Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнения и препоръки за сайта

Модератор: Moderators

Re: Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнениеот crab » 31 Окт 2013, 16:31

Странник, моето предложение е подобен формуляр с точки да бъде препоръчителен, но не и задължителен. Давам следен пример:
Влизам във форум Х и искам да пусна оферта за продукт, виждам тема "хау ту урайт фор дъми" и пиша нещо по точките. Сега е основното деление, ако заради нещо което съм пропуснал модератор ми затърка темата ще им тегля една на ум и на форума и на всички в него ;).

Личен пример от друг форум: Правя предложение на което съпорта ми отговаря "пусни тема във форума да видят и другите". Влизам във форума, пускам си тема и точно след 5 минути бива изтрита. Влизам да видя защо и намирам следното условие "темите биват обсъждани 168 часа преди гласуване". Гледам обсъжданията - автора само. Гледам гласуването - автора и модератора. Брой хора във форума - има няма 100 души.
Личен извод - намерили са се Х души на кръст и ми търкат труд от примерно около час заради тъпо условие при това би помогнало само на тях ако го прочетат. Пратих ги по едно нанадолнище да си закриват форума :D

Та отплеснах се от темата: слага си се формуляр, подкрепям да има такъв. Целта ако някой пусне тема без да спази формуляра, според това дали въобще се разбира какво предлага потребителя, модератор да решава дали да го прати в коша и да му реферира как да си пуска темите.
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнениеот ZAX » 31 Окт 2013, 16:40

И не на последно място да не забравяме че видео картите не са предвидени само и единствено за копаене, а имат съвсем различна основна функция.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнениеот Странник » 31 Окт 2013, 16:46

Много сложно ли стана няколко клика с мишката по готов калкулатор и копиране на един линк после?
За асик - ами то BTC си е така или иначе основа и за PPC,ZET и TRC и всички скрипт валути...така че примера е неоснователен като довод априори.
Има значение дали е била на екстендър или не предвид че може и да е прегрявала ако е била на слот и в кутия.
Да разбирам ли че гаранцията е важна?
А какво да кажат тези които не са наясно като нас и четат тук?

Колега cnerd и кое е негативното че в рамките на месец нещо ще се изплати?
А това не е ли основа за феърплей спрямо начинаещите тук?
Или всеки да гледа себе си?
Няма човек наистина който да може да предвиди със или без калкулатор предстоящото развитие на цени и трудност.
Калкулатора е помощно средство така или иначе и отново показва поне опит за феърплей предвид предното ми изречение.
Все пак правя само предложение което да се доизбистри в краен вариант от всички ни.
И да - идеята ако няма спазени някои условия при анонс на обява да бъде основание за триене от модератор е хубава.
Просто нека се създадат все пак някакви правила за честна игра за всички потребители,а не друго.Врелите и кипелите много ясно е
че нямат нужда от такова инфо ...
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнениеот cnerd » 31 Окт 2013, 16:58

Странник написа:Колега cnerd и кое е негативното че в рамките на месец нещо ще се изплати?
А това не е ли основа за феърплей спрямо начинаещите тук?
Или всеки да гледа себе си?

Не, ако нещо се изплати за 1 месец, всичко е наред. Проблема е ако ти постнеш:
"ето това са изчисленията на калкулатора (в линка се вижда, че за 1 месец се правят 5 лева от устройството)", MAX идва и купува продукта и след 1 месец се връща и казва "Като ми го продавахте, казахте, че за 1 месец ще изкарам 5 лева, пък аз съм направил 3, искам си парите за устройството, SCAM SKAM SPAM!"
Ти ще му кажеш "Ма, тва е калкулатор, той е само ориентировъчен" а той ще ти отвърне "Ма кво ме интересува мене, беше част от твоята оферта, нали? SCAM!"
В тая ситуация, кой крив, кой прав?
Последна промяна cnerd на 31 Окт 2013, 16:59, променена общо 1 път
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнениеот skrubalov » 31 Окт 2013, 16:59

Не знам как определяш кое на кое е основа, но аз тук говоря за пазарния принцип. Казус: Възможно ли е със 8 block erupter-а за 20 дни да изкараш повече отколкото си дал за закупуването им? Отговор, не ако копаеш биткойни, да ако се усетиш навреме и накопаеш достатъчно от някоя нова алтернативка ( говоря от опит).
Няма да коментирам че ако аз правя калкулацията на продукт който продавам винаги ще е на печалба ето : http://mining.thegenesisblock.com/a/71ad083c45 . Калкулацията е готова. Ти ще и повярваш ли или ще си сметнеш с твои настройки ?
Гаранцията е важна, разбира се. Но от първоначално коментирания от мен пост, останах с впечалението, че предлагаш копие от гаранцията да се прилага към обявата ( това може да доведе до излагане на лични данни на показ). Да може да се заличат със програма... но защо цялата занимавка?
Тези които не са наясно и четат, правят най-доброто нещо . Четат. Докато станат наясно. Ако не разбират да питат, за това е форума.
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнениеот Странник » 31 Окт 2013, 17:31

Нека си го кажем направо колеги - искам да се спрат обирджийските оферти в този форум и да се обяви стандарт съобразен с реалните фактори.
Или сте съгласни да ви псува някакъв си който иска цена от над 5000 лева за 60GH/s BFL?
Да ви питам направо тогава - Кой от вас одобрява подобна схема - да се продават копачки на нереално високи цени?
И как ясните правила и честно представената информация въобще пречат на свободната търговия?
Моята позиция не е нито да продавам ,нито да купувам - така че не съм пряко заинтересуван.
Но ако ще продавам своите 5 платки в момента няма да ги обявя за повече от 900 USD не мога да имам претенции в момента защото това е нулевата точка
образно казано.И в този смисъл на платка повече от 240 лв. нямам как да искам по никой начин.
И ако реша да бъда коректен ще го приложа към обявата си което с нищо не затруднява нито мен,нито купувача да погледне.
Това е честна игра и за мен като продавач и за този който купува.
Сделката приключи ли - край с претенциите.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнениеот skrubalov » 31 Окт 2013, 17:35

Няма как да забраним на който и да е да сложи каквато си иска цена за продукта който продава.
Един потребител или е корекетен, или не е . Има си лист на честните търговци, има си и раздел за измами.
по-скоро може да измислим правило за N на брой поста, преди да може да публикува обява. Така ще може всеки да си направи преценка дали на този човек може да се разчита.
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнениеот ekrem » 31 Окт 2013, 17:45

може и друго в раздел К/П да се направи подменю "обяви от новобранци " :mrgreen: пък нека пак да си седи с 1-2 поста

по този начин няма да се игнорира новорегистриран но просто ще се види че е такъв
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнениеот ZAX » 31 Окт 2013, 18:31

Ако постовете са мерилото, всички сте новобранци :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Мнения и препоръки за BitcoinBG.eu

Мнениеот ZAX » 31 Окт 2013, 21:37

Виждам че не ме разбирате, затова ще се постарая малко повече с превода от български на български, понеже темата наистина е доста важна.

По принцип съм напълно съгласен с възгледите на @Странник по този въпрос, но той има един много голям пропуск, нещо което съм казал вече, но ето и превод:

Понятието „чиста“ печалба, обаче, не съществува в природата, а само в общество с антиприродна система на отношения, защото всяка реализация на „чиста“ печалба някъде е за сметка на нечие обедняване и осиромашаване другаде.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за BitcoinBG.eu

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin