Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4GB

Търгове и Аукциони

Модератор: Moderators

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот Mateev » 01 Мар 2018, 13:12

guBaHe написа:....Нова такава/подобна карта из БГ е около 900-950 лв.....

Кажи къде има нови такива карти по 900 лв. или по-евтини, и тогава вместо да продавам, ще започна да купувам, при това много на брой. Надявам се че наистина имаш информация и че това не е поредната лъжа, че напоследък лъжците във форума се навъдиха много.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот guBaHe » 01 Мар 2018, 13:48

https://www.ioncomputers.bg/product/13688/video-karta-asus-amd-radeon-dual-rx580-4gb-oc.html
https://desktop.bg/archive/desktop_video_cards-amd-Radeon_RX_580-gigabyte_radeon_rx_580_gaming_4g

Ето тук е с 8ГБ:
https://www.pro-bg.com/product/Videocard/Videocard%20x00a8deo%20karta%20GIGABYTE%20RX%20580%20GAMING8GD%20%208GB%20GDDR5%20256%20bit%20DisplayPort%20HDMI%20DVID_171008.html

Приятно пазарене!

Ако наистина твърдиш, че такава карта струва 1440 лв, аз мога да ти продам подобни по 1000 лв, че може и фактура да се уреди, ако се навие един познат, а ти ако искаш ги продавай по 1200 лв. в емаг с 240 лв отстъпка :)
Доставка до 10 работни дни, 30% капаро, може и в койни и да ползваме някой колега във форума за escrow. Айде, работните дни може и да са няколко повече заради пътната обстановка в Европа и БГ.

Поздрави.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот Spenchoni » 01 Мар 2018, 14:38

Mateev написа:Нямам никаква представа каква е паметта. Как мога да проверя?


Колега Mateev не приемай този мой коментар като заяждане, но много се озадачих от въпроса ти :shock:

По много други теми правиш големи изказвания "уж" компетентни. Даже и с Val спорите по някога. Имаш 250+ коментара и задаваш тъп въпрос, който всеки "копач" знае отговора още преди да е почнал да копае.
Че и дори казваш, че имаш други карти rx570 където копаеш с тях.

Сега се чудя другите ти коментари имат ли покритие или просто си чешеш езика!?
Spenchoni
 
Мнения: 49
Регистриран на: 10 Сеп 2017, 17:49

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот Mateev » 01 Мар 2018, 14:56

Благодаря за информацията, но единствената налична карта от линковете е за 960 лв. Другите с по-ниски цени са изчерпани. От тука приемаме, че реалната цена за нова карта е 960 лв.

При това положение отменям търга, но си остава предложението, че съм готов да я заменя тази карта за нова RX570.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот Mateev » 01 Мар 2018, 15:20

Spenchoni написа:
Mateev написа:Нямам никаква представа каква е паметта. Как мога да проверя?


Колега Mateev не приемай този мой коментар като заяждане, но много се озадачих от въпроса ти :shock:

По много други теми правиш големи изказвания "уж" компетентни. Даже и с Val спорите по някога. Имаш 250+ коментара и задаваш тъп въпрос, който всеки "копач" знае отговора още преди да е почнал да копае.
Че и дори казваш, че имаш други карти rx570 където копаеш с тях.

Сега се чудя другите ти коментари имат ли покритие или просто си чешеш езика!?


Не се бях сещал за GPU-Z, защото никога не ме е интересувал. Никога не съм префлашвал карти и не съм си играл след това да донастройвам техните параметри. Имам закупени ригове, като с тези новите вече стават 6 броя. Имам и по една бройка закупени експериментални карти от поне 7-8 различни модела, но при тях също не съм си занимавал с префлашване. Така че да - около префлашването и паметите по картите не съм компетентен, и затова за него нищо не пиша във форума. Двете неща не си противоречат.

Според мене виждаш нещата само в черно и бяло - тоест един човек или е компетентен или не. Това обаче не е така - всеки е компетентен в едни области и е некомпетентен в други. Така че всеки може както да пита, където не знае, така и да обяснява, ако прецени, че знае достатъчно.
Последна промяна Mateev на 01 Мар 2018, 15:23, променена общо 1 път
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот guBaHe » 01 Мар 2018, 15:22

А важи ли изказването, че си готов да я продадеш за 20-30% под цената на нова?
Колко ти е ценовия таргет, за да почнеш да купуваш количества?


