Започваме тестове на Нов Скрипт АСИК миньор

Раздел специализиран за продуктите на Технобит

Модератори: marto74, Moderators

Re: Започваме тестове на Нов Скрипт АСИК миньор

Мнениеот marto74 » 20 Май 2014, 19:59

Аз обаче ще продължа да си я рекламирам ;)
HW e грешен резултат нали
А грешката съдържа в себе си резултат на висока диф
Най често HW става при проблем в комуникацията контролер -чип или когато поради загряване АСИКа започва да се омазва
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Започваме тестове на Нов Скрипт АСИК миньор

Мнениеот marincho » 20 Май 2014, 20:38

marto74 написа:Аз обаче ще продължа да си я рекламирам ;)
HW e грешен резултат нали
А грешката съдържа в себе си резултат на висока диф
Най често HW става при проблем в комуникацията контролер -чип или когато поради загряване АСИКа започва да се омазва

Грешен резултат е, да.
И не съдържа резултат с висок диф, а резултат с произволен диф от 0.00000001 до безкрайност, който никой не може да разбере. По простата причина, че връща грешка с неизвестен резултат. А миньора вади шерове в тези граници, затова е прието всички грешки да се броят с диф 1, за изчисляване на процентите им спрямо редовните шерове(приравнени към диф 1).

Edit:

marto74 написа:с риск да се брои за спам поварям
А1 и А2 чиповете работят и на висока трудност те и задачата и решението са например на трудност 512 за скрипта и 256 за А1
Съответно осрания резултат за шер на висока диф и се записва приравнен


Ха, ха, ха, искаш да кажеш, че някой вместо теб проверява всички шерове, и ти дава само такива с диф над тази която иска пула? Излиза, че и тях е сметнал(щото иначе няма как да знае какви са), но ти ги дава ти да ги смяташ, щото си пич? :lol:
Не разбираш как работи всичко, явно.
Последна промяна marincho на 20 Май 2014, 23:30, променена общо 1 път
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Започваме тестове на Нов Скрипт АСИК миньор

Мнениеот marto74 » 20 Май 2014, 22:27

с риск да се брои за спам поварям
А1 и А2 чиповете работят и на висока трудност те и задачата и решението са например на трудност 512 за скрипта и 256 за А1
Съответно осрания резултат за шер на висока диф и се записва приравнен
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Започваме тестове на Нов Скрипт АСИК миньор

Мнениеот y_virtual » 12 Юни 2014, 23:46

Здравейте! Не намирам в Download секцията драйверите и Win версията на cgminer за 7 MHs HEX8A2 Scrypt miner, който ми пратихте вчера точно както беше обявено. Получих го днес, остана и да го подкарам - ще чакам софтуера възможно най-бързо. Успях да пусна в Win7 WinUSB драйвера от zadig_2.1.0, и до там. Моля за по-нататъшни инструкции. Благодаря!
y_virtual
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Юни 2014, 22:51

Re: Започваме тестове на Нов Скрипт АСИК миньор

Мнениеот 2GOOD » 13 Юни 2014, 00:39

y_virtual написа:Здравейте! Не намирам в Download секцията драйверите и Win версията на cgminer за 7 MHs HEX8A2 Scrypt miner, който ми пратихте вчера точно както беше обявено. Получих го днес, остана и да го подкарам - ще чакам софтуера възможно най-бързо. Успях да пусна в Win7 WinUSB драйвера от zadig_2.1.0, и до там. Моля за по-нататъшни инструкции. Благодаря!


Вместо да чакаш, утре отиди и купи едно рутерче tp-link 3020 и го флашни с последния софтуер от сайта на технобит.

Иначе аз лично в следващите 7-8 дни няма да имам възможност да компилирам cgminer-а за windows, фарм2 е твоят човек или ако технобит си го компилират те.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Започваме тестове на Нов Скрипт АСИК миньор

Мнениеот tedik » 24 Юли 2014, 16:27

Колеги някой подкара ли го под Win?
tedik
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Юни 2013, 14:35
Местоположение: София

Re: Започваме тестове на Нов Скрипт АСИК миньор

Мнениеот crab » 24 Юли 2014, 18:01

2GOOD написа:
y_virtual написа:Здравейте! Не намирам в Download секцията драйверите и Win версията на cgminer за 7 MHs HEX8A2 Scrypt miner, който ми пратихте вчера точно както беше обявено. Получих го днес, остана и да го подкарам - ще чакам софтуера възможно най-бързо. Успях да пусна в Win7 WinUSB драйвера от zadig_2.1.0, и до там. Моля за по-нататъшни инструкции. Благодаря!


Вместо да чакаш, утре отиди и купи едно рутерче tp-link 3020 и го флашни с последния софтуер от сайта на технобит.

Иначе аз лично в следващите 7-8 дни няма да имам възможност да компилирам cgminer-а за windows, фарм2 е твоят човек или ако технобит си го компилират те.


Стар лаптоп, убунту и ще има 'UPS' + по-голяма мощност която може да се ползва и за друго, с предложението за този рутер трябва да се даде и другата тема с оплакванията и тънкостите. Но пък си остава най-евтиното решение, драйвер за уин може да излезе и след 2 седмици, до тогава устройството няма ли да копае? :)

п.п: вариант 2 виртуална машина с убунту колкото за първо време.
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Предишна

Назад към Технобит

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, VaCo, viniamin