Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнения и препоръки за сайта

Модератор: Moderators

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот Странник » 18 Мар 2014, 00:34

vmuser написа:Ще е хубаво да се дефинира малко повече горе-споменатата точка. Какво е прекупвач, как се разпознава и определя една такава обява. Ако съм взел примерно 3 захранвания, защото са налични сега и искам да правя машини, но за 2 от тях ми с бавят картите и в крайна сметка не станат нещата и оставам с 2 захранвания бонус, тогава аз не съм прекупвач, ако искам да ги продам, тъй като са чисто нови и на мен не са ми нужни.
Цената ли ще определи дали съм прекупвач? Касовата бележка/фактурата ли ще потвърди пред форума, че не искам да печеля на чужд гръб?
Просто давам пример, тъй като на всеки може да се случи да му остане по нещо ново, което да не му трябва след време, особено, когато купуваме в количество и не винаги ни се получават нещата, както на нас ни се иска.


Много просто се дефинира всичко - само погледни в историята на профила мненията на доказани прекупвачи и търгаши и сравни по същия начин
историята на мненията и на други съфорумци допринесли много с опита и знанията си за този форум.
Съвсем нормално е вторите да имат някоя и друга сделка в стил купувам и/или продавам и никога подобно нещо няма как да хвърли сянка върху
несъмнения им принос.
Нататък вече по делата им ще ги познаете -нещата се чуват бързо в малката ни общност.
Но съвсем определено виждам и как хора с голям принос към гилдията на копачите се превърнаха в търгаши и прекупвачи.
Отправната точка е форума и това което сме ние всички тук взети заедно.
Бизнес ,бизнес...но на всяка цена ли?
Всичко е въпрос на добра воля и правилни приоритети.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот BaDaZzz » 18 Мар 2014, 23:47

Аз не разбирам какво толкова сте зачекнали тази тема за раздел Купувам/Продавам. Какво лошо има някой да е прекупвач, търговец (търгаш) или просто потребител, искащ да премахне някои от наличните си неща (било то кирки, лопати, къртачи, бомби и каквото друго се сетите). Че дори същите тези вносители пак са си прекупвачи. Някои фирми, продаващи някаква техника дори не обслужват гаранционно стоките си, а имат сключени договори с други такива. Е, ако някой не може да си направи сметката и купи нещо, за което не може да си възвърне инвестицията, в крайна сметка си е негов проблем - който се страхува от мечки не влиза в гората! Както и до сега забелязвам в доста обяви директно се казва на продавача, че цената му е висока. Ако Сульо не се вслуша в предупрежденията на останалите, че дадената стока не е изгодна, и ако не се е поинтересувал какво точно му трябва, и каква е реалната му стойност - проблема си е негов!

ПП
Не съм търговец, търгаш, прекупвач, продавач и каквито и синоними да има още, и не подкрепям конкретни хора от форума. Това е моето мнение и по този въпрос повече такива няма да давам. Каквото имах го казах!
Поздрави :)
BaDaZzz
 
Мнения: 54
Регистриран на: 06 Мар 2014, 12:53

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот skrubalov » 19 Мар 2014, 10:58

Моля придържайте се към темата.
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот Странник » 19 Мар 2014, 13:16

Е,да трият се мнения които не са в интерес на търговците :lol:
Голяма либералност -няма що.
Все повече заприличвате на другия форум... :lol:

P.S.
Апропо - форума търговски ли ще става или форум за копачи си остава?
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот skrubalov » 19 Мар 2014, 13:41

Темата е "Мнения и коментари относно разделя за обяви". Обсъждания на конкретни продажби и лични нападки - в други теми и на ЛС.
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот Странник » 19 Мар 2014, 13:57

skrubalov написа:Темата е "Мнения и коментари относно разделя за обяви". Обсъждания на конкретни продажби и лични нападки - в други теми и на ЛС.

Съгласен -но аз репликирах колегата @BaDaZzz за да му светне съвсем ясно за какво става въпрос и защо въобще се обсъждат правила.
Което на свой ред има макар и косвено отношения пак пряко с темата.
Бъдете обективни поне след като имате претенциите че сте такива.
Ако всичко беше наред и всички бяха доволни просто нямаше да има и какво да се обсъжда нали?
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот 2GOOD » 26 Мар 2014, 13:24

Постовете са вдигнати на 20, и трябва да намеря решение за лимит по дни, т.е. да се комбинират, например за да има достъп до раздела потребил ще трябва да има:
1. Минимум 20 поста
2. Минимум 2 седмици във форума
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот vmuser » 26 Мар 2014, 13:45

Аз отдавна го предложих това даже ми се струваше, че 50 мнения и 1 месец втв форума би трябвало да откажат ентусиастите
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот BaDaZzz » 26 Мар 2014, 14:20

Аз имам едно питане. Тъй като раздела не е само "Продавам", а и "купувам" не е ли малко нечестно спрямо хората, които искат да купят нещо, но никой не е пуснал такова нещо за продажба. Пример: Аз съм нов, нямам необходимите постове във форума, но искам да купя конкретна развалена карта (или с конкретни компоненти в нея). Не съм търговец, не търся печалба, а искам да си отремонтирам моя карта. Какво се случва в този случай? Пия една вода или започвам да спамя по другите теми, само и само за да успея да си пусна обявата "Купувам"...
BaDaZzz
 
Мнения: 54
Регистриран на: 06 Мар 2014, 12:53

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот vmuser » 26 Мар 2014, 14:56

Имаш право, тогава има логика просто да има два раздела - единия Купувам, другия Продавам - ограниченията да важат само за раздела Продавам.
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за BitcoinBG.eu

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, shulio, UserX1XO, viniamin

cron