Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4GB

Търгове и Аукциони

Модератор: Moderators

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот Mateev » 02 Мар 2018, 16:02

Никога не спори с глупав човек. Той ще те свали до неговото ниво и ще те пребори с опит.
Марк Твен
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот Spenchoni » 02 Мар 2018, 17:03

:clap: :dance:
cnerd написа:
Mateev написа:Аз съм човек, който си цени времето, и гледа да го използва колкото се може по-ефективно.

ебаси ташака :clap: :lol:
за това ли прекарваш по 5 часа на ден да пишеш тъпни във форума, които така или иначе никой не чете
Spenchoni
 
Мнения: 49
Регистриран на: 10 Сеп 2017, 17:49

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот gekon12 » 02 Мар 2018, 21:26

Както е казал поета нещо струва точно толкова колкото някой е готов да купи.Преди време когато ъпгрейда беше на мода нещата се купуваха за по 50% до 30 % от цената им , няма начин изпозвана карта и сдухана да струва повече от нова , в момента има български фирми които продават този продукт за около 700-800 лева , та значи ако ще продаваш повече от 200 не очаквай , друг е въпроса за крипто манията и че има готови да дадат 1000+ защото не са търпеливи и не знаят от къде да купуват.
Второ тази карта е доходна , тогава защо я продаваш изкарай каквото можеш от нея за 12 месеца и тогава я продавай.
Но може би след 12 месеца ще имя по-доходни карти и тя няма да струва нищо.
gekon12
 
Мнения: 47
Регистриран на: 17 Дек 2017, 23:50

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот laik2 » 03 Мар 2018, 01:11

Spenchoni написа:
s0ngangel написа:Ти спомена, че не им променяш биосите и ги пуснаш с настройки по подразюбиране, следователно няма значение каква е паметта им в този случай. Иначе различните памети позволяват различен овърклок, като самсунг може би са най-добре в това отношение при AMD, а Micron позволяват най-малко.


Тука съм напълно съгласен с колегата.

п.с.
Всеки който си дава парите за AMD карти за копане, и не им сменя биоса за мен е напълно ..... ще си спестя думата.
По-голяма глупост от това няма - ами моля ,не се занимавайте с това, като не искате да го разберете поне малко.
И не ми говори за 10-20лв. на година понеже .. не е така

Това твърдение...няма да кажа, че е глупаво, но е недомислено и общоприето в тази сфера.
Ако трябва да бъда конкретен ще кажа следното:
Биоса изобщо няма нужда да се сменя, дори няма нужда да се модифицира, както за енвидия така и за амд така и за който и да е хардуер. Производителя е задал заводски параметри и интерфейс(драйвер или друг) за комуникация с тях. Може да си направиш картата "модната" и без да докосваш биоса.
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот Mateev » 03 Мар 2018, 07:39

laik2 написа:.....Биоса изобщо няма нужда да се сменя, дори няма нужда да се модифицира, както за енвидия така и за амд така и за който и да е хардуер. Производителя е задал заводски параметри и интерфейс(драйвер или друг) за комуникация с тях. Може да си направиш картата "модната" и без да докосваш биоса.

Това вече е верният отговор и аз се учудих защо никой досега не го спомена. Всички се юрнаха да избиват комплекси, правейки се на велики, а всъщност плещеха глупости от позицията на собствената си мижава камбанарийка.

Типично в български стил всеки се изживява като експерт във футбола, експерт в бизнеса, експерт едва ли не във всичко друго, а ако погледнеш постиженията му в живота, осъзнаваш, че човека просто избива комплекси. Тоест любимото занимание на българина е да дава акъли на успели хора, обяснявайки им, че са постигнали успеха си по неправилен начин и с неправилни разсъждения и решения. Наистина звучи много смешно ...... :)
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот stylius » 03 Мар 2018, 08:24

Естествено, че няма нужда да се модифицира биоса, те картита пак си копаят, но копаят с 22-23MH/s или ако се направи софтуерен овърклок - 25-26MH/s. За да се изтиска максимума от картата трябва да се сложат по-агресивни страпове на паметта за по-високите честоти, тогава вече удря 29-30MH/s за RX серията. Това може да се случи само с промяна в биоса.

Освен това има и други благинки при игра с биоса, коите липсват при софтуерния овърклок. Драйвера на AMD (под Windows поне) е доста нестабилен. Случва се при софтуерен овърклок да се рефрешне драйвера и изведнъж картите да започнат да копаят на оригиналната си честота от 22-23MH/s. Ако оптималните честити се сложат в биоса за всяка отделна карта, тогава копането ще е доста по-стабилно.

Не претендирам, че съм експерт, напротив, знам само как се пипат биоси за RX серията (без Vega), но според мен промяната на биоса не е задължителна, но е силно препоръчителна, особено ако се гони ефективност.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот Mateev » 03 Мар 2018, 08:41

Всичките тези разсъждения са на база на старите AMD драйвери Win10-64Bit-Crimson-ReLive-Beta-Blockchain-Workloads-Aug23. А някой пробвал ли е най-новите драйвери на AMD, при които вече има специална опция за включване на картата в режим копане на криптовалути?

Не съм го пробвал това, но се каня да го пробвам. Дори съм заредил в два еднакви компютъра две еднакви карти RX560 - едната модната, а другата - не. В момента и двете са със старите драйвери и разбира се копаят с различна скорост. Мисля обаче да пробвам на компютъра с немоднатата карта да сложа най-новите драйвери, да я включа тази опция и да видя дали ще има някакъв ефект. Ще използвам бенчмарка на NiceHash софтуера, като той ще ми определи скороста на копане по всички възможни алгоритми и така ще имам база за сравнение между модната и немодната карта, както и между стари и нови драйвери.

Ако някой е правил подобно изследване с тази или с други карти, нека да сподели резултатите.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот stylius » 03 Мар 2018, 08:52

Аз съм ги пробвал и съм още по-разочарован от новите драйвери. Стабилността е същата, а проблемите още повече. Първо настройката е гъзобрък. Това за смяната от "Graphics" към "Compute" режим се прави за всяка карта потделно. Всяка смяна иска рестарт на Radeon Settings приложението и презареждане на драйвера, което отнема няколко минути. Може да не е много, но за power user е супер досадно да цъкнеш нещо и да чакаш докато се случи нещо.

Друг проблем е, че спира да работи "Start" менюто и при опит за рестарт винаги има зависнал процес, за който трябва ръчно да потвърдиш, че искаш да бъде терминиран. Естествено тези неща могат да бъдат заобиколени, но си е досадно, а разлика с BETA драйверите не виждам.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот Mateev » 03 Мар 2018, 08:58

Това с моднати карти ли си го правил или с немоднати?
И сканирал ли с NiceHash бързодейстието на всички видове алгоритми със стария и с новия драйвер?
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот stylius » 03 Мар 2018, 09:02

Моднати карти, не съм проверявал други алгоритми.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

ПредишнаСледваща

Назад към Аукциони

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, qbadabaduuu, Sando_83, Spenchoni, viniamin