Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12:00

Търгове и Аукциони

Модератор: Moderators

Re: Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12

Мнениеот danisapfirov » 03 Апр 2018, 21:25

2GOOD написа:На мен това ми се вижда, като някакъв вид futures, но не успявам много да разбера за какво става въпрос.
Мога ли да например да заложа/кажа/участвам с цена например, че купувам биткойни на стойност 500лв. на курс 3300 долара, когато дойде падежа цената е да кажем 8800 долара, това означава ли, че ще мога да купя на 3300 от теб... или ще мога да купя на някакво средно 3300+8800/2 или тази формула в т.3 съвсем ме обърка, защото се получава 3300-8800/8800 = -0.625 :doh:


Ако стане така в датата на падежа значи, че си -62.5% непознал действителната цена към датата. Ако ти си единствения заложил, това само ти дава опция да направиш покупка, а продавача съответно продажба на действителната цена. Никой от двамата не печели нищо освен договорката, че евентуално ще има сделка на определената дата.

При другия тип бъдеща сделка нещата не би трябвало да са така и ако аз бях се съгласил с твоето предложение на 3300 щях да съм длъжен да направя сделката, макар текущата да е съвсем друга.

Предлагам първия вариант защото по принцип продавам определени количества, но втория вариант е наистина интересен и може и към него да се мине, ако искаме малко повече адреналин.

Ето как би изглеждал:
Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC на цена 8000 USD за BTC 30апр 12:00

При този вариант предлагам на тази цена и си поемам риска ако стане повече да загубя, но ако е по-малко печеля.
Риска за купувача съответно с друг знак.

За сега предлагам вариант без поемане на допълнителни рискове за двете страни. :)
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12

Мнениеот danisapfirov » 03 Апр 2018, 21:30

Sando_83 написа:Дани мисля че е време да започнеш да правиш поне простите неща просто незнам какъв ти е този фетиш да усложняваш излишно всичко


Направи условията за един бъдеш контракт с падеж 30 май 2018, че да видим как правиш нещата просто и разбираемо. :)
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12

Мнениеот 2GOOD » 03 Апр 2018, 21:32

danisapfirov написа:Ако стане така в датата на падежа значи, че си -62.5% непознал действителната цена към датата. Ако ти си единствения заложил, това само ти дава опция да направиш покупка, а продавача съответно продажба на действителната цена. Никой от двамата не печели нищо освен договорката, че евентуално ще има сделка на определената дата.


В това няма никакъв смисъл :roll:
Защо, някои би поискал да го прави....
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12

Мнениеот Sando_83 » 03 Апр 2018, 21:35

danisapfirov написа:
Sando_83 написа:Дани мисля че е време да започнеш да правиш поне простите неща просто незнам какъв ти е този фетиш да усложняваш излишно всичко


Направи условията за един бъдеш контракт с падеж 30 май 2018, че да видим как правиш нещата просто и разбираемо. :)

Ако искаш да продаваш продаваш на определена цена ако искаш да купуваш пак така на момента а ако искаш да хитруваш и да измамиш някой мисля че не е тук мястото
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12

Мнениеот zigzag » 03 Апр 2018, 21:37

@danisapfirov
Защо му е на купувача да участва в твоята схема. Той може да си купи монети по всяко едно време на актуална цена.
Та, защо да се заиграва с теб? :)
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12

Мнениеот danisapfirov » 03 Апр 2018, 21:37

2GOOD написа:
danisapfirov написа:Ако стане така в датата на падежа значи, че си -62.5% непознал действителната цена към датата. Ако ти си единствения заложил, това само ти дава опция да направиш покупка, а продавача съответно продажба на действителната цена. Никой от двамата не печели нищо освен договорката, че евентуално ще има сделка на определената дата.


В това няма никакъв смисъл :roll:
Защо, някои би поискал да го прави....


За мен има смисъл защото по принцип продавам всеки месец нещо за да си платя разходите.
За друг има смисъл ако планира да направи сделка по същото време.
Има мъничък смисъл, не е съвсем безсмислено. Просто не искам да минавам на другия вариант.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12

Мнениеот Sando_83 » 03 Апр 2018, 21:40

zigzag написа:@danisapfirov
Защо му е на купувача да участва в твоята схема. Той може да си купи монети по всяко едно време на актуална цена.
Та, защо да се заиграва с теб? :)

много просто Дани очаква някой по неподготвен от него и повярвал си да си помисли че може да го преметне и да му захапе че да стане обратен ефект
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12

Мнениеот danisapfirov » 03 Апр 2018, 21:41

zigzag написа:@danisapfirov
Защо му е на купувача да участва в твоята схема. Той може да си купи монети по всяко едно време на актуална цена.
Та, защо да се заиграва с теб? :)


Сега какво? Да променям условията ли?
Няма. Това върви така. Ако искам да променя условията ще напиша друг контракт.
Това го обясних вече как може да стане.
А тези работи, че подготвям измамнни схеми... са верни. :)
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12

Мнениеот Sando_83 » 03 Апр 2018, 21:45

danisapfirov написа:
zigzag написа:@danisapfirov
Защо му е на купувача да участва в твоята схема. Той може да си купи монети по всяко едно време на актуална цена.
Та, защо да се заиграва с теб? :)


Сега какво? Да променям условията ли?
Няма. Това върви така. Ако искам да променя условията ще напиша друг контракт.
Това го обясних вече как може да стане.
А тези работи, че подготвям измамнни схеми... са верни. :)

по скоро да надхитриш някой което не е задължително измама но все пак не е почтено все пак всеки си има глава на раменете и си преценява как да си харчи парите успех с контрактите
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: Контракт продавам за 500BGN BTC, ETH и ETC цена 30апр 12

Мнениеот danisapfirov » 03 Апр 2018, 21:47

Sando_83 написа:
danisapfirov написа:
Sando_83 написа:Дани мисля че е време да започнеш да правиш поне простите неща просто незнам какъв ти е този фетиш да усложняваш излишно всичко


Направи условията за един бъдеш контракт с падеж 30 май 2018, че да видим как правиш нещата просто и разбираемо. :)

Ако искаш да продаваш продаваш на определена цена ако искаш да купуваш пак така на момента а ако искаш да хитруваш и да измамиш някой мисля че не е тук мястото


Хей ти изкара всички договори които се реализират в бъдеще време измамна схема. :)
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

ПредишнаСледваща

Назад към Аукциони

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin