Оценка на ТЕХНОБИТ

Раздел специализиран за продуктите на Технобит

Модератори: marto74, Moderators

Вашите впечетления от поръчката ви в ТЕХНОБИТ

1.Доставено навреме и качествено без никакви проблеми - много доволен
4
10%
2. Поносимо закъснение с доставката , добро качество- горе долу доволен
5
13%
3. Навреме с проблеми в качеството - по-скоро доволен
3
8%
4. Много забавена доставка над месец - по -скоро недоволен
6
15%
5. Много недоволен ужсано забавяне и ужасно качество - недоволен
6
15%
6. Абееееее ужас, НЕ ПОРЪЧВАЙТЕ ОТ ТЕХНОБИТ - ЗАКС
15
38%
 
Общо гласове : 39

Оценка на ТЕХНОБИТ

Мнениеот marto74 » 13 Мар 2014, 19:00

Пускам тази анкета,
защото в темите в този раздел пишат само недоволни клиенти.
Нашата самооценка е друга, ама може и да се самозаблуждаваме.
Затова пускам анкетата да сверя часовника

Поздрави Мартин
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Оценка на ТЕХНОБИТ

Мнениеот Neo2SHYAlien » 13 Мар 2014, 19:09

Негативен вот от мен. За да не бъде просто рандъм хейт а конструктивна критика защо го давам

1. Никаква комуникация през сайта.
2. машинката 16A2 не прави толкова GH/s колкото пише на етикетчето в сайта
3. ммм немога да ги нарека много стабилни джажите или поне тези които има (едната забива) като цяло не държат стабилен хеш рейт.
4. Забавянията са си сериозни при мен са 50/50 една поръчка на време и една не
5. Никаква комуникация ;)

По точка 2 и 3 си правя сравнение с пеперудата дето я има и е същият клас :)
Последна промяна Neo2SHYAlien на 14 Мар 2014, 09:18, променена общо 1 път
Аватар
Neo2SHYAlien
 
Мнения: 43
Регистриран на: 27 Ное 2013, 00:31
Местоположение: Пловдив

Re: Оценка на ТЕХНОБИТ

Мнениеот Zmejsky » 13 Мар 2014, 22:01

HEX 16 A2 e пълен провал :naughty: от 7 платки 4 са за ремонт т.е. 50 % не се достигат обещаните 24 гхш , за да отцелеят поне останалите 3 съм ги пуснал на дефолтните настройки където дават 18-19 гх/с , голямо количество дефектни чипове по платките , работeщи на 40-50 %
хеликоптера 8 А 1 е ужас , не се седи покрай него консумацията при заявените 260 гх/с е над 2 W t.e. повече от ант майнера което го прави не конкурентен на пазара .
16 А са добри но много закъсняха , вместо да се появят края на авгист , когато дойдоха чиповете , бяха готови края на септември , когато не можеха да си покрият и разходите т.е. безмислени
16Б е мн добър продукт , но това се дължи на чиповете с ниска консумация
и накрая ЧИЛИ то , направо невероятен БОКЛУК , едно поради слаба разработка , 2 ро отвратителното отношение на "производителя" към "създанието " му - платката ми работи на 15 GH/s вместо обещаните 30 , бяха обещали подаръци като компенсация за закъснението - можеше това да е 1 радиатор под платката за цялостно охлаждане който едва ли е повече от 3-4 лв , но "продукта " по скоро боклука беше подхвърлен на клиентите като милостиня и благодеяние , едва ли не че марто все пак в 1 момент си е изпълнил поетия ангажимент да сдела там нещо и да го пробута колкото да отбие номера , да не говорим за закъснението от октомври до 10 ти януари . Въобще това им е най големия провал и най жалката разработка . :(
4 А 1 е невъзможно да си покрие разходите . Ако цената не падне с 20 % не става . Иначе надявам се сам по себе си по добър от 8 А1 или поне по тих .
Последна промяна Zmejsky на 13 Мар 2014, 22:23, променена общо 2 пъти
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: Оценка на ТЕХНОБИТ

Мнениеот 2GOOD » 13 Мар 2014, 22:06

Змейски - моето чили работи на 34гх, ама иска задна планка и модификации - иначе не става.

Относно продуктите, аз съм доволен от 16B - просто са супер, 8 чиповата А1 е ужасно шумна, но малката е супер. Надявам се до 1-2 дни да пусна подробно ревю за двете платки.

И моето мнение е, че е много хубаво да си имаме производител в БГ, удобствата са много :)

Като съвет към Марто мога да кажа, да си оправят customer support-a за да се избегнат недоволни клиенти и т.н. и разбира се да дават реални срокове за доставка и съответно да си го спазват.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Оценка на ТЕХНОБИТ

Мнениеот Zmejsky » 13 Мар 2014, 22:19

моето чили работи на 34гх, ама иска задна планка и модификации - иначе не става.

e нали това е работа на производителя , все пак не ни ги подарява , броили сме по 270 € или колко там беше вече не помня , тая планка може да се спретне в фирмата за 10 -15 мин , но се оставя клиента да се бори с проблемите с подръчни средства :snooty:
ПОтдръжката и ремонтите на повредени устройства са оставени само на волята божия , няма комуникация , няма контакт , глас в пустиня :snooty:
Надявам се до 1-2 дни да пусна подробно ревю за двете платки.

ревю има но разбира се първо на английски , за бандустана като остане време
моето чили работи на 34гх
в тази връзка да попитам , може ли да копае в секса /cex.io/ че мойто не ще :(((((
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: Оценка на ТЕХНОБИТ

Мнениеот 2GOOD » 13 Мар 2014, 23:12

Zmejsky написа:
- моето чили работи на 34гх, ама иска задна планка и модификации - иначе не става.

e нали това е работа на производителя , все пак не ни ги подарява , броили сме по 270 € или колко там беше вече не помня , тая планка може да се спретне в фирмата за 10 -15 мин , но се оставя клиента да се бори с проблемите с подръчни средства :snooty:
ПОтдръжката и ремонтите на повредени устройства са оставени само на волята божия , няма комуникация , няма контакт , глас в пустиня :snooty:
Надявам се до 1-2 дни да пусна подробно ревю за двете платки.

ревю има но разбира се първо на английски , за бандустана като остане време
моето чили работи на 34гх
в тази връзка да попитам , може ли да копае в секса /cex.io/ че мойто не ще :(((((


Съжалявам за забавянето, просто ми е много напрегнато а и до преди няколко дена нямаше никакъв интерес към тези платки по нашия форум. Иначе да нещата с тия чипове от бфл въобще не станаха така както всички се надявахме и като цяло всички сме вътре, даже имаше хора които въобще не доплатиха втората половина. Иначе аз копая само в елигиус, в cex.ио нямах регистрация до днес, все пак ако искаш ще проверя дали работи (аз ползвам bfgminer)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Оценка на ТЕХНОБИТ

Мнениеот filchef » 14 Мар 2014, 00:18

Анкетата трябваше да я пуснете и на английски защото гледам и от странство имате клиенти.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Оценка на ТЕХНОБИТ

Мнениеот marto74 » 14 Мар 2014, 07:01

:)
То и да е на английски няма да е тук
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Оценка на ТЕХНОБИТ

Мнениеот rombeca » 14 Мар 2014, 07:47

Може да разбирате от хардуер, ама нищо не разбирате от търговия.

Как е възможно, още при покупката през сайта, да не се споменава че транспорта не е включен?
За сметка на това, са включени едни +2 евро, които хората (аз в моя случай) си мислят че е за транспорта до клиента. А то било (пак в моя случай) за опаковка, която представляваше едно найлонче 3х5 см. с пукащи мехури, залепено с тиксо.

Какво ви пречи, да изпратите хардуера с куриер до клиента за негова сметка веднага щом е готов, а не да отлежава със седмици?
Какво ви пречи, щом хардуера е готов, да се свържете с клиента да организира получаването си? По мейл, скайп, ЛС тук, телефон или водомер.

Търговците правят така. Нетърговците гледат да си приберат комисионата и това е.

В крайна сметка резултата е загуба на клиенти. В случая аз. И без пари да пуснете нещо, няма да го поръчам. Защото ще платя 2 евро за тиксо, и ще трябва пак да идвам да си го прибирам.
rombeca
 
Мнения: 60
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:21

Re: Оценка на ТЕХНОБИТ

Мнениеот Neo2SHYAlien » 14 Мар 2014, 09:22

Zmejsky написа:
моето чили работи на 34гх, ама иска задна планка и модификации - иначе не става.

e нали това е работа на производителя , все пак не ни ги подарява , броили сме по 270 € или колко там беше вече не помня , тая планка може да се спретне в фирмата за 10 -15 мин , но се оставя клиента да се бори с проблемите с подръчни средства :snooty:


Абсолютно съм съгласен с Zmejsky нашата работа е била да извади парите и да ги платим. Работата на производителя е да направи устроството читаво и да работи в параметрите които е обещал!!! Това дали ще го модваме после да се пробваме да изсмучем повече GS/s вече е трето и четвърто. Ей затова им правя евалата на BFL имам 24GH/s пеперуда дето работи на 27. Няма скокове в производителноста седиси между 26.5-27.5 и това е, никога не е забивала.
Аватар
Neo2SHYAlien
 
Мнения: 43
Регистриран на: 27 Ное 2013, 00:31
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Технобит

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin

cron