Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнения и препоръки за сайта

Модератор: Moderators

Одобрявате ли максимален таван при надценка в проценти по частни обяви във форума?

Да
20
32%
Не
35
56%
Друго мнение
7
11%
 
Общо гласове : 62

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот Странник » 27 Яну 2014, 17:03

Какво значи думата спекула от семантична гледна точка не е предмет на обсъждане тук.
Обсъждаме съвсем конкретни проблеми във форума и все още никой не отговори на ред аргументирани въпроси и твърдения
от моя страна.
Нека се вземе под внимание че не съм заинтересувана страна за да имам отношение.

Колега dobo79 - ако искаш го наричай камъни,обиди или както намериш за добре.
Фактите са си факти и реалните откровени измами с ASIC като обяви тук също са факт.
Не съм посочвал този или онзи в случая така че ако считаш това за камъни в твоята градина явно има и за какво.
За разлика от теб аз не се бия в гърдите и не парадирам какво съм инвестирал или не като суми за да имам това за основание за да надувам цени.
Правя каквото правя и надявам се скоро да си получа това което вече съм поръчал.
Когато изразходва своя ресурс като възможности просто ще го дам на хлапето да си играе с него.
Когато написах коментар в твоята обява какво написах колега?Нищо повече от пряка калкулация на сегашния добив и консумация на електроенергия за да има яснота.Нищо повече.
Към твоя авер Krassi си позволих да добавя нещо повече - а именно че златна кокошка никой не продава.
Веднага след това обявата ти беше изтрита.
Каквито и локуми да си разтягаме за големи или малки топки ако обявата ти беше коректна и почтена нямаше да триеш обявата си освен ако разбира се вече не си продал всичко.
Ти специално колега не си вчерашен в бранша съм уверен че много по отдавна от мен се занимаваш с тези неща.
Като имаш големи топки и си толкова почтен както твърдиш защо не написа в обявата си директно какъв добив има в момента като конкретни стойности в BTC,евро или друго и с коментар че изкопаното ще спада във времето?Нали говорим за честна свободна търговия?
А каква цена ще сложиш за своя лична собственост си е твоя работа по всеки смисъл,но не и тук -а в продавалника.
И знаеш ли защо?
Защото така разваляш имиджа на обществото към което ти самия принадлежиш още повече че това става в този форум.
Аз също съм заложил немалка сума в поръчка но няма да ме чуеш да се хваля с това нито ще видиш обява от мен тук.
Затова колега се искат още по големи топки.
Все още се надявам някой накрая да вникне в това което казвам и че това което се прави тук е всичко друго но не и свободна честна търговия с почтена конкуренция .
Изключения разбира се има но за жалост са твърде малко.
Не съм в състояние да коментирам всички обяви ,затова и се обръщам към всички вас да започнем да го правим като се придържаме към обективност и изчерпателност в интерес на бъдещия купувач и колега.А не да изгърбваме поредния новобранец с цел печалба.
От това само всички можем да спечелим,а от обратното всички ще загубим защото накрая малкото ни общество откровено ще бъде наречено шайка мошеници.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот dobo79 » 27 Яну 2014, 17:26

Значи ти колега все още си мислиш че цената ми е висока.Предлагам устройства,които по сегашните условия се избиват за около 70 дни и те са в наличност.Можеш да започнеш да ги избиваш още от утрешния ден.И това мислиш че е надценено?Отдавна отминаха онези времена ,когато асик се избиваше за броени дни.Твое е решението дали ще си купиш от мен или от официалния производител.Никой не съм хванал за врата и да го карам да си купи от моите устройства.Обявата ми бе изтрита не заради твоя коментар,а по съвсем други обективни причини,които не бих могъл да коментирам точно в този момент.Калкулация всеки може да си направи щом е решил да прави инвестиция от подобен род.
Аз не парадирам както казваш с това което съм инвестирал,а парадирам с риска който поема всеки един от нас(та дори и ти с Мартовите продукти),който в случая не се оценява от хора като теб,които си мислят че могат без да инвестират да изкарат някакви дивиденти.Ами при мен поне не се получава това нещо.Иска си инвестиция и това си е.Искрено се надявам и ти да си получиш продукта,за който си платил,но какво ще стане ако се забави доставката му?
Ще бъдеш ли недоволен заради пропуснати ползи,както навремето ЗАКС си смяташе някакви суми от порядъка на 50-100к лева?Аз предлагам продукт в наличност,което напълно нормално е да му е по-висока цената.Скоро обявата ми ще се появи отново на по-добра цена според това какви са условията като трудност в определения момент,като и тогава цената ми ще е със среден срок на избиваемост около 70 дни.Който иска да рискува ще си купи от мен.Който не иска има пълната възможност да си закупи същия продукт след 3 месеца примерно за 1 бтц или за колкото си иска в случая.И между другото обявата ми я няма в продавалник-а. ;)
Ако съм те засегнал с нещо колега искрено съжалявам.Нямам абсолютно никакви лоши помисли и чувства.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот Странник » 27 Яну 2014, 18:25

Какво мисля аз за твоята цена е без значение особено след като не съм потенциален купувач по смисъла че следвам принципа и предпочитам
да си поръчвам от производител независимо кой е той като си правя сметката за времето на доставка.
Да следваш принципи,а не печалби се искат пак топки колега.
Според твоите думи за 70 -те дни излиза че ти можеш да гарантираш че цените по борсите ще се запазят такива и няма да паднат,както и че трудността няма да скочи примерно в неочаквани стойности пак в рамките на тези 70 дни които споменаваш.
Е тук колега това вече не се наемам да прогнозирам нито гарантирам - явно ме биеш по всички точки.
Риска от настоящия момент по смисъла на горните ми думи в бъдещ период е основание даже да свалиш от цената си до стойности поне на които си купил с оглед че вече си спечелил от хардуера си за срока от време в което си го ползвал,а не да надуваш цените над тази за която си го купил заради това че ако някой като мен тепърва ще поръчва има да чака за да си получи поръчаното.
Това вече е честен анонс спрямо купувача.От гледна точка на купувача и в двата случая губи пари - от чакането или от подобна сделка на завишени цени за които няма гаранция никаква дали ще се възвърнат вложените средства.
В моя случай ако не си получа продукта аз ще оправям и ще споделя информация тук за да се знае от всички и толкова.Няма да продавам преордъри или да се набутва някой друг.
Ако малко повече беше прочел какво съм писал щеше да видиш много добре че уважавам труда на Марто защото за разлика от само ревящите и нищо не предлагащите той предлага продукт.Моето становище е че той си скъсва гъза да осигури продукт made in Bulgaria за което си търси и съответно цената за своя немалък труд.Неговите срокове са 4 седмици докато повечето други производители зад граница дават както спомена месеци че и повече за доставка.Друг е въпроса че Марто и компания са претоварени от работа и често правят грешки.Но това е друга тема.
За пропуснати ползи по неспазен срок ще бъда недоволен и ще търся варианти да бъда обезщетен,но няма да купувам продукт от теб на завишени цени от тези на производителя заради това.
Разбери ме правилно колега - ти търгуваш с продукт който си закупил и ползвал вече.Този продукт има остатъчна стойност в момента по вече коментирани стойности.
Това че има явен недостиг и търсене на такъв продукт не ти дава основание да извиваш ръце със завишени цени и то при положение че в срок от 70 дни няма как да гарантираш каквото и да е по смисъла на горните ми думи.Което е и същността на надявам се коректния ни принципен спор.Дори и да паднеш на 50% от цената си в момента - няма да ме видиш като купувач.Въпрос на позиция и принципи.
Със средства разполагам и мога да приложа BTC адрес за целта и всеки да погледне.За лична банкови сметки вече не считам за нужно да коментирам.

Колега не си ме засегнал защото си знам кой съм и от какво съм направен - но се надявам и аз да не съм те засегнал с нещо и ако има нещо такова - ти се извинявам най -учтиво .
Искрено се надявам моите доводи да бъдат чути,осмислени и нека да бъдем обективни в коментарите си по подобни обяви и бизнес отношения поне в интерес на бъдещите колеги,коректен бизнес и за по-добър имидж на обществото ни.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот caaxy » 27 Яну 2014, 18:56

Е вече със това и аз не съм съгласен
viewtopic.php?f=15&t=925&p=11446#p11446
Аватар
caaxy
 
Мнения: 105
Регистриран на: 07 Ное 2013, 15:47

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот aclass » 27 Яну 2014, 19:38

айде последно и от мен в тази тема

Странник се изказва положително само в ЕДНА тема за продажба на карти, където цената не е чак толкова уникално нормална и надценката си я има. Тук намирисва на целенасочена КАМПАНИЯ за побутване на определения продавач или определените карти...

Кой както иска да го разбира...
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот Странник » 27 Яну 2014, 19:52

Ще се самоцитирам като отговор и тук:
Това се нарича обективност колега -ако желаеш мога да ти разясня какво значи и понятието.
В момента както правилно отбеляза и ти цената е нормална и с минимална ''човешка'' надценка
колкото за почерпка.
Така че какво друго може да се каже според теб?
В допълнение:
До момента това е първата обява с ''човешка'' надценка затова и писах това.
Ако има в бъдеще ''търговци '' мненията и отзивите ми няма да са такива и
ще критикувам и посочвам други варианти - можеш да се обзаложиш на това.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот aclass » 27 Яну 2014, 19:56

:) аз няма да се самоцитирам, ценообразуване различно има навсякъде
ама май някой ден трябва тия работи да се обсъдят на мезе, кафе, сладичко ... абе кой каквото обича
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот Странник » 27 Яну 2014, 20:20

Кратка справка показва че този модел видеокарти от обявата се предлага на цена 836 лв. тук:
http://www.jmt.bg/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8-cID=657/ati-sapphire-tri-x-r9-290-oc-4gb-gddr5-512-bit-28nm-chip-pci-e-30-2x-dual-link-dvi-d-hdmi-with-3d-displayport-12-uefi-full-retail-pID=28929/
Продавача търси 860 лв. - разликата е 24 лева на бройка - предвид търсенето и надценката говорим за минимална човешка надценка която покрива и част от разходите за телефони,гориво,доставки и нерви.
Не виждам какво толкова съмнително има след като съм напълно обективен в случая.
Въпросния колега даже нямам идея от кой град е,аз съм от Варна.
Ако желае - колегата goros нека сподели от кой град е за да се прецени аджеба има ли физически изпълними условия за софра,салатка и прочее благини.
Отделен е въпроса че за една почерпка няма как някой да ме навие на каквото и да е ако аз не съм убеден в нещо.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот 99ufo99 » 27 Яну 2014, 20:37

Колега Странник , стига вече баце .. не можем да оправим света, който има малко акъл в главата няма да скача на куци и безумни оферти.
Остай хората да си продават на воля, няма нужда да отнасят *утките майни от непознати и т.н. щото видиш ли им бъркаш далаверката.

Принципно си прав, че мярка е човешко да има, но естеството на нещата е такова , че алчността се храни с пари ;)
Аватар
99ufo99
 
Мнения: 209
Регистриран на: 13 Яну 2014, 21:08

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот Странник » 27 Яну 2014, 21:28

Колега 99ufo99 прав си - не можем да оправим света в случая просто говоря за малката ни общност.
Участвам дотолкова че темата я започнах аз и в случая все още сам защитавам една теза която считам за обективна и коректна без оглед дали
някой си или самия аз персонално ще спечели от това.
Нека заедно помислим какво се случва.
Алчността наистина се храни с пари,но е развалила не едно или две добри начинания или бизнес проекти.
Едва ли някой може да отрече и това.
Например идва един новобранец тук - набутва се яко по някаква обява (не визирам никого конкретно) защото хабер си няма какво става
и после си скубе косите или му натрошават кокалите защото не може да върне краткосрочен заем примерно.
После въпросния новобранец започва наляво и надясно да разправя - абе мани ги тия там бе - набутаха ме здраво!
После тръгва мълва и клюки по форуми и накрая по принципа на разваления телефон ставаме шайка негодници без да имаме даже идея какво става.
Да разгледаме алтернативния вариант - идва един новбранец,вижда обяви,коментари става му ясно кое какво е и накрая си купува нещо за което после не
съжалява и никой не му троши кокалите защото успява да си върне заема.
Всички са доволни и човека казва -абе там има пекани пичове и се прави добър бизнес с тях.Отивайте там!
И пак на принципа на разваления телефон всичко набъбва до небивали размери и накрая ако все пак говорим за коректен бизнес всички са доволни
и всичко върви чудесно за всички.
Вие кой от двата варианта бихте избрали като почтени бизнесмени все пак търсещи печалба в дългосрочен план?
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за BitcoinBG.eu

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin