CGMiner 3.6.1/4.0.0 за Windows(работи вече с всички HEX).

Раздел специализиран за продуктите на Технобит

Модератори: marto74, Moderators

CGMiner 3.6.1/4.0.0 за Windows(работи вече с всички HEX).

Мнениеот farmdve » 23 Мар 2014, 06:25

Проблема идва от атрибута packed на структурите hexminer_task и work_result, които под GCC 4.7.1 и разни други е бъгнат и резултатите от устройството идваха грешни(само и единствено под Windows).

Решението беше да се прекомпилира с флага -mno-ms-bitfields. Отне ми три дена да го намеря проблема, наистина много време бачках над това хора, писането на кода да пише по COM порта не беше много, но реструктурирането заради libusb беше голямо, после голямото гонене на защо не копа.

Изображение

Като поразчистя кода(много е разхвърлен сега), ще го постна тук. Само дето нещо(това го има и под Ubuntu с оригиналния код ползващ libusb) копа с няколко GH/s по-слаба и от време на време скача на над 7Gh/s.
Последна промяна farmdve на 26 Мар 2014, 11:51, променена общо 4 пъти
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: CGMiner 3.6.1 за Windows(работи вече с HEX16A).

Мнениеот marto74 » 23 Мар 2014, 07:22

Поздравления .
Евала за ентусиазма
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: CGMiner 3.6.1 за Windows(работи вече с HEX16A).

Мнениеот farmdve » 23 Мар 2014, 07:31

Всъщност имам планове да портна този код към най-новия cgminer. Имам няколко въпроса относно опцията за овърклок в HEXMiner. Там си избираш скоростта в MH/s или Mhz? Ако е в MH/s, то при cgminer трябва да пишеш MHz и не знам колко MHz каква скорост правят(защото постоянно пада и скача скоростта между 5 и 7Gh/s)
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: CGMiner 3.6.1 за Windows(работи вече с HEX16A).

Мнениеот marto74 » 23 Мар 2014, 07:53

farmdve написа:Всъщност имам планове да портна този код към най-новия cgminer. Имам няколко въпроса относно опцията за овърклок в HEXMiner. Там си избираш скоростта в MH/s или Mhz? Ако е в MH/s, то при cgminer трябва да пишеш MHz и не знам колко MHz каква скорост правят(защото постоянно пада и скача скоростта между 5 и 7Gh/s)

Стойността е в Мхз
за Хекс 16 и 16 а2
за Хекс 16Б е в битрейт х 10
за койнкрафт е честотата /4
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: CGMiner 3.6.1 за Windows(работи вече с HEX16A).

Мнениеот ZAX » 24 Мар 2014, 00:01

marto74 написа:Поздравления .
Евала за ентусиазма

Без такива!

Дължиш най-малко 4 BTC на момчето! Поне толкова беше обещал.

П.П. Освен това аз на твое място бих уволнил този дето до сега ти е "писал" (преписвал) софтуера и бих наел колегата, който очевидно има желание, умения и върши работата както трябва.

П.П.П. Другият вариант разбира се е по стара българска традиция да наемеш него, за да върши работа някой все пак... А стария да остане понеже е роднина/приятел и разбира се на по-висока заплата...

П.П.П.П. Би могло да се каже че продуктът ти вече е завършен или поне софтуерно обезпечен най-после, жалко само че вече не е актуален, от друга страна 100 такива машинки са си една не лоша ферма и към днешна дата, ако можеше да копаят и на соло, щях да се възползвам от пролетното разчистване, само не знам оправи ли си цената че гледам вървят по 15 евро тук във форума. Но сравнено с актуалните продукти на пазара, дори това е малко висока цена :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: CGMiner 3.6.1 за Windows(работи вече с HEX16A).

Мнениеот 2GOOD » 24 Мар 2014, 00:11

@farmdve
:dance: :dance: :dance: :dance: :obscene-drinkingcheers: :clap: :clap: :clap: :bow-blue: :bow-blue: :bow-blue: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow:

Не сериозно, ако можеш да го подкараш за всичките версии на Марто, мисля че заслуважаш някаква почерпка от фирмата. Това вече Технобит си го решават, но реално малко или много си е спънка липсата на читъв софтуер под Windows. Особенно ако се постигнат добри резултати с по-мощните платки.

Още веднъж моите поздравления!!!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: CGMiner 3.6.1 за Windows(работи вече с HEX16A).

Мнениеот marto74 » 24 Мар 2014, 00:32

2GOOD написа:@farmdve
:dance: :dance: :dance: :dance: :obscene-drinkingcheers: :clap: :clap: :clap: :bow-blue: :bow-blue: :bow-blue: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow:

Не сериозно, ако можеш да го подкараш за всичките версии на Марто, мисля че заслуважаш някаква почерпка от фирмата. Това вече Технобит си го решават, но реално малко или много си е спънка липсата на читъв софтуер под Windows. Особенно ако се постигнат добри резултати с по-мощните платки.

Още веднъж моите поздравления!!!

Обещаното си е обещано.
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: CGMiner 3.6.1 за Windows(работи вече с HEX16A).

Мнениеот skrubalov » 24 Мар 2014, 10:03

Браво. Ако от технобит решат да те почерпят с няколко хекса - свирни ще ти подаря един USB HUB. Заслужаваш го.
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: CGMiner 3.6.1 за Windows(работи вече с HEX16A).

Мнениеот crab » 24 Мар 2014, 10:10

skrubalov написа:Браво. Ако от технобит решат да те почерпят с няколко хекса - свирни ще ти подаря един USB HUB. Заслужаваш го.


Имаше и сметка в която се събираха някакви монетки при 2GOOD за награда при успех?
Ако някой го намери бих искал да се включа макар и късно с нещо символично, а още довечера ще го пробвам как се държи. ;)
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: CGMiner 3.6.1 за Windows(работи вече с HEX16A).

Мнениеот ZAX » 24 Мар 2014, 11:41

Абе направо колегата да остави един адрес и който каквото прецени ;)
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Следваща

Назад към Технобит

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], filchef, George, ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin