Правила на форума

Мнения и препоръки за сайта

Модератор: Moderators

Одобрявате ли правилата на форума?

Да
10
67%
Не
5
33%
 
Общо гласове : 15

Re: Правила на форума

Мнениеот ZAX » 20 Авг 2013, 11:50

Имам няколко идеи, първата вече е добавена, но съм направил корекция съобразена с възраженията на останалите потребители:

[01] Писането на български език с кирилица е задължително.

[02] Желателно е да се въздържате от обширни цитати на друг език, освен българския. Ако смятате, че информацията, съдържаща се в чуждоезичен цитат е ценна за потребителите на форума, добре е да го преведете.

[03] Забранено е публикуването на лична кореспонденция (лични съобщения) във форума без съгласието на двете страни, участвали в кореспонденцията.

[04] Забранява се създаване на конфликтни ситуации, провокация — спорове с цел възпрепятстване на нормалното общуване, обиди и др. Санкциите за провокаторите трябва да бъдат най-строги, защото останалите са просто жертви.

[05] Забранени са постоянни молби за нападане член на форума.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Правила на форума

Мнениеот Flex » 20 Авг 2013, 12:02

Я, закс се появи от принудителната почивка и форума пак пожълтя.

01 е дискутирано и ясно

02 "желателни" неща не знам какво биха правили при "правила". Който го радва, ще си поиграе да превежда, това е желание "закс" май, защото ти си единствения, който забелязвам да се оплаква от английския, като цяло дори като "желателно" да се въведе най-много би намалило постването на новини, колкото и малко да са те.

03 и да и не. Като цяло личната кореспонденция не бива да се публикува, но в тема с лични нападки например тя си е доказателство и няма как да се мине без нея, по-скоро съм да няма такова правило, всеки да си мисли с главата какво пише на останалите/

04 е правило "закс"? :D Без твоята намеса в темите няма цитирам "създаване на конфликтни ситуации, провокация — спорове с цел възпрепятстване на нормалното общуване, обиди и др". Та това се решава по-лесно... :D

05 хаха, е това оставям без коментар, решава се както и 04 :D
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Правила на форума

Мнениеот tel » 05 Сеп 2013, 17:42

Новите пичове, дахйте си мнението, моля.
Ако съм помогнал с нещо:
Изображение 1Lo29gCsoqs6QNN1w3jenR69v1ST1ao6WH
Аватар
tel
 
Мнения: 146
Регистриран на: 05 Юни 2013, 16:09
Местоположение: Sofia

Re: Правила на форума

Мнениеот crab » 05 Сеп 2013, 18:35

Принципно ЗА, един форум трябва да си има правила, само не прекалявайте с точките, защото никой не ги чете ;)

Т.7,8,9,10 + дублираните Т.11 и Т.12 могат да се заменят с по-общо изказване обобщаващо всички: Не се допуска некултурно, грубо и неприлично поведение, както обиди и квалификации на расова и етническа основа! + Забранява се поставянето на всякакви материали +18, както и линкове към такива

Т.13 и т.14 са малко равноправни и могат да се слеят в една обща. Общите правила са установени от администрацията на „bitcoinbg.eu” и нарушения не се разрешават и всички потребители се задължават да ги спазват.

няколко добри точки взаимствани от друг форум:
Преди да пуснете тема, проверете дали вече не е пусната!

И нещо на което според мен е хубаво да се добави сред правилата (това е решавало много спорове...):
Дали нещо е нарушение на правилата, се решава от екипа, не от Вас!

Права и задължения:
т. 1.3 не и разбирам значението, форума и в момента изпраща автоматично писма към актуалната поща, т.е администратора дори да пише лично съобщение ние пак ще получим е-мейл на пощите. С това сме се съгласили при регистрацията и го има като опция.

то като цяло Администратора си е за това - да администрира и не случайно се води "шефа" тъй че си има право на всичко било то да ни изрита всичките ;)

Санкциите според мен трябва също да се определят от администратора, няма нужда да се определя аршин за мерене, след като всеки случай е индивидуален и преценката може да е различна.

п.п: допълнително правилата са за потребителите, задълженията на хората обслужващи форума си ги определя администратора. Ако някой смята че някой надхвърля правомощията си може да се оплачи на администратора и той да прецени, идеята мие да се придържаме към правилото "колкото по просто - толкова по добре".
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: Правила на форума

Мнениеот wizardmen » 27 Фев 2014, 09:15

Защо не мога да пускам мнения в купувам продавам?
wizardmen
 
Мнения: 22
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:39

Re: Правила на форума

Мнениеот ggeorgiev » 27 Фев 2014, 09:32

wizardmen написа:Защо не мога да пускам мнения в купувам продавам?

Защото има правила.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Предишна

Назад към Всичко за BitcoinBG.eu

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, viniamin