ТЕХНОБИТ S-hash миньор и дистрибуция на Битфюри чипове

Раздел специализиран за продуктите на Технобит

Модератори: marto74, Moderators

Re: ТЕХНОБИТ S-hash миньор и дистрибуция на Битфюри чипове

Мнениеот marto74 » 13 Сеп 2013, 12:50

Странник написа:Може ли някой да ми обясни как платки на Авалон са по 52 евро без
чипове,а на Bitfury 399 евро пак без чипове.Нека ми обясни някой какви извънземни части
и ноу -хау са вкарани вътре.
Или това: Price is including fee for the Designer of S-hash board. показва че си имаме
много лаком дизайнер.
Ами тя така платката става направо непродаваема Марто.
Лично аз едва ли бих си купил такова нещо.

Да поясня малко.
Първо таксата на дизайнера е дебела(нямам право да я кажа но е над 30 % от цената без чиповете), второ тия европейци ползават готов захранващ модул , който само той е към 50 евра.
Платката е по скъпо изпълнение и ще се прави в по-малки партиди към 200 бр. Всички сетъпи , стенсили и програми се отразяват 5 пъти повече.
Предвид веремето ще е доставка 7-10 дни.
За съжаление тъкмо довършихме ХЕКС 16 А( за авалони) и сме заети с довършване и тестове на дизайна за БФЛ платките.
Ще успеем с ХЕКС 16 В , но ще е към 30 Октомври , ако всичко върви по мед и масло,при малко повече подводни камъни ще отидат седмица две отгоре.
Така или иначе не сме се отказали и платката ще до 100 евро макс , но още я няма на белия свят.
Нашата норма на печалба отново е в рамките на нормалните търговски надценки.
За Авалонските платки сме пазарували компоненти за по 1000 + платки.
А тук с тоя скъп като части дизайн ще купим колкото е поръчано и цените си скачат.
Затова е такава цената.

Другата причина е че имаме много малко време всичко трябва да е готово тук за монтаж началото на Октомври.
Вярвай ми изстискал съм на макс. Конкуренцията продава такава скорост битфюри над 1000 Евра .
Ако имахме време за парите дето ни чарджва пича може да изпили доста в цената на платката и компонентите, но просто няма време , това нещо в тоя вид работи добре .
Цената на Гигахаш на комплект миньор с чипове е около 18 Евра за 1 ГигаХаш

Поздрави Мартин
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: ТЕХНОБИТ S-hash миньор и дистрибуция на Битфюри чипове

Мнениеот Gele » 13 Сеп 2013, 12:56

Аз от сега заявявам че ще изчакам вашия дизаин , това нещо тука излиза мн . дебело .
Нема избиванка .
0882 369541 SkyPe: Hristow4
Аватар
Gele
 
Мнения: 71
Регистриран на: 13 Юни 2013, 17:12
Местоположение: София

Re: ТЕХНОБИТ S-hash миньор и дистрибуция на Битфюри чипове

Мнениеот marto74 » 13 Сеп 2013, 13:28

Ами и на мен ми се иска да успеем по бързо , ама дори не смея да го обявя , за да не се издъниме.
ЩЕ пробваме да сме максимално бързи, но не очаквайте да можем да доставяме преди края на Октомври.
Все пак можеш да си вземеш чипове
За избиването , има избиване ама и цената се солена.
А и тоя руснак и дилърите му много висока цена искат на чиповете
Все пак за сравнение прототипа тук при мен се върза себестойност 1580 Евро за 38-40 Гигахаша и според мен ще го избия за месец и половина
Другия прототип от Финландеца ми излезна 1100 евра и прави 42-44 Гигахаша с бонуса 2 платки вместо една и той ще се избие

Поздрави Мартин
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: ТЕХНОБИТ S-hash миньор и дистрибуция на Битфюри чипове

Мнениеот Странник » 13 Сеп 2013, 13:43

За да бъда обективен Марто - твоите усилия и дизайн по Авалон платките не е забравен...
Но съгласи се че просто в нашите очи това идва прекалено голямо като несъответсвие в цените.
Но тук с тези цени за една платка Bitfury всичко отива просто на една задънена улица и цялото
бързане ще е на вятъра според мен.
По-голяма печалба ще имат всички от оборота и така всички ще са доволни - и продавачите и клиентите.

В този ред на мисли и моя милост се присъединява към мнението на колегата Gele.
Ще изчакам вашия дизайн и надявам се по човешки цени...
Извън темата ...с руснаците човек трябва да покаже самоуважение и твърдост иначе им
падаш в очите.Казвам го от опит защото в професията си съм работил много пъти с тях.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: ТЕХНОБИТ S-hash миньор и дистрибуция на Битфюри чипове

Мнениеот whocares » 13 Сеп 2013, 15:35

Ами странното е че след като дизайна е скъп и с доста качествени компоненти, защо не се гонят и по-високи честоти на чип/5 Гх/, предвид като гледам към каква разбработка се е устремил бърнин примерно/5 Гх на чип/. Определено ще изчакам и аз вашия дизайн.
Аватар
whocares
ПроФесор
 
Мнения: 169
Регистриран на: 03 Юни 2013, 13:11

Re: ТЕХНОБИТ S-hash миньор и дистрибуция на Битфюри чипове

Мнениеот marto74 » 13 Сеп 2013, 17:01

whocares написа:Ами странното е че след като дизайна е скъп и с доста качествени компоненти, защо не се гонят и по-високи честоти на чип/5 Гх/, предвид като гледам към каква разбработка се е устремил бърнин примерно/5 Гх на чип/. Определено ще изчакам и аз вашия дизайн.

На 2.7 е сега
Тепърва я започваме тази платка и със сигурност ще истискаме още от нея
Нека си направя Охлаждането и почвам.
Но ще обявя след като я изтормозя доволно :)
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: ТЕХНОБИТ S-hash миньор и дистрибуция на Битфюри чипове

Мнениеот marto74 » 13 Сеп 2013, 17:05

Ааа да взимайте си чипове хора да сте готови .
Щото доставките им на финландеца са през месец
Да не стане да имаме дизайн и да не можем да редиме щото няма чипове.
За тази скъпа платка така или иначе първия клиент с 3000 негови си чипа почти е кандисал, така че поне 200 бр ще произведа
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: ТЕХНОБИТ S-hash миньор и дистрибуция на Битфюри чипове

Мнениеот BGanio » 13 Сеп 2013, 19:53

За мене цената е добра, веднага (в понеделник) скачам на един готов майнър и като видя как работи смятам да купя още един
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: ТЕХНОБИТ S-hash миньор и дистрибуция на Битфюри чипове

Мнениеот marincho » 13 Сеп 2013, 20:07

marto74 написа:
Странник написа:Може ли някой да ми обясни как платки на Авалон са по 52 евро без
чипове,а на Bitfury 399 евро пак без чипове.Нека ми обясни някой какви извънземни части
и ноу -хау са вкарани вътре.
Или това: Price is including fee for the Designer of S-hash board. показва че си имаме
много лаком дизайнер.
Ами тя така платката става направо непродаваема Марто.
Лично аз едва ли бих си купил такова нещо.

Да поясня малко.
Първо таксата на дизайнера е дебела(нямам право да я кажа но е над 30 % от цената без чиповете), второ тия европейци ползават готов захранващ модул , който само той е към 50 евра.
Платката е по скъпо изпълнение и ще се прави в по-малки партиди към 200 бр. Всички сетъпи , стенсили и програми се отразяват 5 пъти повече.
Предвид веремето ще е доставка 7-10 дни.
За съжаление тъкмо довършихме ХЕКС 16 А( за авалони) и сме заети с довършване и тестове на дизайна за БФЛ платките.
Ще успеем с ХЕКС 16 В , но ще е към 30 Октомври , ако всичко върви по мед и масло,при малко повече подводни камъни ще отидат седмица две отгоре.
Така или иначе не сме се отказали и платката ще до 100 евро макс , но още я няма на белия свят.
Нашата норма на печалба отново е в рамките на нормалните търговски надценки.
За Авалонските платки сме пазарували компоненти за по 1000 + платки.
А тук с тоя скъп като части дизайн ще купим колкото е поръчано и цените си скачат.
Затова е такава цената.

Другата причина е че имаме много малко време всичко трябва да е готово тук за монтаж началото на Октомври.
Вярвай ми изстискал съм на макс. Конкуренцията продава такава скорост битфюри над 1000 Евра .
Ако имахме време за парите дето ни чарджва пича може да изпили доста в цената на платката и компонентите, но просто няма време , това нещо в тоя вид работи добре .
Цената на Гигахаш на комплект миньор с чипове е около 18 Евра за 1 ГигаХаш

Поздрави Мартин
Щом е така, купи готов продукт от бърнин и си сложи 10% печалба. И без това си търси дистрибутори. Цената с твоята печалба, би трябвало да е под 550 евро и няма да се занимаваш с нищо.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: ТЕХНОБИТ S-hash миньор и дистрибуция на Битфюри чипове

Мнениеот Zmejsky » 13 Сеп 2013, 20:28

Щом е така, купи готов продукт от бърнин и си сложи 10% печалба. И без това си търси дистрибутори. Цената с твоята печалба, би трябвало да е под 550 евро и няма да се занимаваш с нищо

+1
печалбата даже ще е повече от 10% тъй като средствата се набират от желаещите да си купят устройството , така че бих казал печалбата от 0 инвестиции е 100%
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

ПредишнаСледваща

Назад към Технобит

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, viniamin