Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнения и препоръки за сайта

Модератор: Moderators

Одобрявате ли максимален таван при надценка в проценти по частни обяви във форума?

Да
20
32%
Не
35
56%
Друго мнение
7
11%
 
Общо гласове : 62

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот Странник » 27 Яну 2014, 14:49

Не чета през ред и както съм споменал в началото -нека темата се дискутира и да има спорове ако трябва.
Дотук няма отговори на въпросите които поставих от никого.
Започват да ми се цитират макроикономически теории на фона на конкретни факти и събития именно тук в този форум/продавалник.
Добре няма проблем -ще повторя съвсем ясно нещо което и по горе съм писал.
Сега ще коментирам второто и третото на което наблягаш че няма да разбера.
По добре е да има много карти на пазара на ниски цени ( с минимална надценка ) за да се генерира по голям оборот и съответно по-големи печалби предвид голямото търсене което гарантира и бързи продажби .Сега се надявам ти да ме разбереш и вникнеш в написаното.По този начин СПЕКУЛАНТИТЕ просто ще увяхнат.Високите цени спират продажбите и стоката залежава.В този бранш това води до загуба особено когато излезе следващо поколение техника.По тази логика за високите цени за което твърдиш че е правилно накрая клиентите остават с празни ръце поради недостиг на средства,фирмите имат малък оборот който не е сигурно дали ще имат въобще и СПЕКУЛАТА процъфтява.За конкуренция в БГ не може да се говори предвид че големите в бранша на всички нива в икономиката просто имат картелни споразумения и няма измъкване от това.
И в отговор ще изброя конкретно по твоите точки:
1) търсене - налице и то голямо но не на всяка цена поради недостиг на средства
2)предлагане - картелно ценообразуване плюс смешни доставки на фона на голямото търсене подхранващо СПЕКУЛА която и коментираме
3)конкуренция - липсва каквато и да е такава в БГ
4)ПАЗАР - пазар има защото са налице търсене/предлагане
Примера с екстендъри или видеокарти които даде за пример само доказват СПЕКУЛАТА тук и досега не съм имал даже за идея да оспорвам очевидните търговски и икономически закони.
Изход и решение за СПЕКУЛАТА тук е да не се толерира,да се правят адекватни и обективни коментари от запознати и знаещи хора в бранша за да има яснота дадения продукт и цена дали са коректни и честни по смисъла на свободната честна търговия -това е моето становище.А СПЕКУЛАНТИТЕ направо да се изхвърлят директно от форума без право на обжалване.
Аз и някои колеги посочихме и изход от ситуацията и СПЕКУЛАТА тук - направо пазарувайте от amazon,e-bay или ако имате търпение направо от Китай .
Прави впечатление че големите фирми вносители внасят само по заявка което в някаква степен е оправдано предвид реалностите на недостиг на свободни средства на много нива в бизнеса.
Но това от друга страна изкуствено подържа големия вакуум на пазара което на свой ред подхранва и СПЕКУЛАТА.
Нормално е да изгубиш интерес да говориш с мен при положение че давам смислени факти и доводи в подкрепа на твърдението си че тук в този форум се шири и толерира СПЕКУЛА.

В случая не си обективен след като не коментираш факти които посочвам като доводи.Вместо това ми разтягаш икономически теории.
По горе се вижда какво съм писал и какви въпроси поставям-няма отговори.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот cnerd » 27 Яну 2014, 15:10

спри да викаш спекула, превръщаш се в Закс, който викаше SCAM. Не намирам абсолютно никаква разлика вече между твоите и неговите мнения.
След като ти сам твърдиш, че няма конкуренция и пазар, това значи, че трябва да стимулираш конкуренцията, за да се създаде след това пазар.
Конкуренцията се стимулира, като подкрепяш високите цени, за да може търговците с лоши цени или да ги смъкнат или да бъдат изместени от тези с по-добри цени. В случая трябва да викаш "нагоре цените", а не "спекула"

Примера с екстендърите е съвсем реален и много фундаментален, но не в подкрепата на теорията ти за спекула, а за това как да се развие даден пазар.
Преди 27ми ноември имаше 2ма човека, които имаха налични по 30 екстендъра. Стана 27ми и се поеви огромно

Търсене.

екстендърите в България и като цяло в световен мащаб се изчерпаха.

Предлагането изчезна.

След това всички се втурнаха да купуват екстендъри, за да ги продават за луди пари. Тези, които купиха първи или имаха останали, ги продаваха за 50 лева бройката. Дойдоха още екстендъри от другите хора, които поръчаха

и се поеви Конкуренция.

в резултат на това вече има 1000 човека, които предлагат всякакви типове екстендъри, с молекс, без молекс, 10 сантиметра, 20 сантиметра, 15.14 сантиметра и тн на цени от 18 до 70 лева.

ТАКА СЕ СЪЗДАДЕ ПАЗАР

Кое, в целият този процес не ти харесва? Няма ли да ти хареса след 1 година да можеш да си купиш каквато си карта искаш от 10 различни дистрибутора, всеки от които предлага определени плюсове и минуси? Това се постига, като се започне с ВИСОКИ ЦЕНИ. Защо ли? Защото ако имаме 20 търговеца на форума, всеки от които предлага продукти на по 5% надценка от реалната цена, както ти искаш, никой друг няма да се навие да започне дребен или среден бизнес в тази насока, а повече от половината търговци ще окапят от немотия. Друг основен фактор в икономиката е, че дребният и малък бизнес са гръбнака на икономиката. Репресия на цените и надценките води до УНИЩОЖАВАНЕ на дребният и малък бизнес. Твоята идея ще направи 5-те дистрибутора на видео карти в България безусловни монополисти, ако се разгърне в по-голям мащаб.
Нито едно от тези неща не е спекула. Ти казваш СПЕКУЛА, аз казвам ТЪРГОВИЯ. Закса казваше SCAM, а аз му казвах "научи се да четеш".

П.С. Ако все още не си загрял, помисли си какво щеше да стане, ако преди 2 месеца беше приет закон от Република България, който казва "екстендъри ще се продават за 10 лева". Кой щеше да тръгне да ти внася екстендъри, да ги предплаща, да ги чака със седмици, да ги освобождава от митници и да ги продава срещу 1 лев на кабел чиста печалба? От къде щеше да си купи обикновеният потребител на нашият мил форум екстендъри тогава? А?
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот 99ufo99 » 27 Яну 2014, 15:32

cnerd написа:спри да викаш спекула, превръщаш се в Закс, който викаше SCAM. Не намирам абсолютно никаква разлика вече между твоите и неговите мнения.
След като ти сам твърдиш, че няма конкуренция и пазар, това значи, че трябва да стимулираш конкуренцията, за да се създаде след това пазар.
Конкуренцията се стимулира, като подкрепяш високите цени, за да може търговците с лоши цени или да ги смъкнат или да бъдат изместени от тези с по-добри цени. В случая трябва да викаш "нагоре цените", а не "спекула"

Примера с екстендърите е съвсем реален и много фундаментален, но не в подкрепата на теорията ти за спекула, а за това как да се развие даден пазар.
Преди 27ми ноември имаше 2ма човека, които имаха налични по 30 екстендъра. Стана 27ми и се поеви огромно

Търсене.

екстендърите в България и като цяло в световен мащаб се изчерпаха.

Предлагането изчезна.

След това всички се втурнаха да купуват екстендъри, за да ги продават за луди пари. Тези, които купиха първи или имаха останали, ги продаваха за 50 лева бройката. Дойдоха още екстендъри от другите хора, които поръчаха

и се поеви Конкуренция.

в резултат на това вече има 1000 човека, които предлагат всякакви типове екстендъри, с молекс, без молекс, 10 сантиметра, 20 сантиметра, 15.14 сантиметра и тн на цени от 18 до 70 лева.

ТАКА СЕ СЪЗДАДЕ ПАЗАР

Кое, в целият този процес не ти харесва? Няма ли да ти хареса след 1 година да можеш да си купиш каквато си карта искаш от 10 различни дистрибутора, всеки от които предлага определени плюсове и минуси? Това се постига, като се започне с ВИСОКИ ЦЕНИ. Защо ли? Защото ако имаме 20 търговеца на форума, всеки от които предлага продукти на по 5% надценка от реалната цена, както ти искаш, никой друг няма да се навие да започне дребен или среден бизнес в тази насока, а повече от половината търговци ще окапят от немотия. Друг основен фактор в икономиката е, че дребният и малък бизнес са гръбнака на икономиката. Репресия на цените и надценките води до УНИЩОЖАВАНЕ на дребният и малък бизнес. Твоята идея ще направи 5-те дистрибутора на видео карти в България безусловни монополисти, ако се разгърне в по-голям мащаб.
Нито едно от тези неща не е спекула. Ти казваш СПЕКУЛА, аз казвам ТЪРГОВИЯ. Закса казваше SCAM, а аз му казвах "научи се да четеш".

П.С. Ако все още не си загрял, помисли си какво щеше да стане, ако преди 2 месеца беше приет закон от Република България, който казва "екстендъри ще се продават за 10 лева". Кой щеше да тръгне да ти внася екстендъри, да ги предплаща, да ги чака със седмици, да ги освобождава от митници и да ги продава срещу 1 лев на кабел чиста печалба? От къде щеше да си купи обикновеният потребител на нашият мил форум екстендъри тогава? А?


Абсолютно подкрепям !!!
Аватар
99ufo99
 
Мнения: 209
Регистриран на: 13 Яну 2014, 21:08

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот Странник » 27 Яну 2014, 15:41

Специално за теб колега cnerd който явно не четеш какво съм писал ще повторя за пореден път какво наричам СПЕКУЛА.
СПЕКУЛА е това което направи въпросния господин obekt вчера - а именно - продава с 8% надценка за себе си (уж представлява някакви там негови авери) върху цените на официална фирма вносител.
Един вид когато фирмата получи доставката си въпросните служители скриват стоката и после я предлагат на каквито си пожелаят цени тук и в продавланик с всички гаранции от фирмата която представляват.
Това наричам СПЕКУЛА.
Чиста измама наричам когато някой продава ASIC на оригиналните цени на производител ( че дори и много по скъпо) които са неактуални според текущата трудност,добив като дори възвръщаемост няма да има като се разчита преди всичко на незнанието на начинаещите.
И това го има тук в този форум исе толерира мълчаливо.
Някакви неясноти дотук колега cnerd?
Нещо излъгах ли или нещо говоря глупости и небивалици като въпросния ZAX?
Въпросната ситуация с екстендърите се изчерпва само с едно решение - чакаш да се появи предлагане в световен мащаб ако липсва такова и си поръчваш направо онлайн от извора от където си пожелаеш,а не да пълниш джоба на СПЕКУЛАНТИ който не предлагат произведен продукт или услуга а са само едни ''търговци''.Толерирането им само вдига цените още повече предвид че се опипва максимума на който могат да продават.Това води до още по-голямо оскъпяване.Официалния производител не пасе трева и вижда как се продават продуктите му и в резултат вдига цените си което генерира нова вълна от натрупване на надценка за сметка на краен потребител заради именно такива ''търговци'' и СПЕКУЛАНТИ.
И това ли не е вярно според теб колега или говоря небивалици ?
Последна промяна Странник на 27 Яну 2014, 15:49, променена общо 1 път
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот marincho » 27 Яну 2014, 15:41

Странник още първоначално е формулирал въпроса малко неправилно, затова гласувах с "друго", и се опитах да го обясня с две думи преди няколко страници.
Хайде сега, пак:

Раздел обяви, във всеки форум, е предназначен за продажба на лични вещи, в повечето случаи - употребявани. Хората, продаващи такива неща, не са търговци.
Който е търговец(или спекулант, не ме бърка), си прави сайт и си плаща на форума да му сложи банер.
Или се прави специален раздел в обяви, в който търговци могат да публикуват, срещу заплащане.

Толкоз.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот cnerd » 27 Яну 2014, 15:54

@Странник: бърз въпрос. Дай ми дефиниция на думата Спекула.
@marincho: абсолютно съгласен съм, това е много добро предложение, но при наличието на Плювалника едва ли ще се осъществи. От друга страна пък, какво ли значение има това
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот Странник » 27 Яну 2014, 16:14

Колега cnerd дал съм определение за СПЕКУЛА с нагледен пример от вчера откъдето тръгна и тази тема.
Отдавам твоя последен пост че не си видял или ъпдейтнал страницата си и се надявам че поне четем това което си разменяме като мнения.
Аз поне чета твоите мнения и надявам се адекватно коментирам с ясна аргументация,примери,факти и съответно ясни препоръки и предложения
за избягване на СПЕКУЛАТА тук.Не мисля че има даже база да ме сравнява някой с въпросния ZAX който си пишеше откровени глупости( по смисъла на технически подробности и детайли),но на моменти казваше и истина.

Колега marincho може и да не съм формулирал добре въпроса си но съвсем примерено отправих предизвикателство с тази тема за да се привлече внимание към някои сериозни проблеми в този форум които съм изложил дотук в темата.Тези проблеми като тенденция рефлектират върху имиджа на малкото ни общество и генерират все по високи цени в много от случаите.Разбира се има и изключения.
Въпроса е да се вземе единодушно решение и позиция спрямо някои откровени измами и СПЕКУЛА в раздела купувам/продавам.
Заплащането за което предлагаш ще се калкулира съвсем естествено в крайната цена на продукта който се предлага.
Така че ''търговеца'' спекуланта въобще няма да го бърка това - крайния купувач пак обира луфтовете.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот aclass » 27 Яну 2014, 16:17

вие още ли нищите тази тема? всеки си каза мнението и надали някой ще го промени :)
шефа и той си каза мнението...
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот cnerd » 27 Яну 2014, 16:18

Странник написа:Колега cnerd дал съм определение за СПЕКУЛА с нагледен пример от вчера откъдето тръгна и тази тема.
Отдавам твоя последен пост че не си видял или ъпдейтнал страницата си и се надявам че поне четем това което си разменяме като мнения.
Аз поне чета твоите мнения и надявам се адекватно коментирам с ясна аргументация,примери,факти и съответно ясни препоръки и предложения
за избягване на СПЕКУЛАТА тук.Не мисля че има даже база да ме сравнява някой с въпросния ZAX който си пишеше откровени глупости( по смисъла на технически подробности и детайли),но на моменти казваше и истина.

Зададох ти прост въпрос, не беше нужно да ми пишеш 10 реда обеснение. Чета те, не се притеснявай.
Думата спекула значи:
(лат. specula "наблюдаване")Користна сделка само за търговска печалба.
Когато някой ти каже "Ще ти помогна да си намериш тази видео карта" а всъщност има предвид "Ще ти продам тази видеокарта както бих я продал на всеки друг", това вече е спекула.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Гласуване за максимален таван при надценки по обяви

Мнениеот dobo79 » 27 Яну 2014, 16:20

Странник написа:Чиста измама наричам когато някой продава ASIC на оригиналните цени на производител ( че дори и много по скъпо) които са неактуални според текущата трудност,добив като дори възвръщаемост няма да има като се разчита преди всичко на незнанието на начинаещите.
И това го има тук в този форум исе толерира мълчаливо.
Някакви неясноти дотук колега cnerd?
Нещо излъгах ли или нещо говоря глупости и небивалици като въпросния ZAX?
Въпросната ситуация с екстендърите се изчерпва само с едно решение - чакаш да се появи предлагане в световен мащаб ако липсва такова и си поръчваш направо онлайн от извора от където си пожелаеш,а не да пълниш джоба на СПЕКУЛАНТИ който не предлагат произведен продукт или услуга а са само едни ''търговци''.Толерирането им само вдига цените още повече предвид че се опипва максимума на който могат да продават.Това води до още по-голямо оскъпяване.Официалния производител не пасе трева и вижда как се продават продуктите му и в резултат вдига цените си което генерира нова вълна от натрупване на надценка за сметка на краен потребител заради именно такива ''търговци'' и СПЕКУЛАНТИ.
И това ли не е вярно според теб колега или говоря небивалици ?


Тези камъни по моята градина ли бяха колега?Бих ти казал да опиташ да инвестираш една солидна сума някъде към великите китайски земи,да ти треперят партенките дали и кога ще си получиш стоката,да трепериш как ще си получиш пратката и тогава ти предлагам да я пуснеш на цена ПО-НИСКА от тази на производителя.Твоето мнение по никакъв начин не ми попречи на обявата между другото и да коректен съм до мозъка на костите си.Между другото има някои обяви върху които все още не си се произнесъл.Време е да го направиш.Да не би случайно някой(който не разбира) да вземе да си купи нещо и да вземе да изкара някой друг лев отгоре.Ами като не разбира да не се занимава изобщо с подобна дейност.Всички искаме да изкараме някой лев в крайна сметка.Цените на АСИК са такива каквито са според условията на пазара.Който има топки рискува и с този си риск може да спечели,може и да загуби-това са също неща които дълбоко зависят от същите фактори,които определят цената на устройствата.Щом устройствата са ми налични,то аз решавам на каква цена ще ги пускам.Ако искам ще ги пусна на цена десеторно по-висока от тази на производителя.Това си е мое лично решение.От това зависи интереса към стоката ми.Аз мисля че цената която съм определил е напълно честна при сегашните условия.Друг е въпросът че ти нямаш намерение да купуваш-тогава просто остави хората,които искат да рискуват да го направят.Не казвам че риск няма-напротив има и всички ние сме го поели още с натискането на бутона КУПИ от неизвестни чуждестранни сайтове.Заложили сме си главите и мисля че този залог струва определена сума.Ако все пак не си съгласен с мен ще се радвам да инвестираш в АСИК на цената на производителя и веднага да ми препродадеш устройствата на същата цена,а защо не и по-ниска :) при положение че устройствата ти работят у дома,а не са някакви виртуални в китайската индустрия.
Всичко това го пиша с цел не да се заяждам,а просто когато пишеш някакви дълги постове преди това да поразмислиш,защо са такива цените на стоките?Или според теб производителите ни правят подаръци ли?Когато си заложиш главата и инвестираш в риска,тогава ще можеш да определяш цените такива каквито ти харесват на теб.Според това,което наблюдавам ти просто написа десетки пъти думата СПЕКУЛА без изобщо да имаш намерение да вникнеш наистина в истинската страна на нещата.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за BitcoinBG.eu

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Sando_83, Spenchoni, viniamin