Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнения и препоръки за сайта

Модератор: Moderators

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот 2GOOD » 26 Мар 2014, 15:21

Да много добра идея, въпреки че обявите за купувам не са толкова много не пречи да ги разделим. Единственият проблем може би ще бъде, че раздела купувам по-рядко ще се чете, поне аз така си мисля.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот Zmejsky » 26 Мар 2014, 15:38

2GOOD написа:Да много добра идея, въпреки че обявите за купувам не са толкова много не пречи да ги разделим. Единственият проблем може би ще бъде, че раздела купувам по-рядко ще се чете, поне аз така си мисля.

раздела купувам почти никой не го поглежда по принцип :(
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот aclass » 26 Мар 2014, 16:01

ооо ние ГОЛЯМИТИ търгаши всеки ден ще го гледаме... току виж набутаме някой новак с нещо дет не му трябва
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот qweqwe333 » 23 Апр 2014, 13:45

До сега не съм попадал на форум който иска определени мнения, за да пуснеш нова тема в даден раздел, но щом така се решили модераторите са го видяли отнякъде :)

аз съм за махането на ограничението!
qweqwe333
 
Мнения: 38
Регистриран на: 03 Мар 2014, 15:05

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот hashrate » 23 Апр 2014, 14:25

По отношение на темата на Технотроник в раздел Обяви.
Когато човек иска да продаде или купи нещо, свързано с криптовалутите, bitcoinbg.eu е един от основните сайтове.
Той може да пусне обява в продавалник, но според мен ще има по-голям успех тук.
Например аз често купувам криптомонети. Пускал съм обяви в продавалник - успехът там е минимален и цените са крайно завишени.
Докато тук е много по-успешна сделката. Освен това, има доверие и съм пращал пари на човек от друг град, който още не ми е пратил коините, или пък той ми е пратил коините, а аз парите още не. Това е доверие. В продавалник няма такова нещо.
Този раздел е много важен и полезен за този форум. Освен че купуват и продават, хората се заинтересуват и от другите раздели и така се популяризира идеята за криптовалутите и копаенето им.
За да не са притиснати новодошлите да генерират N на брой мнения...и както се сещате тогава нямат друг избор освен да генерират спам...смятам че трябва това ограничение да отпадне. В годините съм бил член на множество форуми - най-вече чуждестранни и не съм видял никъде такова ограничение.
В очите на новодошлите едно такова ограничение изглежда като...снобария. А после говорите как искате и се надявате на масовизация на монетите. Какво значи масовизация - когато няма ограничение само до избрана "заслужила" прослойка от обществото - както се изживяват някои хора в този форум, например така известните нам шерифи.
Поздрави!
Аватар
hashrate
 
Мнения: 134
Регистриран на: 28 Дек 2013, 15:20
Местоположение: София, БГ

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот BaDaZzz » 23 Апр 2014, 14:44

Подкрепям мнението на hashrate. Тези ограничения, които са вид защита от "търгаши" изобщо няма да ги спрат, а само малко ще ги забавят. Или пък както направи онзи руснак rubg с двата КнЦ Юпитер (ако не бъркам). Намери си човек от форума, който да пусне обявата вместо него.
BaDaZzz
 
Мнения: 54
Регистриран на: 06 Мар 2014, 12:53

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот 2GOOD » 23 Апр 2014, 14:48

В голема част подкрепям мнението на hashrate, но ограничението е сложено заради маосовото регистриране на профил и първи пост обява и до там, после чао. Трябва да се намери баланс м/у двете крайности. Моята идея е 10-20 поста + 1-2 седмици, което още не е въведено, понеже трябва да модифицирам малко кода, а време все не остава.

Разбира се можем да пусне една по-продъжлителна анкета да се гласува какво да е ограничението и да има ли въобще такова.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот Странник » 23 Апр 2014, 14:49

Това е форум ,а не битпазар като продавалника или борса където се търгуват криптовалути.
Който не може да си продаде на една борса това което е изкопал толкова и му е багажа.
По друг начин стои наистина всичко когато човек търси спешно нещо.
Аман от търгаши тук вече.
Ако може някой да ми даде смислен отговор от какъв зор някой няма да си продаде боклуците на ахмаци из продавалника
и ще се набутва тук да продава краставици на краставичари браво ще му кажа.
Даже това правило беше завишено като изисквания точно заради такива тъпи търгаши-спамери.
Защото като ви се каже да пръднете вие се насирате меко казано за стотинки.Не ви стига целия интернет тука намерихте
да се изсерете...
Настоявам за вдигане на 2 месеца регистрация и тогава да има правото да пише обяви въобще.
И като си правите анкети си ги гласувайте - @2GOOD нима не виждаш че доста от старите потребители
спряха да пишат вече?
Или още не ти светва лампата какво се случва?
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот BaDaZzz » 23 Апр 2014, 15:05

Правилно! Това е форум. За какво? - за криптовалути. Как се добиват? - с техника. От къде техника? - купува се. Ако искаш да е втора употреба от къде ще си я купиш? - от някой, на когото може да имаш поне малко доверие. Е как в продавалника (както вече бе споменато) ще се довериш на някой? Не е ли много по-добре от някой, от когото знаеш, че хора вече са купували и са останали доволни? Ок, първата обява на някой новодошъл няма да е сред топ доверените, но след няколко успешни продажби вече ще е! Пример: искам да си купя споменатите по-горе KNC Jupiter-и. В продавалника най-евтияния, който има е 3300лв, а тук (забележи във форума) двата са 5200лв - по-изгодно ми е. Винаги, когато имам нужда от нещо свързано с криптовалутите гледам най-напред тук. Ако не намеря, тогава търся на други места. Пък в крайна сметка, който не се интересува от обявите, да не влиза в този раздел!
BaDaZzz
 
Мнения: 54
Регистриран на: 06 Мар 2014, 12:53

Re: Мнения и коментари относно раздела за Обяви

Мнениеот Странник » 23 Апр 2014, 15:54

BaDaZzzz ти как си мислиш че копачите са събирали ригове още преди този форум да се появи?
Втора употреба си крие своите рискове винаги за каквото и да си говорим.
Ако искаш доверие и гаранции отиваш в магазин или оторизиран търговец,фирма,дистрибутор с
доказани качества,реноме и обслужване на клиентите.Измекярите просто не вървят никъде.
Не вървят и тук.
Който няма пари да си трае по добре.
А като си говорим за ASIC копачки явно си доста наивен да си мислииш че някой ще продава златна кокошка
ей така...въпросните Jupiter са модел с доставка номеври 2013 г. и вече е доста под въпрос дали даже ще си избие
някой наивник парите от подобна ''чудна сделка'' тип втора ръка.
Търгашите и прекупвачите са едни спекуланти които надуват излишно цените и в крайна сметка накрая плаща за всичко
крайния клиент.
Когато искаш мнение за стока и се чудиш за хардуер дали да си купиш или не -си пускаш тема,обсъжда се,всеки казава плюсове,минуси,споделя опит.
Но да ми се появява някакъв и да ми пуска идиотски обяви в стил чист обир тук във форум на копачи е най-малкото обидно към всички тук.
Не сме идиоти ,кретени или някакви наивници.И затова и се коментират обявите най-вече ...защото каквото и да си говорим именно заради доверието
идват хората тук да питат,обсъждат или търсят мнение и информация.
Тук не е продавалник,е-bay,dalavera.com и още стотици знаийни и незнайни още подобни деривати за боклуци и търгаши всякакви.
А на теб като не ти харесват правилата тук прав ти път към продавалника или където щеш още където се продават втора ръка стоки.
В българското нет пространство има два форума за копачи и n- броя сайтове за какви ли не боклуци втора,трета и пета ръка като хардуер...
Това е моята отправна точка най-вече.
Като ми трябва нещо си го намирам и купувам и не троля тук с тъпи обяви купувам или продавам да се правя
на селски тарикат.Като имам нещо за продаване си го продавам там където му е мястото...
Ако не знае коректни борси за криптовалути пуска си тема ще му се каже,ако не знае коректни фирми за хардуер - пуска си тема и ще му се каже.
Ако ще продава нещо някой да си намери мястото за това и да не троли форума с тъпи селски изпълнения.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко за BitcoinBG.eu

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin