Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнения и препоръки за сайта

Модератор: Moderators

Одобрявате ли максимален таван при надценка в проценти по частни обяви във форума?

Да
20
32%
Не
35
56%
Друго мнение
7
11%
 
Общо гласове : 62

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот 99ufo99 » 27 Яну 2014, 21:41

Разбира се втория вариант е за предпочитане, но не можеш да предпазиш глупака от собствените му грешки.

Каква алтернатива им предлагаме ???
Само голословене не става ..
Аз затова предложих.. ако има повече мераклии .. да направим нещо общо и да предлагаме целия нужен хардуер за целта ( копането ) на цени без конкуренция .
Пак ще се печели, то няма как да се ангажират хората с такъв мащабен проект за бог да прости , ама всичко ще бъде в ред, и обявите на спекулантите никой няма да ги коментира !

п.п. Примерно: събираме се няколко човека, който иска .. сериозни хора, сядаме.. разбираме се.. със съгласието на домакина... всеки участва с кинти, съответно % от дивидента се разпределя пропорционално на участието , отделно всеки помага с каквото може, кой ще направи банерче, кой ще преговаря с фирмите отвън, кой ще прави логистиката, кой ще се разправя с гаранциите.. и т.н. живеем в модерни времена.. всяка работа може да се свърши с точните хора. Мислете позитивно, и не си хабете усилията и времето с безсмислени пререкания.
Идеята може да се развие много интересно.. и ще има положителен ефект и в/у форума ...

Не предлагайки алтернатива, а само критика, не постигаме нищо повече.
Аватар
99ufo99
 
Мнения: 209
Регистриран на: 13 Яну 2014, 21:08

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот Странник » 27 Яну 2014, 21:54

Идеята ти е много добра,но практически има доста неизвестни.
На първо време е добре поне да има коректни и обективни коментари по такива обяви като коректив.
На втори план ще е много хубаво и полезно да се зареждат части за копане ...
Но това изисква сериозни инвестиции - скъпи видеокарти,захранвания като количества за
продаване са си голяма сума.
Всички останали формалности покрай документация,регистрация ,разрешителни и прочее
чудесии също са голямо главоболие.
А по отношение на ASIC копачките просто оставям без коментар какви суми се искат.
Компромисен вариант в случая е подобно дружество да има преференции при заявка да спестява
време и съответно да има в резултат и нормални цени с малка надценка за дружеството.
Така всички ще бъдат доволни и спекулата става история поне тук.
А и не само тук - такива новини мълниеносно се разпространяват.
Същия принцип може да се ползва и с риговете като за целта се намерят подходящите лични контакти с фирми или
директно от извора да се действа в количества и общи доставки с отстъпки за количества.
P.S.
Например миналата година в една голяма фирма вносител като има казах че не съм фирма а частно лице на първа дума ме отрязаха,
след като заявих че искам 5 видеокарти със захранване на стойност към 4650 лв. започнахме да говорим за бизнес без значение кой съм.
Така че определено мисля че има начин и той е в обща поръчка в случая.
С ASIC всичко е твърде различно и много специфично...там вече се търсят други варианти и контакти.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот 99ufo99 » 27 Яну 2014, 22:12

Ами точно това имам в предвид, да ги говорим нещата, конструктивно и с ефект.

От хранене на поредния продавач, файда няма никой.

Най-доброто противодействие , е да се предлага алтернатива, въпрос на организация и коректно отношение.
Както сам отбелязваш, данданията по цялата организация не е никак малка, спекулантите минават през почти същия път, само че с по-голяма надценка ;)
За да им секне кранчето.. стартираме с екстендери по 8 лв. с наличности от порядъка на 5000 бр. с регулярна доставка на 2 седмици.. и увисват на секундата, и никой повече няма да внесе екстендери :) нито в продавалника.. нито самосиндикално .
За картите малко по-скромно :) че баят койни ще заминат :) :)

п.п. Незнам коя е била таз голяма фирма .. ама аз за 1 месец съм дал на 10 К за карти.. и никой не ми каза машалл.. платих си и куриера като поп .
Аватар
99ufo99
 
Мнения: 209
Регистриран на: 13 Яну 2014, 21:08

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот Странник » 27 Яну 2014, 22:44