Не си префлашваш картите? :shock:
Че.. къде ти е печалбата тогава? :shifty:
Префлашването осигурява от 20 до 40% отгоре хашрейт и сваля консумацията......
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот Mateev » 01 Мар 2018, 15:36

guBaHe написа:А важи ли изказването, че си готов да я продадеш за 20-30% под цената на нова?
Колко ти е ценовия таргет, за да почнеш да купуваш количества?


Новите ригове с по 6 бр. RX570 ги купувам на цена по 5900 лв. единия. Следователно една карта в тях ми излиза някъде по около 850 лв. Така че това е цената, по която бих купувал RX570. Тази карта RX580 е малко по-добра, но не е чисто нова. Затова и съм склонен да я приравня по цена с нова RX570. Желанието ми за продажба се изпари, когато разбрах каква е реалната цена на тази карта, така че моля да ме извините за отворената тема.

Предложението за замяна обаче си остава. Отпада само предложението за продажба. Това е така, защото на практика аз нямам нужда от пари, а от карти. А от тази карта искам да се оттърва, защото е една единствена, и освен това ме е страх да я префлашна, а при RX570 всичко вече е отдавна отработено.

Тестовия риг с тази карта, и още един риг с едни други карти (Rx 560) са разпилени на части, защото смятам да ги пресглобя и пренаредя отново, но вече върху хубави алуминиеви стойки и с по-мощни захранвания. Но тъй като първата от стойките ще дойде утре, утре ще мога и да я сложа тази карта на риг и да проверя каква е нейната памет.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот guBaHe » 01 Мар 2018, 15:49

Колко карти ще купиш на 850лв крайна цена към теб?
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот Mateev » 01 Мар 2018, 15:56

guBaHe написа:......Не си префлашваш картите? :shock:
Че.. къде ти е печалбата тогава? :shifty:
Префлашването осигурява от 20 до 40% отгоре хашрейт и сваля консумацията......


Моята кратка криптоистория (3 месеца) просто се разви в друго направление. Първо загубих огромно време да настроя над 70 компютъра да копаят с процесорите си. После загубих огромно време да си играя с дисковете на BURST-а пак по същоте 70 компютъра. Сега пък си губя времето с разработката на софтуер за анализ на ефективноста от потенциално копане в NiceHash. За играчка с ригове и карти съм загубил малко време, просто защото риговете ги купувам готови настроени, а тестовия риг и разните му там шарени карти, които ги закупих просто от любопитство, не си заслужават загубата на време за по 1 единствена бройка от всеки вид. Даже се чудя дали да не ги извадя всичките от риговете и компютрите и да ги обявя за продан.

Като пиша, че се сетих - имам една чисто нова PALIT GTX 1050Ti STORMX 4096M GDDR5 128 bit, която пак е купувана преди около 2 месеца, и която до ден днешен си стои в кутията, без да е включвана нито за секунда на някой компютър или риг. Просто я отворих, погледнах вътре, затворих я и я забравих. Тази карта вече мога да я продам, ако някой предложи разумна и справедлива цена.

Мога да продам, ако някой предложи разумна цена, и една ASUS RADEON RX560 4G STRIX EVO GAMING. Картата пак е купувана някъде около нова година и от тогава работи в един компютър, без да е префлашвана.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот Mateev » 01 Мар 2018, 16:05

guBaHe написа:Колко карти ще купиш на 850лв крайна цена към теб?


Ако се беше обадил преди 1 седмица - може би 25 или 30. Сега обаче вече съм поръчал ригове с такива карти и не искам да се отмятам. След месец-два обаче пак мисля да закупя ригове или карти за около 20 000 лв. и тогава пак ще правя проучване на цените.

Моя личен ориентир за изгоден риг е да излезе на себестойност около 30-33 лв. на MH/s при копане на Ethereum, като при тази цена трябва да мога да си върна поне част от ДДС-то. Тоест търся себестойност от 30 лева на MH/s без ДДС или ако няма фактура - без документ.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

ПредишнаСледваща

Назад към Аукциони

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin