Анкета за лога на "водомера"

Мнения и препоръки за сайта

Модератор: Moderators

Да остане ли лога на борсите от които се определя цената на "водомера"

1.Да
34
87%
2.Не
5
13%
 
Общо гласове : 39

Анкета за лога на "водомера"

Мнениеот filchef » 05 Фев 2020, 18:41

В лога на конзолата на браузъра вървят цените на отделните борси от които се определя средната цена на биткоин която е горе в дясно - “водомера“

Ето и как да отворите козола при различните браузъри:
Chrome:
CTRL + SHIFT + J или F12 -> Console

Firefox:
CTRL + SHIFT + K или F12 -> Console

Opera:
CTRL + SHIFT + I -> Console

Edge:
CTRL + SHIFT + J или F12 -> Console

Safari:
CTRL + ALT + I -> Console

IE :lol:
F12 -> Console

ConsoleLog-Bitcoin-Price.png
ConsoleLog-Bitcoin-Price.png (56.85 KiB) Прегледано 2619 пъти


За съжаление тя вероятно малко натоварва графичната карта и процесора при някой потребители което не е напълно доказано - просто се появи запитване от потребител защо сайта товари повече от други.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Анкета за лога на "водомера"

Мнениеот val1900 » 05 Фев 2020, 18:59

Гласувам с НЕ, защото не виждам полезна информация в това , а само дебъг за разработчиците на сайта.

ПП. Точно на това попаднах, което си показал , но за мен не носи нищо полезно в себе си
Последна промяна val1900 на 05 Фев 2020, 19:27, променена общо 2 пъти
Благодарности само в LTC на: MSiMXjGLJW2vBfNb3XVmVbo7Qds6TEDJop
val1900
ПроФесор
 
Мнения: 663
Регистриран на: 16 Авг 2014, 11:03

Re: Анкета за лога на "водомера"

Мнениеот filchef » 05 Фев 2020, 19:11

val1900 написа:Гласувам с НЕ, защото не виждам полезна информация в това , а само дебъг за разработчиците на сайта.


След F12 може да не си попаднал на конзолата а на дебъгера - цъкни с мишката на конзолата и ще видиш полезната информация както е показано на картинката - винаги можеш да си промениш мнението - така съм я направил анкетата
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Анкета за лога на "водомера"

Мнениеот kkirilov » 05 Фев 2020, 19:19

Не може ли тези данни да се изведат горе на синята лента и да се виждат от всички, а не само през конзолата, за която май никой не знае, даже и професора. Според мен ще е полезно. Даже може да го добавите като опция в анкетата.
kkirilov
 
Мнения: 87
Регистриран на: 12 Юни 2017, 16:37

Re: Анкета за лога на "водомера"

Мнениеот filchef » 05 Фев 2020, 19:28

kkirilov написа:Не може ли тези данни да се изведат горе на синята лента и да се виждат от всички, а не само през конзолата, за която май никой не знае, даже и професора. Според мен ще е полезно. Даже може да го добавите като опция в анкетата.

За сега няма как да го добавим защото гласуването е почнало но и аз съм съгласен че ако не е много трудно информацията ще е по добре да се изведе в синята лента.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Анкета за лога на "водомера"

Мнениеот filchef » 05 Фев 2020, 22:53

val1900 написа:ПП. Точно на това попаднах, което си показал , но за мен не носи нищо полезно в себе си


Това са данни от API на отделните борси като скрипта извиква данните през определен интервал от време и може да се види на къде върви цената в отделните борси - колегата искаше тия данни да ги качи на синята лента - ти казваш, че не ти вършат работа.
- Въпрос на всус както казало магарето след като си облизало оная работа.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Анкета за лога на "водомера"

Мнениеот 2GOOD » 05 Фев 2020, 23:15

filchef написа:
val1900 написа:ПП. Точно на това попаднах, което си показал , но за мен не носи нищо полезно в себе си


Това са данни от API на отделните борси като скрипта извиква данните през определен интервал от време и може да се види на къде върви цената в отделните борси - колегата искаше тия данни да ги качи на синята лента - ти казваш, че не ти вършат работа.
- Въпрос на всус както казало магарето след като си облизало оная работа.


Всъщност мисля, че остана само една борса на REST API< т.е. да проверявам на определен период от време. Повечето ползват WebSockets - при сделка пушват информация към скрипта, т.е. особено за битмекс се наложи да разреждам получаваната информация, защото се побъркваше водомера. Но да общо взето е това. На мен лично ми е полезно, защото ако има някаква странна цена горе искам да разбера да не би някой канал да е сменен или има друг проблем или просто голяма разлика в цената на биткойн на някоя от борсите.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Анкета за лога на "водомера"

Мнениеот jkminkov » 12 Фев 2020, 15:22

не разбирам защо не поискаш да се виждат явно, явно ровенето в конзолата е по-вълнуващо!
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Анкета за лога на "водомера"

Мнениеот 2GOOD » 12 Фев 2020, 15:39

jkminkov написа:не разбирам защо не поискаш да се виждат явно, явно ровенето в конзолата е по-вълнуващо!


?! В смисъл да изкарам всичките борси горе на хеадъра?! Според мен ще е доста натрупано, а и предпочитам наистина да сложа някакви други валути по-основни каквито желания има
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Анкета за лога на "водомера"

Мнениеот jkminkov » 18 Фев 2020, 15:31

като кликнеш на цената или на бутон до нея да те препраща към подробности
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Следваща

Назад към Всичко за BitcoinBG.eu

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, ionicle, Kris, Pavel, Spenchoni, svetlim, viniamin