Търг за продажба на L3+

Търгове и Аукциони

Модератор: Moderators

Re: Търг за продажба на L3+

Мнениеот 13K » 18 Сеп 2017, 17:58

marincho написа:
По същество - щом не занимаваш трето лице със "скритата" цена, цялата история е измама. Т.е. ако не ти отърва достигнатата цена, имаш готово оправдание за невалиден търг, с оправдание твойта си цена.
С две думи - тук търг няма. Не и при това условие.


Така и не разбрах какво дириш тука. Това ли най-много успя да ти роди главата?
Браво Айнщайн. Само два дена ти трябваха за да разплетеш тази тънка схема...

Какво оправдание бе, какъв невалиден търг, какви пет лева?
Написъл съм още в началото, че ако не се достигне определена от мен цена сделка няма да има. С червени букви го пише.

Явно или не четеш, или ти трябва малко повечко време да асимилираш какво си прочел.
Не знам къде видя тук измама. Или не знаеш какво означава тази дума.
Или твоя манталитет е такъв, че все гледаш да излъжеш някого и си мислиш, че всички са такива. Все едно... едва ли на някой му пука.

Бъди така добър повече да не цапаш в темата. Ходи да си тестваш аналитичните способности другаде. Ако искаш да кажеш нещо моля отвори си нова тема.
13K
 
Мнения: 153
Регистриран на: 28 Мар 2014, 12:23

Re: Търг за продажба на L3+

Мнениеот stylius » 18 Сеп 2017, 18:15

Без да заемам ничия страна, 5 цифрена необявена резервирана сума ми се струва прекалено. Успех пожелавам, просто не вярвам тук да е мястото за толкова надценена продажба.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Търг за продажба на L3+

Мнениеот marincho » 18 Сеп 2017, 18:53

13K написа:
marincho написа:
По същество - щом не занимаваш трето лице със "скритата" цена, цялата история е измама. Т.е. ако не ти отърва достигнатата цена, имаш готово оправдание за невалиден търг, с оправдание твойта си цена.
С две думи - тук търг няма. Не и при това условие.


Така и не разбрах какво дириш тука. Това ли най-много успя да ти роди главата?
Браво Айнщайн. Само два дена ти трябваха за да разплетеш тази тънка схема...

Какво оправдание бе, какъв невалиден търг, какви пет лева?
Написъл съм още в началото, че ако не се достигне определена от мен цена сделка няма да има. С червени букви го пише.

Явно или не четеш, или ти трябва малко повечко време да асимилираш какво си прочел.
Не знам къде видя тук измама. Или не знаеш какво означава тази дума.
Или твоя манталитет е такъв, че все гледаш да излъжеш някого и си мислиш, че всички са такива. Все едно... едва ли на някой му пука.

Бъди така добър повече да не цапаш в темата. Ходи да си тестваш аналитичните способности другаде. Ако искаш да кажеш нещо моля отвори си нова тема.


Написал си, да.
С червени букви, да.
Ама не си написал, колко точно е тази цена. И това е предпоставка да увърташ както ти изнася. Което и направи.
Няма никакви способности тук. То е очевидно.
И го давай по-спокойно.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Търг за продажба на L3+

Мнениеот GenaDP » 18 Сеп 2017, 22:44

13K написа:Начална цена - 1 лв.
Има скрита минимална цена


За чий наддаването стартира от 1лв., след като има "скрита минимална цена". И очевидно тя е известна само на продавача, и по всяко време може да се промени...
GenaDP
 
Мнения: 140
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:58

Re: Търг за продажба на L3+

Мнениеот Hristo » 18 Сеп 2017, 22:58

Аукциона е преебан още от самото си пускане.
Щом минималната цена е 5 цифрена, колегата да беше написал направо: "10 000лв. начална цена със 100лв. стъпка на наддаване", и щяхме да избегнем цялото това мазало...
Хора, толкова ли е сложно?, трябва ли излишно да се създават конфликтни точки, както е в случая?
Поздрави на всички.
Gigabyte GA-990FXA-D3, OctalCore AMD FX-8350@4100 MHz, RadeonHD 7950 3GB GDDR5,
2x4GB GeIL DDR3@2666 MHz DUAL CHANNEL,ASUS XONAR DX PCI EXPRESS 7.1 AUDIO,
Storage: 1x60GB Corsair Force 3 SSD,1x500GB,1x1500GB,600W FortronPSU, 600W UPS
Аватар
Hristo
 
Мнения: 290
Регистриран на: 30 Май 2013, 00:10
Местоположение: Г@бр0в0

Re: Търг за продажба на L3+

Мнениеот 13K » 19 Сеп 2017, 13:00

Що бе Ице, аз чак конфликт не виждам. Нека малко разчупим обстановката.
Това че един който и той самия не знае какво иска, се е размирисал и е на всяко гърне мерудия си е за негова сметка. Поне един бид да беше сложил, пък той само цапа...

