Не винаги се отваря форума

Мнения и препоръки за сайта

Модератор: Moderators

Re: Не винаги се отваря форума

Мнениеот marincho » 03 Апр 2018, 13:46

NAKATA написа:При мен в последните 2 месеца започна да се поява този проблем дори при смяна на тема или страница в тема.Страното е че си го прави когато си иска и по неизвесна причина.

Причината е известна - браузъра цикли при прехвърляне на данни към разни анализатори. Не знам каква е далаверата от тях, но е супер досадно.
Ники, крайно време е и да махнеш ботовете и да направиш форума видим само за регистрирани потребители(поне). Щото тия "полезни" теми и сайтове които се дават в тях, за заобикаляне на някои банкови рестрикции например, са всъщност полезни само на тези които ги налагат. Поне ще ги накараш да се регистрират, може и допълнителни изисквания да сложиш за някои раздели. Не всичко е в това да те индексира гугъл.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Не винаги се отваря форума

Мнениеот 2GOOD » 03 Апр 2018, 20:35

marincho написа:
NAKATA написа:При мен в последните 2 месеца започна да се поява този проблем дори при смяна на тема или страница в тема.Страното е че си го прави когато си иска и по неизвесна причина.

Причината е известна - браузъра цикли при прехвърляне на данни към разни анализатори. Не знам каква е далаверата от тях, но е супер досадно.
Ники, крайно време е и да махнеш ботовете и да направиш форума видим само за регистрирани потребители(поне). Щото тия "полезни" теми и сайтове които се дават в тях, за заобикаляне на някои банкови рестрикции например, са всъщност полезни само на тези които ги налагат. Поне ще ги накараш да се регистрират, може и допълнителни изисквания да сложиш за някои раздели. Не всичко е в това да те индексира гугъл.


Има резон в това което казваш за някои теми/раздели може да се помисли да се ограничат за ранг регистриран потребител. Относно самия проблем подозирам, че ми сработва firwall-a така или иначе до края на месеца най-вероятно ще има миграция на хост-а.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Не винаги се отваря форума

Мнениеот vladi246 » 03 Апр 2018, 23:02

И при мен се случва често, и на телефона, и в офиса на оптика, но е за около 5/10 сек и се оправя.
vladi246
 
Мнения: 61
Регистриран на: 28 Авг 2017, 00:15
Местоположение: Лондон

Re: Не винаги се отваря форума

Мнениеот jamiemirror » 03 Апр 2018, 23:07

Може да се пробва прагма за кеша в основната страница?
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Не винаги се отваря форума

Мнениеот Mateev » 03 Апр 2018, 23:11

На мене преди около 5 минути форума също отказа да работи. Просто заби за няколко минути и после отново тръгна. Ако администратора на форума не е правил рестарт на сървъра през последните 5-6 минути, значи наистина има някакъв проблем.

ПП: Нямам проблем с интернета. Имаме 3 канала с няколкостонин мегабита на всеки един от тях. Трафика се логва от рутерите посредством Dude и ако дори за 30 секунди някой канал спре да работи, аз ще го разбера това. Така че повредата не е в моя телевизор. :)
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Не винаги се отваря форума

Мнениеот laptopz » 03 Апр 2018, 23:28

@marincho лицата за които говориш регистрацията ще им е най малкия проблем. Те имат "време" и "ресурс" . По-добре е да е по-просто, прости хора да се занимат с него...
laptopz
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Фев 2018, 13:36

Re: Не винаги се отваря форума

Мнениеот marincho » 04 Апр 2018, 00:41

В случая по-големия проблем са търсачките. На мирка трябва да минаваме, и то по-стара версия. :lol:
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Не винаги се отваря форума

Мнениеот ttony » 04 Апр 2018, 13:41

И аз да потвърдя, че не винаги се отваря форума. Трябва да минат 10-20 секунди докато се отвори. Пробвано от вкъщи на оптика на Виваком и от офиса - тук нямам идея какъв е доставчика, но с други сайтове няма проблем.
Споделям, ако това може да помогне за отстраняването на проблема, а не за оплакване или някакъв упрек към bitcoinbg.eu :D
ttony
 
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Ное 2015, 08:08

Re: Не винаги се отваря форума

Мнениеот laptopz » 04 Апр 2018, 22:24

@marincho Пак не става... :think: BitchX ще генерира повече ботове от цялата ad/index/telemetry индустрия за 3-4 транзакции време. Лук му е майката xD
laptopz
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Фев 2018, 13:36

Предишна

Назад към Всичко за BitcoinBG.eu

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, mincho, qbadabaduuu, Spenchoni, svetlim, UserX1XO, viniamin