Technobit 130/260GH Coincraft A1 /Ревю, Настройки, Коментари

Раздел специализиран за продуктите на Технобит

Модератори: marto74, Moderators

Re: Technobit 130/260GH Coincraft A1 /Ревю, Настройки, Комен

Мнениеот larry12 » 19 Ное 2014, 18:50

Колеги малко помощ ако може.
Имам няколко платки HEX8A1 (с изгорялата с marto74 се оправихме, евала за което).


Друг проблем ми изникна, вчера всичките ми платки си работеха нормално, по 1 време видях в cex-a че скороста намалява и съответно сутринта видях че всички са изключили, рестартирах TPLINK рутъра и всичко тръгна без 2 от платките (тия са с по-малки радиатори от другите които имам ако има някво значение). Пуснах ги на ново но друг проблем - започват да копаят (зелена + жълта лампа) премигваше червената лампа и спираха и така постоянно, почва-няколко секунди хешва-червена лампа-стоп, това през TPLINK-a, пробвах ги и през компютъра същата история, нямах време за повече тестове и ги донесох вкъщи тая вечер. Едната тръгна веднага, никви ядове но не и втората.

Каквото и да правя не мога да я накарам да копае. Няма изгоряло, всичко изглежда да работи. Пробвам я на компютъра директно вързана, драйвъра си я разпознава,след като пусна cgminer-a си светва жълтият+зеленият диод все 1 хешва но до там, не мога да я накарам да започне да копае.

Ето няколко снимки, вързани са 2 платки, едната започва да копае веднага другата обаче не.

Изображение
Изображение
Изображение


Къде да търся проблема? CGminer-a е този който 2GOOD e дал в темата.
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Technobit 130/260GH Coincraft A1 /Ревю, Настройки, Комен

Мнениеот 2GOOD » 19 Ное 2014, 19:36

Честота 230 волтаж 866
Би трябвало да тръгнат.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Technobit 130/260GH Coincraft A1 /Ревю, Настройки, Комен

Мнениеот larry12 » 19 Ное 2014, 19:58

Не става....тръгва пак само тоя който си тръгваше и преди малко.
Явно нещо се е скапал другият. :?


пс : на скрийншот-а на cgminer-a по-горе се вижда че втората платка HEX8 1 показаният mV изобщо не помръдват за разлика от първата. Първата си се движат в диапазона 860mV (копаещата) втората дори не помръдва......
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Technobit 130/260GH Coincraft A1 /Ревю, Настройки, Комен

Мнениеот marto74 » 20 Ное 2014, 18:42

Платката от снимката е произведена от АМТ и ги продават главно през продавалник.
Самите платки са насищани в Америка и сглобени тук доколкото знам
РаДиаторите сме ги правили ние , но когато ги монтират тия от АМТ не слагат достатъчно паста и не си почистват чеплъци на радиаторите.
Вече 20-ина такива пристигнаха повечмето просто дават на късо.
За съжаление АМТ са решили да произведат доста голяма партида без да се обозначават.
Все пак се познават лесно
терминалния конектор с винтчета за вентилаторите има кръгчета около винтчетата .
Бубините са CoilCraft, модел които ние не ползваме от миналата година Декември.
За тези платки ремонта се заплаща .

@ larry щом ти показва 800 , знами платката не хаши, реалната стойност на волтажа СГ майнера , получава като служебно инфо в края на всеки нонсе
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Technobit 130/260GH Coincraft A1 /Ревю, Настройки, Комен

Мнениеот larry12 » 21 Ное 2014, 18:18

Аха....нямах идея че не са ваши.... явно съм се подвел.

Иначе я тествах 2 дни с хиляди различни настройки и т.н. никъв шанс да тръгне, само и светват диодите и до там......в интерес на истината я разглобих да видя дали няма нагоряло някъде и @marto74 е напълно прав, термо-пастата почти липсва.....намазана е колкот да се каже че има.

Най-вероятно някъде нещо е дало на късо. Интересното е че до последно си работеше и изведнъж просто спря.....няма никъде нагоряло/окислено, няма видими следи никви.


@marto имаш ли идея кое точно си заминава по платката да я дам на 1 приятел техник да пробва да я направи ако може ако не направо да я хвърлям че не ми се занимава с куриери и т.н. да я пускам за ремонт към вас.



ps : първите ги купих от @kopacha, после купих няколко от продавалник и после пак от приятел на @kopacha.....като изгоря първият ми койнкрафт (който пратих на Технобит и който ми ремонтираха и утре ще получа, евала за което :whistle: ) ся осъзнавам защо @kopacha ме питаше дали е малка или голяма платката......
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Technobit 130/260GH Coincraft A1 /Ревю, Настройки, Комен

Мнениеот marto74 » 21 Ное 2014, 19:52

ако е прегрявала може да е всичко
най вероятно обаче кондезатор около захранването или някой от първите транзистори на DC-DC
блокчетата.
Има още нещо
по лиценз АМТ имат формуер за 260 Гхс ь ги слагат на малките радиатори.
Формуера за по малко консумация и пикове за 240 Гхс ( малкте радиатори) е малко различен.
Още нещо повечето платки на АМТ са от двете страни с 25 мм дебели 4.7 Ватови суниони.
А нашите отгоре са със 38 мм 12 или 40 Ватови вентове
Ама те тея 38 мм под 10 USD не можеш ги намери парчето
;)
Направо ми се иска да не им бяхме продавали лиценз ама парите са си пари :)
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Technobit 130/260GH Coincraft A1 /Ревю, Настройки, Комен

Мнениеот PcTuninG » 08 Дек 2014, 18:19

здр имам една платка от тези който са от продавалника прочетох темата писано е че ги ремонтираш какво ще ми струва и къде да я пратя имам същия проблем като на колегата със прегряването
PcTuninG
 
Мнения: 69
Регистриран на: 14 Ное 2014, 21:13

Re: Technobit 130/260GH Coincraft A1 /Ревю, Настройки, Комен

Мнениеот Reserve » 26 Фев 2015, 16:05

повреждены эти элементы:
какие у них электрические характеристики?
хотел бы попытаться отремонтировать.

damaged these items:
what are their electrical characteristics?
would like to try to repair
Прикачени файлове
asd1.jpg
asd1.jpg (75.76 KiB) Прегледано 4775 пъти
Reserve
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Фев 2015, 15:43

Re: Technobit 130/260GH Coincraft A1 /Ревю, Настройки, Комен

Мнениеот marto74 » 26 Фев 2015, 18:43

Reserve написа:повреждены эти элементы:
какие у них электрические характеристики?
хотел бы попытаться отремонтировать.

damaged these items:
what are their electrical characteristics?
would like to try to repair


Caps 1uf / 16V package 0805 SMD
You can use 10 uf or 22 uf too
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Предишна

Назад към Технобит

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, mincho, Spenchoni, svetlim, UserX1XO, viniamin