HEX16A с чипове от Авалон - проблеми и решения

Раздел специализиран за продуктите на Технобит

Модератори: marto74, Moderators

Re: HEX16A с чипове от Авалон - проблеми и решения

Мнениеот ZAX » 25 Окт 2013, 03:48

Нали точно за да не рискувам да си изгоря платките не съм ги пускал въобще, преди да направя всичко това.

Абсолютно всичко е на едно захранване от самото начало: хъб само с 2 платки и рутер. Нямам неактивни хъбове, нито захранени отделно. Отделно се захранва само нетбука, който дава нет на рутера. Вчера добавих втория хъб пуснат към същото захранване, за да не товаря излишно нетбука и преместих там подложка, мишка и 2 флашки, но положението беше същото и когато на захранването бяха само двете платки и рутера, така че предполагам отпада и варианта да не им стига ток. Все пак всичко е не повече от 250W предполагам, а захранването е 360W. И все пак утре ще пробвам с 500W за да изключа и тази възможност.

И последното за което се сещам: Да не би да им е много клока 450/1400? Радиаторите са съвсем леко топли...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: HEX16A с чипове от Авалон - проблеми и решения

Мнениеот marto74 » 25 Окт 2013, 08:35

ZAX написа:Нали точно за да не рискувам да си изгоря платките не съм ги пускал въобще, преди да направя всичко това.

Абсолютно всичко е на едно захранване от самото начало: хъб само с 2 платки и рутер. Нямам неактивни хъбове, нито захранени отделно. Отделно се захранва само нетбука, който дава нет на рутера. Вчера добавих втория хъб пуснат към същото захранване, за да не товаря излишно нетбука и преместих там подложка, мишка и 2 флашки, но положението беше същото и когато на захранването бяха само двете платки и рутера, така че предполагам отпада и варианта да не им стига ток. Все пак всичко е не повече от 250W предполагам, а захранването е 360W. И все пак утре ще пробвам с 500W за да изключа и тази възможност.

И последното за което се сещам: Да не би да им е много клока 450/1400? Радиаторите са съвсем леко топли...

Пробвай и включи само едната платка директно в рутера.
Ако спре да го прави , значи рутера и хъба не се разбират добре
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: HEX16A с чипове от Авалон - проблеми и решения

Мнениеот ZAX » 25 Окт 2013, 13:01

Мисля че путито не се разбира с рутера.

Хронологията е следната:

1. Първоначално пробвах само 1 платка. Не можа да тръгне нито в пул, нито на соло. Проблемът очевидно е софтуерен, защото не намира платката нито cgminer, нито хексмайнър. Разликата между XP и 7 е само в това че хексмайнъра си тръгна без проблеми на 7, докато на XP "правилната" версия на дотнет въобще не искаше да се инсталира, след това сложих по-нова, която въобще не е за XP, ест. не тръгна, но това по необяснима за мен причина ми позволи да сложа старата версия и да тръгне, но разбира се без резултат... Все пак бях длъжен да пробвам, ест. и драйвъри и всичко, но нищо.

2. Взех си рутер и подкарах едната платка, но само в пул, отново не става на соло.

3. Взех си хъб и добавих и втората платка. Еднакво стабилни бяха 2 през хъб, както и 1 без хъб, директно към рутера. Достатъчно стабилни.

4. Пробвах скрининг с пути. Да, удобен е, но се кара с рутера... Не знам проблемът в кое от двете е, но цяла сутрин не се е ресвало. Ставам влизам с пути и уй... Спирам го и няма проблем, да ама без него не виждам важни неща...

Както и да е, солото така и не тръгна. Пробвах го с локалхост, пробвах го и с IP-то на нетбука във вътрешната мрежа, където е пуснат съответния портфейл. На всичкото отгоре , само една флашка хвана 3 блока, докато го мъча...

Лаишки предположения:

1. Оригиналния лан кабел от нетбука към рутера е толкова скапан, че допълнителния потока му идват в повече или там както се случват нещата... Рутера получава нет (задачи) като вход и връща някакви резултати. А когато има мониторинг, трябва да връща доста повече. Това ми изглежда неправдоподобно, но не успях да измисля нищо друго с което да обвиня спомагателния хардуер.

2. Да не би да имам грешка в настройките?

3. Работи в пул и предвид останалите неща, следва че проблемът е софтуерен. Всичко друго според мен е тествано по всички възможни начини и просто не остава никаква друга възможност. Което всъщност е хубаво... Просто трябва да се оправи софтуера, за което ви се моля от 1-2 седмици.

Да, чудесно е че мога да копая поне в пул, но аз искам на соло, защото не виждам как ще си избия инвестицията в който и да е пул, на която и да е валута. Може да греша, но за мен солото е решението. Или всичко или нищо. А и тогава мога да се сърдя само на късмета си.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: HEX16A с чипове от Авалон - проблеми и решения

Мнениеот skrubalov » 25 Окт 2013, 13:44

При мен на соло си работи. Насочвам рутера към ип и порт на комп в мрежата на който съм пуснал портфейла като сървър.
Рутера си е стабилен ( имам два) ресва се само cgminer-a когато влезеш да го гледаш през путито. Използвай апи-то на cgminer и anubis ( странник е написал как- малко по напред в темата, а аз мога да помогна да го пуснеш на уиндоус).
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: HEX16A с чипове от Авалон - проблеми и решения

Мнениеот ZAX » 25 Окт 2013, 15:00

Мда, и при мен се ресва само cgminer заради путито, рутера си е стабилен.

Анубиса не е ли за линукс?

IP и порт на комп в мрежата с портфейла в случая би трябвало да e 192.168.0.1:8844 но не работи и така.

П.П. Ако съм разбрал правилно всички портове са отворени. Изключил съм всякакви стени и глупости, които могат да пречат. Но нямам реално IP и съответно това ме ограничава в известна степен... Освен че нямам рутер въобще. Т.е. "рутера" който ползваме за платките в момента би трябвало да се вижда от локалната ми мрежа просто като PC, a ролята на рутер би трябвало да играе нетбука, защото той получава нет и споделя, така ли е?

Пробвах с 3-4 вида монетки и навсякъде греда.

П.П.П. Мога ли да получа достъп до конфига на cgminer-а от рутера и по някакъв начин да направя така че да не се ресва заради путито?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: HEX16A с чипове от Авалон - проблеми и решения

Мнениеот skrubalov » 25 Окт 2013, 15:07

Anubis е скрипт, може да работи на всяка машина със php и mysql поддръжка( инсталирай си easyphp). Дори да промениш този код във cgminer-a то като забият платките няма да се рестартира сам. Тоест после ще ревеш че рутера забива и трябва да го гледаш постоянно.

Относно солото. Да, точно така работи. Не знам по какво съдиш че не може да се свърже. Във cgminer-a не отчита приети шерове, а само скоростта, когато копаеш соло.
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: HEX16A с чипове от Авалон - проблеми и решения

Мнениеот ZAX » 25 Окт 2013, 15:21

Съдя по това че съм пуснал 2 флашки и едната е извадила 4 блока тази сутрин, другата само 1. Ако има 2 вързани платки трябва да се разцепва в момента... А няма нито един блок от платките, по това съдя! А другото по което съдя е това че като сложа пула като второ желание, след някакво време отива на него, но преди това се мъчи уж нещо да направи... Т.е. не се прехвърля веднага и това ме озадачава още повече. А със скапаното пути не може да работи достатъчно дълго за да мога да видя какво по дяволите става :evil:

Няма да рева, защото ще правя точно това, ще седя и ще ги гледам по цял ден, докато не заработят, след това ще върна старите настройки и ще ги пусна да си копаят.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: HEX16A с чипове от Авалон - проблеми и решения

Мнениеот skrubalov » 25 Окт 2013, 15:26

Използвай стария имидж на рутера.
Коя валута копаеш че я разцепваш с 1 флашка ?
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: HEX16A с чипове от Авалон - проблеми и решения

Мнениеот ZAX » 25 Окт 2013, 15:42

В момента тествам на XJO, не знам дали има смисъл да се копае или не, но точно в момента нищо няма смисъл, така че поне да е нещо лесно за тестове ;)

Като пуснаха Un пробвах и там, но там не хваща блокове. Не съм се задълбочавал и не знам защо, но са доста различни и ако някой може да обясни...

П.П. Избих си флашките с ZET коин, когато имаше смисъл да се копае, сега цената му много падна, а трудността много се качи. Всъщност никога няма да разбера дали съм ги избил, понеже тогава копаех с една флашка и една карта и май всъщност само картата копаеше... Въпреки че флашката хвана блок сама, преди да я пусна с картата...

Пробвах и разни валути в пул но няма смисъл. От друга страна намерих версия на cgminer, която е стабилна с флашките и вече го няма проблема с постоянното висене пред компа заради тях... Интересен факт обаче е че не искаха да тръгнат две на 1 смотан хъб директно, който няма как да не може да храни поне 2 с неговото си захранване, а даже съм го моднал и пак неще... но сега едната е на хъба, другата е на подложка, която пак е на хъба и вървят (НЕ РАЗБИРАМ). Платките съответно са на доста по-хубав хъб и се чудя какво ще стане ако бодна флашките при платките, cgminer-а от рутера ще се оправи ли? :think:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: HEX16A с чипове от Авалон - проблеми и решения

Мнениеот Zmejsky » 25 Окт 2013, 16:55

и се чудя какво ще стане ако бодна флашките при платките, cgminer-а от рутера ще се оправи ли? :think:

Eдин приятел скоро така направи БУМ , добре че гръмна само хъба :)
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

ПредишнаСледваща

Назад към Технобит

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, viniamin