Цената на сайта - Биткойн Индекс Цена ("водомера")

Мнения и препоръки за сайта

Модератор: Moderators

Re: Цената на сайта - Биткойн Индекс Цена

Мнениеот filchef » 18 Дек 2017, 13:34

Цената на СМЕ фючърсите се определя като дневна - BRR и моментна - така наречения ВRTI index.
И на двете доставчик е Crypto Facilities Ltd като в реално време могат да се гледат на сайта му - https://www.cryptofacilities.com/indices .
Методиката за ичисление е дадена в линковете по горе на самите инструменти а вендорите от които се вземат цени са Bitstamp, GDAX, itBit and Kraken.

The BRR aggregates the trade flow of major bitcoin spot exchanges between 3 and 4 pm London time into a once-a-day reference rate of the US dollar price of 1 bitcoin. Calculation rules are geared toward a maximum of transparency and real-time replicability in underlying spot markets.

CME Group and Crypto Facilities designed the BRR around the IOSCO Principles for Financial Benchmarks.

Input pricing data is provided by Bitstamp, GDAX, itBit and Kraken.




The BRTI aggregates global demand to buy and sell bitcoin into a consolidated order book and reflects the fair, instantaneous US dollar price of 1 bitcoin. It is geared toward low latency and timeliness and is based entirely on forward-looking input data.

The BRTI is suitable for marking portfolios, executing intra-day transactions and risk management.

Input pricing data is provided by Bitstamp, GDAX, itBit and Kraken.


Мисля че няма да е лошо да се направи едно банерче някъде горе на страницата ,което да чете котировките от https://www.cryptofacilities.com/indices и да ги показва в нашия форум - ако разбира се това е възможно.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Цената на сайта - Биткойн Индекс Цена

Мнениеот 2GOOD » 21 Дек 2017, 18:37

jorro написа:Не е зумната. Така е от 2 месеца, ама аз съм търпелив :)
Проблема е при Линукс версиите. Моята е Firefox 51.0 (64bit) за Линукс.
Инсталирах и стартирах Уиндоусовския през Wine.
site_counter1.jpg

Както се вижда, при него няма проблем!


Оправен е проблема, попадна ми един лаптоп с линукс и се сетих да тествам ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Цената на сайта - Биткойн Индекс Цена ("водомера")

Мнениеот 2GOOD » 06 Яну 2019, 03:32

Както може би сте забелязали от известно време нямахме цена за биткойн в лева, това се дължеше на промяна в политиката на услугата от където взимахме курса долар/лев. Новия сървис е платен, а безплатната му версия реално можеше да ни свърши работа с лека гимнастика. Благодарностина Филчев за намерената алтернатива - цената в лева е оправена.

Освен тях обаче и ползваното от нас "прокси" на яху също спря да работи на 3.01.2019, в следствие към днешна дата цената е средната между финекс и стамп.

На по-късен етап, ще работим по въвеждането поетапно и на другите индекси

Реално в момента съм "закърпил" положението и сме в режим "beta"

EDIT: Успешно добавих и Койнбейс - остана само Кракен ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Цената на сайта - Биткойн Индекс Цена ("водомера")

Мнениеот filchef » 06 Яну 2019, 22:48

Не знам на какъв браузер си го пробвал скрипта но аз на лисицата последна версия виждам цена 0.00 долара а за лева не се вижда нищо - вярно че компютъра ми е старичък и бавничък но до вчера цената в долари излизаше.
Ако и други имат същия проблем да пишат тук в темата.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Цената на сайта - Биткойн Индекс Цена ("водомера")

Мнениеот jamiemirror » 06 Яну 2019, 22:52

ajax_base.php

е тва връща грешка 500, което е забавно :) Но н а Хрома не му пречи.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Цената на сайта - Биткойн Индекс Цена ("водомера")

Мнениеот 2GOOD » 06 Яну 2019, 22:55

filchef написа:Не знам на какъв браузер си го пробвал скрипта но аз на лисицата последна версия виждам цена 0.00 долара а за лева не се вижда нищо - вярно че компютъра ми е старичък и бавничък но до вчера цената в долари излизаше.
Ако и други имат същия проблем да пишат тук в темата.


Беше доста екстремен фикса, по-късно ще тествам на лисица, а междувременно пробвай пълен рефреш
Ctrl + Shift + R

ajax_base е един стар код за съвсем други работи
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Цената на сайта - Биткойн Индекс Цена ("водомера")

Мнениеот filchef » 06 Яну 2019, 23:04

2GOOD написа:
filchef написа:Не знам на какъв браузер си го пробвал скрипта но аз на лисицата последна версия виждам цена 0.00 долара а за лева не се вижда нищо - вярно че компютъра ми е старичък и бавничък но до вчера цената в долари излизаше.
Ако и други имат същия проблем да пишат тук в темата.


Беше доста екстремен фикса, по-късно ще тествам на лисица, а междувременно пробвай пълен рефреш
Ctrl + Shift + R


За съжаление и пълен рефреш не помага при лисицата - при хрома всичко е наред
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Цената на сайта - Биткойн Индекс Цена ("водомера")

Мнениеот 2GOOD » 07 Яну 2019, 00:22

След ревизия на начина, по който се зарежда кода - проблема с лисицата е оправен. Направени са други леки оптимизации при зареждането на началната страница. За по-сигурно Ctrl+Shift+R ;)

Остана да добавя Кракен, с което да намаля действието на по-високата цена от финекс, която в момента влия 1 към 2 спрямо тикерите на койнбейс и битстамп.

Едит: Кракен е добавен - експериментално.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Цената на сайта - Биткойн Индекс Цена ("водомера")

Мнениеот filchef » 07 Яну 2019, 00:39

Не е лошо да се включи в микса от цени и Бинанс
А ако е възможно и Битмекс
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Цената на сайта - Биткойн Индекс Цена ("водомера")

Мнениеот 2GOOD » 07 Яну 2019, 00:51

filchef написа:Не е лошо да се включи в микса от цени и Бинанс
А ако е възможно и Битмекс


Bitmex имат WS, така, че първо с тях се захващам :dance:
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за BitcoinBG.eu

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin, yaro