Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнения и препоръки за сайта

Модератор: Moderators

Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот 2GOOD » 24 Фев 2014, 01:19

След един доста ползотворен разговор в чата, дойде ред да нахвърлим предложенията за раздела "черно на бяло".

Ето и някои от идеите:
1. Да има минимален брой постове за достъп до раздела - прието и приложено.
2. Да се забрани достъпа на потребители с акаунти под 10 (цифрата ще се доуточни) дни.
3. Да се добави рейтингова/точкова система и според нея даден потребител да има достъп до раздела.

Други:
Въпреки многото спам и разводняване на темите в раздела, не мисля да прилагаме строги мерки в тази насока. Всеки може пряко или не пряко да коментира цената в обявата, мнението на повечето потребители е, че по този начин се помага на евентуалния копувач да си "направи сметката". Това разбира се не е окончателно решение и сме отворени да чуем вашето мнение по проблема. Моето лично такова, е че пазара е свободен, но освен това и словото е свободно ;)

Поздрави
2GOOD
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот Hristo » 24 Фев 2014, 01:23

Еми ти си ги синтезирал нещата, за момента, няма какво да добавя....
Gigabyte GA-990FXA-D3, OctalCore AMD FX-8350@4100 MHz, RadeonHD 7950 3GB GDDR5,
2x4GB GeIL DDR3@2666 MHz DUAL CHANNEL,ASUS XONAR DX PCI EXPRESS 7.1 AUDIO,
Storage: 1x60GB Corsair Force 3 SSD,1x500GB,1x1500GB,600W FortronPSU, 600W UPS
Аватар
Hristo
 
Мнения: 290
Регистриран на: 30 Май 2013, 00:10
Местоположение: Г@бр0в0

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот teroglist4o » 24 Фев 2014, 01:31

аз съм за точка 3 ... но 1 и 2 пак са нещо ..
teroglist4o
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Фев 2014, 04:38

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот 99ufo99 » 24 Фев 2014, 02:40

За да се избегнат преминаващите търговци, мин. 30 дни от регистрация и поне 10 поста.

За целенасочено въвеждане в заблуждение, давам приемер: асик майнер който посмъртно няма да си избие исканата цена, и не е опоменато в обявата, почивка за раздел Продава за 1 месец. Ще кажете ама много е, ами то и цена от 3 бтц-та за нещо което ново го продават за 1.5 не са малка надценка, + това избиване няма.

Та в тоя ред неща....
Аватар
99ufo99
 
Мнения: 209
Регистриран на: 13 Яну 2014, 21:08

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот CYPER » 24 Фев 2014, 03:01

99ufo99 написа:За целенасочено въвеждане в заблуждение, давам приемер: асик майнер който посмъртно няма да си избие исканата цена, и не е опоменато в обявата, почивка за раздел Продава за 1 месец. Ще кажете ама много е, ами то и цена от 3 бтц-та за нещо което ново го продават за 1.5 не са малка надценка, + това избиване няма.


Тук не съм съгласен, ама хич.
В Bitcoin света информацията е най-скъпия ресурс и не може да се налага да се дава безплатно.
Всички имат достъп до едни и същи ресурси - новинарски сайтове, статистика, калкулатори и аз ако продавам даден хардуер не съм длъжен да правя бизнес план на купувача и да му давам гаранция, че ще си избие вложението.
Всеки е длъжен за себе си да направи нужните проверки и сметки за това, което купува. Аз и много други като сме купували ASIC хардуер едно време никой не ти е обяснявал или гарантирал, нещо различно от това да го получим и то дори не навреме.
CYPER
 
Мнения: 136
Регистриран на: 01 Авг 2013, 19:22

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот Странник » 24 Фев 2014, 05:22

CYPER с цялото ми уважение към теб май си забравил че ние живеем в България,а не в Англия.
Ако там някой може да си позволи лукса да се набута с няколко стотин или няколко хиляди паунда
то за много по-малки суми тук хората се избиват.
Добрия търговец играе феърплей от начало до край и с добра оферта и коректен анонс няма какво да изгуби
като за удоволствие си остави място и за обсъждане на цената до краен вариант преди да си стиснат ръцете.
Само да припомня,тук е форум за копачи ,а не продавалник или e-bay.
Първото което се случва с подобни обяви е че мен лично ме обижда някой да ме прави на идиот с такива
обяви които са чист обир без идея за друго.
Ако ти подкрепяш политиката че никой не е длъжен на никого и дай да се прецакваме до дупка както ни падне...
нямам какво повече да добавя в коментар.
Значи да оставим агнето да се набута като последния новобранец и да си бере после ядовете?
Че ти едно време като си купувал от човек по обява ли купува или от производител?
Или ще ми кажеш че обява от преди месец някъде за KNC Jupiter на цена 10 000 USD е добра оферта?
Мила родна картинка както и да го погледнеш.
Мен ако ме питаш - раздела Купува /Продава направо да изчезва.
Има си достатъчно много други места за обяви,продаване/купуване и т.н. -ПРЕПЪЛНЕНО е с такива сайтове в интернет.
В другия форум пишеш много по често от колкото тук нали?
Питам се защо ли е така?

По същество - ако някой ще продава тук да играе феърплей и да не се налага аз или някой друг да го коментира.
Продавача да не се възмущава ако някой му напише в директен прав текст че е обирджия с факти и обективен анализ
и да ходи да се жалва на админ и модератори.Първо защото на черното бяло не може да се каже и второ защото всеки
който пише тук носи отговорност за написаното от него.
Ако мнозинството тук наложи това като стандарт ще се случат две неща:
-имиджа на малкото ни общество ще нараства и ако някой реши да прави бизнес всички ще спечелим от това
-второ ''честните търговци'' ще заобикалят това място и ще ходят където си искат другаде
Не виждам какво лошо има от феърплей игра и почтена търговия в която да няма прецакани.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот 99ufo99 » 24 Фев 2014, 08:18

Странник написа:CYPER с цялото ми уважение към теб май си забравил че ние живеем в България,а не в Англия.
Ако там някой може да си позволи лукса да се набута с няколко стотин или няколко хиляди паунда
то за много по-малки суми тук хората се избиват.
Добрия търговец играе феърплей от начало до край и с добра оферта и коректен анонс няма какво да изгуби
като за удоволствие си остави място и за обсъждане на цената до краен вариант преди да си стиснат ръцете.
Само да припомня,тук е форум за копачи ,а не продавалник или e-bay.
Първото което се случва с подобни обяви е че мен лично ме обижда някой да ме прави на идиот с такива
обяви които са чист обир без идея за друго.
Ако ти подкрепяш политиката че никой не е длъжен на никого и дай да се прецакваме до дупка както ни падне...
нямам какво повече да добавя в коментар.
Значи да оставим агнето да се набута като последния новобранец и да си бере после ядовете?
Че ти едно време като си купувал от човек по обява ли купува или от производител?
Или ще ми кажеш че обява от преди месец някъде за KNC Jupiter на цена 10 000 USD е добра оферта?
Мила родна картинка както и да го погледнеш.
Мен ако ме питаш - раздела Купува /Продава направо да изчезва.
Има си достатъчно много други места за обяви,продаване/купуване и т.н. -ПРЕПЪЛНЕНО е с такива сайтове в интернет.
В другия форум пишеш много по често от колкото тук нали?
Питам се защо ли е така?

По същество - ако някой ще продава тук да играе феърплей и да не се налага аз или някой друг да го коментира.
Продавача да не се възмущава ако някой му напише в директен прав текст че е обирджия с факти и обективен анализ
и да ходи да се жалва на админ и модератори.Първо защото на черното бяло не може да се каже и второ защото всеки
който пише тук носи отговорност за написаното от него.
Ако мнозинството тук наложи това като стандарт ще се случат две неща:
-имиджа на малкото ни общество ще нараства и ако някой реши да прави бизнес всички ще спечелим от това
-второ ''честните търговци'' ще заобикалят това място и ще ходят където си искат другаде
Не виждам какво лошо има от феърплей игра и почтена търговия в която да няма прецакани.


Феърплей .. това ми харесва.. другия вариант е , на куца тема в продава, слага се аргументиран коментар подкрепен с линкове и темата се ключи, за да не става спор в нея. Който прочете, да си прави сметката по-натам. Като се утвърди като стандарт, те сами ще се откажат.
Аватар
99ufo99
 
Мнения: 209
Регистриран на: 13 Яну 2014, 21:08

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот marincho » 24 Фев 2014, 10:14

Без търговци във форума.
Не знам, на НАП ли трябва да давам темите, за да проверят тия чаркове дето са "на склад"(цитирам една особено нагла обява).
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот cnerd » 24 Фев 2014, 16:13

marincho написа:Без търговци във форума.

Кажи защо? Питам, защото наистина съм заинтересуван. Ако търговците се "махнат" от форума, това няма ли да навреди на колегите, които работят с честните такива търговци?
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот marincho » 24 Фев 2014, 16:45

Честните търговци си имат сайтове и магазини. Прекупвачите някак не се вписват в това определение.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Следваща

Назад към Всичко за BitcoinBG.eu

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin