Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4GB

Търгове и Аукциони

Модератор: Moderators

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот Mateev » 03 Мар 2018, 09:06

Тя идеята е дали немоднатите карти могат да постигнат същото бързодействие с новия драйвер като това на моднатите със стария драйвер. Ако това е така, ще отпаднат много проблеми и ригове ще се правят много по-бързо и по-лесно. Мисля че AMD работят в това направление, щом са пуснали настройката Compute, и с всяка следваща версия драйвера им ще става все по-добър и по-добър. Това обаче трябва да се провери ......
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот s0ngangel » 03 Мар 2018, 10:24

laik2 написа:
Spenchoni написа:
s0ngangel написа:Ти спомена, че не им променяш биосите и ги пуснаш с настройки по подразюбиране, следователно няма значение каква е паметта им в този случай. Иначе различните памети позволяват различен овърклок, като самсунг може би са най-добре в това отношение при AMD, а Micron позволяват най-малко.


Тука съм напълно съгласен с колегата.

п.с.
Всеки който си дава парите за AMD карти за копане, и не им сменя биоса за мен е напълно ..... ще си спестя думата.
По-голяма глупост от това няма - ами моля ,не се занимавайте с това, като не искате да го разберете поне малко.
И не ми говори за 10-20лв. на година понеже .. не е така

Това твърдение...няма да кажа, че е глупаво, но е недомислено и общоприето в тази сфера.
Ако трябва да бъда конкретен ще кажа следното:
Биоса изобщо няма нужда да се сменя, дори няма нужда да се модифицира, както за енвидия така и за амд така и за който и да е хардуер. Производителя е задал заводски параметри и интерфейс(драйвер или друг) за комуникация с тях. Може да си направиш картата "модната" и без да докосваш биоса.

Баси лицемерното изказване! Щом няма нужда да се модифицира защо продаваш моднати биоси? И с кой официален софтуер на АМД се сменят страповете на паметта и то не просто да замениш с тези от по-ниска честота, а софтуера да ти позволи да ги редактираш и след това да ги замениш?
s0ngangel
 
Мнения: 72
Регистриран на: 18 Мар 2017, 16:06

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот marincho » 03 Мар 2018, 11:12

Няма ли кой да заключи тая тема най-накрая?
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот laik2 » 03 Мар 2018, 11:13

s0ngangel написа:
laik2 написа:
Spenchoni написа:
s0ngangel написа:Ти спомена, че не им променяш биосите и ги пуснаш с настройки по подразюбиране, следователно няма значение каква е паметта им в този случай. Иначе различните памети позволяват различен овърклок, като самсунг може би са най-добре в това отношение при AMD, а Micron позволяват най-малко.


Тука съм напълно съгласен с колегата.

п.с.
Всеки който си дава парите за AMD карти за копане, и не им сменя биоса за мен е напълно ..... ще си спестя думата.
По-голяма глупост от това няма - ами моля ,не се занимавайте с това, като не искате да го разберете поне малко.
И не ми говори за 10-20лв. на година понеже .. не е така

Това твърдение...няма да кажа, че е глупаво, но е недомислено и общоприето в тази сфера.
Ако трябва да бъда конкретен ще кажа следното:
Биоса изобщо няма нужда да се сменя, дори няма нужда да се модифицира, както за енвидия така и за амд така и за който и да е хардуер. Производителя е задал заводски параметри и интерфейс(драйвер или друг) за комуникация с тях. Може да си направиш картата "модната" и без да докосваш биоса.

Баси лицемерното изказване! Щом няма нужда да се модифицира защо продаваш моднати биоси? И с кой официален софтуер на АМД се сменят страповете на паметта и то не просто да замениш с тези от по-ниска честота, а софтуера да ти позволи да ги редактираш и след това да ги замениш?


Защо трябва да е официален софтуер? Дравейра е с отворен код, както и
с кой официален софтуер на АМД се сменят страповете на паметта
този софтуер.
Това, че нещо не го разбираш не значи, че не е вярно :)
Къде видя да продавам биоси?
Ето заради такива като теб изобщо нямам намерение да вливам акъл на който и да било.
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот Mateev » 03 Мар 2018, 12:21

За картата вече има договорен бартер, така че темата е за заключване и/или изтриване.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Продавам Видео карта Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G, 4

Мнениеот Metamorph » 03 Мар 2018, 14:05

cnerd написа:
Mateev написа:Аз съм човек, който си цени времето, и гледа да го използва колкото се може по-ефективно.

ебаси ташака :clap: :lol:
за това ли прекарваш по 5 часа на ден да пишеш тъпни във форума, които така или иначе никой не чете

Хитро :) да обвиняваш някого , че си е загубил времето за да ти каже нещо.
Между другото - когато във спор се смени нивото на разговор , това показва изчерпване на доводите и въобще не е аргумент.
Така, че просто си признай, че се майтапеше.

И за протокола - с моите лами (280х) само свалям напрежение. Никакви биоси не пипам, защото не намирам време. Може да се оправдая и с мързел, но предпочитам да го нарека "време за почивка" .
Все пак ходя на работа, не мога вечер да ръчкам карти. ДА , ПЛАЩАМ СИ ТОКА. Да , знам че е загуба. Но една врътка на борсата и загубата е преодоляна.
Не водя статистики на пропуснати ползи, бъдещи пропуснати, бъдещи загуби от пропуснати ползи и прочие виртуални шитове.
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Предишна

Назад към Аукциони

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin