупости ли сме ти плащали до сега?). Аз например все още имам претенции за 4 коина, всъщност тези дни можех тези 4 да ги направя на 10. Но ще се направим че не мога да го докажа и ще ти приспаднем изкопаното до края на месеца, което е под 0.5 BTC. От там следва че при моментната цена ти трябва да ми замениш двете авалонски платки, които закъсняха с повече от месец и за които все още няма достатъчно добре работещ софтуер (тези дни ще пробвам последната версия, но ме съмнява да е читава, иначе не виждам защо ме занимаваш да ти я оправям). Та те се равняват в момента на 3 от тези http://technobit.eu/index.php?id_produc ... &id_lang=1 които ако нямаш в наличност, както пише на сайта. Склонен съм да направя компромис и да взема 5 от тези http://technobit.eu/index.php?id_produc ... &id_lang=1 като компромисът от моя страна наистина ще е много голям, защото за разлика от чуждия продукт който просто препродаваш на много по-висока цена, твоя не струва. И аз напълно разбирам огорчението ти от този факт, но вината е само и единствено твоя и на твоя екип, а не на клиентите ти.

Надявам се да проумееш това и да постъпиш правилно.

П.П. Чак сега видях че всъщност и второто вече го няма в наличност. Така че очаквам от твоя страна адекватно предложение за подмяна или връщане на коините които съм ти превел, като можеш да си приспаднеш и разликата ако сметнеш че имаш право да имаш претенции за това което би трябвало да съм изкопал с твоите платки(още наричани "глупости" от теб самия), докато седят в мен защото не ми приемаш рекламацията, нищо че все още не можеш да ми предоставиш никакъв софтуер за windows и никакъв за соло. Същите дори няма да могат да си покрият нета и тока, но да не издребняваме чак толкова...

При наличие на каквото и да е, което да покрива разликата в трудността поне, няма да имам повече претенции.

МИР (да не кажеш че не съм опитал с добро)
Последна промяна ZAX на 23 Ное 2013, 06:01, променена общо 1 път
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Ревю: Technobit HEX16B - Bitfury базирана копачка

Мнениеот dani521 » 18 Ное 2013, 16:41

тука за търга може ли ? [email protected]
dani521
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Сеп 2013, 13:10

Следваща

Назад към Технобит

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin