Информация за артикулите

Раздел специализиран за продуктите на Технобит

Модератори: marto74, Moderators

Информация за артикулите

Мнениеот htorbov » 09 Апр 2014, 23:14

Здравейте,

Много се зарадвах, когато видях, че българи произвеждат този хубав хардуер! Аз съм уеб програмист, до момента не съм се занимавал с хардуер, нито с биткойн, така, че моля не ме съдете за некомпетентността.

От няколко дни чета за дигиталната валута, и ето какво разбрах: ако имам хардуер с 10GH/s, с днешната трудност и курс (09.04.2014), след месец копаене ще имам биткойни, равняващи се на ~10 USD (колкото GH/s, толкова и USD).

Тъй като реално не мога да бъда сигурен в живота на хардуера, търся да намеря копачка между 1 и 60 GH/s, за да тествам първия месец.

Та въпроса ми е, HEX16A2 (24 GH/s) и HEX16B (60GH/s) напълно готови системи ли са (необходимост единствено от 12V адаптер и USB кабел) и съответно датата за доставка валидна ли е в сайта, тъй като видях разни оплаквания относно това.

Видях, че има и 7GH/s, но е изчерпан, за съжаление (иначе веднага щях да го купя).

Също така, извън темата, съм много учуден, защо seller-ите не ползват модулите за себе си, а ги продават на другите хора.

Благодаря за вниманието!
htorbov
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Апр 2014, 22:57

Re: Информация за артикулите

Мнениеот 2GOOD » 09 Апр 2014, 23:44

Здравей и добре дошъл,
На псоледния въпрос, няма как да задържиш голямо количество машини за себе си, понеже изискват допълнителни ресурси, помещения и т.н. и както се казва, богат става този който произвежда лопатите, не този който ги ползва ;)

Сега в интернет е пълно с калкулатори, можеш да ползваш моя, който направих преди доста време, но при него ще получиш бегла представа за по-кратък период:
http://tinyurl.com/EVNCalc

Калкулатор с натрупващата се трудност е този:
http://btcinvest.net/en/bitcoin-mining- ... ulator.php

Можеш да зададеш вдигане на трудността с около 12-15% на период, разбира се това са само прогнозни данни.

Основните ти фактори са:
- цената на хардуера
- неговата консумация - разход за електричество
- повишаващата се трудност
- и разбира се цената на биткойна

Дано съм бил полезен.

Поздрави
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Информация за артикулите

Мнениеот htorbov » 10 Апр 2014, 00:47

Здравей,

Много благодаря за отговорите, вече всичко ми е ясно, значи правилно съм се ориентирал с калкулацията (втория вече го бях гледал).

Значи единствено остана да намеря някоя по-слаба копачка на сносна цена и да пробвам, тъй като машината ми в момента може да използва единствено GPU-то, което има скорост 100MH/s :think:

В момента търся нещо до 10GH/s в eBay, ако не, ще взема тази 24-това на Технобит, че и срока за доставка от 2 дни изглежда добре.

Поздрави и успех с копаенето :violin:
htorbov
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Апр 2014, 22:57

Re: Информация за артикулите

Мнениеот ZAX » 10 Апр 2014, 03:37

Не те съветвам да пазаруваш директно от технобит. По-добре разтърси из форума, можеш да си намериш hex16a за 30-40 лева.

Да, за друго освен за експерименти не става и никога не е ставала напълно дори за това.

Ако не си намериш, аз ще ти подаря една.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Информация за артикулите

Мнениеот farmdve » 10 Апр 2014, 12:12

htorbov написа:Здравейте,

Много се зарадвах, когато видях, че българи произвеждат този хубав хардуер! Аз съм уеб програмист, до момента не съм се занимавал с хардуер, нито с биткойн, така, че моля не ме съдете за некомпетентността.

От няколко дни чета за дигиталната валута, и ето какво разбрах: ако имам хардуер с 10GH/s, с днешната трудност и курс (09.04.2014), след месец копаене ще имам биткойни, равняващи се на ~10 USD (колкото GH/s, толкова и USD).

Тъй като реално не мога да бъда сигурен в живота на хардуера, търся да намеря копачка между 1 и 60 GH/s, за да тествам първия месец.

Та въпроса ми е, HEX16A2 (24 GH/s) и HEX16B (60GH/s) напълно готови системи ли са (необходимост единствено от 12V адаптер и USB кабел) и съответно датата за доставка валидна ли е в сайта, тъй като видях разни оплаквания относно това.

Видях, че има и 7GH/s, но е изчерпан, за съжаление (иначе веднага щях да го купя).

Също така, извън темата, съм много учуден, защо seller-ите не ползват модулите за себе си, а ги продават на другите хора.

Благодаря за вниманието!

Заповядай, пича продава 7гх/с модели viewtopic.php?f=15&t=1493
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Информация за артикулите

Мнениеот htorbov » 10 Апр 2014, 15:44

farmdve написа:Заповядай, пича продава 7гх/с модели viewtopic.php?f=15&t=1493


Много благодаря! Поръчах си един 7гх/с, да видим какво ще стане :D
htorbov
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Апр 2014, 22:57

Re: Информация за артикулите

Мнениеот tedik » 10 Апр 2014, 16:11

Пътува вече колега :)
tedik
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Юни 2013, 14:35
Местоположение: София

Re: Информация за артикулите

Мнениеот htorbov » 11 Апр 2014, 17:19

tedik написа:Пътува вече колега :)

Мерси колега, тествах я на Windows 7 + HEXMiner + Stratum Proxy, работи перфектно!
htorbov
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Апр 2014, 22:57


Назад към Технобит

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, qbadabaduuu, viniamin