Относно купува/продава

Мнения и препоръки за сайта

Модератор: Moderators

без възможност за коментари в купува/продава, но с възможност за оценка от всеки за дадената обява ?

Да, съгласен съм и искам промяна
12
30%
Не, така е идеално
21
53%
Не ме занимавайте с глупости
7
18%
 
Общо гласове : 40

Re: Относно купува/продава

Мнениеот Странник » 24 Апр 2014, 03:13

Хронологически погледнато има три вида копачи .
Първите копаят от самото начало за спорта...с процесори и по-късно с видеоакрти.
Вторите като мен се включиха април месец 2013 при първия голям бум в цената на BTC и то съвсем случайно
ми попадна пред очите новина от един сайт.
Много интересна ми се видя концепцията покрай BTC и исках да се включа да видя кое как ще е ...но се замислих над
финансовата част на нещата.Никога не съм си помислял преди това да си купувам геймърска карти от висок клас,още повече пповече пък две.
И така реших да пробвам (можех да си го позволя без проблем финансово) -събрах си рига с две и после карах 20 дена така и после взех още три карти.
Така си карах добре докато не се срина всичко лятото с появата на ASIC.Последва миграция към LTC и пак я окъсахме август месец.
Ноември месец след бума който неочаквано дойде от Китай се появиха третия вид копачи сънуващи пачки с лесни пари.Втурнаха се като луди да правят ригове.
Появиха се спекулантите и разни селски тарикати No name покрай голямото търсене на хардуер...изгавриха се с хората в България от позицията на
"генерални вносители с гаранции" и им смъкваха кожата с каквито си поискат надценки...докато на хората им писна и взеха да си поръчват директно от вън като мен.
Днес когато всичко отиде рязко надолу и за капак се появиха и ASIC scrypt копачки всички разрпродават масово...гледат си печалбите и инвестициите само.
Без значение е кого ще набутат или прецакат днес.
Сега ти ми кажи кой е филмирания от изброените по горе категории копачи Spoon.net.
И вече извън темата ще споделя и други мисли и предвиждания...
И понеже аз съм си прост дървен философ иглупак -моя риг няма да го продам,ще го спра ако трябва за по добри времена.
Ще дойде време и то много скоро когато ще се появят поръчки към тази огромна изчислителна интегрирана мощност която ще се наема
по научни програми от институти и големи корпорации за големи проекти свързани с развойна научна дейност.Никой няма да изтърве тази огромна
изчислителна мощност която вече е на линия и е доказано жизнеспособна в терахашове.Въпроса е не дали,а кога ...и тогава пак ще издухаме прахоляка от риговете за да
заработят пак за пари но вече с каузи и за нещо много по смислено.Това точно имаше предвид относно технологията госпожа Федерален резерв в едно свое интервю съвсем скоро.
Сигурен съм че една сграда хора вече мислят и работят по въпроса,промъкват се из нета и понятия като професионални екипи за разработване на криптовалути и нови алгоритми ...
Разбира се това е прочетеното от мен между редовете ,сумирано с някои други публикации из нета за които съм споменавал и тук и съм пуснал тема по въпроса.
Другиия възможен сценарии е Студената война да започне пак и BTC да стане поле за изява и надцакване на големи играчи доста над нивото на такива като нас.
Тогава отново ще е интересно и твърде вероятно и извън закона да е всичко това днес и тук...
В Русия вече е гласуван закон с който забраняват анонимните разплащания с криптовалути...за жалост Путин има лоши съветници,а и кой знае -всичко може да е с цел BTC да бъде само и единствено
инструмент на държавата.
И после дами и господа аз отново ще се смея последен защото като се мисли само и единствено за пари само заради самите пари сме предвидими и винаги се отива в задънена улица рано или късно.
Да мислиш за пари свързани с реални идея,кауза и измерения в реални продукти вече е нещо съвсем различно и има бъдеще което света вече може би ще последва.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Относно купува/продава

Мнениеот innergy » 24 Апр 2014, 08:59

Колкото повече Свобода, толкова по-добре. Рестрикциите и изкуствените ограничения никога не са водели до нещо добро. Обществото не е механизъм, който трябва да бъде конструиран, обществото е организъм, който трябва да бъде оставен да еволюира свободно 8)

И сега сериозно, смея да твърдя, че тук не сме някакъв сайт от сорта на Продавалник, а общество от съмишленици, които няма какво да крият помежду си. Лично аз научих много неща именно от коментарите към обяви за покупко-продажби. Гласувах коментарите да останат..
innergy
 
Мнения: 238
Регистриран на: 19 Ное 2013, 18:41

Re: Относно купува/продава

Мнениеот 13K » 24 Апр 2014, 11:39

Моето мнение е, че коментари към темите трябва да има, като всеки трябва да може да коментира.
Включтелно и ново регистрирани потребители.
Сега както е с това изискване за брой мнения е малко странно. Сами карате хората да спамят.
Какъв е смисъла от правило, което не само, че се заобикаля лесно, но и вкарва допълнителен шум в системата.

Освен това не разбирам защо е този вой срещу обявите. Какво ненормално има в това да предложиш нещо тясно специализирано било хардуер/услуга или каквото и да е точно на обществото което е най-близо до това и най би се възползвало. Мисля, че ползата е обща за купувачи и продавачи.

Аз съм ЗА коментари и ЗА отпадане на рестрикцията за брой мнения.
В анкетата го няма верния за мен отговор, затова не гласувам.
13K
 
Мнения: 153
Регистриран на: 28 Мар 2014, 12:23

Re: Относно купува/продава

Мнениеот vmuser » 24 Апр 2014, 11:53

Съгласен съм, че, освен ако правилото е разумно премислено и е одобрено от обществтото (мнозинството) на форума, е ненужно да има такива правила. Проблемът се корени в това, че форумът се превръща на продавалник, тъй като обявите за купува/продава изобилстват в сравнение с полезните теми. И да не казват хората, ами като не ти харесва не гледай раздела. Аз раздели не гледам в повечето случаи, както предполагам и колегите, гледат се последните мнения и активните теми и тези с обявите просто се набиват в очите като тръни.
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: Относно купува/продава

Мнениеот Spoon.Net » 24 Апр 2014, 17:07

най не приятното е че чета какво сте писали и се съгласявам. май май верно няма какво да се направи за тоя раздел. повечко забавления и радост за окото и всичко ще се нареди :)
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Относно купува/продава

Мнениеот milan_gl » 24 Апр 2014, 18:10

А бе който не му харесва да му се коментират цените да си ги продава в продавалник . Ама и там големите цени отнасят "коментари" . Това е форум - идеята е да се помага на съфорумците а не да се изнудват . Какъв е смисъла да се пускат обяви с цени на дистрибутор на дребно а пък после да се пънат едни пазарлъци на лични . Ами научете се че стока на вето която я има в изобилие се продава на 1/2 или 3/4 цена . Да не цитирам примери как някой от вас се опитват да пробутват стока с цени по-високи от магазинските . Като искаш да продаваш на пазарни цени това е положението . А пък като считате че вашета стока заслужава цена по-висока от тази на дистрибутор на дребно - пазете си я ! Защо я продавате ? Може би съм единственият хабдалин който купува хардуер на ден днешен но 280Х на 3 месеца я взех за 400 лв и ръка ми целува продавача защото имаше и други оферти . GB 270 януарска покупка от БГ я взех на 200 лв ! За какво има да мажем и да петлаем народа ? Аман от пишман търгаши :naughty:
Аватар
milan_gl
 
Мнения: 280
Регистриран на: 18 Яну 2014, 08:27
Местоположение: Варна

Re: Относно купува/продава

Мнениеот BaDaZzz » 24 Апр 2014, 20:21

И в крайна сметка какво излезе? Търсенето определя цената. Преди, когато трудно се намираха по магазините и имаше голямо търсене тук се продаваха картите за луди пари, а сега, когато пазара е позамрял - наполовина. Така е било, така и ще бъде. Колкото и да се опитваме, няма да го променим!
BaDaZzz
 
Мнения: 54
Регистриран на: 06 Мар 2014, 12:53

Re: Относно купува/продава

Мнениеот balbo » 25 Апр 2014, 01:16

[quote="milan_gl"]А бе който не му харесва да му се коментират цените да си ги продава в продавалник .

Именно там се коментират най много обявите ;) с тази разлика че там можеш да си забраняваш или търкаш неподходящи коментари.

Относно темата : Никой не може да определя цената на чуждата стока .Цената може само и единствено собственика да определя ,преценя и продава.Поради простата причина че само той единствено си познава стоката и може да гарантира за нея.
Аз например мога да ви извадя една умряла карта и да искам повечко пари с цел да ви провокирам да недоволствате.След като се случи свалям цената на долу до горе долу нормалната и някой скача и купува.Съответно коментаторите ми помагат по този начин да си продам стоката(от която всъщност се чудя как да се отърва ).Тогава кой ще защити купувача ? Никой.Това че си даваш парите означава че вече си съгласен с това което ти продавам.После ако искаш се оплачи и на арменския поп или иди да благодариш на коментаторите които ти помогнаха да купиш стоката . Та какво се оказва - коментаторите са нож с две остриета както за продавача така и за купувача.Лично мнение пък каквото вие си решите.
balbo
 
Мнения: 82
Регистриран на: 07 Фев 2014, 13:34

Re: Относно купува/продава

Мнениеот Странник » 25 Апр 2014, 02:51

balbo клиента е винаги правия нали си го чувал това неписанио правило в бизнеса?
Така че коментарите които са на място и са обективни предпазват наивниците които идват тук за да търсят
хардуер.Това с пълна сила важи за ASIC за BTC ...никой не определя цена на никого,защото стоката си е на
собственика.Но когато се броят едни пари от клиента който хабер няма какво си купува се оказва че този
ФОРУМ не е вече ФОРУМ,а място в което се подвизават чисти мошеници и обирджии
които злоуптребяват с наивността и нензнаието на много начинаещи.
И както споменах и по -горе има си N-броя сайтове за подобни обяви и не считам за уместно лицето на биткойн
общността в България да се превръща в скапана кочина от разни търгаши които се чудят кого да набутат
с боклуците си с днешна дата.Като гледам гласуването до тук виждам че повечето колеги подържат точно това
становище и смятам че изразявам с думите си и тяхното мнение.
Отделен е въпроса че четейки коментари един начинаещ вече добива и представа за какво иде реч.
А вече съвсем друга тема е че когато честната игра е стандарт тук се появява и доверието -тогава вече може да се
говори наистина и за коректен добър бизнес на такава основа от който всички да бъдат доволни и да няма прецакани.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Относно купува/продава

Мнениеот balbo » 25 Апр 2014, 03:23

Първо това не е бизнес за мен като обявиш нещо за продаване което не ти е необходимо да стои за украса.
Второ подобни коментари като в тази обява viewtopic.php?f=15&t=1804 ,за вас не знам, но аз го приемам като СПАМ, защото е драскано без основание и би трябвало управниците да се намесят в случая.
И трето не мисля че когато купува някой нещо си първо гледа този форум.Преди това е обиколил доста сайтове за обяви за да стигне до тук.Пак казвам -лично мнение,а вече каквото вие решите,но имайте в предвид че тук пускат обяви не само търговци.Има и обикновени хорица като мен,които пускат примерно една обява годишно.И е грозно да се слагат всички под един знаменател с търговците от които недоволствате.
balbo
 
Мнения: 82
Регистриран на: 07 Фев 2014, 13:34

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за BitcoinBG.eu

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin