TECHNOBIT HEX16A2 - Avalon 2 Gen based 16 chip miner

Раздел специализиран за продуктите на Технобит

Модератори: marto74, Moderators

Re: TECHNOBIT HEX16A2 - Avalon 2 Gen based 16 chip miner

Мнениеот ZAX » 30 Ное 2013, 10:59

Почвам, ще инвестирам парите които ми дължиш, когато ми ги върнеш :mrgreen:

Иначе как беше схемата, ти си плащаш лиценза (т.е. ние ти го плащаме). Пък то накрая се оказва опънсорс (n'aie pas de problèmes) :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: TECHNOBIT HEX16A2 - Avalon 2 Gen based 16 chip miner

Мнениеот ggeorgiev » 30 Ное 2013, 11:37

Закс, 1-во чети, после осмисли, и тогава пиши - ще си спестиш много плюене и обиди. Марто не плаща лиценз на Авалон - те само дават чиповете. Лиценз се плаща на този, който е измислил платката, и е написал евенруално софта към нея, при това, единствено ако разработчика е решил, както в случаите с BFL.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: TECHNOBIT HEX16A2 - Avalon 2 Gen based 16 chip miner

Мнениеот marto74 » 30 Ное 2013, 19:18

Оффф
Аман абе малоумие сладко, как да ни ти ....
Пич къф лиценз , тая платка е наша разработка и ние я пускаме фрии
т.е. който иска може да я прави без такса
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: TECHNOBIT HEX16A2 - Avalon 2 Gen based 16 chip miner

Мнениеот ZAX » 01 Дек 2013, 01:19

Марто, винаги ме е изумявала пълната липса на родолюбие при теб. Първо не съм получил нито един мейл на български език, пишеш в английските форуми старателно и грижливо отговаряш на хората, а тук 不开... Сега ми даваш някакъв си линк, аз отварям и гледам нещо на китайски, теглих ти една и на български и на китайски(不开) и затворих страницата, това е :mrgreen:

Не че ще тръгна да правя каквото и да било, но все пак щеше да ми бъде интересно да прегледам наш продукт на нашия си език. Помисли си. За китайците ли си го правил, за кого.

Няма лошо да е на 100 езика, още по-добре дори. Но защо толкова много мразиш родния си език? Защо просто не почваш от него?!

Аз това го смятам за лична обида. И всеки сънародник би трябвало да мисли като мен, в противен случай българският език ще изчезне и то точно заради такива като теб.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: TECHNOBIT HEX16A2 - Avalon 2 Gen based 16 chip miner

Мнениеот crab » 02 Дек 2013, 11:27

Пак същият софтуер за уинбоуз? т.е още нямаме решени чрез cgminer? :( Не че ме бърка с рестартиране на 48 часа :))
Каква е консумацията на чип?
Продукта е краен -> включвам го към захранване, слагам кабел и събирам монети (не ми е нужно допълнително охлаждане и тн)? :)
цени за 10 чипа? в сайта има само 300Е за 16 чипа решение.

цената на М/х излиза сходна на битфюрито, остана консумацията да се сравни.
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: TECHNOBIT HEX16A2 - Avalon 2 Gen based 16 chip miner

Мнениеот marto74 » 02 Дек 2013, 11:41

crab написа:Пак същият софтуер за уинбоуз? т.е още нямаме решени чрез cgminer? :( Не че ме бърка с рестартиране на 48 часа :))
Каква е консумацията на чип?
Продукта е краен -> включвам го към захранване, слагам кабел и събирам монети (не ми е нужно допълнително охлаждане и тн)? :)
цени за 10 чипа? в сайта има само 300Е за 16 чипа решение.

цената на М/х излиза сходна на битфюрито, остана консумацията да се сравни.

Има нова версия на Уин бозата в Даунлоад секцията (1.0.0.3) можеш да го нагласиш на 90 минути да се ресетва например ;)
Да пълната версия е със всичко радиатор вентилатор , слагаш ЮСБ и 12 Волта и пускаш.
Платката е с 16 чипа, какви 10 чипа?
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: TECHNOBIT HEX16A2 - Avalon 2 Gen based 16 chip miner

Мнениеот ZAX » 02 Дек 2013, 11:43

Продукта е всичко друго но не и plug&play !

Много е вероятно да се наложи абсурдна преинсталация и гавра с твоето PC. А именно да се наложи да си сложиш 32 битов windows 7... Което за мен е олигофрения от сорта на това да си го сложиш на FAT32 вместо на NTFS, но дори след това няма никаква гаранция че ще тръгне скапания софт който Марто така любезно ни е предоставил... Или поне така беше при първите авалони, а сега са същите лайна, но с други чипове.

Ти вече ще си загубил няколко дни докато си осигуриш необходимия кабеляк (който между другото не се знае дали ще изкара дълго). След това гореспоменатите проблеми с бозата още няколко дни... И още няколко дни, докато си купя рутер... Време през което аз загубих (пропуснах да изкопая) толкова колкото изкопах през следващия месец... Затова искам да ти спестя това време, като те насоча направо към рутера който Марто продава на двойна цена спрямо тази в магазина. Но примерно колеги тук във форума предлагат и на нормална цена, префлашнат и готов за работа, нещо което е елементарно и дори аз се справих с него за около половин час. Така че не мисля че струва 40 лева отгоре.

Дори софта на рутера е адски зле, но значително по-добре от този за бозата. И като за капак не може на соло. Айде честито на печелившите...

Предупредени сте.

Битфюри е значително по-добре, до колкото съм чувал. С авалон 2 може и да не се одриска чак толкова яко... Е едва ли ще може чак колкото с BFL се изложи, но все пак винаги може и повече.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: TECHNOBIT HEX16A2 - Avalon 2 Gen based 16 chip miner

Мнениеот crab » 02 Дек 2013, 11:59

marto74 написа:Ето и първото мъцане на Авалон 2 Ген платката с 10 чипа

marto74 написа:ето ги и резултатите
3 пълни платки + пробната с 10 чипа

marto74 написа:Платката е с 16 чипа, какви 10 чипа?


С това почваш темата все пак :). Ясно си е че платката ще е Х пари и колкото повече чипове толкова по добре в общата цена, но реших да питам, не съм го казал аз че има пробна с 10 чипа.

А консумацията? че това ще си остане основният фактор за сравнение между Авалон 2Ген и битфюрито.
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: TECHNOBIT HEX16A2 - Avalon 2 Gen based 16 chip miner

Мнениеот Zmejsky » 02 Дек 2013, 12:42

А консумацията? че това ще си остане основният фактор за сравнение между Авалон 2Ген и битфюрито.

Koнсумацията е на "ниво" мисля ч е е 15 -20 % отгоре спрямо битфюри , а и цената на платка излиза с 10-15 % отгоре , чиповете ги има тука :
http://avalon-asics.com/product/a3255-5 ... ount-reel/
ама са 500 бр , ако се събере групова може да участвам с 2-3 платки :)
Но със сигурност ще са готови сл . нова год. а тогава трудността отива на м...ата си , и може да не се избият парите дори за чиповете . :snooty:
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: TECHNOBIT HEX16A2 - Avalon 2 Gen based 16 chip miner

Мнениеот ZAX » 02 Дек 2013, 12:46

Моля те Марто, намери някой да ти оправи софтуера най-после...

Ето как са се наемали програмисти преди време:

Изображение
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

ПредишнаСледваща

Назад към Технобит

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, Sando_83, shulio, Spenchoni, viniamin