Фирмата е софийска и е голям вносител и снабдител за друго по малки фирми из страната.Работят само с фирми и не работят с частни лица.По етични съображения не споменавам името на фирмата.
Алтернатива сме посочили по-горе- ebay,amazon ,Китай...Като цяло както спомена за начало е добре да се започне от нещо.
Форума може да се ползва за анонси на групови поръчки като се ползват отстъпки за големи количества.Един вид маркетинг и накрая вече и заявка.Процент да има за организатора който ходи да се разправя с митници и търчането по спедиторски фирми за крайните доставки на всеки поръчал през форума.Тази цялата дандания хич не е малка.Това мисля че е най простия вариант.По правило повечето такива товаропотоци минават през София което значи че е добре човека да е от там.С видеокартите по същия начин да се действа към някой голям европейски дистрибутор.
Отговорния човек е добре да остави адрес и телефон за да има обратна връзка с него.Всеки поръчал и пратил пари по банков път например да си пази копие от платежно нареждане което да се представя при необходимост.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот filchef » 27 Яну 2014, 22:48

Аз пък се гордея че съм спекулант.От 10 години играя на форекс с променлив успех - късно научих за биткойн и другите криптовалути и сега почвам по лека да търгувам - никога няма да стана копач - за мен тая дейност е прекалено рискова - винаги можеш да излезеш от пазара като минимизираш загубите но какво ще правиш с техника която не може да си избие тока.СПЕКУЛАНТ това звучи гордо - ние движим пазара без нас сте нищо - щяхте да си продавате още биткоините по 10 евро парчето и да ги копаете с карти а каква индустрия се разви покрай нас жалко ,че изпуснах първия влак но никога не е късно ще има и други влакове.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот ggeorgiev » 27 Яну 2014, 22:54

filchef написа:Аз пък се гордея че съм спекулант.От 10 години играя на форекс с променлив успех - късно научих за биткойн и другите криптовалути и сега почвам по лека да търгувам - никога няма да стана копач - за мен тая дейност е прекалено рискова - винаги можеш да излезеш от пазара като минимизираш загубите но какво ще правиш с техника която не може да си избие тока.СПЕКУЛАНТ това звучи гордо - ние движим пазара без нас сте нищо - щяхте да си продавате още биткоините по 10 евро парчето и да ги копаете с карти а каква индустрия се разви покрай нас жалко ,че изпуснах първия влак но никога не е късно ще има и други влакове.

:) поне да си беше дал зор, и да беше прочел темата, и за какво е точно спора.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот filchef » 28 Яну 2014, 11:36

ggeorgiev написа:
filchef написа:Аз пък се гордея че съм спекулант.От 10 години играя на форекс с променлив успех - късно научих за биткойн и другите криптовалути и сега почвам по лека да търгувам - никога няма да стана копач - за мен тая дейност е прекалено рискова - винаги можеш да излезеш от пазара като минимизираш загубите но какво ще правиш с техника която не може да си избие тока.СПЕКУЛАНТ това звучи гордо - ние движим пазара без нас сте нищо - щяхте да си продавате още биткоините по 10 евро парчето и да ги копаете с карти а каква индустрия се разви покрай нас жалко ,че изпуснах първия влак но никога не е късно ще има и други влакове.

:) поне да си беше дал зор, и да беше прочел темата, и за какво е точно спора.


Прочетох я много внимателно и виждам че някой хора не разбират нищо от търговия, трейдинг и закона за търсенето и предлагането - щом има търсене на една стока ще има и предлагане независимо от источника от който се доставя стоката и цената и ще бъде толкова по висока колкото по дефицитна е тя - вместо да благодарите на спекулантите ,че ви доставят все пак тази стока като поемат търговския риск да не могат да я продадат на разумна цена ако всички се юрнат да я доставят и се наводни пазара вие ги хулите - това е така защото вие завиждате на печалбата която те ще изкарат според вас на ваш гръб без да осъзнавате ,че те ви спестяват най ценното в търговията и в бизнеса въобще а и в живота - ВРЕМЕТО - за това спестено време вие трябва да сте благодарни на спекулантите - всеки може сам да си направи сметката тези 100 - 200 лв надценки които те слагат за колко време ще се избият и дали да си купи съответната стока или да чака доставка на по ниски цени.
Последна промяна filchef на 28 Яну 2014, 11:52, променена общо 1 път
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот Flex » 28 Яну 2014, 11:52

Явно не си прочел темата, хеле пък внимателно. Картите, за които стана цялата драма се доставят в бг от локалните ни доставчици. Спекулантите тук ги ЗАДЪРЖАТ с приятелчета из фирмите или директно работещи в тях и след като дадената партида тотално свърши ги пускат на по-високи цени. За кое точно да съм благодарен - че ми пречат да си купя 2 седмици по-рано или за това, че ми правят такава надценка?
Ако намираха и внасяха отвън, то това не е спекула изобщо, а си е услуга и с радост бих си платил за това, но не е такъв случая.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот filchef » 28 Яну 2014, 12:03

Flex написа:Явно не си прочел темата, хеле пък внимателно. Картите, за които стана цялата драма се доставят в бг от локалните ни доставчици. Спекулантите тук ги ЗАДЪРЖАТ с приятелчета из фирмите или директно работещи в тях и след като дадената партида тотално свърши ги пускат на по-високи цени. За кое точно да съм благодарен - че ми пречат да си купя 2 седмици по-рано или за това, че ми правят такава надценка?

Да си благодарен , че все пак ти я продава а не чака да се вдигне още цената - така е и на пазара някой купува друг продава разбират се за цената - кой го интересува от къде продавачът има стоката - това което ти викаш ,че задържали стоката е защото има дефицит ,ако нямаше търсене както е сега с еруптерите някой ще я задържи ли тая стока - това са естествени закони и нищо не може да се направи против тях - всеки гледа да спечели - вие от копане а спекулантите като ви обслужват и запълват дефицита - не забравяйте те също поемат риск дефицита да се превърне в един момент в излишък.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2264
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот Странник » 28 Яну 2014, 12:07

Мисля че не сте прочели внимателно колега filchef -едно е някой да поръча 10 бройки от e-bay,amazon или Китай продукт и да го предлага на пазара с каквато цена си поиска според ситуацията и пазара с цел печалба,съвсем друго е служители във фирма да крият стока под щанда и после да ми пускат обяви тук или в продавалник на завишени цени дори и над тези на фирмите вносители в които самите те работят.На база втория случай именно се появи и тази тема.Вие колега одобрявате ли втория вид подход който наричам чиста СПЕКУЛА която е и подсъдно по смисъла на българското законодателство?За каква свободна търговия въобще говорим в случая?Ще ми е интересно вие как ще ми изтълкувате ситуацията по смисъла на търговията след като разбирате всичко сравнен с нас лаиците.Времето като фактор вече не кой знае какво особено като говорим вече че фирмите изпълняват поръчки в рамките на седмица в настоящия момент.Така че господа спекулантите яко го продухват вече с извинение и без извинение.Въпрос на лична позиция.Съвсем разбираемо е някой да си сложи някой лев отгоре колкото за почерпка но да ме скубе с 10-20% по високи цени - няма да стане.На инат ще си чакам времето на доставка по нормалния начин.СПЕКУЛАНТИ нямам намерение да храня както и да подхранвам всякакъв вид корупция защото живеем в скапана държава със закони само на хартия.Да си ги държат там видеокартите и високите цени докато станат в един момент непродаваеми вече като модел и търсене.Ако на вас това ви харесва или го одобрявате - харчете си парите на воля -ваши са си.Явно ги имате повече в излишък,но други не са като вас.
Отделен е въпроса че такива които внасят отвън и продават без да имат регистрация,не плащат данъци и т.н. са отново в разрез с всякакви правила за търговска дейност по смисъла на законите.Значи излиза че са по големи тарикати от тъпаците които са регистрирали фирми,плащат за офиси,режийни ,заплати,осигуровки.И вие колега им казвате на такива ''вносители'' вече по този смисъл чисти отвсякъде?Ами нали точно те загробват по този начин фирмите които ако фалират всичките накрая целия пазар отива по дяволите?Греша ли някъде колега?
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за BitcoinBG.eu

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin