Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнения и препоръки за сайта

Модератор: Moderators

Одобрявате ли максимален таван при надценка в проценти по частни обяви във форума?

Да
20
32%
Не
35
56%
Друго мнение
7
11%
 
Общо гласове : 62

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот filchef » 28 Яну 2014, 12:56

Ето това исках да чуя - една позиция която ако всички заемат - да си изчакат времето за доставка щом то не е фатално - по естествен път спекулантите ще изчезнат ,а не да ограничавате правото на хората да се възползват от тези спекуланти ако решат - да ограничавате спекулантите е същото което китайското правителство направи като забрани банковите преводи за търговията с криптовалути-намеса в пазарния механизъм.
Последна промяна filchef на 28 Яну 2014, 13:07, променена общо 1 път
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот Flex » 28 Яну 2014, 13:06

Трудно мога да намеря връзката между китай и спекулата с видеокарти в бг. Освен, че и двете са забрани. Едното е збрана заради някакъв страх на данъчните в китай, че няма да могат да си събират всички приходи или банковото лоби, което не им харесват безплатните и твърде лесни преводи, другото е хора, използвайки положението/приятелите си ограничават достъпа на други хора до стоки с цел изнудване за повече пари. Ако не можеш да си купиш пържоли от магазина, защото някакъв веселяк в същия този магазин е решил да ги скрие, за да не си ги купиш по 12лв от магазина, ами от задната врата по 17 ще ти даде само друго ще запееш...
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот filchef » 28 Яну 2014, 13:21

Flex написа:Трудно мога да намеря връзката между китай и спекулата с видеокарти в бг. Освен, че и двете са забрани. Едното е збрана заради някакъв страх на данъчните в китай, че няма да могат да си събират всички приходи или банковото лоби, което не им харесват безплатните и твърде лесни преводи, другото е хора, използвайки положението/приятелите си ограничават достъпа на други хора до стоки с цел изнудване за повече пари. Ако не можеш да си купиш пържоли от магазина, защото някакъв веселяк в същия този магазин е решил да ги скрие, за да не си ги купиш по 12лв от магазина, ами от задната врата по 17 ще ти даде само друго ще запееш...

Аз си коригирах предния пост като посочих че това е намеса в пазарния механизъм това е връзката - ако пъжоли се продаваха само в един или няколко магазина и то предимно под рафта както беше при социализЪма с дефицитните стоки се появява и предлагане във вид на спекула това е естествения пазарен механизъм така е и с наркотиците затова риска и печалбите на тея хора които се занимават с такъв род бизнес са големи - все пак търговията с карти не е незаконен бизнес.След намесата на китайското правителство в пазарния механизъм естественото нарастване на цената на биткойн обърна тренда защото най активната търговия беше възпрепятствана - знам че ви се иска да се намесите и вие в пазарния механизъм при търговията с видеокарти но не ми се вярва да успеете - тези процеси се регулират от самия пазар или от държавата ако има пазарна намеса.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот Странник » 28 Яну 2014, 13:28

Отново ще ви повторя колега filchef че не сте чели внимателно както твърдите.
По горе описах два възможни сценария в които може да попадне субекта Х тук.
Ние сме малка общност в рамките на България,споделяме един форум в който идейно трябваше да се разменя опит,знания,да си помагаме по най-различни проблеми и проблемчета.
Вместо това форума се превръща все повече в публична платформа за СПЕКУЛА и търговска дейност извън закона що се отнася вече до сумите които се спрягат във все повече анонси.
Говорим за хиляди левове въобще.
Тук ще спомена няколко възможни аспекта на този процес.
1- В случай на съдебно производство за измама срещу извършител дал обява в този форум кого ще задърпат властите според вас колега ?
2-Какъв имидж добива същото това общество ако се следват подобни модели на търговия извън закона по всеки смисъл?
3-Ако все пак някой пусне коректна обява с добра оферта удачна и за купувач и продавач няма ли да намалеят шансовете и на двамата да се намерят именно поради лошия имидж?
Ще ви бъде ли приятно да четете из форуми ако за нашето малко общество започне да се говори - Има там едни негодници в този форум които само лъжат хората.Не припарвайте там.
Според вас как такъв имидж ще повлияе на свободната търговия на която сте такъв защитник?И не бъркате ли свобода със слободия ?
По горе ясно се изразих че не съм против почтената свободна търговия и инициатива ,а съм против срещу непочтената търговия ( поради незнанието на много новаци) и СПЕКУЛА които се обявяват за ''свободна търговия'' .Описал съм също така и какво точно имам предвид в технически детайли особено що се отнася за ASIC хардуер...там има много подводни камъни които един начинаещ просто няма как да знае.Но явно и това сте пропуснали да прочетете колега filchef след като не го взимате под внимание. Или просто премълчавате защото не ви изнася на тезата?Ако е така - просто не сте обективен в случая.Съвсем отделен е въпроса какво ви се иска да чуете от ваша субективна гледна точка и личен интерес.
Както разбрахме вие никога няма да станете копач така че предполагам и не сте в състояние от чисто техническа гледна точка да коментирате техническите детайли по ASIC копачки например на базата на което пък се формират и цени.Ако греша някъде поправете ме -нямам за цел да засягам интелекта или самоуважението ви.
В резюме за да има яснота - нека има саморегулация базирана именно на знанията и опита на всички колеги от бранша които с коментари и критика ако се налага да регулират цените като едновременно с това начинаещ потребител добива по ясна представа какво точно ще купува както и очакваните резултати.Така ще се въведе свободна почтена търговия тук в този форум който да не е клонинг на продавалник.А и освен това този форум е и лицето на малката ни общност.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот filchef » 28 Яну 2014, 13:52

Да аз наистина не съм запознат с техническите проблеми и аспекти и приветствам вашето желание да ограмотявате новаците и да ги предпазвате от вземането на неправилни решения и също съм за свободна и почтенна търговия но критиките трябва да са за конкретния продавач на конкретното изделие а не по принцип срещу спекулантите - за мен цената се уговаря между продавач и купувач и зависи много както от моментния дефицит или излишък така и от информираността на купувача - това че тоя форум е за взаимопомощ не значи че трябва да се ограничават продавачите - така се създава още по голям дефицит не знам защо не можете да го осъзнаете.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот Странник » 28 Яну 2014, 13:54

Ето едно доказателство за поредния субект който се подвизава тук:
http://www.bitcoinbg.eu/forum/viewtopic.php?f=15&t=925&p=11558#p11558
Коментирайте колега filchef тази ''пазарна икономика'' ако обичате.
Ще помоля и за коментар и отношение модератори и админа .
Говорим за опит за завличане на наивник с 600 евро.
Или и това е ''пазарна икономика'' ?

P.S.Точно защото форума е за взаимопомощ трябва да се ограничават или ако може направо гонят такива скубачи на наивници.
Говорим в случая за хиляди левове колега - въобще вие пък разбирате ли за какво става въпрос и какви последствия може да има това ?
Последна промяна Странник на 28 Яну 2014, 14:26, променена общо 1 път
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот filchef » 28 Яну 2014, 14:14

Странник написа:Ето едно доказателство за поредния субект който се подвизава тук:
http://www.bitcoinbg.eu/forum/viewtopic.php?f=15&t=925&p=11558#p11558
Коментирайте колега filchef тази ''пазарна икономика'' ако обичате.
Ще помоля и за коментар и отношение модератори и админа .
Говорим за опит за завличане на наивник с 600 евро.
Или и това е ''пазарна икономика'' ?

Да има ги и такива и наистина може даси го е купил от там за такива пари - приветствам това че разяснявате и давате по изгоден вариант за захранване но не виждам нищо лошо в самата обява всеки е свободен сам да си определя цената ако имаше 10 подобни обяви между които 2-3 с разумни цени явно при тях щеше да се стигне до сделка.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот mule » 28 Яну 2014, 14:34

Формулата за успешен бизнес е следната: Отиваш в пустинята и си купуваш най-скъпата вода! А след това се мъчиш да я продадеш на двойна цена в райони с наводнения.
mule
 
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Авг 2013, 10:59

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот Странник » 28 Яну 2014, 14:45

На фона на голямото търсене приветствам всеки с нормална надценка и обява тук и бих се изразил точно по този начин и в обявата ако заслужава това.
Но въпросния потребител най-цинично заявява че го е купил на много по -ниски цени.
Просто без коментар оставям и това...

mule написа:Формулата за успешен бизнес е следната: Отиваш в пустинята и си купуваш най-скъпата вода! А след това се мъчиш да я продадеш на двойна цена в райони с наводнения.


Като нищо можеш и да успееш ако я обявиш за светена вода ;)
Давещия се има нужда от надежда...
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот 99ufo99 » 28 Яну 2014, 18:42

Това със светената вода ме изкефи ;) това се казва находчивост в точния момент ;)
Аватар
99ufo99
 
Мнения: 209
Регистриран на: 13 Яну 2014, 21:08

Предишна

Назад към Всичко за BitcoinBG.eu

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin