Как да копаем с HEX16A

Раздел специализиран за продуктите на Технобит

Модератори: marto74, Moderators

Re: Как да копаем с HEX16A

Мнениеот ZAX » 06 Ное 2013, 13:53

crab написа:Дори не съм го пробвал, ама и нямам такова намерение, прекалено е дървено за настройки :D

ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как да копаем с HEX16A

Мнениеот ZAX » 07 Ное 2013, 03:12

Специални благодарности на колегата @2GOOD

Оказа се че проблемът е в така мразения от мен cgminer или поне версията която е на рутера по някаква причина не успява да се справи с 192.168.0.* нищо че това иначе си работи под windows и предполагам навсякъде другаде. Но интересното е че си го намира, прави си нещо там и не работи въпреки това... http://bitcoin.stackexchange.com/questi ... 32-via-lan

rpcallowip=192.168.0.99

T.e. ако не дам разрешение непременно за конкретна машина, не работи. Което обяснява и другия проблем, а именно че не може да е вързва към някои пулове. Освен ако не им пиша да си оправят конфига за всички потребители които искат да копаят с мартовски платки, че там работите стават само ръчно... предполагам и реално IP някак ще трябва да мога да им дам и т.н.

Както и да е... СОЛОТО ТРЪГНА

Сега на дневен ред е следващият проблем. А именно факта че 2 флашки в момента вадят повече FFC отколкото 2 платки... Ще ги оставя още няколко часа да видим, после ще пробвам с още няколко монетки и ако някъде сполуча от тези които ми се копаят, ще си ги оставя там.

И ще чакам @Technobit да си оправи софта, защото ако пусна соло на BTC, намеря блок и ми го реджектне, ще се наложи да извърша ритуално самоубийство пред офиса на @marto74 :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как да копаем с HEX16A

Мнениеот 2GOOD » 07 Ное 2013, 03:16

ZAX написа:Оказа се че проблемът е в така мразения от мен cgminer или поне версията която е на рутера по някаква причина не успява да се справи с 192.168.0.* нищо че това иначе си работи под windows и предполагам навсякъде другаде. Но интересното е че си го намира, прави си нещо там и не работи въпреки това... http://bitcoin.stackexchange.com/questi ... 32-via-lan


Ей пак нищо не разбрал, няма значение с какво копаеш (cgminer,bfgminer,guiminer,poclbminer,google miner, had miner, кирка, лопата, кофа, вилица...), ако bitcoind не дава на въпросния хост (в твоя случай рутера) да комуникира с него няма как да се случат нещата... с две думи проблема не ти е в cgminer-a, рутер или HEX16-ката, а просто в задклавиатурното устройство... както повечето проблеми междувпрочем.

А глупостите, които си написал нататък са просто.... Не мога да ви разбера бе хора, защо непременно проблема трябва да е навсякъде другаде, но не и у вас самите... това че не можеш да копаеш в басейн е защото не си задал DNS сървъри на рутера и той самия като устройство не знае "аджеба" bitcoinbg.eu към кое IP сочи... капиш

http://goo.gl/DVtRv3

:doh:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Как да копаем с HEX16A

Мнениеот ZAX » 07 Ное 2013, 03:34

А къде е @marto74 да ги обяснява тези неща?

Защо трябваше 1 седмица да не мога въобще да си пусна платките, поради липса на кабели, липса на софт и т.н.

Защо трябваше да се мъча още 2 седмици, да купувам рутер и да опитвам какви ли не фокуси докато копая където може, вместо където искам?

Два пъти се качи трудността, двойна е на тази на която можех да почна да си копая. Не че съм се засилил BTC да копая на соло, но ще го направя веднага след като се избият, само дето те никога няма да се избият. За тези 2 седмици имам нещо от сорта на 0.25 BTC изкопано, при условие че съм платил над 4 BTC, страшната далавера няма що... Но държа да си понакопавам едно солидно количество поне от всяка нова монетка и понеже имам желание, време и възможност да следя тези неща, щеше да ми коства по 1-2 часа на монетка. А те вече се родиха 4-5 от тогава до сега, едни си имаха пулове от началото, на някои от тях дори можеше да се вържеш, но за всички останали вместо часове ще сега ще трябва да губя дни, но както и да е... Поне работи вече!

МИР

П.П. Някой ако има подобни проблеми да не се притеснява да пита, ще му помогна с радост.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как да копаем с HEX16A

Мнениеот Странник » 07 Ное 2013, 03:38

Без DNS да се копа в пул? :shock: :shock: :shock: :lol:
Що за кретенизъм?
Боже,Боже прибери си вересиите...

Колега 2GOOD не ''капишва'' човека - въобще за какви DNS и космически работи му говориш?
Марто му е виновен много ясно и пак Марто трябва да го ''капишне'' що е то TCP/IP и има ли то почва у нас
и то по специално за някои безпросветни глави в които само далаверката им е пътеводна светлина.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Как да копаем с HEX16A

Мнениеот ZAX » 07 Ное 2013, 04:11

Да, нямам представа за какво ми говориш. При другите миньори не се е налагало подобно нещо. Да копам си в някои пулове слава богу. И ДА, определено Марто е длъжен да каже защо и как на другите места. Това му е част от работата и за това съм му платил. Не аз съм виновен че няма софт за win.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как да копаем с HEX16A

Мнениеот CYPER » 07 Ное 2013, 04:28

Тоя индивид как не сте го баннали още ви се чудя :lol:
CYPER
 
Мнения: 136
Регистриран на: 01 Авг 2013, 19:22

Re: Как да копаем с HEX16A

Мнениеот ZAX » 07 Ное 2013, 04:30

Прибързах с радостта. Всъщност толкова често се рестартира и забива, че и да съм го подкарвал преди трудно съм щял да разбера. Дори случайно да се задържи, всичко реджектва.

В крайна сметка все още не работи на соло...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как да копаем с HEX16A

Мнениеот marto74 » 05 Дек 2013, 15:39

Това са последните мнения офф които оставям .
От тук нататък всяко мнение оффтжпшк ще бъде изтривано в тази тема
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Как да копаем с HEX16A

Мнениеот cnupo » 06 Мар 2014, 23:13

Който не иска да копае с рутер да си тури едно убунту cgminer-a пачнат бачка без проблем
cnupo
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Мар 2014, 20:55

ПредишнаСледваща

Назад към Технобит

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin

cron