Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнения и препоръки за сайта

Модератор: Moderators

Re: Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнениеот Странник » 31 Окт 2013, 12:20

На мен лично нищо не ми пречи и си имам представа как стоят нещата.Регулация няма как да има така или иначе от който и да е тук.Регулацията сама се налага както е известно от повишаваща се трудност и други фактори като цена,търсене,предлагане и т.н.Жестът на група хора тук да си дадат труд да информират начинаещите кое накъде е по никой начин не регулира нищо,а само информира потенциален купувач.Това е жест на добра воля и коректен подход за информация който само може да породи доверие и нищо друго сред хората които четат тук.А продавача да си иска каквато си ще цена или да отива в prodavalnik.com да търси други мераклии там.Сводния пазар не значи слободия или чисто прецакване защото коректен бизнес не се прави без доверие.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнениеот ekrem » 31 Окт 2013, 12:22

BGanio написа:Кво ви пречи какви какви обяви пускат хората

колега прочети 9,ти пост viewtopic.php?f=26&t=408&p=5853#p5853

най вече трябва да има ограничения за новорегистрирани и хора с малко постове

този напсувал наред и дим да го няма. да сметнем че е продал на някой от форума и има някакъв проблем и трябва да се свърже с него по гаранция или нещо друго обаче тоз пак е дим да го няма
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнениеот BGanio » 31 Окт 2013, 12:26

Прав си колега, макар и в продавалник да има хора които обесняват че този бизнес е доста рискован

BGanio (0) .

:)
Никога
Но предполагам че до към Нова година ще изкарат около 2.5 BTC
И също така предполагам че курса на BTC ще стигне тогава или до февруари към 500$ та могат на практика да изкарат към 1250$ след което да копаят за някакви центове на месец
Тази прогноза е доста песемистична по отношение на покачването на трудността и доста оптимистична по отношение на покачването на курса на БТЦ
Общо взето си е моя и не е обещание че така ще стане :)
Трудно е избиването на хардуер за копане, ама този е добър на добра цена в сравнение с всичко друго налично на пазара в БГ

Казвам на пазара в БГ защото в САЩ има доста по добри оферти, ама като си платиш транспорта и ДДСто ти идва пак на същата цена.

Или обобщено - копаенето си е доста рисков бизнес :)


Тва отговор на въпрос кога ще си избие 5те БТЦ
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнениеот ZAX » 31 Окт 2013, 12:32

След банкерите-лихвари, най-долните същества на тази планета са търгашите. Всъщност както има неосъзнати педали, които просто не могат да си го признаят, предполагам че така има и търговци които се мислят за честни хора. А ти може да си честен производител и да си продаваш стоката, може да си продаваш и боклуците честно. Но няма как да се занимава някой само с препродаване и да ми говорите за липса на измама, защото единственият начин за печели е ако излъже или купувач или продавач :mrgreen:

А точно честните хора са напълно не на ясно. Те четат доверяват ви се, купуват, оказва се че за нищо не става, бият си главата в стената че не са ме послушали, само защото сте ме набедили (дори не се знае за какво сте ме набедили, ама тоя не го слушайте...) и после се налага да си продадат нещата, поне да не са на пълна загуба... И точно тогава търгашите почват още по-яко да реват, хаха... Ситуацията наистина е твърде трагикомична :mrgreen:

Затова аз имам следното радикално решение на проблема:

Слагаме фиксирани цени на абсолютно всичко и назначаваме най-големия търгаш за постоянната им актуализация и никой няма право да продава във форума на други цени разбира се. И задължително за него % от всяка сделка, за да не е капо все пак :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнениеот BGanio » 31 Окт 2013, 12:37

Абе Закс
Ти да не ходиш до Бразилия да си купуваш кафето от честния производител за да не намажат долните търговци некой уеф ?
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнениеот ZAX » 31 Окт 2013, 13:06

Е ти тук намесваш и долните трафиканти :mrgreen:

Ми не, не ходя, предполагам защото не пия кафе, но превеждам искането на @jminkov и това е начинът по който го разбирам. Не очаквах някой въобще да отрази глупостта му, но щом има толкова много последователи, поне да го направим както трябва. Като ще се забранява свободния пазар, поне да е качествено регулиран.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнениеот Странник » 31 Окт 2013, 13:15

Въпроса е принципен и засяга този форум в който сме всички.
Само се загледайте в темите като хронология...
Това форум за обсъждане на проблеми и решения,борси,пулове и т.н. ли е или нещо друго?
Продавам,продавам,заменям,купувам...
Ако съм един начинаещ просто ще потърся информация на друго място.
Скритите лимонки които се предлагат понякога тук като обяви не правят чест нито на
продавача,нито на всички нас които мълчаливо толерираме това защото видите ли имало свободна търговия.
А къде остават неписаните човешки закони?
Или те останаха някъде в ъгъла свряни под свободната търговия?
Това е моето лично мнение по въпроса в цялост.
Ако на всички вас ви харесва това статукво в момента (да прецакаме другарчето че да не сме капо и вътре)
аз ще си замълча и повече едва ли ще се обаждам.
Но все повече се замислям над присъствието си тук...
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнениеот 2GOOD » 31 Окт 2013, 13:30

Моето мнение е, че обявите не пречат на форума, точно обратното. Единственото което трябва спешно да се направи (според мен) е да сложа правила на раздела и всяка обява да си е по тях

Разбира се подкрепям мнението на Странника, тук сме за да си помагаме, но можем да помогнем само на хората които искат да им бъде помогнато. Според мен е по-добре една безумно скъпа обява да е в този форум от колкото някъде другаде, където хората си нямат и представа за какво става въпрос. В самия раздел е темата с полезна информация за купуващите и все пак всеки си носи глава на раменете и сам си решава. Абсолютно заставам за свободната пазарна икономика, в крайна сметка всеки има право да продава каквото пожелае (стига да е законно) на каквато цена намери за добре, ние трябва да се насочим усилията си към информирането на потенциалния купувач за това дали въпросната безумна цена е наистина безумна и до каква степен и вече всеки сам да си решава какво да прави с парите си. Разбира се без да спамим темите на продавачите.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнениеот BGanio » 31 Окт 2013, 13:33

1во - Тоз дет търси информация няма работа в раздела купува/продава
2ро - Поздравления за темата с упътвания на избор на копачка. Вероятно може да се направи в сигнален цвят за да се вижда пъво тя.
2.2 Хубаво би било ако вместо да се замисляш за присъствието си тука се ангажираш малко повече и добавиш в края на поста и препоръка към новобранците преди да купуват каквото и да е да се консултират с теб или още двама трима които ще добавиш по твой избор след като им вземеш съгласието
3.то Модераторите си вършат работата добре - трият излишните мнения и оставят тези с които реално коментират техниката и цената

За мене всичко това е напълно достатъчно за да се чуствам комфортно тука
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнениеот ggeorgiev » 31 Окт 2013, 13:35

Тотален офтопик:

ZAX написа:...

Затова аз имам следното радикално решение на проблема:

Слагаме фиксирани цени на абсолютно всичко и назначаваме най-големия търгаш за постоянната им актуализация и никой няма право да продава във форума на други цени разбира се. И задължително за него % от всяка сделка, за да не е капо все пак :mrgreen:


И въвеждаме плновата икономика съчетана с комунизъм. А как ще направим комунизЪма ли? - конфискуваме големите ферми, и разпределяме благата по равно между всички. Естествено, ще има и по-равни от равните, но няма да обръщаме внимание на това за поне 45 години, а после - излизаме от утопията, и градим демокрация.

Съжалявам, нещо съм луднал, и не се сдържах :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за BitcoinBG.eu

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, Kartoff, scorpy, shulio, UserX1XO, viniamin