Относно купува/продава

Мнения и препоръки за сайта

Модератор: Moderators

без възможност за коментари в купува/продава, но с възможност за оценка от всеки за дадената обява ?

Да, съгласен съм и искам промяна
12
30%
Не, така е идеално
21
53%
Не ме занимавайте с глупости
7
18%
 
Общо гласове : 40

Относно купува/продава

Мнениеот Spoon.Net » 23 Апр 2014, 21:22

хора, спрете се !!! не деите да пълните всяка тема с коментари от какъв ли не род. било скъпо .... ми никой няма да го купи !! ама било евтино, ми купи го. някой искал да набута някой друг .... ми като е теле да се набута. хората са казали "кьорав карти не играе". адски грозно е това което се случва при обявите. няма една тема която да не е пълна с коментари, на всичкото от горе в 90% от случаите и темата се измества след 10 коментар. не казвам че не е от полза да се коментира каквото и да е било, но за тая работа си има места. аз като не знам питам някой който знае, а когато не познавам такъв човек питам чичо гуугъл ... той знае всичко. като крайна мярка от доста време се каня да предложа да не може да се коментират обявите, но все пак е по добре да се сдържаме и да не сме ограничени. това тук се предполага че е сериозен форум, а последните месеци виждам как се е превърнал в женския пазар. нека не бъдем типичните балкански субекти, поне редовните /знаем се кой сме/ да не го правим, за повечето който са се регнали само за да си продадат картата на цена на която никой няма да я плати е ясно.

п.п. имам идея. 2гууд да забрани коментарите в купува/продава, но да може всеки потребител да гласува с + или - за дадената обява. и за да е по ефективно да се вижда някак си в темата кой с какво е гласувал. аз ако реша да си купя нещо и видя че няколко от редовните съфорумници са сложили минуси ... най малко ще попитам защо е така, но винаги мога според собствената ми преценка да купя нещото без да се съобразявам. даже ще превърна темата ми в анкета, а дали 2гууд ще има време и желание да го напише това е друг въпрос.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Относно купува/продава

Мнениеот BaDaZzz » 23 Апр 2014, 21:42

Според мен по този начин ще има един голям недостатък...понякога обявите не са пълни и хората няма да могат да искат допълнително информация. В анкетата не съм гласувал, защото няма отговор, който бих маркирал. В друга тема беше предложено да няма ограничения от постове, а само по време, което ми се струва най-добрия вариант.
BaDaZzz
 
Мнения: 54
Регистриран на: 06 Мар 2014, 12:53

Re: Относно купува/продава

Мнениеот Spoon.Net » 23 Апр 2014, 21:47

питаш продавача на лично каквото те интересува или по телефона ако е оставил !!!
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Относно купува/продава

Мнениеот shulio » 23 Апр 2014, 22:19

Spoon.Net написа:питаш продавача на лично каквото те интересува или по телефона ако е оставил !!!


+1

Както във всеки сериозен форум. В темата се допуска мнения само относно купувача дали е коректен и как минават сделките. Всичко останало на лични. Цената който иска да си я коментира по телефона
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Относно купува/продава

Мнениеот Странник » 23 Апр 2014, 22:43

Spoon.Net да си чувал понятието честна игра и коректност в бизнеса?
За видеокартите и новите scyrpt АSIC копачки иди дойди - наистина си има предостатъчно инфо из нета.
Когато тровех търгашите тук основната ми идея беше че изкуствено завишават цените на целия пазар със спекулата която правят.
Факти - провери в раздела продава/купува...отделен е въпроса за гаранцията при евентуални технически проблеми и дефекти.
И за това има фактология с подобни No name търгаши.
В момента нета е пълен с всевъзможни обяви за продажба на ASIC копачки SHA-256.
Ти си наясно кое и как стои с тях...но един новобранец чул недочул на който трябва да обясняваш и какво е трудност
няма как да ги знае тези тънки моменти.Не ги пише с големи букви никъде,нито са тема Stiky някъде.
На теб и подобни на теб не ви пука за тия нещастници.На мен обаче ми пука и ще ви тровя живота още дълго време
без да ме интересува дали ще се променят правила или не.Ще го правя съвестно,обективно и на място.
Нещо много ли ти тежат тия правила?Нещо много ли ти тежи и пречи че се коментират обирджийски оферти тук?
Какво лошо има да се коментира дадена стока или обява съвсем коректно?
Или ще ти пречи на бизнеса нещо?
В интерес на истината се радвам че ги има тези правила и държа да си останат така за да има поне островче на
почтеност в тая шибана татковина където всякякви селски тарикати гледат да те прецакат за жълти стотинки.
Ето затова сме на това положение - тук в този малък форум сме си като една малка България.
На път е и тук всичко да се осере и освини тотално.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Относно купува/продава

Мнениеот Flex » 23 Апр 2014, 22:49

Не знам дали намирате за сериозни Amazon или Newegg, откъдето пазарувам редовно, ама там коментари си има, и за цената и за качеството + рейтинг, което ми е помагало неимоверно за това дали да си купя нещо или не, и в двете посоки - хубавите стоки биват доста бързо похвалени, лошите оферти го отнасят.
Коментарите ми харесват в офертите, значително по-забавно е и нямам нищо против в моите оферти да се коментира, дори ми е безплатен ъп :)
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Относно купува/продава

Мнениеот marincho » 23 Апр 2014, 22:58

Получаваш, не ме занимавайте с глупости. Причината - въпроса е некоректно зададен, а и няма избор от възможни отговори.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Относно купува/продава

Мнениеот Spoon.Net » 23 Апр 2014, 23:59

странник, не може да спасиш едно теле да се усвини. Факт. майка му не го е научила, камо ли ти. да се вреш между шамарите в историите на хората не е най разумното нещо което да правиш в свободното си време и отново фактите говорят за това. аз обаче говоря тук от моя гледна точка, а не от гледната точка на някой който ще даде 100лв за хекса или 50 за "флашка" копаеща с 350мх и да започнат мъките му в това как да ги накара да копаят доге !! на мен никой не ми пречи :). не виждам защо са тия напатки /продължавам да говоря на странника/. ще ти кажа обаче какво става в обяви който пускам аз :
- продавам бтц за 5лв : коментар : много малко ...
- продавам бтц за 10лв : коментар : ти луд ли си ... ква е тая цена

разбираш ли сега какво имам в предвид. хората имат нужда просто да пишат някакви глупости. нито ще купи нито ще продаде ама да се обади.

Ще помоля някой от модераторите да редактира анкетата като добави "да се избира дали да може да ти коментират обявата"
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Относно купува/продава

Мнениеот Странник » 24 Апр 2014, 00:40

Като си говорим за мнения Spoon.net аз ще продължавам да си пиша това което мисля особено в обяви стил чист пладнешки обир.
За разлика от теб на мен са ми писали доста хора на лични на които съм спестявал маса грижи именно на база откровенната ми нетърпимост
към селските тарикати тук която изразявам без недомлъвки в прав текст .
Един образ например щеше да лети до Лондон за платки HEX16A1 като под носа му се продават нови ... добе че се сети да попита в чата.
Ако посочиш къде и кога в чисто технически аспект съм писал глупости ще е добре ...иначе оставаш голословен с празни приказки.
Лично на мен когато ми трябва нещо си го купувам ново и не се занимавам с втора ръка боклуци които някой иска да изхвърли като непотребни.
Нито ще купя,нито ще продам някога нещо тук -въпрос на принципи.Ако реша такова нещо има си предостатъчно други места за целта.
Купувал съм само от колега тук дял чипове ASIC от обща поръчка.
Разбира се на ехидните подмятания на селските тарикати и хиени тук не оставам длъжен... това и аз го намирам за празнословие.
И BTC и LTC продавам по борсите,а не тук.
Когато ми трябваха зверски и много спешно 4 BTC които нямах в наличност (миналата година) за да се включа в една добра
обща поръчка не ревах тук въпреки че имах парите да си ги платя в банката.Въпрос на часове беше всичко тогава .
Админа е свидетел и може да потвърди това.
Въпрос на принципи Spoon.net..ако ти стиска следвай такива принципи,а не портфейла и парите си само.
Също така ако можеш посочи и кой от знаещите и опитни копачи в този форум някъде е писал глупости и празни приказки в подобни обяви.
А троловете си ги знаем тук...други трупат актив за да си пльоснат сергийката и те.Е за това - членство 1 месец за да има право да пуска обява
и дано им се отще най-после на такива тролчета и дребни селски тарикати да се логват само заради това тук.
Чудя им се нямат ли толкова елементарно достойнство че да не се излагат така...уви и това май е закърняло покрай кинтите...
После чакай бял ден от такива...ти го плюеш ,той си мисли че дъжд вали и се шегува някакъв такъв лигаво...просто - БЕЗ КОМЕНТАР оставям това
да плачеш ли -да се смееш ли...пълна трагикомедия.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Относно купува/продава

Мнениеот Spoon.Net » 24 Апр 2014, 01:39

малииии тука всичко живо е изпращяло :). какво имах в предвид, а какво се оказа че едва ли не се опитвам да втълпя на хората или да им отнема. това беше от мен като препоръка и мнения относно форума. тръгнал съм аз да се чудя как да стане раздела по приятен за четене ... няма такъв филм. много ви здраве и весела нова година.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Следваща

Назад към Всичко за BitcoinBG.eu

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, Kartoff, qbadabaduuu, viniamin