Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12:00

Търгове и Аукциони

Модератор: Moderators

Re: Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12

Мнениеот danisapfirov » 04 Апр 2018, 07:45

Mateev написа:Когато няма независим арбитър, едната от двете страни може да се откаже от задълженията си по контракта просто защото към датата на изпълнение не му харесват текущите цени. Ако това се допусне в една фючерсна или опционна сделка, самата сделка се обезсмисля като такава. Затова задължително трябва да има арбитър, който да се погрижи да завърши сделката съобразно предварително договорените клаузи в контракта.


Напълно съм съгласен.
Благодаря за забележките. Сега нека се опитам да формулирам друг само за пример.

Примерен кантракт: Продавам до 10 апр 12:00 ETC 10 @ 25 USDT 5% за 30 апр 2018
--------------------------------------------------------------
Условия на продавача:
1. Контракта се се активира до 10 апр 2018
2. Изпълнява се на 30 апр 2018
3. Комисионната на брокера е 5%
Продавача изпраща сумата 10 ETC * 1.05 на брокера при сключване на контракта
Купувачът изпраща сумата 10 ETC * 25 USDT * 1.05 на брокера
Брокерът изпраща сумите 10 ETC на купувача и 250 USDT на продавача
4. Име на брокера обслужващ контракта: --------------------
Адреси на брокера за обслужване на сделката.


3. Разликата между прогнозната и действителната цена се изчислява спрямо USD
по формулата (Прогнозна-Действителна)/Действителна.
4. Най-точната прогноза е само една за трите валути.
5. Всеки може да участва с една или най-много три прогнози за всяка валута само веднъж.
6. Списъка ще се актуализира при всяка нова прогноза.
7. Ако нямате регистрация във форума може да изпращате SMS на 0885 006564. Ако имате, но искате анонимност, може да изпратите SMS или пишете на лични и името под което да бъде направена прогнозата.
В другите случай ще бъдете записани с потребителското име във форума или може да се запишете с адреса на валутата, която искате да купите.
8. Ако победителят се откаже от опцията за покупка, се предоставя възможност на следващия.
9. Заплащането става по банков път или Еконт, като първо превеждате сумата от 500 BGN. След това ви се превежда
сумата в една от валутите по ваш избор.
10. Срок за приемане на прогнозни цени 10 апр 12:00
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12

Мнениеот monopola » 04 Апр 2018, 09:10

Прочетох темата и аз също не видях грам смисъл :)
Тоест, искаш да продадеш по пазарна цена на някой на определена дата, ама не искаш да е някой от милионите възможни купувачи по целия свят, ами този пуст купувач трябва да заслужи честта да ти даде 500те си лева като отсега познае точно цената :)
И доколкото разбирам сделката ще е по пазарна цена, независимо кой какво предлага иначе ти не си длъжен да сключиш сделката. Аз такъв договор не съм виждал никога и не виждам как е възможно да има "купувач" :)
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12

Мнениеот danisapfirov » 04 Апр 2018, 09:32

monopola написа:Прочетох темата и аз също не видях грам смисъл :)
Тоест, искаш да продадеш по пазарна цена на някой на определена дата, ама не искаш да е някой от милионите възможни купувачи по целия свят, ами този пуст купувач трябва да заслужи честта да ти даде 500те си лева като отсега познае точно цената :)
И доколкото разбирам сделката ще е по пазарна цена, независимо кой какво предлага иначе ти не си длъжен да сключиш сделката. Аз такъв договор не съм виждал никога и не виждам как е възможно да има "купувач" :)


Разбирам, че има малък смисъл от страна на купувача. За това си мисля за друг контракт
с променени условия.

Примерен кантракт:
Продавам до 10 апр 12:00 ETC 10 @ 25 USDT 2% за 30 апр 2018
------------------------------------------------------------------------------
Условия:
1. Контракта се се активира до 10 апр 2018 12:00
2. Изпълнява се на 30 апр 2018 12:00
3. Комисионна на брокера 2%
Продавачът изпраща сумата 10 ETC * 1.02 = 10.2 ETC на брокера при наличие на купувач до 10 апр 2018 12:00
Купувачът изпраща сумата 10 ETC * 25 USDT * 1.02 = 255 USDT на брокера до 10 апр 2018 12:00
На 30 апр 2018 брокерът изпраща сумите 10 ETC на купувача и 250 USDT на продавача
4. Име на брокера обслужващ контракта: xxxxxxxxxxxx
Контакт: на лични
Адреси на брокера:
- за депозит на ETC от страна на продавача: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
- за депозит на на USDT от страна на купувача: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Търся брокер за контракти от този тип.
Надявам се това да се изглади и ако има забалежки, ще се радвам да ги споделите.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12

Мнениеот s0ngangel » 04 Апр 2018, 13:39

danisapfirov написа:3. Комисионна на брокера 2%
Продавачът изпраща сумата 10 ETC * 1.02 = 10.2 ETC на брокера при наличие на купувач до 10 апр 2018 12:00
Купувачът изпраща сумата 10 ETC * 25 USDT * 1.02 = 255 USDT на брокера до 10 апр 2018 12:00

Хммм... 2%, ама и от купувача и от продавача.. това са си 4% за всяка сделка. При предпоследната ти схема даже бяха 10%, което не е никак малко.
s0ngangel
 
Мнения: 72
Регистриран на: 18 Мар 2017, 16:06

Re: Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12

Мнениеот s0ngangel » 04 Апр 2018, 13:42

Съжалявам за новото съобщение, но не мога да редактирам предишното си. Нека то да не се взима под внимание, понеже сега се усетих, че като се приспаднат таксите за преводите в двете посоки и тези 4% всъщност ще са доста по-малко.
s0ngangel
 
Мнения: 72
Регистриран на: 18 Мар 2017, 16:06

Re: Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12

Мнениеот BGanio » 04 Апр 2018, 14:53

Айде да ви обясня как се прави Фючърс
цена на ЕТЦ в момента 15 $
Очаквам Цената в края на месеца да е 20$
ще изкопам тоя месец 100 ЕТЦ и искам да съм сигурен че ще им взема поне 18$
Предлагам фючърс за покупка на 100ЕТЦ на цена 18$ - (очакваната цена е 20$ ама купувача требва да е заинтригуван)
Превеждам при ескроуа 10% - 10 ЕТЦ
Купувач който също очаква цената да е 20$ или на горе превежда при ескроуа също 10% от сумата (180$) за да си запази правото да купи моите 100ЕТЦ
На 30 април в 12.00 часа ескроуа иска от мене останалите 90 ЕТЦ и от купувача останалите 1800$ за да ни ги разплати
Възможни сценарии
1 ЕТЦ Станал 30$ и аз му викам - абе гледай си работа - аз за 90 ЕТЦ ще взема 2700 $
ескроуа връща на купувача депозита от 200$ и му превежда и моя депозит от 10ЕТЦ защото съм се отказал от сделката - Купувача печели 10 ЕТЦ х 30$ - 300$ е депозит от 180$
2 Познали сме - цената е между 16 и 20$ за ЕТЦ - и двамата сме заинтересовани да изпълним сделката защото ако загубим депозита си ще загубим повече отколкото ако изпълним сделката на 18$
3 Цената е станала 10$ за ЕТЦ - купувача вика - абе я си глей работата ще ти двам аз още 1620 $ за да си купя 100 ЕТЦ като сега мога да си ги купя за 1000$ - ескроуа ми превежда на мене 180$ и аз съм доволен че ем не съм познал че цената ще се качи ем съм спечелил 180$ повече от колкото съм изкопал

Най хубавото е че опцията може да се търгува - цената тръгва на горе и още на 15 април е 25$ - аз знам че няма да си изпълня опцията ама не искам и да загубя 10ЕТЦ депозит които в момента са 250$ за това предлагам на купувача да му купя опцията за 225$ - той е дал 180 за нея и печели 45$ на момента - той вече си преценява дали тази печалба го устройва за 15 дена или ще изчака още 15 дена за да спечели 250$ от 10 ЕТЦ които ще получи, ама се замисля че цената може и да падне и да си загуби 180$ за това намира купувач2 който силно се е ентусиазирал от покачването на ЕТЦ и очаква че до 30.04 ще надхвърли 30$ и се навива да купи от купувач 1 опията за 250$
Двамата уведомяват за това ескроуа- купувач2 превежда на първия купувач 250 $ първия купувач потвърждава пред ескроуа че си е получил парите и ескроуа завежда опцията на купувач2

Ако имате интерес към такива опции мога да се хвана да поизчистя правилата и да се направя на ескроу срещу скромната комисионна от 1% за всяка от страните - по старите участници ме познават, много от тях и лично, като знаят и работното ми място, така че надявам се ще гарантират за мене
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12

Мнениеот danisapfirov » 04 Апр 2018, 16:13

BGanio написа:Айде да ви обясня как се прави Фючърс
цена на ЕТЦ в момента 15 $
Очаквам Цената в края на месеца да е 20$
ще изкопам тоя месец 100 ЕТЦ и искам да съм сигурен че ще им взема поне 18$
Предлагам фючърс за покупка на 100ЕТЦ на цена 18$ - (очакваната цена е 20$ ама купувача требва да е заинтригуван)
Превеждам при ескроуа 10% - 10 ЕТЦ
Купувач който също очаква цената да е 20$ или на горе превежда при ескроуа също 10% от сумата (180$) за да си запази правото да купи моите 100ЕТЦ
На 30 април в 12.00 часа ескроуа иска от мене останалите 90 ЕТЦ и от купувача останалите 1800$ за да ни ги разплати
Възможни сценарии
1 ЕТЦ Станал 30$ и аз му викам - абе гледай си работа - аз за 90 ЕТЦ ще взема 2700 $
ескроуа връща на купувача депозита от 200$ и му превежда и моя депозит от 10ЕТЦ защото съм се отказал от сделката - Купувача печели 10 ЕТЦ х 30$ - 300$ е депозит от 180$
2 Познали сме - цената е между 16 и 20$ за ЕТЦ - и двамата сме заинтересовани да изпълним сделката защото ако загубим депозита си ще загубим повече отколкото ако изпълним сделката на 18$
3 Цената е станала 10$ за ЕТЦ - купувача вика - абе я си глей работата ще ти двам аз още 1620 $ за да си купя 100 ЕТЦ като сега мога да си ги купя за 1000$ - ескроуа ми превежда на мене 180$ и аз съм доволен че ем не съм познал че цената ще се качи ем съм спечелил 180$ повече от колкото съм изкопал

Най хубавото е че опцията може да се търгува - цената тръгва на горе и още на 15 април е 25$ - аз знам че няма да си изпълня опцията ама не искам и да загубя 10ЕТЦ депозит които в момента са 250$ за това предлагам на купувача да му купя опцията за 225$ - той е дал 180 за нея и печели 45$ на момента - той вече си преценява дали тази печалба го устройва за 15 дена или ще изчака още 15 дена за да спечели 250$ от 10 ЕТЦ които ще получи, ама се замисля че цената може и да падне и да си загуби 180$ за това намира купувач2 който силно се е ентусиазирал от покачването на ЕТЦ и очаква че до 30.04 ще надхвърли 30$ и се навива да купи от купувач 1 опията за 250$
Двамата уведомяват за това ескроуа- купувач2 превежда на първия купувач 250 $ първия купувач потвърждава пред ескроуа че си е получил парите и ескроуа завежда опцията на купувач2

Ако имате интерес към такива опции мога да се хвана да поизчистя правилата и да се направя на ескроу срещу скромната комисионна от 1% за всяка от страните - по старите участници ме познават, много от тях и лично, като знаят и работното ми място, така че надявам се ще гарантират за мене


Така обяснено e много по-добро мисля.
Ако може сега изчисти всичко и накратко направи как ще изглежда един подобен контракт последователно във времето.
Нека да приемем, че продавачът съм аз и предлагам за продажба 10 ETC @ 250 USDT 1% 30 апр 18 чрез твоето брокерство.
С какво се започва? Нека да е ясно на всяка страна. След това мисля лесно ще запълним цифрите и условията.
Благодаря за включването. :)
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12

Мнениеот monopola » 04 Апр 2018, 16:55

Започва се с регистрация на фирма и всички лицензи за подобни финансови услуги :)
Пичове, наистина има строги регулации за целева търговия с финансови активи, да не говорим пък за фючърси. Да не изгори някой по тази линия, че няма да е готино.
А и това си е баш истински фючърс, няма общо с това което автора на темата беше предложил.
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12

Мнениеот BGanio » 04 Апр 2018, 20:37

danisapfirov написа:
Така обяснено e много по-добро мисля.
Ако може сега изчисти всичко и накратко направи как ще изглежда един подобен контракт последователно във времето.
Нека да приемем, че продавачът съм аз и предлагам за продажба 10 ETC @ 250 USDT 1% 30 апр 18 чрез твоето брокерство.
С какво се започва? Нека да е ясно на всяка страна. След това мисля лесно ще запълним цифрите и условията.
Благодаря за включването. :)


Само с две думи че нямам време а и честно ме заболя главата от конкретният пример
Значи 1во Дани трябва е сигурен че цената на ЕТЦ ще е равна или по висока от 25$ в края на месеца за да е изгодна сделката за купувача
(изхождаме от идеята че всяка сделка трябва да е изгодна и за двете страни)
Контракта трябва да изглежда горе долу така
Дани Продава на който желае 2 ЕТЦ на цена 7$ - 1/2 от текущата или общо 14 $ (и двете суми депозирани при ескроуа) със задължението на 30.04 същия да закупи още 8 ЕТЦ по 25 $ - Дани ще вземе 214$ ако ЕТЦ стане 25$ до тогава, ама всяка застраховка си има цена Купувача ще има 10 ЕТЦ на цена 21.4 което е неговия интерес
Ако цената отлети в космоса - Дани се отказва от сделката и си взима космическата цена за останалите му 8 ЕТЦта и Купувача е доволен че взима космическа цена за 2те ЕТЦ които е купил изгодно

Ако обаче Дани е сбъркал с прогнозата си че цената ще стане 25$ губи 2 ЕТЦ защото вече ги е продал на 1/2 а Купувача няма да му плати останалите 8 обаче прибира 14$ независимо от това че ЕТЦто може да е станало и 1$ (в тоя случай даже е на далавера :) ) и чака пак с останалите 8 космическа цена за да избие загубите

Утре по конкретни цифри - това е на прима виста
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12

Мнениеот danisapfirov » 04 Апр 2018, 21:48

BGanio написа:
danisapfirov написа:
Така обяснено e много по-добро мисля.
Ако може сега изчисти всичко и накратко направи как ще изглежда един подобен контракт последователно във времето.
Нека да приемем, че продавачът съм аз и предлагам за продажба 10 ETC @ 250 USDT 1% 30 апр 18 чрез твоето брокерство.
С какво се започва? Нека да е ясно на всяка страна. След това мисля лесно ще запълним цифрите и условията.
Благодаря за включването. :)


Само с две думи че нямам време а и честно ме заболя главата от конкретният пример
Значи 1во Дани трябва е сигурен че цената на ЕТЦ ще е равна или по висока от 25$ в края на месеца за да е изгодна сделката за купувача
(изхождаме от идеята че всяка сделка трябва да е изгодна и за двете страни)
Контракта трябва да изглежда горе долу така
Дани Продава на който желае 2 ЕТЦ на цена 7$ - 1/2 от текущата или общо 14 $ (и двете суми депозирани при ескроуа) със задължението на 30.04 същия да закупи още 8 ЕТЦ по 25 $ - Дани ще вземе 214$ ако ЕТЦ стане 25$ до тогава, ама всяка застраховка си има цена Купувача ще има 10 ЕТЦ на цена 21.4 което е неговия интерес
Ако цената отлети в космоса - Дани се отказва от сделката и си взима космическата цена за останалите му 8 ЕТЦта и Купувача е доволен че взима космическа цена за 2те ЕТЦ които е купил изгодно

Ако обаче Дани е сбъркал с прогнозата си че цената ще стане 25$ губи 2 ЕТЦ защото вече ги е продал на 1/2 а Купувача няма да му плати останалите 8 обаче прибира 14$ независимо от това че ЕТЦто може да е станало и 1$ (в тоя случай даже е на далавера :) ) и чака пак с останалите 8 космическа цена за да избие загубите

Утре по конкретни цифри - това е на прима виста


За сега не съм го разбрал?
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

ПредишнаСледваща

Назад към Аукциони

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin