За качеството на съвременния хардуер (VGA Cooling)

Всичко свързано с компютрите, новини, хардуер, софтуер, проблеми, съвети ...

Модератор: Moderators

Re: За качеството на съвременния хардуеър.

Мнениеот jkminkov » 06 Яну 2014, 19:39

като махнеш пластмасата прецакваш въздухопотока, т.е. вместо с една или две перки отиваш на три за да покриеш цялата площ;
перките на gigabyte windforce са боклук, сигурно затова вече ги слагат по три, преди като бяха по две половината окапаха като им свърши гаранцията...
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: За качеството на съвременния хардуеър.

Мнениеот ggeorgiev » 06 Яну 2014, 20:58

Лек отчет :)
Лепилото стегна достатъчно здраво, но както се очаква - няма как точно да се застопори радиално и аксиално спрямо перката. И поради това - се върти с една идея по-стегнато спрямо здравата. Относно плочката - още вчера започнах директно да я полирам със фин камък (около 3000), но след като видях колко е крива - започнах с по-едър грид (камък около 600).
1.jpg
1.jpg (1.83 MiB) Прегледано 1166 пъти

така изглежда в началото, по-тъмните места са вдлъбнатини. А надрасканото по медната основа - заводско - беше така като го свалих.

2.jpg
2.jpg (1.84 MiB) Прегледано 1166 пъти

Така изглежда вече след минаването с по-грубия камък - не изглежда идеален, но не исках да изтънявам излишно плочката, за да има все пак добър контакт със чипа.

3.jpg
3.jpg (1.8 MiB) Прегледано 1166 пъти

Така изглежда след около час внимателно търкане с камък за полиране на ножове (около 3000) - по магазините най-финната шкурка която имаха беше 2000.
След като ми писна да чегъртам с финния камък, се усетих, че щеше да е по-добре са мина едно търкне с 2000, и накрая с камъка - ама не ми се излизаше пак (а картата не е добре да бездейства :) )

И така - последва сглобяване, мацане с паста, и монтиране върху платката, и съответно пускане в действие. Резултат - очаквано, лепения вентилатор върти малко по-бавно от здравия, но върти все пак :) , а температурите са си както бяха - 65-66 градуса, с 76% обороти на вентилаторите.
Следваща стъпка - когато пристигнат перките от китаеца - финално полиране (до тогава ще се подготвя по-добре), и слагане на по-добра паста, че сегашната (Arctic MX-2), ми се видя още по-гъста от колкото беше, и е възможно да не се е разнесла добре.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: За качеството на съвременния хардуеър.

Мнениеот jkminkov » 06 Яну 2014, 23:03

а какво лепило сложи?
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: За качеството на съвременния хардуеър.

Мнениеот ggeorgiev » 06 Яну 2014, 23:16

Подобно на коноколит/капчица и т.н. С търговска марка "Горила" (Gorilla) - идеално е за пластмаса - леко я разяжда, и залепването става много здраво. Не знам дали може да се намери тук, един приятел ми носи, ако ми потрябва. А за това как закрепих оста за перката - капнах една малка капка, колкото да задържи оста права, след това една по-голяма капка в основата, около оста, и отгоре надянах едно предварително изрязано в малък кръг и пробито листче. След като се напои добре - добавих още едно листче, и накрая - 3-то листче. Като погледнеш-грозно, ама отвътре-не се вижда :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: За качеството на съвременния хардуеър.

Мнениеот 2GOOD » 06 Яну 2014, 23:53

ggeorgiev написа:Подобно на коноколит/капчица и т.н. С търговска марка "Горила" (Gorilla) - идеално е за пластмаса - леко я разяжда, и залепването става много здраво. Не знам дали може да се намери тук, един приятел ми носи, ако ми потрябва. А за това как закрепих оста за перката - капнах една малка капка, колкото да задържи оста права, след това една по-голяма капка в основата, около оста, и отгоре надянах едно предварително изрязано в малък кръг и пробито листче. След като се напои добре - добавих още едно листче, и накрая - 3-то листче. Като погледнеш-грозно, ама отвътре-не се вижда :)


леле голяма играчка.. добре че е станало
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: За качеството на съвременния хардуеър.

Мнениеот jkminkov » 07 Яну 2014, 01:52

такова твърдо слепване няма ли да се счупи лесно от вибрациите при въртене :?
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: За качеството на съвременния хардуеър.

Мнениеот ggeorgiev » 07 Яну 2014, 10:08

jkminkov написа:такова твърдо слепване няма ли да се счупи лесно от вибрациите при въртене :?


Точно за това е хартията - действа като арматура :) - доста пластмаси съм лепил по този начин (всички ръчки за отваряне на вратите от вътрешната страна на колата се изпочупиха около винта, лепени са по този начин, само че с по 4-5 пласта хартия, и все още са здрави).
Сега се замислям, че като дойдат вентилаторите и ги монтирам - след половин-една година ще имам същия проблем, но има време да го измисля до тогава :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: За качеството на съвременния хардуеър.

Мнениеот danbi » 07 Яну 2014, 13:31

Тия карти трябва направо да ги продават с комплект резервни вентилатори :)

Някой проверявал ли е дали картата може да управлява по-мощни вентилатори?
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: За качеството на съвременния хардуеър.

Мнениеот ggeorgiev » 07 Яну 2014, 13:59

Според лепенката, вентилатора е 12В/0.35А , 2-та вентилатора са с общ + и -, и само датчиците за обороти са разделени. Не съм изследвал платката за това как захранва вентилаторите :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: За качеството на съвременния хардуеър.

Мнениеот danbi » 07 Яну 2014, 21:44

Ако са 3-проводни значи са с общ ШИМ.
Сигурно ни други ще станат- значи има надежда. Скъпи ли бяха резервните и само вентилатора ли е или и пластмасата?
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Компютри, Технологии и Програмиране

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Hristo, ionicle, shulio, Spenchoni, UserX1XO, viniamin