Ако съм искал обикновена обява щях да направя това което предлагаш. Даже можех и да добавя "с директен полет от Тайван" нампример. Ей така, за по тежко. Не ми е била това целта.

Нищо опорочено няма в търга. Ибей е пълен с такива. Ако имаш интерес - бидваш колкото те устройства, ако не - подминаваш и толкова.
Какво го грее участващия, че някой си трети знае колко била reserve цената?
Да не би наддаващия тук да е платил някаква гаранция или що?
Хайде да не се вземаме толкова на сериозно.

Докато андрешковците лаят наоколо като хиени, умните хора вдигат телефона и се разбират. Както и става.

Маринчо, ти май наистина не знаеш значението на думите в българския език. Къде точно видя увъртъне? Може би отново имаш предвид собствения си манталитет...
Вярно ли мислиш, че някой ще ти продаде нещо по-евтино СЕГА и ТУК отколкото да си го докараш сам от Китай при това след 3 месеца? Както се казва - ако не те хванат вземи и за мен няколко.
За подаръци пробвай с дядо Коледа.


И понеже очаквам маринчо да кресне пак нещо, публично му гарантирам, че ако бидне петцифрено число ще му осигуря НАЛИЧЕН миньор.
Ако и друг има претенции - и на него ще осигуря, стига да бидне достатъчно.

И на един друг колега тук устройството му е гарантирано. Той си знае кой е. И цената си я знае.

Хубав ден на всички
13K
 
Мнения: 153
Регистриран на: 28 Мар 2014, 12:23

Re: Търг за продажба на L3+

Мнениеот shulio » 19 Сеп 2017, 14:37

Твоя търг със скрита минимална цена не може да се сравнява с търг в ибей с минимална цена. Там има правила и ред.
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Търг за продажба на L3+

Мнениеот dakata » 19 Сеп 2017, 14:44

Нито един аукцион в Ибей няма, на който минималната цена я знаеш само ти. Точно затова я казваш в началото на аукциона в Ибей и после не можеш да я увеличаваш. На теб какво би ти попречило да увеличиш тройно минималната цена утре ако лайткоина стане $500? М?
dakata
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Окт 2014, 10:51

Re: Търг за продажба на L3+

Мнениеот 13K » 19 Сеп 2017, 15:35

На спечелилия участник какво би му попречило да се отметне ако цената на лтц утре например стане $5? М?

Хайде стига риторични въпроси. Тук не е ибей. Естествено, че ако имаше правила и процедура за конкретния случай това което трябва щеше да бъде известно на който трябва.

Ако мислите, че всеки иска да ви прецака променете нещо около вас. Вероятно сте попаднали в отровна среда.
Гледайте по-широко и положително на живота. Не всички са мошеници на тоя свят.

Хубав ден на всички
13K
 
Мнения: 153
Регистриран на: 28 Мар 2014, 12:23

Re: Търг за продажба на L3+

Мнениеот Hristo » 19 Сеп 2017, 16:51

13K написа:Що бе Ице, аз чак конфликт не виждам. Нека малко разчупим обстановката...
Хубав ден на всички


Нямам нищо против да разчупим нещата, имах предвид, по-точно да изясниш нещата, за да няма неразбрали, и да не стават недоразумения :)
Gigabyte GA-990FXA-D3, OctalCore AMD FX-8350@4100 MHz, RadeonHD 7950 3GB GDDR5,
2x4GB GeIL DDR3@2666 MHz DUAL CHANNEL,ASUS XONAR DX PCI EXPRESS 7.1 AUDIO,
Storage: 1x60GB Corsair Force 3 SSD,1x500GB,1x1500GB,600W FortronPSU, 600W UPS
Аватар
Hristo
 
Мнения: 290
Регистриран на: 30 Май 2013, 00:10
Местоположение: Г@бр0в0

ПредишнаСледваща

Назад към Аукциони

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin