CGMiner 3.6.1/4.0.0 за Windows(работи вече с всички HEX).

Раздел специализиран за продуктите на Технобит

Модератори: marto74, Moderators

Re: CGMiner 3.6.1/4.0.0 за Windows(работи вече с HEX16A).

Мнениеот crab » 25 Мар 2014, 10:09

стандартната 450Mhz/1.4v не го надувам че и сега са ми топли платките, а и първо да видим стабилност.
на HEX-майнъра ми заспиваше на 6.9-7.1 средно, тук за сега е същото 6,94 и 6,91 на двата
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: CGMiner 3.6.1/4.0.0 за Windows(работи вече с HEX16A+А2+C

Мнениеот ZAX » 25 Мар 2014, 14:12

Понеже губим единствената функционалност на хексмайнъра (или то това май беше само в рутера?), а именно да ти цепи супер мощните 7-8GH/s на 2 или 3. Тук ще има ли поне стандартната опцийка както при видеокартите, да си окажеш кои точно платки да ти копаят и съответно другите да си ги пуснеш с друг cgminer и така до безкрайност за всичките 123123 платки правещи някакъв смислен хашрейт заедно : ]

И всъщност има ли ограничение за брой платки вързани към една машина, след като отпада недъгавото рутерче?

П.П.
farmdve написа:Започвам сега работа за CoinCraft A1(но тъй като нямам това устройство, не знам дали ще работи).


Ей че стиснат тоя мартинчо бре... Вече трябваше да ти е подарил по една мостра от всичките си продукти!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: CGMiner 3.6.1/4.0.0 за Windows(работи вече с HEX16A+А2+C

Мнениеот ggeorgiev » 25 Мар 2014, 14:19

ZAX написа:...

И всъщност има ли ограничение за брой платки вързани към една машина, след като отпада недъгавото рутерче?

...

За Win - до 128 USB джаджи можеш да навържеш, общо, без значение какви.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: CGMiner 3.6.1/4.0.0 за Windows(работи вече с HEX16A+А2+C

Мнениеот farmdve » 25 Мар 2014, 21:59

ZAX написа:Понеже губим единствената функционалност на хексмайнъра (или то това май беше само в рутера?), а именно да ти цепи супер мощните 7-8GH/s на 2 или 3. Тук ще има ли поне стандартната опцийка както при видеокартите, да си окажеш кои точно платки да ти копаят и съответно другите да си ги пуснеш с друг cgminer и така до безкрайност за всичките 123123 платки правещи някакъв смислен хашрейт заедно : ]

И всъщност има ли ограничение за брой платки вързани към една машина, след като отпада недъгавото рутерче?

П.П.
farmdve написа:Започвам сега работа за CoinCraft A1(но тъй като нямам това устройство, не знам дали ще работи).


Ей че стиснат тоя мартинчо бре... Вече трябваше да ти е подарил по една мостра от всичките си продукти!

Няма такава функционалст, но мога да пробвам да добавя стига да не прави конфликт с друга функционалност :).

Интересно развитие, някакъв потребител написа следното

Yesterday evening I compiled again with the old MinGW version which ckolivas described in his readme. But not as recommended with "Download latest repository catalogs". I chose to take the old reposity catalogs.
After that I patched and then compiled as described in the readme. The error is not relevant, cause it compiles the cgminer-4.0.0.exe anyway.

Now Im running my HEX16B miner on Windows 7 (64-Bit) with CGminer-4.0.0, because I got the right WinUSB Driver by http://zadig.akeo.ie/


Още преди да разбера какъв беше проблема, аз и 2GOOD сме пробвали със zadig, но при мен cgminer така и не видя устройството. Така или иначе с моите промени, не се изисква програмта zadig. Иначе да, ако можеше с WinUSB драйвъра щеше да спести много неща, и единственото нещо, което трябваше да се направи е да се компилира с правилния флаг(или в случая да се ползва стар MinGW/GCC).
Да се надяваме, че не се е обезмислил труда ми :)
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: CGMiner 3.6.1/4.0.0 за Windows(работи вече с HEX16A+А2+C

Мнениеот 2GOOD » 25 Мар 2014, 23:17

Странно наистина, аз това го пробвах още с първата версия на платката, есента миналата година, ако задиг работи наистина ще е добре, но малко тъпо заради всичкия този положен труд.

Нямам възможност сега да го пробвам, поне не веднага.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: CGMiner 3.6.1/4.0.0 за Windows(работи вече с HEX16A+А2+C

Мнениеот farmdve » 25 Мар 2014, 23:19

2GOOD написа:Странно наистина, аз това го пробвах още с първата версия на платката, есента миналата година, ако задиг работи наистина ще е добре, но малко тъпо заради всичкия този положен труд.

Нямам възможност сега да го пробвам, поне не веднага.

Отново пробвах и ефект нямаше, а по-странното е, че заради специфичност при Windows, един mutex, който се ползва преди да се инициализира би трябвало да му попречи да работи(краш) без да се оправи.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: CGMiner 3.6.1/4.0.0 за Windows(работи вече с HEX16А).

Мнениеот 2GOOD » 26 Мар 2014, 02:44

Малко резултати с версията на фарм2 от HEX8A1 - 130GH, на едини и същи настройки на линукс прави 130, на win се намери без проблеми и си работи, но скоростта е около 110гх. Иначе CPU Usage: под 1% :dance:

cgminer_win.jpg
cgminer_win.jpg (372.21 KiB) Прегледано 2239 пъти

това за 1/2 час работа

Ще пробвам да компилирам "чиста" версия да видя дали ще сработи както пише в другия форум.

EDIT:
С оригиналния cgminer/patch и zadig_2.1.0, тръгна без проблеми благодарение на подсказката от фарм2 за опцията при компилиране:
CFLAGS="-O2 -msse2 -mno-ms-bitfields"

тук вече и сокростта си е ~130GH, наистина кофти за огромния положен труд, по-късно ще тествам и на A2 да видя дали работи.

Ето и как да инсталирате:
Zadig може да изтеглите от тук:
http://zadig.akeo.ie/downloads/zadig_2.1.0.exe

cgminer 4.0.0 с конфиг файл от тук:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/808 ... gminer.rar

Тествано работи с:
HEX16A2
HEX8A1

Как да инсталирате:
1. Включвате устройството
2. Статирате zadig_2.1.0.exe
2.1. Избирате Options -> List All Devices
2.2. Намирате копачката и настикате (re)Install Driver
3. Редактирате cgminer.conf
4. Стартирате cgminer.exe

По-късно ще тествам с HEX16B !!!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: CGMiner 3.6.1/4.0.0 за Windows(работи вече с HEX16А).

Мнениеот farmdve » 26 Мар 2014, 03:46

Така, ние с 2GOOD тествахме на койнкрафта му и бачкаше, но копаше бавно. Направи ми впечатление, че при него устройството го намери през libusb, което веднага ме светна, че няма да иска ком портове. Прекомпилира той с флага, който бях открил(след 3 дена тестване на hex16a1) и ползвайки zadig да смени драйвъра на WinUSB, му тръгна КойнКрафта. Направи същото с HEX16A2 и него му откри и копа. При HEX16A1 май няма да тръгне с LibUSB, а само с ком порт(но ще трябва тест, примерно crab).

Реално погледнато освен hex16a, други устройства ще вървят с оригиналните ви пачове само и единствено с -mno-ms-bitfields флага. Малко изглежда, че труда ми отиде на кино, освен за HEX16A1(тепърва ще видим).

Ето линк за оригиналката компилирана с този флаг. https://www.dropbox.com/s/m4fwl6qf0p96c45/cg400.rar. Ако засече някое устройство грешно, ползвайте --set_default_to_{X} където X е буквата на копача(HEX8 за койнкрафт, HEXB за hex16b и т.н.). В тази версия не се ползва никакъв ком порт, така че не знам дали ще тръгне на HEX16A1, може да пробвате :) По-късно ще пусна версия за ком порт само и единствено за HEX16A1. Ако пък марто мисли, че използването на zadig не трябва да е нужно, винаги може с ком портовете.

Сега, относно награда. Дори откритието ми да беше само един флаг(и може би кода за hex16a1), вече всички ще могат да подкарат cgminer на технобит устройства под Windows. Надявам се офертата на марто74 за 4 монетки е още валидна дори след тези факти, ще съм му много благодарен :)
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: CGMiner 3.6.1/4.0.0 за Windows(работи вече с HEX16А).

Мнениеот crab » 26 Мар 2014, 07:28

zadig-a въобще не ми открива HEX-a, от там и 4.0.0 не ми го разпознава защото иска winusb драйверите :)

май разбрах защо се зачуди как ми откри две платки - на хот плъг само една разпознава, но при инициален старт ако всичко е ОК си открива и двете и почва смело :)
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: CGMiner 3.6.1/4.0.0 за Windows(работи вече с HEX16А).

Мнениеот farmdve » 26 Мар 2014, 07:33

Zadig-a като го пуснеш, отиваш на Options и от там цъкаш на List all devices.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

ПредишнаСледваща

Назад към Технобит

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin